031-31323008-9
021-28427209

08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حرفه ای در اصفهان و تهران

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حرفه ای یکی از اصلی‌ترین ابزارهای ماندگاری در ذهن مخاطب و معرفی برند و کسب و کار شما می‌باشد. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حرفه ای ابزاری برای نمایش تنوع محصولات و خدمات و جلب اعتماد در مشتری می باشد.

در تبلیغات بصری، اولین عضوی که چشمان شما را جذب می کند، تصویر است. برای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حرفه ای به بهترین نحو توسط عکاسان حرفه ای می توانید با کارشناسان نقش آبرنگ تماس بگیرید.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

نمونه کارهای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

مهمترین نکات عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

نحوه طراحی کاتالوگ و بروشور
مهمترین قسمت اجرای هر کاتالوگ یا بروشور طراحی آن است. یک طراحی خلاقانه، حرفه‌ای و ایده‌پردازانه می‌تواند در جذب مخاطب و تاثیرگذاری بیشتر موثر واقع شود‌ استفاده از المان‌های گرافیکی مناسب، ترکیب رنگ جذاب، تکنیک‌های فتومونتاژ در طراحی از تخصص‌های گروه طراحان این مجموعه است.

کاتالوگ از نظر ابعاد
استانداردترین نوع کاتالوگ سایز a4 میباشد و بعد از آن سایزهایی همچون a5، خشتی و یا سایزهای غیرمتعارف بنا به درخواست مشتری قابل اجرا خواهند بود.

انواع گرم کاغذ کاتالوگ
بستگی به تعداد صفحات کاتالوگ گرم مناسب باید انتخاب شود. مثلا برای کاتالوگ‌های کمتر از 20صفحه، مقوای 200 یا 250 گرم پیشنهاد می‌شود و برای بالای 20 صفحه بهترین انتخاب مقوای 250 گرم برای جلد و صفحات داخلی 150 گرم الی 170 گرم است. همچنین در برخی کاتالوگ‌ها با تعداد صفحات بالای 70 صفحه که صحافی چسب گرم انجام می‌شود، بهترین پیشنهاد برای مقوای داخلی 120 گرم الی 130 گرم است.

انواع صحافی کاتالوگ
در صورتیکه تعداد صفحات بیشتر از 6 صفحه باشد به 3 صورت منگنه، صحافی چسب و یا فنری قابل اجرا است که معمولا کاتالوگ‌های تعداد صفحات بالا (60صفحه) از صحافی چسب گرم و یا فنر استفاده میشود‌. تعداد صفحات کاتالوگ در صحافی منگنه باید مضرب 4 باشد.

انواع روکش کاتالوگ
روکش نوعی پوشش جهت استحکام بخشی بیشتر و زیبایی کاتالوگ است که رایج‌ترین نوع پوشش سلفون مات، براق و یا مخملی است. همچنین نوعی از پوشش به نام uv موضعی جهت زیباتر شدن قسمت‌هایی از کاتالوگ به صورت برجسته و براق قابل اجرا می‌باشد. معمولا بهترین پیشنهاد انجام روکش مات و uv موضعی برای جلد میباشد و صفحات داخل معمولا نیاز به روکش سلفون ندارد.

مناسب ترین تیراژ چاپ کاتالوگ
به صرفه‌ترین حالت چاپ برای کاتالوگ، تیراژ 1000 نسخه که توسط چاپ افست انجام میشود، پیشنهاد میگردد؛ اما تیراژهای کمتر از 1000 عدد نیز بنابه درخواست مشتری قابل چاپ است. درصورتیکه تیراژ زیر 100 عدد باشد چاپ دیجیتال مناسب‌ترین نوع چاپ است.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حرفه ای

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی، با اهداف مختلفی صورت می گیرد. برای مثال عکاسی تبلیغاتی با هدف نمایش جذاب و بدون نقص محصول و ترغیب مشتری به خرید انجام می گیرد. هم چنین در عکاسی صنعتی، معمولا مقاصد ابهام زدایی و نمایش قدرت و نظم تولید دنبال می شوند. کسی که مسئولیت عکاسی را در تیم شما به عهده دارد، با تکیه به مهارت و تجربه، برای پیاده سازی ایده های شما اقدام خواهد کرد. برطرف کردن خواست شما به توانایی های عکاسی، کاملا واسته است.

بعد از تهیه بهترین تصاویر از محصول شما توسط گروه نقش آبرنگ، و با تکیه به درخواست و سلیقه شما، برترین و مناسب ترین تصاویر انتخاب می شوند. درصورت تمایل، طراحی مواردی همچون بروشور و کاتالوگ نیز برای شما انجام می گیرد. گروه نقش آبرنگ بیش از 9 سال است که در زمینه عکسبرداری حرفه ای به صورت صنعتی  و تبلیغاتی فعالیت می کند و خیال شما را از انجام تمام خدمات به نحو احسن آسوده خواهد کرد.

مدیران با تجربه به خوبی می دانند که قدم گذاشتن به یک مسیر تازه، بدون تجربه و مهارت کافی تا چه اندازه می تواند به کسب و کار آنها آسیب بزند. اما جای هیچ نگرانی ای نیست. نقش آبرنگ در تمام طول این مسیر همراه شماست. شما به یک تیم متخصص و باتجربه احتیاج دارید، گروهی که نتیجه ای بدون نقص را برای شما فراهم کند. با یک مشاوره ی تخصصی موافقید؟ هیچ کس از یک مشاوره خوب ضرر نکرده است. پیشنهاد ما قبل از هر اقدامی، یک جلسه ی حصوری یا تلفنی با متخصصین نقش آبرنگ است.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

تصاویر همان عنصر قدرتمند ماندگاری در ذهن هستند. در میان بهترین متن، بهترین جایگاه و محتوا، باید قبول کرد که یک عکس خوب شانس ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب خواهد داشت. در تبلیغات بصری، اولین عضوی که چشمان شما را جذب می کند، تصویر است. این شما هستید که انتخاب می کنید در قالب چه تصویری، چه محتوایی را انتقال دهید و یا چه اهدافی را دنبال کنید. و برای اینکه بتوانید این انتخاب خود را به بهترین نحو اجرا کنید، به یک عکاس حرفه ای نیاز دارید.

چرا عکاسی حرفه ای مهم است؟

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی، با اهداف مختلفی صورت می گیرد. برای مثال عکاسی تبلیغاتی با هدف نمایش جذاب و بدون نقص محصول و ترغیب مشتری به خرید انجام می گیرد. هم چنین در عکاسی صنعتی، معمولا مقاصد ابهام زدایی و نمایش قدرت و نظم تولید دنبال می شوند. کسی که مسئولیت عکاسی را در تیم شما به عهده دارد، با تکیه به مهارت و تجربه، برای پیاده سازی ایده های شما اقدام خواهد کرد. برطرف کردن خواست شما به توانایی های عکاسی، کاملا واسته است.

تفاوت اصلی عکاسی تبلیغاتی با عکاسی صنعتی، هدف آن هاست. این دو شاخه دارای شباهت های بسیاری می باشند و گاها به اشتباه یکسان پنداشته می شوند. اما همانطور که از نام آنها پیداست، اهداف متفاوتی را دنبال می کنند. برای مثال در عکاسی صنعتی، شما بیشتر به دنبال نمایش فرایند تولید و فضای آن هستید، در اصل صنعت خود را به نمایش می گذارید و محصول اولویت نمایشی شما نیست. هنر عکاس همین است که بتواند این مفاهیم را در قاب تصاویر بگنجاند.

این نکات را قبل از هرچیز بررسی کنید

قبل از اینکه تصمیمی بگیرید و یا اقدامی کنید، حتما موارد زیر را بررسی کنید. مواردی که به شما کمک خواهند کرد تا عکاس حرفه ای را بهتر بشناسید.

 • ایجاد حس اطمینان و اغوا کننده بودن تصاویر
 • توجه به خواست کارفرما و مشتری
 • به کارگیری خلاقیت و پرهیز از هرگونه کپی برداری
 • تناسب موارد تصویر برداری (مانند: رنگ بندی، کادر بندی و افکت های تصویر) با موضوع فعالیت شما
 • استفاده ی مناسب از جلوه های ویژه و تکنیک های عکاسی
 • به کارگیری تکنیک های نورپردازی به صورت حرفه ای
 • گنجاندن تمام اهداف در یک قاب
 • جلوگیری از برداشت مفاهیم های نامطلوب و ناخواسته

عکاسی تبلیغاتی یا صنعتی؟

اهداف عکاسی تبلیغاتی

 • نمایش ویژگی های محصول
 • جلب نظر مشتری
 • تثبیت یک ذهنیت خوشایند نسبت به محصول
 • انتقال پیام به صورت شفاف و مستقیم
 • رفع ابهام درباره ویژگی های محصول
 • اعتماد سازی و ایجاد حس اطمینان

اهداف عکاسی صنعتی

 • به تصویر کشیدن کیفیت تولید
 • نمایش جذابیت و جزئیات محصول (مانند: ابعاد، رنگ، بسته بندی و …)
 • اشاره به دقت و نظم تولید
 • ابهام زدایی از فرایند تولید
 • ایجاد ارتباط و نزدیکی میان محصول و مخاطب
 • انتقال اهداف صاحبان صنعت در قاب تصویر

خدمات عکاسی حرفه ای در اصفهان

مدیران با تجربه به خوبی می دانند که قدم گذاشتن به یک مسیر تازه، بدون تجربه و مهارت کافی تا چه اندازه می تواند به کسب و کار آنها آسیب بزند. اما جای هیچ نگرانی ای نیست. نقش آبرنگ در تمام طول این مسیر همراه شماست. شما به یک تیم متخصص و باتجربه احتیاج دارید، گروهی که نتیجه ای بدون نقص را برای شما فراهم کند. با یک مشاوره ی تخصصی موافقید؟ هیچ کس از یک مشاوره خوب ضرر نکرده است. پیشنهاد ما قبل از هر اقدامی، یک جلسه ی حصوری یا تلفنی با متخصصین نقش آبرنگ است.

کافی نیست؟ بازهم در کنارتان هستیم

خدمات عکاسی حرفه ای تبلیغاتی و صنعتی، تنها یکی از خدماتی است که ما انجام می دهیم. در گام های بعدی تبلیغات نیز شانه به شانه کنارتان هستیم. عکاسی حرفه ای، نیازمند یک ارائه ی حرفه ای است. یک نمایش محصور کننده از محصولات و خدمات شما. برای انجام تمام خدمات طراحی و چاپ، هم چنین ایجاد انواع سایت و دیجیتال مارکتینگ نیز می توانید روی نقش آبرنگ حساب کنید.

سوالات متداول

از آنجایی‌ که خدمات عکاسی صنعتی و تبلیغاتی دارای شرایط متفاوتی می‌باشد؛ برای سفارش محصولات مورد نیاز و مناسب با کسب‌ و کار خود با کارشناسان نقش آبرنگ تماس بگیرید.

عکاسی صنعتی شاخه ای از عکاسی است که وظیفه آن به نمایش گذاشتن محصول یا خدمات به کاملترین و باکیفیت ترین شکل ممکن می باشد. عکاسی صنعتی هم می تواند از محصول باشد و هم از محل مانند کارخانجات یا سازمان ها.

عکاسی صنعتی کاربردهای مختلفی در رسانه های چاپی و دیجیتالی دارد. عکسهای صنعتی و تبلیغاتی وظیفه معرفی ماهیت، کاربرد و ویژگی های محصول را به خریداران، به جذاب ترین شکل ممکن دارند. طراحی کاتالوگ، بروشور، سایت فروشگاهی اینترنتی، آگهی تبلیغاتی و بسیاری موارد دیگر نیازمند عکس های صنعتی است.

بالا بردن سطح کیفیت تصویر برند شما، بالا بردن سطح آگاهی از برند، افزایش فروش و برگشت سرمایه، بالا بردن سطح برتری برند شما و …

شاید عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی مترادف همدیگر در نظر گرفته شوند، اما این دو، تفاوت‌هایی اساسی با یکدیگر دارند! در واقع، عکاسی تبلیغاتی، شاخه‌ای از عکاسی صنعتی است و در زیر مجموعه‌ی آن قرار می‌گیرد.

طراحی کاتالوگ حرفه ای

نخستین و با اهمیت ترین هدف از طراحی یک کاتالوگ، معرفی و شناساندن کالا های خاص و جدید یک کسب و کار است. بنابراین طراحی کاتالوگ حرفه ای فقط برای کسب و کار های نوپا ضرورت ندارد و کسب و کار های قدیمی نیزبرای معرفی کالا های خود از این دفترچه های راهنما می توانند نهایت بهره را ببرند. پس از هدف گذاری باید لیست کالا ها و خدماتی که ارائه می دهید را آماده نمایید و گزینه‌های مناسب را برای  چاپ در کاتالوگ انتخاب کنید مطالبی که انتخاب می کنید باید از هر نظر خاص و متفاوت باشد زیرا معرفی محصولاتی که مشابه کالا های دیگرتولید کنندگان باشند، به هیچ عنوان برای مخاطب هدف جذاب نخواهد بود.

اهمیت طراحی کاتالوگ حرفه ای

اگر بخواهیم یک تعریف حرفه ای از کاتالوگ بگوییم، می توان گفت که کاتالوگ دفترچه ی کوچکی است که اطلاعات کامل محصولات و یا خدمات شما را به صورت حرفه ای به مخاطب هدف منتقل می کند و مخاطب نیز می تواند هنگام مطالعه ی آن با انواع محصولات و خدمات ارائه شده، آشنایی کامل پیدا کند. معمولا کاتالوگ ها با هدف نمایش تنوع محصولات یا خدمات به همراه جزئیات مورد نیاز مشتری ارائه می شوند.

به طور کلی می توان گفت که کاتالوگ ها یکی از تاثیر گذار ترین وسایل تبلیغاتی آفلاین و چاپی هستند و اکثر صاحبین مشاغل و کسب وکارهای مختلف برای معرفی محصولات و خدمات خود از آن استفاده می کنند. کاتالوگ دارای ویژگی های مثبت بسیاری هستند که می توان از با اهمیت ترین آن ها علاوه بر معرفی محصولات و یا خدمات به بالا رفتن میزان فروش و همچنین بالا رفتن سود حاصل از آن نیز اشاره کرد. برای بالا رفتن و تاثیر گذاری بیشتر کاتالوگ ها بر روی مخاطبین هدفتان بهتر است که در طراحی و چاپ این محصول وسواس خاصی به خرج دهید. از این جهت بهتر است که انجام این کار را به تیمی حرفه ای و با تجربه بسپارید.

تیم نقش آبرنگ با داشتن نیروهایی ماهر و مجرب آماده ارائه با کیفیت ترین محصولات و خدمات بخصوص در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ به شما مشتریان گرامی می باشد. برای دیدن نمونه کار های موفق تیم ما و همچنین اطلاع از تعرفه طراحی و چاپ کاتالوگ  با شماره 031323008 با مشاورین ما در تماس باشید.

طراحی کاتالوگ حرفه ای برای تبلیغات

کاتالوگ به طور کلی به صفحاتی گفته می شود که با هم در ارتباطن و در این صفحات مرتبط در مورد کالا ها و خدمات و تولیدات کسب و کار های مختلف صحبت می شود. در واقع طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای برای معرفی و بازاریابی کالا ها و خدمات ، کسب و کار های مختلف انجام می شوند و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد. با تهیه کاتالوگ ها کسب و کار های محتلف اعم از تولیدی ، خدماتی و صنعتی و…  کالاها و خدمات خود را برای جذب کردن مخاطب هدف بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر تبلیغ می کنند. پس به طور کلی می توان گفت که کار طراحی کاتالوگ حرفه ای نوعی تبلیغات حرفه ای و بازاریابی تخصصی محسوب می شود.

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی اگر به روشی درست انجام  شود یکی از با اهمیت ترین وسایل برندسازی و بازاریابی می تواند باشد. اصل مهم و ضروری در طراحی کاتالوگ حرفه ای و کارامد در نظر گرفتن تمام جنبه های تجاری، برندینگ، بازاریابی و جذب مخاطب و…. است. در نخستین مرحله باید بدانید که کاتالوگ ها در واقع لیستی از محصولات و خدماتی هستند که بر پایه اولویت بندی به شکل فهرست وار نمایش داده می شوند به صورتی که مشتری بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاعات مورد نیازش دسترسی پیدا کند. کاتالوگ ها از با اهمیت ترین وسایل تبلیغات و بازاریابی آفلاین بر روی مشتریان هستند. مشتری از روی یک کاتالوگ خوب اطلاعات مورد نیاز خود را کسب می کند و در واقع  می تواند از روی کاتالوگ های شما به آنچه که هستید و ارائه می دهید نیز پی ببرد.

همان طور که قبلا نیز بیان شد کاتالوگ ها یکی از با اهمیت ترین وسایل در بالا بردن میزان فروش به شمار می روند. در طراحی کاتالوگ حرفه ای شرح حالی از وضعیت کنونی کسب و کارتان ، تاریخچه و چشم‌اندازی که در آینده دارید و…. به روشنی بیان می شود. پس طراحی کاتالوگ حرفه ای و با کیفیت به شما کمک می کند تا علاوه بر برند سازی، خدمات و محصولات خود را به مناسب ترین حالت عرضه کنید. کمتر کسب و کاری را پیدا خواهید کرد که بدون طراحی کاتالوگ حرفه ای و تبلیغاتی بتواند در بازار رقابت، پیروز شود. در اصل کاتالوگ ها را می توان از ملزومات اصلی و ابتدایی هر کسب و کاری به شمار آورد. به همین علت باید متناسب با تنوع بالای کسب و کارهای مختلف کاتالوگ های مختلف و با کیفیتی نیز طراحی و چاپ شوند که پاسخ گوی نیاز سفارش دهنده و مشتریانش باشد.

مزایای طراحی کاتالوگ حرفه ای چیست ؟

طراحی کاتالوگ در قرن حاضر با توجه به رقابت شدید در کسب و کار، بازاریابی و تبلیغات هدفمند، یکی از موثرترین و حتی ملزوم ترین استراتژی های تبلیغاتی برای موفقیت و درامدزایی هرچه بیشتر کسب و کارهاست. بطورکلی طراحی حرفه ای و خلاقانه کاتالوگ موجب ارتباط هرچه بهتر مخاطب با محصولات، خدمات و اطلاعات شرکت در یک قالب هماهنگ شده و کمک می کند تا مخاطبان با مطالعه در کوتاه ترین زمان به پیام مورد نظر برسند .

همین دلیلی شده است تا از کاتالوگ به عنوان یک ابزار همیشه در دسترس یاد شود. یکی دیگر مزایای اصلی طراحی کاتالوگ، بازگشت هزینه کاتالوگ در کمترین زمان ممکن نسبت به سایر ابزارها تبلیغاتی می باشد.

بطور معمول پیام‌ها و عناصر مهم در طراحی کاتالوگ شامل : معرفی شرکت، شعار تبلیغاتی، نمایش محصولات یا خدمات، تصاویر، اطلاعات محصولات ، تازه‌ها، چشم‌اندازها، افتخارات، گواهینامه‌ها، اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی در قالب یکپارچه به مشتریان می‌باشند. از مزایای طراحی و چاپ کاتالوگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازاریابی و تبلیغات هدفمند
 • افزایش فروش و کسب درآمد
 • در دسترس بودن و ماندگار بودن کاتالوگ
 • افزایش اعتبار و مطرح شدن برند در کسب و کار
 • ارائه کاتالوگ تخصصی در بازار داخلی و برون مرزی
 • ارائه مستقیم و هدفمند به مخاطب و مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی

ویژگی های مثبت طراحی کاتالوگ حرفه ای

طراحی کاتالوگ حرفه ای همان طور که می دانید یک کار کاملا تخصصی و حرفه ای است. طراحی نخستین قدم و با اهمیت ترین قدم دربالا بردن میزان فروش محصولات یا خدمات شما می باشد. یعنی اگرطراحی کاتالوگ  به صورت حرفه ای باشد می توان از آن به عنوان یک وسیله تبلیغاتی برای جذب مخاطب هدف به خوبی استفاده کرد. از با اهمیت ترین ویژگی های مثبت یک کاتالوگ خوب برای تبلیغات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. طراحی کاتالوگ حرفه ای برای تبلیغات باید خیلی جمع و جور و قابل حمل انجام شود و به شکلی باشد که مشتری در سریع ترین زمان بتواند آن را مطالعه کند. بیان کامل جزئیات و توضیح دادن اضافی در این مدل وسیله تبلیغاتی نتیجه معکوس خواهد داد.
 2. توصیف محصولات و خدمات شما باید در نهایت صداقت و درستی انجام شود و در آن از بزرگ نمایی دوری شود. زیاده روی در معرفی کالا ها و خدمات باعث می شود، مشتری بعد از رو به رو شدن با آن از خرید  آن محصول مورد نظر منصرف شود چون حس فریب خوردگی در او ایجاد شده است.
 3. طراحی کاتالوگ حرفه ای ومطالب بیان شده در آن باید به صورتی باشد که همه سوالات مخاطب هدف به خوبی پاسخ داده شود. مثلا اسم و مشخصات کامل کالا و تولید کننده آن و خدمات پس از فروش ارائه شده توسط فروشنده باید به طور دقیق توضیح داده شود.
 4. عکس های در نظر گرفته شده برای استفاده در طراحی کاتالوگ حرفه ای باید با نوع محصول یا خدمات عرضه شده همخوانی کامل داشته باشد. در این زمینه مناسب ترین کارعکس برداری حرفه ای از محصول یا خدمات شما می باشد. این کار باعث بالا رفتن جذابیت طرح تبلیغاتی شما می شود و کمک بسیاری نیز به شما در جذب مخاطب می کند.
 5. بهترین مدل طراحی کاتالوگ حرفه آن است که در طراحیش از چهار نوع رنگ استفاده شده است البته ترتیب استفاده از رنگ ها ، نیاز به سلیقه و خلاقیت و تخصص دارد.
 6. در طراحی بعضی از کاتالوگ ها برای بیشتر دیده شدن طرح تبلیغاتی از روکش سلفون یا یووی موضعی استفاده می کنند که در این میان نمی توان منکر تاثیر این کار در بیشتر دیده شدن شد. البته باید توجه داشته باشید که اضافه کردن هر آیتم جدیدی باعث افزایش قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ برای شما می شود.

شناخت درست کاتالوگ تبلیغاتی

شناخت درست کاتالوگ برای اتخاذ بهترین انتخاب، الزامی است. اینکه با چرا، چگونگی و چیستی آن آشنا شویم ما را در مسیر درست قرار می دهد. اهداف تبلیغاتی کاتالوگ ها به نسبت دقیق هستند، و احتمال نتیجه بخشی آن ها بسیار بالاست. کاتالوگ ها به دست کسانی می رسند که به دنبال جزئیات، مشخصات فنی و رفع ابهامات نهایی هستند. مخاطبین کاتالوگ تنها یک گام تا خرید فاصله دارند و قطعا خریدارانی ارزشمند و سود آور هستند.

 فراموش نکنید که طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای برای راهنمایی در خرید و یا حتی برای دریافت سفارش خرید ارائه می شوند. برخی افراد به اشتباه، تفاوتی میان کاتالوگ و بروشور قائل نمی شوند در ادامه به برخی از تفاوت این دو اشاره می کنیم.

تفاوت طراحی بروشور و کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای شامل اطلاعات کامل درباره محصولات یا خدمات یک کسب کار هستند که با جزئیات بیان شده اند اما بروشورها حاوی اطلاعات مختصر و خلاصه تری از یک یا چند محصول یا خدمات در یک کسب و کار مشاهده می کنیم.

کاتالوگ ها برای خریداران یا توزیع کننده گان عمده طراحی و چاپ می شوند ولی بروشور ها به دست مصرف کنندگان می رسند و به همین دلیل تیراژ بالاتری نسب به کاتالوگ ها دارند.

معمولا بروشورها درهر اندازه ای طراحی می شوند اما کاتالوگ ها با آنکه معیار مشخصی در این زمینه موجود نیست، معمولا در اندازه های A4 و A5 ارائه می گردند.

تفاوت چاپ بروشور و کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای ، به دلیل طراحی خاص تر و استفاده از کیفیت بهتر در کاغذ (استفاده از کاغذهای محکم و سنیگن) و چاپ، معمولا گرانتر است و تعداد چاپ آن به تعداد توزیع کنندگان یا فروشندگان محدود می شود. اما بروشور ها تیراژ بسیار بالاتری دارند، و برای رسیدن به دست مصرف کننده چاپ می شوند. کیفیت چاپ بروشور های به خوبی طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای نیست، و هزینه ی کمتری را شامل می شود.

مدل های مختلف طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای

 غالبا کسب ‌وکارهای مختلف با در نظر گرفتن هدف و نوع پیامی که می خواهند  به مشتری انتقال دهند نسبت به طراحی و چاپ کاتالوگ اقدام می‌کنند. کاتالوگ شامل مدل های مختلف وطبقه بندی های مختلفی می شوند ، که از با اهمیت ترین آن ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 کاتالوگ‌های علمی که برای معرفی محصولات علمی استفاده می شوند ، کاتالوگ های هنری که معمولا برای معرفی آثار هنری و فروش این آثار استفاده می شوند و کاتالوگ های صنعتی و کاتالوگ های معماری و….

عوامل و فاکتورها ی مختلف دیگری مانند نوع انتخاب جلد ، تعداد صفحات داخلی همچنین تعداد و ضخامت صفحات ، پوشش جلد صحافی و…. نیز در بوجود آمدن مدل های مختلف کاتالوگ نقش مهمی دارند در زیر بطور مختصر به توضیح برخی از آن ها می پردازیم.

طراحی و چاپ کاتالوگ‌های لت دار

کاتالوگ‌های لت دار غالبا چهار تا شش لت دارند. به دلیل اینکه لت‌ها بر روی هم گذاشته می شوند طراحی لت ‌های بیشتر باعث می‌شود که خواندن کاتالوگ سخت شود و محصولات یا خدماتی که در بخش های پایانی توضیح داده شده اند، به زودی فراموش شوند.

هنگام طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای لت دار باید سعی شود که فقط به نکات کلیدی اشاره شود و در کنار آن یک پیچیدگی و سوال در ذهن مخاطب ایجاد کرد تا به خواندن اطلاعات بیشتر محصول یا خدمات علاقه‌ مند شود.

طراحی و چاپ کاتالوگ‌های منگنه‌ای

طراچی و چاپ کاتالوگ های منگنه‌ای از نظر شکل ظاهری بسیار نزدیک به بروشور است، هنگامی که در طراحی این مدل کاتالوگ دقیق شوید متوجه خواهید شد که این مدل از کاتالوگ ها در واقع بسیار قدیمی تر از کاتالوگ‌های لت دار و سیمی هستند و در آن ها برای حفظ پیوستگی و انسجام کاغذ ها از منگنه استفاده شده است.

طراحی و چاپ کاتالوگ‌های سیمی

اگر تعداد محصولات  و خدمانی که تمایل به معرفی آن‌ ها را دارید، بالا تر از ۱۵ مورد است، بهتر است  ازاین مدل کاتالوگ استفاده کنید. طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای به صورت سیمی نسبت به دیگر طراحی ها از ورق‌های بیشتری برخوردار است و سایز آن نیز نسبت به کاتالوگ‌ های دیگر بزرگ‌ تر است.

طراحی و چاپ کاتالوگ‌های دیجیتالی

کاتالوگ های دیجیتال در واقع فایل های کامپیوتری هستند که در وب سایت ها و و به طور کلی در فضای مجازی در معرض دید قرار می گیرند و به این شکل  معرفی محصولات یا خدمات یک کسب و کار در فرمت دیجیتال به مشتریان صورت می گیرد. در طراحی این دسته از کاتالوگ ها ، از عکس ها و تصاویر دیجیتالی نیز در بیشتر مواقع استفاده می شود تا از این طریق محصولات به خوبی به مشتریان معرفی شوند. به علاوه با طراحی های خاصی که در فرم های دیجیتال امکان پذیر است، مشتریان هم زمان با دیدن محصولات می توانند آن ها را نیز به صورت انترنتی خریداری نمایند.

کاتالوگ ها می توانند مرجع مناسبی برای فروش باشند، پس با در نظر گرفتن قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ و همچنین در نظر گرفتن یک بودجه مناسب برای این کار به راحتی می توان از کاتالوگ ها برای معرفی و فروش محصولات و خدمات خود به مخاطبین نهایت استفاده را کرد.

مدل های مختلف طراحی کاتالوگ حرفه ای

همانطور که می دانید مدل های بسیار زیادی از کاتالوگ ها وجود دارند شما باید بر اساس سبک کاریتان و نوع محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید باید نسبت به طراحی کاتالوگ حرفه ای برای خود اقدام نمایید. علاوه بر موارد گفته شده در بالا در سفارش طراحی کاتالوگ حرفه ای خود باید محتوای خودتتان توجه بسیاری داشته باشید.

 • طراحی کاتالوگ  حرفه ای به صورت افقی

کاتالوگ های افقی بیشتر مناسب کسب و کارهای هستند که در زمینه تولیدات فعالیت می کنند مثلا تولید کنندگان مبلمان غالبا برای نمایش محصولاتشان، نیاز به فضای افقی زیادی دارند. علاوه بر آن که امکان چیدمان تصاویر به شکل مختلف مانند مربع، عمودی و افقی در این مدل کاتالوگ وجود دارد.

طراحی کاتالوگ حرفه ای به صورت مربع
کاتالوگ های مربع بیشتر مناسب شرکت های دکوراسیون است، کاتالوگ های مربع از انرژی خنثی در وسط صفحه بر خوردارند و در این کاتالوگ ها تمرکز بالاتری بر روی عکس ها و ظرافت کاری های دکوراسیون گذاشته می شود.

 • طراحی کاتالوگ حرفه ای به صورت عمودی

کاتالوگ های عمودی از پر استفاده ترین و پر طرفدار ترین مدل های کاتالوگ در زمینه صنعت هستند. بیشتر شرکت های صنعتی، تولیدی، پزشکی و … نسبت به سفارش این مدل کاتالوگ ها تمایل بالاتری دارند. خوش دست بودن و صرفه اقتصادی داشتن نیز از صفاتی هستند که می توان نسبت به این مدل از کاتالوگ اطلاق نمود.

خدمات تکمیلی پس از چاپ کاتالوگ

بطورکلی اصلی ترین خدمات تکمیلی پس از چاپ کاتالوگ عبارتند از:


 • برجسته سازی

برای جلب توجه بیشتر مخاطب، در چاپ کاتالوگ، قسمتی از کار ( لوگو ، برند ، شعار و … ) را برجسته می کنند که با توجه به ضخامت و نوع کاغذ این برجسته شدن نیز متغیر می باشد.


 • امباس یا بافت دار کردن کاغذ

امباس روش نسبتاً جدیدی در صنعت چاپ بشمار می آید که با خلق نقش های برجسته بر روی سطح کاغذ، بصورت کلی و یک دست آن را از حالت ساده به طرح دار تغییر می دهد.


 • برشهای خاص

با طراحی و ساخت قالب تیغ برش با شکل های هندسی متغییر بر روی کار چاپ شده امکان پذیر می باشد .

انتخاب سایز سفارش طراحی کاتالوگ حرفه ای

در سفارش کاتالوگ ها غالبا به سایز توجه بخصوصی می شود مدل و حجم محتوای شما و همچنین نیاز مخاطب شما مشخص کننده ابعاد کاتالوگ شما در زمان سفارش می باشد.

سایز های کاتالوگ

دسته بندی کاتالوگ ها

کاتالوگ ها را می توان قوی ترین تبلیغات آفلاین دانست. این محصولات با پیشرفت تجارت جهانی در قرن بیستم و در اروپا پا به عرصه ظهور گذاشتند. کاتالوگ در آغاز دارای صفحات اندکی بودند و در آن ها فقط به نمایش محصولات و خدمات و درج قیمت پرداخته می شد.

طراحی کاتالوگ حرفه ای بر اساس محتوا

معمولا طراحی کاتالوگ حرفه ای را بر اساس محتوا ، مدل صحافی ، سایز و جنس کاغذ دسته بندی می شود. اصلی ترین مدل دسته بندی کاتالوگ ها براساس محتوا است. محتوای کاتالوگ‌ها معمولا بر پایه معرفی یک محصول یا خدمت  تنظیم می شوند بنابراین چاپ  مجدد این محصولات در زمان اضافه شدن یک محصول یا خدمت جدید از ضرورت  بسیاری برخوردار است.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که در طراحی کاتالوگ دیجیتالی تیتراژ چاپ از اهمیت خاصی برخوردار نیست. به این علت که کاتالوگ های دیجیتال در فضای مجازی و وب فقط منتشر می شوند.

طراحی کاتالوگ ها براساس مدل

محصولات و خدمات شما نیز انجام می گیرد. محصولات و خدمات را بر حسب تایم مورد استفاده قرار گرفتن به دو زیر مجموعه سریع مصرف و کند مصرف دسته بندی می کنند. محصولات سریع مصرف شامل مواد خوراکی ، محصولات تاریخ دار، تجهیزات یکبار و … می باشد و محصولات کند مصرف شامل تجهیزات و تاسیسات گرمایشی، اتومبیل، لوازم خانگی و … هستند. کارایی و نحوه ی طراحی کاتالوگ حرفه ای این محصولات با یکدیگر بسیار متفاوت است.

طراحی کاتالوگ حرفه ای بر اساس سایز و نوع صحافی

کاتالوگ ها را بر حسب ابعاد و نوع صحافی نیز دسته بندی می شوند. همان طور که قبلا نیز اشاره شد سایز و ابعاد کاتالوگ به محتوا و حجم مطالب شما بستگی دارد. صحافی نیز به صورت های مختلفی برای کاتالوگ ها اجرا می شود از جمله صحافی های استفاده شده در طراحی کاتالوگ حرفه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • صحافی چسبی که شامل نوع چسب گرم و چسب سرد است.
 • صحافی سیمی که دارای سه نوع مارپیچ، دوبل و شانه ای می باشد.
 • صحافی مفتول یا منگنه که دارای دو نوع لوپ و تخت است.

نکات مهم در طراحی کاتالوگ حرفه ای با قیمت مناسب

موارد بسیاری بر قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای تاثیر دارند از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد سایز انتخابی و مورد نیاز برای شما ، تعداد صفحاتی کاتالوگ ، زمان تحویل ، کاغذ استفاده شده ، نحوه ی توزیع واز همه مهمتر نوع چاپ انتخابی شما و…

چاپ کاتالوگ حرفه ای به دو شیوه چاپ افست یا چاپ دیجیتال صورت می گیرد در پایین به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم.

چاپ افست درطراحی کاتالوگ حرفه ای

چاپ قدیمی ترین روش تکثیر است که امروزه به صنعتی بسیار پر مخاطب در حوزه تبلیغات تبدیل شده است و چاپ افست کاتالوگ قدیمی ترین و پرکاربردترین نوع چاپ است و بیشتر مشتریان با خصوصیات آن آشنایی کامل دارند.  اکثر صاحبین کسب و کار ها وقتی در مورد سفارش و طراحی کاتالوگ حرفه ای برای خودشان با مشاوران ما صحبت می کنند، اغلب تقاضای چاپ افست را برای محصولات خود دارند.

چاپ دیجیتال در طراحی کاتالوگ حرفه ای

چاپ دیجیتال هم یکی دیگر از پرطرفدارترین راه های چاپ فوری کاتالوگ محسوب می شود. با پیشرفت تجهیزات ، و امکان چاپ کاتالو گ ها به صورت دیجیتال نیاز خیلی از کسب و کار ها  به طراحی و چاپ کاتالوگ در تیراژ پایین برطرف شده است.

اگر شما هم محصول یا خدمات جدیدی را ارائه می دهید و برای معرفی آن ها نیاز به طراحی کاتالوگ حرفه ای به صورت ارزان دارید تیم نقش ابرنگ می تواند بهترین گزینه برای انجام این کار برای شما باشد.

نکات افزایش تاثیرگذاری در کاتالوگ حرفه ای

 • ابعاد کاتالوگ
  انتخاب ابعاد  در طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای باید به گونه ای باشد که بیشترین تاثیر مثبت را در ذهن مخاطب ایجاد کند. این بدان معنی نیست که صرفا بزرگ کردن ابعاد بتواند تاثیر بیشتری داشته باشد، بلکه باید یک سایز کاملا متناسب را انتخاب کرد. هم چنین این مورد را هم در نظر بگیرید که ابعاد طراحی و چاپ تاثیر مستقیم بر روی هزینه های شما دارند.
 • تعداد و جنس صفحات کاتالوگ
  تعداد صفحات طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای شما به میزان اطلاعاتی که قصد دارید ارائه کنید، بستگی دارد. این اطلاعات نباید آن قدر زیاد باشند که از حوصله ی مطالعه خارج باشد و صرفا هزینه ی سنگینی را به شما تحمیل کند، نه آن قدر کم باشند که اطلاعات شما ناقص تلقی شوند. هم چنین جنس صفحات کاتالوگ و کیفیت آن ها نقش بسزایی در تاثیرگذاری آن خواهند داشت. عموما جنس و گرماژ جلد کاتالوگ با صفحات داخلی آن متفاوت است (برای مثال برای جلد کاتالوگ از کاغذ گلاسه 300 گرمی، و برای صفحات داخلی از گرماژ های متفاوتی همچون 135، 150، 170 و یا 200 گرمی استفاده می شود).
 • طراحی متناسب و چشم نواز
  طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای شما می بایست با موضوع فعالیت شما تناسب داشته باشد. بسیاری از اوقات مشاهده شده است که عدم تناسب طراحی (مانند رنگ های به کار رفته، طرح ها و سبک نمایش آن ها) به گونه ای بوده است که باعث کسر شأن آن برند شده است. عکس این قضیه هم صادق است، بسیاری از کسب و کار های موفق با استفاده از طراحی های جذاب و حرفه ای، فروش خود را به قله رسانده اند.
 • عکاسی و تصاویر کاتالوگ
  تهیه و قرار دادن تصاویر مناسب و جذاب از ارکان اصلی تاثیرگذاری در طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای است. تصاویر با هدف ایجاد تصور مثبت، ایجاد تصویر ذهنی و رفع ابهامات بصری ارائه می شوند. پس بهترین خود را ارائه دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. یک تیم عکاسی حرفه می تواند بازی را به نفع شما تغییر دهد.

یک طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای همانطور که قبلا بیان شد یک کار بسیار تخصصی است و در همه بازارهای داخلی و خارجی آن را نخستین بخش و با اهمیت ترین بخش در فروش کالا یا خدمات می دانند. به این معنی که  اگر طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای ، صورت بگیرید به عنوان یک وسیله بازاریابی موثر شناخته می شود و مخاطب بسیاری را به سوی خود می کشاند. و این عامل باعث افزایش فروش شما می شود. به همین دلیل از با اهمیت ترین خصوصیات  یک طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای باید به شکل مرتب و منظم باشد وباید به صورتی باشد که به راحتی نیز قابل جا به جایی باشد تا مخاطب هدف بتواند در کوتاه ترین تایم آن را بخواند و اطلاعات لازم و مورد نیازش را دریافت نماید. زیاد توضیح دادن یک موضوع و یا استفاده از جملات بی ارزش در این مدل وسیله تبلیغاتی نتیجه عکس دارد و به مرور بازدهی را برای شما بسیار کاهش می دهد.
 2. در توضیح و نشان دادن کالا ها و خدمات باید صادق و راستگو باشید و از توضیحات اضافه و اغراق آمیز خوداری کنید . زیاده روی در توضیح  کالا و خدمات دلیلی می شود که ، مشتری بعد از استفاده از آن ها و در صورت نگرفتن نتیجه مطلوب دیگر به راه های بازاریابی اعتماد نکند و از استفاده این محصولات و خدمات  منصرف شود زیرا این مغایرت باعث ایجاد حس منفی در آن می شود.
 3. طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای باید به صورتی باشد که همه سوالات ذهنی مخاطب پاسخ داده شود و نیازی به پیگیری بیشتری از جانب آن  نباشد. برای نمونه  باید مشخصات جامع تان مانند :آدرس، شماره تماس و توضیحات کالا یا خدماتتان به طور کامل و قابل فهم توضیح داده شود.
 4. عکس های در نظر گرفته شده برای کاتالوگ بهتر است با مدل کالا یا خدمات عرضه شده از طرف شما کاملا تطبیق داشته باشد. بهترین کار در این زمینه تصویر برداری عالی و با کیفیت از کالا یا خدمات شرکت شما است.انجام این کار به افزایش زیبایی و کارایی طرح های بازاریابی هم کمک شایانی می کند.
 5. مناسب ترین مدل طراحی و چاپ کاتالوگ  حرفه ای بهره بردن از چهار مدل طیف رنگ است که استفاده و انتخاب آن ها به سلیقه و نیاز و خواسته شما بستگی دارد.
 6. در بعضی  مواقع در طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای برای آن که  طرح بازاریابی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد یا تاثیر بیشتری بر روی مخاطب بگذارد بهتر است از روکش سلفون یا یووی موضعی بهره برده شود که تجربه ثابت کرده است انجام این کار به شما برای رسیدن  به هدف مورد نظرتان بسیار موثر بوده است.

خصوصیات طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای و خوب

از با اهمیت ترین خصوصیات یک کاتالوگ خوب و با کیفیت توجه به سادگی  و قابل جا به جا بودن آن است به صورتی که مشتری در تایم خیلی کوتاهی بتواند آن را بخواند و با خواندن آن محصول یا کالای خود را انتخاب نماید وپروسه خرید به این گونه انجام شود.

در طراحی و چاپ کاتالوگ معمولا ازترکیب رنگی ۴ تایی استفاده می شود.

کاتالوگ باید به شکلی طراحی شوند که به همه ی سؤالات موجود در ذهن مشتری در رابطه با کالا یا خدمات  ارائه شونده از طرف شما کامل پاسخ دهد. نکته با اهمیت دیگر این است که تصاویر انتخابی برای درج شدن در کاتالوگ با متن نوشته شده در کاتالوگ حتما هماهنگی داشته باشد.

طراحی و چاپ یک کاتالوگ حرفه ای نسبت به تراکت و پوسترباید اطلاعات و توضیحات بالا تری را به مشتری ارائه دهد. در اینجا منظور این است که  فقط تیترو عنوان برای محصولات یا خدمات نوشته نشود و برای هر محصول یا خدمات توضیحاتی جامع و کوتاه نیز بیان گردد به شکلی که مشتری ترغیب به خواندن و یا خرید شود. باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در این توضیحات از بیان موارد جزئی خود داری کنید و همچنین از بزرگنمایی و تملق نیز برای محصولات یا خدمات دوری شود تا مشتری دچار سردرگمی در انتخاب و خرید نشود.

در برخی مواقع در بعضی از طراحی های کاتالوگ، به علت پراکندگی محصولات و خدمات ، حس سردرگمی و کلافگی در دریافت اطلاعات مفید توسط مشتری اتفاق می افتد و این مورد باعث می شود که مشتری نتواند انتخاب درستی داشته باشد و در نتیجه از خرید محصولات شما ممکن است که صرف نظر کند. پس با  این تفاسیر بهتر است که برای راحت تر شدن پروسه انتخاب برای مشتریان لیست و توضیحات محصولات یا خدماتتان  به شکل دقیق و شکیل و منظم در کاتالوگ گذاشته شود.

برای زیبا تر شدن کاتالوگ می توان از یووی موضعی و با روکش های متفاوت سلفون استفاده کرد. همان طور که قبلا نیز گفته شد کاتالوگ ها باید به آسانی قابل جا به جایی باشند پس باید در انتخاب سایز و مدل آن نیاز ، خواست و راحتی مشتری مد نظر قرار داده شود. غالبا برای معرفی کردن محصولات و خدمات هیچ محدودیت استفاده از صفحات وجود ندارد.

بالا رفتن میزان فروش با طراحی کاتالوگ حرفه ای

اطلاع رسانی در مورد تولید یک کالای جدید ، عرضه کاتالوگ کالا های فصل به مشتریان و….. هر کدام می توانند استراتژی مناسبی و کاربردی برای تولید محتوای یک کاتالوگ تبلیغاتی و بازاریابی باشند. هر کدام از استراتژی ها با  دیگری تفاوت هایی دارند، که باید به آن توجه بسیاری شود.  تهیه ی محتوا برای یک کاتالوگ های تبلیغاتی بر اساس اهداف کاتالوگ ها باید صورت گیرد. پس اگرهدف اصلی شما بالا بردن میزان فروش به واسطه طراحی کاتالوگ حرفه ای است، باید به تمام جنبه های این زمینه توجه بسیاری داشته باشید.

 این نکته را مد نظر داشته باشید که همیشه دیده شدن بیشتر مساوی با بالا رفتن میزان فروش است. بنابراین هرچه تعداد چاپ کاتالوگ اختصاصی خود را بالا تر ببرید بیشتر نیزدیده خواهید شد و درنتیجه فروش بالاتری هم خواهید داشت. در طراحی کاتالوگ حرفه ای می توانید معرفی محصول و فروش مستقیم داشته باشد بنابراین نوشتن قیمت ها در داخل کاتالوگ و یا گذاشتن لیست قیمت همرا با کاتالوگ به شکل ضمیمه می تواند به شما برای رسیدن به این هدف کمک شایانی بکند.

اگر هدف شما معرفی یک محصول جدید است، باید با کمک یک عکاس حرفه ای، عکس های جذاب و خوبی را از کالای  جدید خود آماده کنید و از آن ها در طراحی کاتالوگ خود نهایت استفاده را ببرید. انجام این کار در پیدا شدن دید مثبت  در مشتری نسبت به کالای جدید شما تاثیر به سزایی دارد. در طراحی این مدل کاتالوگ از آماده کردن متن های طولانی برای کاتالوگ خود پرهیز کنید. مطالب کاتالوگ باید متناسب با خصوصیات محصول شما نوشته شود. برای کالا های خود یک شعار مناسب انتخاب کنید. تاثیر این کار بر میزان فروش محصول غیر قابل انکار است.

قبل از اقدام به طراحی و چاپ کاتالوگ اختصاصیتان باید نکات بسیاری را مد نظر بگیرید از جمله ان ها می توان به تعرفه طراحی و چاپ کاتالوگ ، کیفیت طراحی ، خوش قولی شرکت ارائه دهنده این محصولات و همچنین باتجربه بودن و داشتن تعداد زیادی از پروژه های موفق و… اشاره کرد.

کاتالوگ ها میزان فروش شما را بالا نمی برند اگر کالای با کیفیتی نداشته باشید!

بارها شده است که مشتریان ما درخواست طراحی کاتالوگ حرفه ای و تولید محتوا با کیفیت را دارند و از این طریق می خواهند تاثیر مثبتی بر میزان فروش خود بگذارند، بدون اینکه به سطح کیفی محصولات خود توجه داشته باشند.

بزارید صادق باشیم اگر محصول بی کیفیتی را عرضه کنید، با بهترین تبلیغات و بهترین کاتالوگ ها هم، ممکن است فقط یکبار بتوانید محصول خود را به مشتری بفروشید. پس اگر به دنبال فروش دائمی محصولات خود هستید همچنین به دنبال به دست آوردن مشتریانی وفادار هستید در نخستین قدم باید سطح کیفی کالا های خود را بالا ببرید.

حواستان باشد که دچار خود نزدیک بینی محصولاتتان نشوید این جمله در مورد کسانی کاربرد دارد که به دلیل علاقه ی زیادی که به تولیدات خود دارند، ایرادات مشکلات محصول خود را نمی بینند و این امر باعث می شود تا در صدد بر طرف کردن نواقص در تولید محصولات خود نباشند. باید کیفیت محصول و خدمات ارائه شده به مشتریانتان را به طور دائم مورد ارزیابی و بازبینی قرار دهید.

 

مراحل سفارش طراحی کاتالوگ حرفه ای

در نخستین مرحله باید شرکت معتبرو مناسبی را پیدا کنید تا علاوه بر دادن یک مشاوره صحیح و خوب به شما پروژه سفارش و طراحی کاتالوگ حرفه ای تان را به بهترین شکل ممکن نیزانجام دهد. برای انجام این کارشما باید نمونه طراحی کاتالوگ چند شرکت را مورد بررسی قرار دهید. و شرکت‌هایی که به سلیقه شما نزدیک ترهستند چه از نظر قیمتی و چه از نظر نمونه کارهای طراحی کاتالوگ حرفه ای را مورد ارزیابی و مقایسه قرار دهید تا بتوانید علاوه بر حفظ کیفیت، با قیمت مناسبی کاتالوگ خودتان را سفارش دهید.

در قدم بعدی و بعد از شروع پروژه طراحی در ابتدا باید تعداد حدودی صفحات کاتالوگ و سایز آن را مشخص کنید. بر اساس تعداد صفحات و سایز انتخابی شما قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای برای شما محاسبه می شود و طی یک پیش فاکتور به سفارش دهنده اعلام می گردد. بعد از تایید پیش فاکتور توسط سفارش دهنده مرحله بعدی چید مان عکس ها و مطالب توسط طراح انجام می شود.

سپس 3 طرح اولیه برای طراحی جلد کاتالوگ به سفارش دهنده نشان داده می شود. و بر اساس طرح جلد انتخابی شما، طراحی صفحات داخلی کاتالوگ ها  نیز شروع می‌شود و 3 طرح اولیه ازصفحات داخلی نیز مجددا به سفارش دهنده نشان داده می شود. پس از تایید طرح های اولیه به مرحله چاپ کاتالوگ میرسیم. انتخاب نوع چاپ نیز بر قیمت طراحی کاتالوگ حرفه ای بسیار تاثیر گذار است.

شاید شما هم قصد داشته باشید که برای کسب و کار خود کاتالوگ یا بروشور تهیه کنید. همه ما در مورد کاتالوگ ها و کارایی آن ها و تاثیری که در فروش می گذارند مطلع هستیم. حتی تفاوت بین طراحی خوب و طراحی بد را هم به خوبی می توانیم تشخیص دهیم. اما چیزی که در مورد طراحی کاتالوگ حرفه ای باید بدانید این است که استراتژی همه چیز است. مشاورین تیم نقش آبرنگ به شما برای یک انتخاب عالی کمک شایانی می کنند.

طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای ارزان و فوری

طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای ارزان و فوری یکی از با اهمیت ترین راه های  موثر جذب مشتری و کنترل بودجه برای شما و کسب و کارتان است. بعد از مرحله طراحی ، چاپ معمولا به دو روش چاپ افست یا چاپ دیجیتال انجام می شود که انتخاب روش چاپ به نوع در خواست شما و بودجه در نظر گرفته تان برای این کار بستگی دارد. بعد از مرحله چاپ ، پخش و عرضه کاتالوگ ها از راه های مختلف باید مد نظر گرفته شود.

شما می توانید برای مدیریت بودجه خود و طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای مناسب کسب و کارتان مشاوره لازم را از کارشناسان تیم نقش آبرنگ دریافت نمایید.

انتخاب درست برای طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای

شاید با در نظر گرفتن موارد بالا، تصور یک فرایند سخت را داشته باشید، و یا ممکن است افراد  بسیاری به دلیل نداشتن تجربه در این زمینه، قید این گونه ی موثر تبلیغات را بزنند. اما مشتریان کانون تبلیغاتی نقش آبرنگ به خوبی می دانند که مشاوران و متخصصان باتجربه ی ما، بهترین کیفیت را برای شما فراهم می کنند و جایی برای نگرانی باقی نمی گذارند. بدون تعلل شما را به دیدن نمونه کارهای طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای نقش آبرنگ دعوت می کنیم. شرکت نقش آبرنگ این افتخار را دارد که مورد اعتماد معتبرترین برندهای استان اصفهان و کشور عزیزمان باشد. بعد از دیدن کیفیت و تخصص در نمونه کارهای ما، با مشاورین ما تماس بگیرید و بهترین انتخاب را تجربه کنید.

قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای

یکی از موارد بسیار با اهمیت در طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای در نظر گرفتن بودجه و هزینه مناسب برای این کار است.

 نیاز است که پیش از اقدام به فرایند طراحی و چاپ کاتالوگ ، شما یک بودجه مناسب برای آن کنار بگذارید. اطلاع از قیمت و هزینه های طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور می تواند بسیار در استفاده درست از بودجه تان به شما کمک کند . مدیران مشاغل گوناگون در بیشتر مواقع از طریق طراحی وچاپ کاتالوگ حرفه ای و توزیع آن ، بهترین معاملات محصولات خود را انجام می دهند.

از موارد تاثیر گزار در قیمت و هزینه ی طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد: سایز انتخابی برای کاتالوگ ، جنس کاغذ ، گراماژ کاغذ ، طیف رنگی ، خط  تا ، تیراژ ، روکش ، مدل صحافی و هزینه بسته بندی و ارسال و…. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که علاوه بر موارد عنوان شده در بالا نمی توان نقش نوسانات بازار ارز و همچنین تحولات بازار های داخلی و خارجی را بر این محصول نادیده گرفت.

 انتخاب زمان مناسب نیز می تواند عاملی برای صرفه جویی در بودجه در نظر گرفته شده برای این کار باشد زیرا همیشه با نزدیک شده به پایان سال و شروع سال جدید به علت تقاضای بالایی که برای محصولات مختلف پیش می آید با افزایش قیمت روبه رو هستیم.

 تیم نقش آبرنگ فعال در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان همیشه سعی در ارائه با کیفیت ترین محصولات با مناسب ترین قیمت ها را برای رفاه حال مشتریان داشته است.برای دیدن نمونه کار های قبلی تیم ما و همچنین استعلام قیمت ها و ثبت سفارش با مشاورین تیم ما تماس حاصل فرمایید.

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان

آیا تا به حال برای طراحی کاتالوگ تخصصی و حرفه ای خود اقدام کرده اید؟ چه تاثیرات مثبتی را پس از سفارش کاتالوگ خود در کسب و کارتان مشاهده نمودید؟ آیا بازدهی کارتان بیشتر نشده است؟ اگر هیچ کاتالوگ طراحی شده ای ندارید، هنوز هم دیر نیست. پس از اینکه نمونه کارهای ما را مشاهده کرده و در مورد طراحی و چاپ کاتالوگ برندتان تصمیم گرفتید، جهت ارائه نمونه کارهای بیشتر و متناسب با کسب و کار شما و همچنین اطلاع از قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ ، با مشاوران نقش آبرنگ به شماره 03131323008 تماس گرفته تا شما را در این کار راهنمایی کنیم.

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید