مشاوره

مشاوره

انواع طراحی لوگو

5/5
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
انواع طراحی لوگو

انواع طراحی لوگو

انواع طراحی لوگو یک مبحث بسیار کاربردی و مهم در خلق یک برند، در حوزه ی تجارت، صادرات و… می باشد که 40 درصد از کار برندینگ و یا خلق برند را تشکیل داده است. همه ما هر روزه با تعداد زیادی لوگو و آرم سر و کار داریم که بعضا نیز خودآگاه و ناخودآگاه با بعضی از آنها ارتباط برقرار می کنیم و آن ها را به خاطر می سپاریم.

لوگو ها به صورت کلی در راستای افزایش درآمد یک برند یا کسب و کار و گردش مالی طراحی می شوند. به گونه ای که این لوگو بتواند در عین سادگی زیاد ارتباط بسیار مناسبی را با مخاطبان آن کسب و کار ایجاد نماید و پیام ها، اهداف و ارزشهای آن برند یا کسب و کار را به آنها منتقل کند. اما همه این لوگوهای موجود در اطراف ما برپایه یک استاندارد بسیار مشخص طراحی می شوند. ما در مقاله انواع طراحی لوگو مطالبی را درباره ی طراحی انواع لوگو برای شما ارائه می دهیم:

انواع طراحی لوگو :

در ادامه می خواهیم انواع طراحی لوگو ها و آرم هارا با یکدیگر برایتان تک به تک بررسی  کنیم تا به یک شناخت بسیار کلی درباره ی پیرامون طراحی های لوگو برسیم. این موضوع را بخاطر داشته باشید که از دو نظر دانستن انواع لوگو ها برای شما  بسیار مهم و سودمند می باشد.

  • اول از همه اگر طراح هستید:

در صورتی که شما یک طراح لوگو هستید، باید توانایی شناخت سبک های بسیار مختلفی از لوگو را داشته باشید. این موضوع دلیل بر این می شود تا بتوانید به کارفرما اطلاعات بسیار دقیق تری بدهید و با خواسته ی او در روند طراحی لوگو بیشتر آشنا باشید. معمولا طراحانی که با انواع لوگو ها و سبک های آن آشنایی بسیار کافی ندارند، نمی توانند یک کار خوب و حرفه ای را به کارفرما تحویل دهند و مشتری را راضی نگهدارند.

بیشتر بخوانید مقاله انواع طراحی لوگو : قیمت طراحی لوگو

انواع طراحی لوگو
  • دوم اینکه اگر کارفرما هستید:

در صورتی که شما کارفرما می باشید و قصد دارید برای کسب و کار خودتان یک لوگو حرفه ای سفارش دهید، باید با سبک های انواع طراحی لوگو آشنایی کافی و حداقلی داشته باشید و لوگوهای مختلف را ببینید تا بتوانید سلیقه خود را به درستی تشخیص دهید. بیشتر کارفرمایان توانایی یک انتخاب درست در طراحی و ساخت لوگو را اصلا ندارند و نمی دانند چه لوگویی مورد پسند آنها می باشد و مهمتر از همه اینکه چه لوگویی متناسب با کسب و کارشان است، از همین رو بعد از اینکه لوگو برای کارفرما طراحی شد، باب میل آنها اصلا نیست.

لذا برای اینکه هردو طرف، چه طراح و چه کارفرمایان، در انتهای پروژه رضایت کافی را داشته باشند، بهتر است با انواع مختلفی از لوگو ها آشنا باشند. هرچند اگر شرکت یا فردی که با آن همکاری می کنید، یک فرد یا شرکتی بسیار حرفه ای باشد، می تواند بدون داشتن اطلاعات کارفرما در مورد انواع لوگو ، یک لوگوی حرفه ای به شما تحویل بدهد.

لوگو مونوگرام

علائم اختصاری، مونوگرام یا Letter mark لوگویی می باشد که فقط بر پایه ی تایپوگرافی طراحی می شود. مونوگرام ها معمولا می تواند شامل حرف اول یا چند حرف اول و یا خلاصه حروف اسم تجاری یک شرکت یا کمپانی باشد که به صورت یک علامت اختصاری طراحی می گردد، اصل سادگی در طراحی لوگو مونوگرام، بسیار بسیار مهم و قابل توجه می باشد.

لوگو هایی که به صورت مونوگرام طراحی بشوند بیشتر آنها لوگوهایی بسیار خلاقانه و جذاب هستند. دلیل این موضوع نیز ذاتا در خود مونوگرام بصورت خیلی بدیهی وجود دارد، به این شکل که لوگوهای مونوگرام همواره دست بازی را به طراح لوگو بکارگیری عنصر خلاقیت های بسیار زیادی می دهد. هیولت پاکارد (HP)، جنرال الکتریک، IBM، ناسا و مک دونالد نمونه لوگوهایی هستند که در سبک مونوگرام طراحی شده است.

لوگو سه بعدی

لوگو های سه بعدی و یا 3D  به لوگوهایی گفته می شود که پایه طراحی آن از بعد تشکیل شده باشد و از تمام قواعد پرسپکتیو نیز تبعیت کند. دنیای طراحی سه بعدی جذابیت بصری بسیار زیادی را برای هر شخصی به وجود خواهد آورد. در این سبک از طراحی لوگو، ممکن است یک لوگو تصویری به یک لوگو سه بعدی تبدیل کنند و یا یک تایپوگرافی نیز به همین شکل به یک طرح سه بعدی تبدیل کنند و یا هر دو ی آن ها می توانند در یک لوگو ترکیبی باهم سه بعدی شوند و این بستگی به خلاقیت طراح گرافیک لوگو دارد همچنین به شناخت مخاطبان و خواسته کارفرما، نیز بستگی دارد.

لوگو های سه بعدی اغلب برای شغل های کلاسیک و رسمی به کار گرفته می شد، ولی امروزه می توانید این لوگو های جذاب را در هر زمینه ای که فکرش را بکنید مشاهده کنید. از لوگو کمپانی هایی همچون یونیورسال گرفته تا فایرفاکس، همه شامل این دسته از لوگوهای خاص شده اند. خاص بودن و جذابیت بصری بسیار بالای لوگو های سه بعدی موجب شده است که در دنیای امروزی این سبک از طراحی جزو ترند های طراحی لوگو در سال های اخیر قرار دهند. البته لازم به ذکر می باشد که این لوگو ها صرفا در نرم افزار هایی با فضای سه بعدی طراحی نمی شوند. بسیاری از طراحان هستند که با استفاده از فضای دو بعدی و با علم بر قانین فضای سه بعدی اقدام به طراحی لوگو مدنظر خود می کنند. چه بسا لوگوهایی به این سبک طراحی شده اند که بسیار جذاب تر از لوگوهای سه بعدی بوده اند.

انواع طراحی لوگو

لوگو مینیمال

ارائه بیشترین مفهوم با حداقل های گرافیکی، وظیفه لوگو مینیمال یا Minimal است. امروزه طراحی مینیمال به عنوان یک روش برای پیاده سازی لوگو شده است. در طراحی مینیمال سعی بر این است که با حداقل ترین و ساده ترین شکل ممکن، یک لوگو متناسب و زیبا برای یک کسب و کار طراحی گردد. باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که سادگی بیش از حد لوگو نباید به زیبایی آن آسیب بزند. می توان از لوگو نشنال جئوگرافیک به عنوان معروفترین لوگو مینیمال یاد کنیم.

لوگو امبلم

یک لوگو امبلم یا Emblem از یک نوشته یا یک فونت درون یک شکل یا آیکون تشکیل شود. این سبک از طراحی در طراحی لوگو، تصاویر و شمای فانتزی زیبایی را برای کسب و کار شما خلق می نماید. لوگوهای امبلم به دلیل چشم نوازی و خاص بودنشان تاثیر بسیار قابل توجهی را بروی مخاطبان دارند. از این رو این نوع و سبک از طراحی لوگو، آن بیزینسی که تاثیر قابل توجهی روی مخاطب را خواهد داشت، به بهترین شکل نمایش می دهد. لوگو هارلی دیویدسون و لوگو بسیار معروف و ارزشمند استارباکس از جمله لوگو هایی می باشند که به سبک امبلم طراحی شده اند.

انواع طراحی لوگو

لوگو مسکات

مسکات یا Mascot یک شخصیت می باشد. شخصیتی که قرار است بیانگر و نشان دهنده کسب و کارتان شود. شخصیتی که بصورت رو در رو می تواند با شما ارتباط بگیرد. این شخصیت های استفاده شده برای لوگو می تواند شامل انسان، حیوان و حتی اشیا نیز باشد. یک شخصیت ساده و تصویر سازی شده که بسایر مناسب طراحی لوگو برای شرکت هایی است که به دنبال ایجاد یک فضای سالم برپایه کودکان و خانواده و حتی خارج از این چارچوب نیز هستند. لوگو مسکات به علت سبک کارتونی و رنگارنگی که دارند، اغلب بسیار سرگرم کننده هستند. از لوگو KFC می توان به عنوان معروف ترین لوگو مسکات نام برد.البته لوگوهایی مانند چیتوز و چاکلز نمونه های ایرانی این سبک از طراحی لوگو می باشد.

لوگو تصویری

علائم تصویری، سمبل، آیکون، پیکتوگرام یا Pictorial mark ها ترکیب بندی بر پایه ی تصویر گرافیکی طراحی می شوند. سبکی که بیشتر شامل آیکون ها و یا شمایل گرافیکی است. این نوع لوگو ها انتخاب های بیشتری را در طراحی به کارفرما و طراح در جهت مفهوم سازی و زیباسازی لوگو می دهد. همواره تصاویر ابتدایی ترین و سریع ترین راه انتقال مفهوم از زمان هایی دور تا امروز بوده است.

نقش آبرنگ بهنرین موسسه در انجام طراحی لوگوی سایت برای کسب و کار شما است، با ما حرفه ای بدرخشید!

آدرس :

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

شماره های تماس :

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

بیشتر بخوانید مقاله انواع طراحی لوگو : طراحی لوگو در اصفهان

فهرست مطالب این مقاله

اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دسترسی سریع

مشاوره

ارتباط مستقیم

اگر پس از بررسی صفحه مورد نظر همچنان سوالاتی دارید که نیاز به پاسخ دارند می توانید همین حالا با شماره های 31323008-031 یا 09132127209 تماس بگیرید.

عموما امور تبلیغاتی برای هر شخص و سازمان به صورت اختصاصی و متناسب با نیاز اجرا می شوند به همین دلیل برای دریافت قیمت دقیق خدمت مورد نظر با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209