08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا

5/5
چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا

چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا

اگر عکاس غذا هستید یا عکاسی از غذا را در برنامه های حرفه ای خود دارید، به یاد داشته باشید که برای گرفتن عکس های با کیفیت علاوه بر هنر عکاسی، به تجهیزات حرفه ای نیز نیاز دارید. می‌توانید با تلفن همراه خود در آشپزخانه، با یک صفحه کاغذ رنگی به عنوان پس ‌زمینه، نور طبیعی از پنجره و یک تکه کاغذ سفید به عنوان رفلکتور از غذا عکس بگیرید.

اما اگر در مورد عکاسی غذا جدی هستید و قصد دارید آن را به صورت حرفه ای انجام دهید، باید یک قدم جلوتر بروید. شما باید بتوانید روی هر عکسی که می گیرید کار با کیفیتی انجام دهید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا به صورت کاملا تجربی و کاربردی آشنا کنیم.

تجهیزات عکاسی از غذا برای حرفه‌ای‌ها

در این قسمت از راهنمای تجهیزات عکاسی غذا، کاربردی ترین ابزارها برای عکاسی حرفه ای از غذا در اختیار شما قرار گرفته است تا بتوانید بهترین عکاسی را داشته باشید.

 • دوربین

خیلی واضح است که بدون شک مهمترین وسیله عکاسی از غذا دوربین است. اما ممکن است از خود بپرسید که کدام دوربین برای عکاسی از غذا بهترین است. پاسخ این سوال این است که بهترین دوربین را ندارد. شما باید تحقیق کنید و دوربینی را انتخاب کنید که با بودجه و نیازهای شما و همچنین سهولت استفاده مطابقت دارد.

دوربین کراپ سنسور یا فول فریم؟

یک دوربین کراپ سنسور یک سنسور نوری کوچکتری دارد و بنابراین بخشی از تصویر را برش می دهد. دوربین ‌های دارای کراپ سنسور ارزان‌تر هستند اما تصاویر کوچک‌تری نیز تولید می‌کنند. اما سنسور فول فریم مزایای دیگری مانند دامنه دینامیکی گسترده تر و عملکرد خوب در ISO بالا دارد. اما به طور کلی دوربین های دارای کراپ سنسور نیز می توانند تصاویر فوق العاده ای تولید کنند.

 • یک لنز خوب

بعد از دوربین، لنز در لیست بهترین و مهمترین تجهیزات عکاسی غذا قرار دارد. اگر از دوربین فول فریم استفاده نمی کنید، عکاسان حرفه ای توصیه می کنند از لنزهایی با فاصله کانونی کمتر (50 یا 65 میلی متر) استفاده کنید. نکته مهم هنگام خرید لنز این است که اگر دوربین را ارتقا دهید، همچنان می توانید از آن لنز استفاده کنید.

برای مشاهده عکاسی تبلیغاتی در اصفهان، روی دکمه زیر کلیک کنید :)nv

تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا

اگر از دوربین کراپ سنسور برای عکاسی از غذا استفاده می کنید، می توانید از لنزهای طراحی شده برای دوربین فول فریم استفاده کنید، اما لنزهایی که برای دوربین کراپ سنسور طراحی شده اند را نمی توان در دوربین فول فریم استفاده کرد. ممکن است به دلیل مقرون به صرفه بودن، تصمیم به انتخاب لنزهای دوربین کراپ سنسور بگیرید، اما اگر قصد دارید دوربین خود را ارتقا دهید، بهتر است لنزهای فول فریم را انتخاب کنید.

 • داشتن باتری اضافه

برای هر مدل دوربینی که استفاده می کنید حداقل 2 باتری اضافی همراه داشته باشید و بلافاصله پس از خارج کردن باتری های استفاده شده از دوربین، آنها را به شارژر وصل کنید. این تجربه ناخوشایند مطلقاً ارزش تحمل کردن را ندارد، به خصوص زمانی که روی یک پروژه مهم با یک تیم جدی کار می کنید. شارژ دوربین شما تمام می شود به معنای هدر دادن یک وعده غذایی کامل و چندین ساعت پخت و پز خسته کننده است!

البته وقتی صحبت از باتری پشتیبان می شود، ذهن ما به سراغ باتری های مختلف می رود. جالب است که برخی از این باتری ها به خوبی کار می کنند. اما برای پروژه های مهم بهتر است از باتری اصلی استفاده کنید.

 • سه‌پایه و لوازم جانبی

برخی از عکاسان ترجیح می دهند دوربین را بیشتر اوقات در دستان خود بگیرند. اما هر چیزی که دوست دارید، موقعیت های عکاسی وجود دارد که در آن چاره ای جز قفل کردن دوربین روی سه پایه ندارید.

به خصوص وقتی صحبت از عکاسی از غذا باشد. اگر به طور جدی دنبال می کنید، سه پایه لازم است. حتی اگر به ندرت از آن استفاده کنید

هنگام خرید سه پایه عکاسی از غذا، هرگز نباید سهل انگاری کرد. قبلاً به اهمیت خرید بهترین لنز دوربین که می توانید بخرید اشاره کردیم. سه پایه دومین مورد در این لیست است.

خرید سه پایه ارزان هزینه هدر دادن است. در بهترین حالت، استفاده از آنها دشوار است. آنها در جای خود قرار نمی گیرند یا به خوبی هماهنگ نمی شوند. در بدترین حالت، به معنای واقعی کلمه پس از چند هفته خراب می شوند.

و اگر این اتفاق با دوربین شما روی سه پایه بیفتد، هر گونه صرفه‌جویی که ممکن است با خرید به یک محصول ارزان‌تر انجام گیرد، در مقایسه با هزینه تعویض یک دوربین و لنز شکسته، ناچیز خواهد بود.

بیشتر بدانید مقاله ‌چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا : قیمت عکاسی صنعتی در اصفهان

چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی
 • بازوی دوربین

یکی از موارد مهم در چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا ، بازوی دوربین میباشد. برای عکس های از بالا یا تخت، بهتر است از یک بازوی متحرک اضافی استفاده کنید که به شما امکان می دهد بدون نگرانی از افتادن در کادر، از بالا عکس بگیرید. البته، اگر واقعاً برای تجهیزات عکاسی از غذا بودجه کافی ندارید، احتمالاً می توانید بدون دوربین بازوی دوربین از پس آن برآیید. با این حال، داشتن آن در استودیوی خود چیز خوبی است.

 • تراز دوربین

در بحث زاویه‌دار کردن عکس‌های شما، یک نشانگر تراز که بر بالای دوربین شما نصب می‌شود می‌تواند ابزاری واقعا مفید برای استفاده باشد. خطوط موازی کج و نامنظم یک عکس را خراب می‌کنند، و اگر چه این مشکل می‌تواند در پس پردازش برطرف شود، انجام این کار تاثیر بدی بر کیفیت فایل تصویر شما خواهد داشت. بنابراین بهتر است که با استفاده از یک تراز از این کار تا جای ممکن، اجتناب شود.

 • کارت خاکستری

یکی از موارد مهم در چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا ، کارت خاکستری میباشد. اگر تعادل رنگ سفید برای شما دشوار است، از یک کارت خاکستری به عنوان کارت تصحیح رنگ استفاده کنید. اگر می خواهید از غذا در زمینه رنگارنگ عکس بگیرید، می توانید از کارت خاکستری استفاده کنید.

با استفاده از کارت خاکستری می توانید تعادل رنگ سفید را تنظیم کنید. آن را نزدیک کارت های خاکستری نگه دارید و در صورت امکان با دست به سطح آن نزنید و مواد را لمس نکنید زیرا باعث کثیفی می شود و لکه های ایجاد شده تعادل رنگ و میزان انعکاس نور مورد انتظار شما را به هم می زند و نمایشگر با تعادل رنگ سفید به درستی کار نمی کند.

 • رادیو تریگرها در عکاسی غذا

Radio Trigger  می تواند به کسب و کار شما ظاهری حرفه ای بدهد علاوه بر این، در عکاسی از غذا، اغلب از دوربین خود دور هستید، به خصوص اگر با سه پایه عکاسی می کنید.

در بسیاری از صحنه ها تصاویری از تهیه غذا روی اجاق گاز ثبت می شود. در این موارد، دسترسی مستقیم به دوربین یا ضبط در دست بسیار دشوار است. استفاده از تایمر دوربین ممکن است یک جایگزین باشد، اما مشکلات خاص خود را دارد. خرید رادیو قابل حمل به بودجه زیادی نیاز ندارد، اما می تواند برای شما کارکردی فوق‌العاده داشته باشد.

 • نورپردازی اصولی

درست است که ترجیح می دهید از نور طبیعی استفاده کنید، اما واقعیت این است که همیشه به نور روز دسترسی ندارید. گاهی اوقات لازم است نور روز را با توجه به محل کار تنظیم یا کنترل کنید.

بیشتر بخوانید مقاله ‌چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا : عکاسی صنعتی در اصفهان 

لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا

بنابراین یکی از ابزارهای عکاسی از غذا، تجهیزات نورپردازی است می توانید از نورهای ثابت یا چتر فیلتر استفاده کنید Speedlight یکی دیگر از گزینه های مناسبی است که می توانید از آن استفاده کنید Speedlight بهترین ابزاری است که دستان شما را برای عکاسی خلاقانه از غذا باز می کند

 • کامپیوتر و لوازم جانبی

کامپیوتر

یکی تجهیزات عکاسی از غذا یک کامپیوتر یا لپ تاپ قدرتمند است. برای بهبود تصاویر و اصلاح هر گونه نقص در نرم افزارهای پردازش تصویر مانند Adobe Lightroom به رایانه نیاز دارید. همچنین بهتر است از لپ تاپ استفاده کنید تا بتوانید آن را حمل کنید و در حین عکاسی با کابل تتر اتصال به دوربین خود وصل کنید.

کابل اتصال تتر

می توانید با استفاده از کارت های حافظه SD عکس بگیرید و همیشه فایل های مربوطه را به هارد لپ تاپ منتقل کنید. اما گرفتن عکس با اتصال مستقیم دوربین به لپ تاپ کار را آسان می کند. این به ویژه در صورتی مفید است که مشتری عکس های شما در حین عکاسی حضور داشته باشد. راه اندازی یک مانیتور و اتصال آن به دوربین به مشتری این امکان را می دهد که تصاویر را در حین گرفتن و تأیید یا ارائه بازخورد با جزئیات مشاهده کند.

 • ویرایش عکس ها

به یاد داشته باشید که رنگ و نور جذاب در این سبک مهم است، پس حداقل با نرم افزارهای ویرایش تصویر و نور آشنا شوید. البته در دسترس ترین و موثرترین گزینه، محصول نرم افزاری Adobe است. بسیاری از اشتباهات در تصاویر ضبط شده را می توان با کمک لایت روم و فتوشاپ پنهان کرد.

سخن پایانی مقاله چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا

در مقاله چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا به معرفی و بررسی تجهیزات عکاسی غذا پرداخته ایم. همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، می توانید با استفاده از گوشی و چند ابزار ساده و خانگی عکس های خوبی از غذا بگیرید. اما اگر قصد دارید عکاس غذا شوید و می خواهید عکس هایتان طعم و بوی لذیذ غذاهای خوشمزه را در ذهن بینندگانتان تداعی کند، به این ابزار نیاز دارید.

بیشتر بخوانید مقاله ‌چک لیست تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا : تعرفه عکاسی صنعتی

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید