08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

هدایای تبلیغاتی خلاقانه

5/5
هدایای تبلیغاتی خلاقانه

هدایای تبلیغاتی خلاقانه

هدایای تبلیغاتی خلاقانه در بسیاری از مواقع به دلیل ویژگی های جذاب و جدید خود، نوعی از هدایای تبلیغاتی خاص محسوب می شوند. شاید تصور شود که ویژگی های خاص این دست از هدایا، موجب افزایش قیمت و هزینه نهایی آنها برای کسب و کار شما شود، در صورتیکه اینطور نبوده و در بسیاری از موارد، استفاده از خلاقیت در طراحی هدایای تبلیغاتی، به کاهش هزینه ها و طراحی یک هدیه مقرون به صرفه و مناسب نیز کمک خواهد کرد.

به بیان دیگر، خلاقیت، هنری فکری است که در تمام امور و در همه دوران ها، مخصوصا در دنیای تجارت امروزی که مملو از رقابت و کیفیت کاریست، رمز موفقیت و کلیدی برای پیشرفت بوده است. درواقع، در روزگار امروز، خلاقیت، راه حل افزایش راندمان و اثربخشی بازاریابی و فروش تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ خواهد بود.

باتوجه به اهمیت و تاثیر ارائه هدایای تبلیغاتی در بهبود بازاریابی و شبکه فروش کسب و کارها، طراحی، تولید و ارائه این هدایا مخصوصا در اعیاد مهمی نظیر عید نوروز، یکی از استراتژی های همیشگی کارفرمایان برای معرفی و شناخت هرچه بهتر برند خود بوده است. در این بین، پیشنهاد کارشناسان تبلیغات ما بر این است تا با طراحی و ارائه هدایای تبلیغاتی خلاقانه، از این فرصت طلایی به خوبی استفاده کرده و هدایایی ماندگار و در عین حال ابزارهای تبلیغاتی قدرتمندی را در دستان مشتریان و مخاطبین هدف خود قرار دهید.

تاثیر این هدایا را در نکته باید دانست که، ارائه یک هدیه خلاقانه و خاص در تبلیغات، موجب بهبود بازاریابی و  انتقال سریع پیام به مخاطب شده و به همین دلیل به عنوان یک فاکتور موفقیت محسوب خواهد شد. همچنین به یادداشته باشید، که شما باید بیش از هرچیزی، به ماندگاری نام و داستان برندتان اهمیت دهید و در این میان، اگر مجبور به انتخاب یک شاخص برای گزینش بهترین هدیه تبلیغاتی هستید، آن شاخص خلاقیت می باشد.

برای دریافت بیشترین بازخورد و بهترین عملکرد از هدایای تبلیغاتی خلاقانه و دریافت پیشنهادهای ویژه همین حالا با کارشناسان نقش آبرنگ تماس بگیرید.

هدایای تبلیغاتی خلاقانه

4 ویژگی یک هدیه تبلیغاتی خلاقانه

خلاقیت قدرتی ذهنی است که در تمام امور زندگی انسان به نوعی نجات دهنده او بوده است. همانطور که می دانید، خلاقیت به سبب قدرت شگرف خود، بسار گسترده بوده و ابعاد متفاوت و بسیاری دارد که از جوانب مختلفی می توان به خلاقیت و خلاقانه بودن یک ایده، تفکر و یا یک محصول نگاه کرد. بکارگیری خلاقیت در کارها ماند طراحی هدایای تبلیغاتی، می تواند مفهوم خاصی را در خود گنجانده، منحصر به فرد شده و در نهایت ارتباط عمیقی با مخاطب برقرار سازد.

بطورکلی 4 ویژگی اصلی را می توانیم به هدایای تبلیغاتی خلاقانه نسبت دهیم که هر کدام از این ویژگی ها به تنهایی می توانند ردپایی از خلاقیت بوده و هدیه ای خلاقانه را به وجود بیاورند، اما وجود این 4 ویژگی در یک محصول، هدیه تبلیغاتی خلاقانه و منحصر به فردی را به ارمغان خواهد آورد که تاثیر گذاری بسیار زیادی بر روی مخاطب شما خواهد داشت. در ادامه این 4 ویژگی را بررسی می کنیم.

 • جدید بودن هدیه تبلیغاتی

بطورکلی جدید و غیر تکراری بودن، یکی از اصلی ترین اصول هدایای تبلیغاتی خلاقانه است که موجب خاص بودن و جذاب شدن آن نزد مخاطبین می شود.

در واقع، ارائه هدایای تبلیغاتی جدید و دیده نشده و یا حتی کمتر دیده شده، از پتانسیل بسیار بالایی برای غافلگیری مخاطبان شما و به وجد آوردن آن ها برخوردار بوده و قدرت بالایی در برقراری ارتباط موثر با آنها خواهد داشت.

همچنین، همه این نکته را می دانیم که اولین ها و جدیدترین ها همیشه در ذهن انسان خواهند ماند، و همین نکته سبب می شود که هدیای خلاقانه شما همیشه در ذهن مخاطب حتی برای سالهای متوالی بماند.

 • خاص بودن هدیه تبلیغاتی

یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که سبب تمایز هدایای تبلیغاتی خلاقانه با سایر هدایا می شود، خاص بودن این هدایا می باشد. بطورکلی، حرفه ای تر است که ما در مواجهه با همکاران، مشتریان و بطور کلی مخاطبین خاص خود، از هدایای تبلیغاتی خاص نیز استفاده کنیم. درواقع، هدایای تبلیغاتی خلاقانه و خاص هدایایی هستند که مخاطبان شما را به وجد آورده و آن ها را به ستایش شما وا می دارند.

مطالب پیشنهادی : هدایای تبلیغاتی خاص

طراحی هدایای تبلیغاتی خلاقانه
 • کاربردی بودن هدیه تبلیغاتی

به جرئت می توان گفت که کاربردی بودن هدایای تبلیغاتی خلاقانه اولین اصلی است که در طراحی و تولید این هدایا باید توجه ویژه ای بدان داشت، چراکه هدایای تبلیغاتی در صورت عدم استفاده نه تنها فایده ای برای پیشبرد اهداف تبلیغاتی شما نداشته بلکه تنها هزینه ای اضافی را به شما تحمیل خواهد کرد.

در واقع، کاربردی بودن هدایای تبلیغاتی از آنجایی اهمیت دارد که موجب ایجاد ارتباطی مداوم و موثر بین مشتریان شما و هدیه ای که دریافت کرده است می گردد. این ارتباط دائما مخاطب شما را در مواجهه با برند شما قرار می دهد و این استفاده مداوم و موثر از هدیه شما حسی دلنشین و مثبت را در ناخودآگاه مخاطب شما ایجاد کرده و موجب بازگشت وی به سوی شما و حتی ثبت خرید و سودآوری خواهد شد.

 • ماندگار بودن هدیه تبلیغاتی

ماندگار بودن هدایای تبلیغاتی، اصلی است که سبب ماندگاری برند ارائه دهنده هدیه در ذهن مخاطب خواهد شد.

بطورکلی ماندگاری ویژگی ای است که نشان از کیفیت و کارایی هدیه داشته و بطور کلی ارزش آن را بیان می کند. درواقع اگر بخواهیم ماندگار بودن یک هدیه تبلیغاتی را متوجه شویم، باید این نکته را مد نظر قرار دهیم که هدایای تبلیغاتی که ماندگاری بالای دارند پتانسیل این را دارند که ارتباطی چندین ساله و طولانی مدت با مخاطبان شما ایجاد کنند.

البته توجه داشته باشید که منظور از ماندگار بودن صرفا طول عمر محصول یا هدیه ای که ارائه می دهید نیست، بلکه با نگاهی هدفمند تر منظورمان طول عمر استفاده از آن خواهد بود، یعنی مدت زمانی که آن هدیه می تواند برای مخاطبتان کارایی داشته باشد و مورد استفاده قرار بگیرد.

به عنوان مثال بسیاری از هدایای تبلیغاتی خلاقانه مانند ماگ های تبلیغاتی وجود دارند که برای چندین سال متوالی می توانند در دست استفاده مخاطبین شما قرار گرفته و در تمام طول این مدت مُبلغ برند شما برای آنها باشد.

هدیه تبلیغاتی خلاقانه چوبی چه ویژگی دارد؟

معمولا هدایای تبلیغاتی خلاقانه چوبی، در یک جعبه یا کاور لوکس بسته بندی شده و به مشتریان ارائه می شود، این بسته بندی زیبا موجب می شود تا مخاطب نسبت به برند شما کنجکاو شده و نگرشی مثبت از فعالیت‌های شما در ذهن وی ایجاد شود. از آنجایی که این هدایای چوبی ظاهری دلنششین و زیبایی به خصوصی دارند، تاثیر زیادی در مخاطب داشته و مخاطب ارتباط عمیق و مثبتی را با آن برقرار خواهد کرد.

البته توجه داشته باشید که برخی از هدایای تبلیغاتی خلاقانه به نسبت ویژگی های خاص خود از دسته هدایای تبلیغاتی لاکچری و خاص محسوب شده و  طراحی و تولید آن ها برای همگان و عموم مشتریان جایز نبوده و تنها به گروه خاصی از مخاطبین شما تعلق خواهند گرفت. دقت داشته باشید که هدایای تبلیغاتی خلاقانه و چوبی، در وهله اول باید کاربردی بوده و مورد استفاده مفید مخاطب قرار گیرند. چراکه خرید هدیه تبلیغاتی خاص، یکی از ابزار‌های مهم بازاریابی بوده و قدمی برای قوی‌تر کردن تجارت شما محسوب می‌شود. پس هدیه‌های خلاقانه چوبی که در دستان مشتریان شما قرار میگیرند، باید مزین به برند و لوگو تجارت شما باشند.

هدایای تبلیغاتی خلاقانه چوبی

هدایای تبلیغاتی خاص و چوبی، تنوع بالایی داشته و شما می‌توانید از بین گزینه‌هایی که دارید بهترین هدیه را برای مخاطبین خود انتخاب کنید. البته نباید فراموش کنید که تعداد هدایای انتخاب شده، باید متناسب با بودجه و سرمایه کسب و کار شما باشد.

انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه چوبی

در سال‌هایی نه چندان دور، در طراحی و انتخاب هدایای تبلیغاتی با محدودیت های فراوانی از لحاظ، جنس، طراحی ظاهری، امکانات و.. روبرو بودیم. اما خوشبختانه در دنیای امروز، با پیشرفت تکنولوژی و بهره وری از امکانات بیشتر، طراحی و تولید هدایای تبلیغاتی خلاقانه تر و بروز تر شده و ما با انواع و اقسام مدل ها و طرح های گسترده با امکانات و ویژگی های متنوعی روبرو شده ایم.

در این شرایط، دیگر انتخاب برای شما سخت نبوده و می‌توانید براساس نیاز و نظز خود و همچنین متناسب با بودجه‌ای که دارید هدیه‌ای شیک و خلاقانه برای مشتریان خود انتخاب و خریداری کنید. هدایای تبلیغاتی چوبی مانند تقویم رومیزی چوبی 1402 یکی از این هدایا و از دسته هدایای تبلیغاتی خلاقانه و خاص به حساب آمده و طرفداران زیادی دارد. اکنون دیگر هدایای تبلیغاتی خلاقانه چوبی، در مدل‌ها و انواع مختلفی وجود دارند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • ست رومیزی
 • تقویم رومیزی پلگسی و بلبرینگ
 • ساعت رومیزی
 • نگهدارنده کابل
 • جاموبایلی
 • جا خودکاری
 • جعبه پذیرایی
 • گلدان تبلیغاتی

 

برای اینکه از بین محصولات متنوعی که دارید، بهترین انتخاب را داشته باشید، لازم است تا پیش از هرچیز، در نظر بگیرید که مخاطبین هدف شما چه کسانی بوده و چه شخصیتی دارند؟ هدف شما از خرید هدیه مورد نظر چیست؟ صرفا به دنیال هدایای خاص چوبی، با هدف تزئین و دکور هستید یا کاربردی بودن آن برای شما مهم است؟ با در نظر گرفتن و پاسخ دادن، به هریک از این سوالات می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

اما فراموش نکنید که اصلی‌ترین هدف برای شما از خرید هدیه تبلیغاتی خلاقانه، بازاریابی و تاثیر گذاشتن روی ذهن مخاطب است. برای این منظور، توصیه می کنیم با مشاورین ما در نقش آبرنگ به شماره 03131323008 تماس گرفته و با بهره گیری از امکان مشاوره رایگان تبلیغات، با بهترین و مناسب ترین هدایای تبلیغاتی خلاقانه برای کسب و کار خود آشنا شوید.

هدایای تبلیغاتی خلاقانه لوکس

خلاصه ای از ویژگی های هدایای تبلیغاتی خلاقانه

 • لوکس و خاص بودن بسته بندی هدایای تبلیغاتی خلاقانه
 • شناخت مخاطب هدف و کاربردی بودن هدیه تبلیغاتی
 • وجود برند و لوگو کسب و کار شما بر روی هدیه تبلیغاتی
 • داشتن خلاقیت و کانسپت برای طراحی و ارائه و بسته بندی

استراتژی هدایای  تبلیغات ؛ گیرنده هدیه مهم است یا هدیه دهنده ؟

شما باید هدیه تبلیغاتی خود را بر حسب یکی از این دو استراتژی انتخاب کنید.

 • یک: متمرکز بر گیرنده هدیه

اولین استراتژی تمرکز بر گیرنده است. این بدان معناست که شما به دنبال هدیه ای هستید که ویژگی های شخص دریافت کننده آن را نشان دهد.

در این استراتژی، شما بر اساس دانش یا تحقیق، هدیه ای را انتخاب و خریداری می کنید که مطابق با سلیقه و علایق گیرنده باشد. این استراتژی تهیه هدایای رسمی برای آقایان و بانوان موثر می باشد.

 • دو. متمرکز بر اهدا کننده

استراتژی دوم تمرکز بر هدیه دهنده است، به این معنی که شما به دنبال هدیه ای هستید که نشان دهنده شخصیت، نگرش و اهمیت گیرنده باشد بر اساس این استراتژی شما باید هدایایی که متناسب با شخصیت، ویژگی‌های برند و یا مناسبتی‌ که هدیه را اهدا می‌کنید، انتخاب کنید.

به عنوان مثال، می توانید هدایایی خلاقانه برای مناسبت های خاص ملی و تعطیلات و روزهای خاص، مانند هدیه روز حسابدار تهیه کنید.

کدام استراتژی موثرتر است؟

مطالعات الگوی شگفت انگیزی را نشان داد. در واقع، این هدایای متمرکز بر اهداکنندگان بود که مردم و مشاغل را به هم نزدیکتر کرد.

به نظر می رسد هدیه ای که بر هدیه دهنده تمرکز دارد معنای بیشتری دارد. بنابراین دفعه بعد که برای خرید یک هدیه خرید کردید، سعی کنید چیزی را پیدا کنید که به شما امکان می دهد چیزی از خودتان را با شخصی که به او هدیه می دهید به اشتراک بگذارید.

بیشتر بدانید هدایای تبلیغاتی خلاقانه: شکلات تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی خلاقانه

مزایای هدایای تبلیغاتی خلاقانه چیست؟

اگرچه هدایای خلاقانه گرانتر از هدایای معمولی است. اما مزایای آن باعث شده است که اکثر شرکت ها به این نوع هدایای تبلیغاتی متوسل شوند.  از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شناخت و به خاطر سپردن نام و برند شما: 

در دنیای کسب و کار امروزی برندهای بی شماری در زمینه‎‌های مختلف مشغول فعالیت هستند ولی تنها تنها تعداد کمی موفق می‎‌شوند تا ارتباط اصولی و مناسبی را با مشتریان خود برقرار کنند و از این طریق همیشه در ذهن آن‎ها باقی بمانند.

یکی از روش های ماندگاری برند و لوگوی کسب و کار شما در ذهن مشتریان، تبلیغات از طریق تقدیم هدایای خلاقانه می باشد؛ چرا که شرکت‌‎های کثیری به صورت روتین هدایای تبلیغاتی رایج نظیر فلش مموری، دفاتر یادداشت، ماگ و … را به مشتریان خود اهدا می‌‎کنند ولی شما می‎‌توانید تنها به واسطه یک هدیه خلاقانه ویژه و منحصر به فرد، نام خود را در ذهن مشتری ماندگار کنید.

 • ایجاد شگفتی و وجد در مخاطب

مهمترین عنصر در طراحی هدایای خلاقانه غافلگیری مخاطب است. اگر هدیه ای را طراحی کنید، که دریافت کننده بلافاصله از طرح و شکل آن شگفت زده شود؛ شما یک قدم از رقبای خود جلوتر هستید.

زیرا یک پیام خلاق بر آگاهی مخاطب تأثیر می گذارد، او را به تفکر وا می دارد و در نهایت در ذهن مخاطب ثبت می شود. تبریک می گویم، برند شما به سرعت در ذهن مخاطبان شما ثبت شد.

 • انتقال حس ارزشمندی به مخاطب

اگر برای هدایای خود خلاقیت و زمان بگذارید، مخاطب فکر می داند که زمان و خلاقیت برای آن محصول گذاشته شده است و به آن معنا داده شده است. 

این نکته باعث می شود مشتریان احساس کنند به کسب و کار شما نزدیک هستند، آنها را به مشتریان دائمی تبدیل می کند و برند شما را به دیگران معرفی می کند.

 • امکان تبلیغ طولانی مدت برند شما

در نظر بگیرید شما با هزینه بالایی اقدام به تبلیغ در فضای مجازی یا تلویزیون کرده‌‎اید؛ به غیر از هزینه ‎‎‌های سرسام آور این قبیل تبلیغات، معرفی برند شما در این سبک تبلیغی، تنها در یک بازه زمانی مشخص انجام می‌‎شود و ممکن است پس از چند روز یا چند هفته دیگر خبری از نام برند شما به میان نیاید ولی با تهیه هدایای تبلیغاتی خلاقانه نام برند شما تا ماه‎‌ها یا حتی سال‎ها در ذهن مشتری باقی می‌‎ماند و هر گاه مشتری شما از هدیه دریافتی استفاده کند، نام برند شما در ذهن او تداعی می‎‌شود.

 • افزایش راندمان و اثر بخشی؛ برایند اعطا هدیه تبلیغاتی خلاقانه

موارد فوق مرتبط با مزایای هدایای خلاقانه در کنار هم می توانند منجر به افزایش کارایی و اثربخشی تبلیغات شوند. پس فراموشش نکن؛ فرصت استثنایی انتخاب این هدایا را از دست ندهید، استعداد خلاق در تبلیغات، بازاریابی و رساندن سریع پیام به مخاطب عامل موفقیت محسوب می شود.

بیشتر بدانید هدایای تبلیغاتی خلاقانه : چاپ جعبه بسته بندی

هدایای تبلیغاتی کاربردی

چگونه هدایای تبلیغاتی سفارشی خود را مورد توجه قرار دهید؟

هدایای خلاقانه نیاز به تفکر زیادی دارد. شما می خواهید برای جلب توجه مشتریان بالقوه هدیه را تهیه کنید و اغلب برای یادآوری شرکت و تجارت شما از آن استفاده شود. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید از آنها برای به دست آوردن اثرات مثبت استفاده کنید:

 • شعار خود را مشخص کنید

هنگامی که یک شعار ایجاد کردید که کسب و کار شما را خلاصه و مفید معرفی می کند، ، این نکته بسیار خوبی است که در تبلیغات خود تأکید کنید. در تبلیغات، اغلب هم نام برند و هم شعار خود را درج کنید.

 • تشکر کنید

یکی از مهمترین جملات “متشکرم” است. این پیام را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید تا بدانند به آنها اهمیت می دهید. قرار دادن این پیام بر روی هدایای خود تأثیر مثبتی بر مشتریان خواهد گذاشت

 • کمی با آن سرگرم شوید

هرچه با نام تجاری خود بیشتر سرگرم شوید، مشتریان شما لذت بیشتری خواهند برد. سعی کنید توجه مشتریان خود را با پیامی جلب کنید که احساس کنند فقط برای آنها نوشته شده است.

 • اجتماعی شوید

اطلاعات رسانه های اجتماعی خود را روی کیسه ها و محصولات یا بسته بندی درج کنید. ایده خیلی خوبی است. می‌توانید با برند و شبکه اجتماعی هک‌شده‌تان در افتتاحیه، هدیه‌هایی را هدیه دهید. یا کیسه های خرید قابل استفاده مجدد را با نام و شعار و آدرس صفحات مجازی خود ارائه دهید. این کار باعث می‌شود که آن‌ها به یاد داشته باشند که کسب‌وکار شما چیست و با با کیسه های جدید خود به خرید باز می‌گردند.

 • بازاریابی شخصی ایجاد کنید.

در عصری که بازاریابی خودکار و عمدتاً دیجیتالی است، مهم است که با مشتریان خود در سطح «انسانی» ارتباط برقرار کنید. همه محصولات فیزیکی را دوست دارند و هدایای خلاقانه این قدرت را دارند که آن را سرگرم کننده و تعاملی ایجاد کنند. استفاده از کدهای QR  در محصولات برای پیوند به کاتالوگ مجازی، منو، سیستم رزرو یا وب سایت به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

 • تبلیغات پستی مستقیم

فرصت بزرگی برای ارسال کمپین های پست مستقیم برای جذب مخاطبان و جلب توجه آنها با محصولات فیزیکی و ملموس وجود دارد. هدایای بازاریابی پستی مستقیم؛ مقرون به صرفه و منحصر به فرد می توانند مستقیماً به آدرس خانه یا محل کار شما ارسال شوند.

بیشتر بدانید هدایای تبلیغاتی خلاقانه: ساخت تیزر تبلیغاتی در اصفهان

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید