08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

24 ابزار مهم برای عکاسی صنعتی در اصفهان

5/5

عکاسی صنعتی در اصفهان یکی از خدمات مجموعه نقش آبرنگ است که هم به صورت جداگانه و هم در قالب پکیج های طراحی سایت، طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور به مشتریان عزیز ارائه می شود. عکاسی صنعتی در اصفهان باعث می شود تا از سوژه های مورد نظر عکس های با کیفیت تر و بهتری گرفته شود. چرا که عکاسی صنعتی با موبایل هیچ گاه کیفیتی همانند عکاسی با دوربین حرفه ای را ارائه نمی دهد. پس بهتر است که برای عکاسی صنعتی در اصفهان به سراغ شخصی برویم که هم اصول و فنون عکاسی را به خوبی بلد است و هم تجهیزات حرفه ای برای انجام این کار داشته باشد.

عکاسی صنعتی در اصفهان

عکاسی صنعتی در اصفهان چیست؟

عکاسان صنعتی از محصولات، ماشین آلات، تجهیزات و کارکنان یک محیط صنعتی عکس می گیرند. این عکس ها برای استفاده در وبسایت ها، کاتالوگ ها، بروشورها، تبلیغات مجازی و پست گذاری در شبکه های اجتماعی طراحی می شود. عکاسی صنعتی در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی، کارخانجات و معادن، کارگاه های تولیدی، نیروگاه های انرژی و پالایشگاه های نفتی و … معمول است. غالباً، عکس های صنعتی افراد را در حال ساخت و پرداخت چیزی نشان می دهد؛ پس هدف این است که فرآیند تولید و توزیع ماحصل یک تیم سخت کوش توسط یک عکاس صنعتی ثبت شود و افراد بدانند که اگر هزینه ای بابت چیزی می پردازند، چه فرآیند سخت و پیچیده ای طی شده است تا همین محصول به ظاهر ساده به دست آن ها برسد.

نیاز مجموعه های عظیم به عکاسی صنعتی در اصفهان

هر مجموعه بزرگ صنعتی به عکس هایی از مراحل عملیاتی کار خود احتیاج دارد؛ با ادامه پیشرفت و توسعه فناوری و اتوماسیون این مشاغل صنعتی، نیاز به این تصاویر بیش از پیش افزایش می یابد.

عکاسی صنعتی بر روی تصویر برداری از بخش های داخلی و تولیدی متمرکز است. در اینجا چند نمونه از موضوعات رایج عکاسی صنعتی آورده شده است:

  • تراکتور سازی
  • خطوط مونتاژ
  • کارخانه ها
  • کارگران در محیط معدن
  • مراحل تصفیه آب
  • کار با ابزار آلات صنعتی
  • عملکرد داخلی ماشین آلات
عکاسی صنعتی در اصفهان

چرا عکاسی صنعتی در اصفهان مهم است؟

عکاسی صنعتی از این جهت مهم است که از فناوری، نوآوری و سخت کوشی که در پس پرده فرآیندهای صنعتی وجود دارد، تصاویر کاملی را به نمایش می گذارد. اکثر مردم از آنچه که در پشت صحنه در صنایع رخ می دهد، آگاه نیستند و عکاسی صنعتی در اصفهان می تواند نحوه فعالیت و روند کار این مشاغل را به طور کامل به نمایش بگذارد.

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی صنعتی در اصفهان چیست؟

شروع کار عکاسی نیاز به مجموعه مهارت ها و استعدادهای گسترده ای دارد تا بتواند آن را عملی سازد. یک پروژه عکاسی صنعتی حرفه ای در اصفهان به مجموعه ای از لوازم عکسبردازی نیاز دارد تا بتواند نتیجه ای مطلوب را برای مجری و کارفرما فراهم کند.

24 موردی که برای راه اندازی تجارت عکاسی صنعتی در اصفهان به آن نیاز دارید، شامل لوازم و وسایل زیر است:

1. یک دوربین عکاسی خوب

اولین وسیله ای که برای یک پروژه عکاسی صنعتی به آن نیاز دارید، یک دوربین خوب است. گزینه های زیادی وجود دارد که باید برای انتخاب یک دوربین در نظر گرفته شود. دوربین های مختلفی در بازار وجود دارد که هر یک از آن ها ویژگی ها و امکانات متنوعی را در اختیار شما قرار می دهند. بنابراین پیش از خرید دوربین عکاسی خود، تحقیقات تان را در مورد مدل های مختلف آن کامل کنید.

2. سه پایه

سه پایه یک وسیله ضروری برای اجرای هر پروژه عکاسی صنعتی در اصفهان است. زیرا می تواند به شما کمک کند تا دوربین خود را به طور ثابت در جای خود نگه دارید و همچنین بدون جابجایی دوربین، از هر سوژه عکس های زیادی بگیرید.

3. کیف دوربین

وقتی دوربین خود را از مکانی به مکان دیگر منتقل می کنید، باید مطمئن شوید که آسیبی متوجه آن نیست. بنابراین با هزینه کردن مبلغ ناچیزی، تا آخر عمر خیال تان از سلامت دوربین عکاسی خود راحت خواهد بود. پس کیف دوربین نیز یکی از وسایل مورد نیاز برای عکاسی صنعتی در اصفهان است.

عکاسی صنعتی در اصفهان

4. روشنایی

نورپردازی اصولی یکی از عنصر اساسی هر عکس خوب است. گرچه نورپردازی طبیعی معمولاً به نور پردازی مصنوعی ترجیح داده می شود، با این حال می توانید برای عکاسی از محصولات و قطعات صنعتی خود از فضای استدیو و نورپردازی مصنوعی استفاده کنید.

5. لنزها

تعداد زیادی لنز مختلف وجود دارد که می توانید برای پروژه های عکاسی صنعتی در اصفهان از آن ها استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که برای بهبود کیفیت عکس های خود روی خرید چند لنز مختلف سرمایه گذاری کنید.

6. پس زمینه ها

بسته به نوع اشیا و اجسامی که قصد عکسبرداری از آن ها را دارید، خرید یا ساخت برخی از پرده های نمایش و پس زمینه هایی که می توانید برای عکس های استدیویی یا پرتره از آن ها استفاده کنید، ضروری است. چرا که یک پس زمینه یکدست و یکرنگ، می تواند نمای فوق العاده تری به عکس های شما بدهد.

عکاسی صنعتی در اصفهان

7. لوازم جانبی

لوازم جانبی مورد نیاز برای عکاسی صنعتی در اصفهان می تواند شامل چرخ دنده های کوچک و بزرگ، واشر ها و به طور کلی ابزار آلات پر کاربردی باشد که به واسطه استفاده از آن ها در کنار سوژه اصلی عکاسی می توانید، مفهوم چرخه صنعت و حرکت را به خوبی به نمایش بگذارید. سایر وسایل جانبی که به دلخواه خودتان انتخاب می کنید، می تواند اجسامی باشد که با سوژه شما هماهنگی کامل دارد. به عنوان مثال، یک عکاس و فیلمبردار عروسی هم برای گرفتن عکس هایی بهتر، از یک سری وسایل جانبی مرتبط با فضا و محفل شادی استفاده می کند.

8. فضای استودیو

اینکه عکاسی صنعتی در فضای آتلیه انجام شود یا در محیط کار، بستگی به نظر کارفرما دارد. اما به تکرار دیده شده است که کیفیت عکس هایی که در فضای آتلیه گرفته می شود، خیلی بیشتر از عکس هایی است که در محیط کار گرفته می شود. به این دلیل که ما در فضای استدیوی عکاسی، هم پس زمینه ثابت و بی نقصی داریم و هم نورپردازی قوی تری. پس برای عکاسی صنعتی در اصفهان فضای استدیو یکی از المان های مهم است.

9. وسیله حمل و نقل شخصی

اگر قرار باشد عکاسی صنعتی در اصفهان در محیط کاری انجام شود، نیاز است که عکاس به آنجا مراجعه کند. بنابراین شما باید وسایل زیادی را تا مکان مورد نظر با خود حمل کنید. پس یک وسیله حمل و نقل به تجهیزاتی که برای عکاسی صنعتی نیاز دارید، اضافه می شود. دوربین، سه پایه، وسایل نور پردازی و … ابزاری نیستند که بتوان با حمل و نقل عمومی آن ها را جابجا کرد.

عکاسی صنعتی در اصفهان

10. تلفن هوشمند با دوربین خوب

اگرچه از تلفن همراه به عنوان دوربین اصلی برای کار عکاسی صنعتی استفاده نمی کنیم، اما برای تبلیغ کارتان و به اشتراک گذاشتن نمونه کارهایتان در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام، لازم و ضروری است.

11. نرم افزار های ادیت عکس

هنگامی که کار عکسبرداری انجام شد، به یک نرم افزار ادیت عکس نیاز دارید که به شما امکان می دهد تا تصاویرتان را ویرایش و تنظیم کنید. یادگیری نرم افزار هایی مانند فتوشاپ و لایت روم می توانند یک سرمایه گذاری عالی برای آینده عکاسان صنعتی باشند.

12. کامپیوتر شخصی

همچنین شما به یک کامپیوتر شخصی نیاز دارید تا بتوانید از آن برای ویرایش و ذخیره عکس های دیجیتالی استفاده کنید.

عکاسی صنعتی در اصفهان

13. برنامه های عکاسی موبایل

گاهی اوقات مشکلاتی برای دوربین عکاسی شما به وجود می آید که مجبورید چند مورد از سوژه ها را با دوربین تلفن همراه عکاسی کنید. هنگامی که از دستگاه تلفن همراه خود برای عکس گرفتن استفاده می کنید، دانلود و بکار گیری برخی از برنامه های عکاسی که آپشن های بیشتری را برای ادیت عکس در اختیار شما قرار می دهد، مفید خواهد بود.

14. کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی

همچنین باید برای برخی از حساب های شبکه های اجتماعی در سیستم عامل هایی مانند Facebook و Instagram ثبت نام کنید تا برای اینکه بتوانید عکس ها و پروژه های جدید خود را با مشتریان و مخاطبان تان به اشتراک بگذارید، باید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و لینکدین اکانت فعال داشته باشید.

15. ثبت دامنه و طراحی یک وبسایت

داشتن یک وبسایت حرفه ای می تواند ابزاری مفید برای راه اندازی یک تجارت عکاسی باشد. بنابراین یک نام دامنه متناسب با نام تجاری خود خریداری کنید و طراحی آن را به دست یک شرکت طراحی سایت حرفه ای بسپارید.

عکاسی صنعتی در اصفهان

16. نمونه کارهای آنلاین

همچنین به نمایش گذاشتن پروژه های عکاسی انجام شده در بخش نمونه کارهای وبسایت تان، می تواند معرف کیفیت و جدیت کار شما در عرصه عکاسی صنعتی در اصفهان باشد.

17. کارت ویزیت

وقتی در حال صحبت با مشتریان تان هستید و یا می خواهید با مشتری جدیدی ارتباط برقرار کنید، کارت های ویزیت می تواند راهی عالی برای به نمایش گذاشتن نام تجاری شما و ارائه راهی آسان برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه باشد.

18. نرم افزار مدیریت مالی و حسابداری

همچنین به روشی برای مدیریت و پیگیری امور مالی خود نیاز خواهید داشت. اگر به صورت شخصی و برای خود‌تان کار می کنید، نمی توانید برای هر کدام از این کارها شخصی را استخدام کنید. بنابراین بهتر است تا برای مدیریت بهتر امور مالی خود، کار با یک نرم افزار حسابداری را یاد بگیرید.

عکاسی صنعتی در اصفهان

19. بستر پرداخت

امروزه با توجه به رشد و توسعه اپلیکیشن های ارائه خدمات بانکی، مشتریان شما می توانند به راحتی بیعانه و مبلغ پروژه عکاسی صنعتی در اصفهان را پرداخت کنند. اگر مشتری تان مایل است تا یک فیش کاغذی دریافت کند تا آن را به عنوان رسید نزد خود نگه دارد، شما می توانید از یک دستگاه کارتخوان سیار استفاده کنید.

20. فلش مموری یا هارد اکسترنال

عکس های دیجیتالی می توانند فضای زیادی را در رایانه شما اشغال کنند. بنابراین می توانید از یک فلش مموری یا هارد اکسترنال برای ذخیره فایل پروژه های عکاسی خود استفاده کنید.

21. مجوز کسب و کار

همچنین طبق قوانین وزارت کار، راه اندازی هر بیزنسی نیاز به جواز کسب دارد. اگر مایل به راه اندازی یک شرکت عکاسی صنعتی در اصفهان هستید، بهتر است تحقیق کنید که به چه مجوز هایی برای شروع کارتان نیاز خواهید داشت.

22. بیمه وسایل

علاوه بر این، ممکن است شما در نظر داشته باشید که با استفاده از بیمه نامه های تجاری از تجهیزات تان در صورت گم شدن یا خرابی محافظت کنید.

عکاسی صنعتی در اصفهان

23. فایل آماده قرارداد

وقتی مشتری جدیدی به سراغ شما می آید، باید قراردادی را با ایشان امضا کنید تا هر دو طرف نسبت به تعهدات و وظایفشان آگاه شوند و در صورت اهمال در انجام هر یک از آن ها، پاسخگوی طرف مقابل باشند. می توانید برای قرارداد با هر مشتری، یک متن جدید تنظیم کنید و یا از یک فایل آماده استفاده نمایید. فایل های آماده قرارداد در اینترنت موجود هستند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید و یا برای تنظیم یک متن اختصاصی از آن ها الهام بگیرید.

24. چاپگر عکس

برای اینکه مطمئن شوید که عکس های شما از کیفیت بالایی برخوردار هستند می توانید از یک چاپگر عکس فوری برای تست کیفیت زاویه نور و وضوح تصاویر از یک چاپگر فوری استفاده کنید تا نمونه واقعی که در کاتالوگ و سایت درج می شود را ببینید.  

سخن آخر

این 24 مورد وسایل و تجهیزات اصلی هستند که شما برای کار عکاسی صنعتی در اصفهان به آن ها نیاز دارید. موارد دیگری هم قطعا هستند که شما می توانید به این لیست اضافه کنید. بنابراین اگر مایل باشید می توانید نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید