08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

هدایای تبلیغاتی سازمانی

5/5
هدایای تبلیغاتی سازمانی

هدایای تبلیغاتی سازمانی

منظور از هدایای تبلیغاتی سازمانی چیست؟ هدیه سازمانی یا شرکتی هدیه ای است که توسط مدیران سازمان ها، شرکت ها یا مؤسسات بزرگ تهیه می شود و به مشتریان و پرسنل کارکنان برای تشکر از آنها در یک مناسبت یا رویداد خاص یا برای تبریک  داده می شود. هدف اصلی این اقدام تقویت روابط تجاری و افزایش راندمان کاری بین آنها می باشد. البته راه‌های زیادی برای نشان دادن اهمیت مشتریان برای ما و شرکای تجاری‌مان وجود دارد.

مخاطبین هدف این هدایا  مجموعه ی زیر را در بر میگیرند:

 • همکاران
 • تأمین کنندگان
 • نمایندگی ها
 • شرکای تجاری
 • دوستان
 • مدیران
 • مشتریان وفادار
 • مشتریان بالقوه

بیشتر بدانید هدایای تبلیغاتی سازمانی : چاپ جعبه بسته بندی

چرا هدیه‌ی سازمانی مهم است؟!

دلایل ارائه هدایای سازمانی همچنین می‌تواند کاملاً متفاوت باشد، به عنوان مثال تشکر از یکی از مشتریان وفادار و دائمی یا تشکر از کارمندانی که زیادتر از زمان تعیین شده و بیشتر از حد وظایفشان برای سازمان کار انجام داده‌اند. اما دلیل اینکه تقریباً می توان گفت اکثر شرکت ها و سازمان ها برای همین هدف به هدایا و
هدیه متوسل می شوند، تقویت روابط تجاری است. برخی از دلایل در زیر فهرست شده است:

 • هدیه دادن می تواند راهی برای استحکام و رابطه ای نزدیک تر و صمیمی تر باشد.
 • اگر هدایای تبلیغاتی شخصی سازی شوند برند شما معروف خواهد شد.
 • در ارتباط بودن با مشتری، روابط کاری شما را پایدار نگه می دارد.
 • اهدای هدایای تبلیغاتی  ، شما را از رقبا متمایز خواهد کرد.
 • فرستادن هدایای تبلیغاتی می تواند سرنخ‌هایی برای بازاریابی تولید کند.
هدایای تبلیغاتی سازمانی

چه مواردی برای هدایای سازمانی مناسب‌ ترند؟

 • صنایع دستی ایرانی

صنایع دستی ایرانی از ظرافت، زیبایی و تنوع بسیار برخوردار هستند.  این اقلام به دلیل ارزش مادی بالایی که دارند اغلب به عنوان هدایای لوکس طبقه بندی می شوند و البته مخاطب هدف آنها نیز محدود است .

 • لوازم دیجیتال

اگر که بیشتر کارمندان و مخاطبان شما جوان و با طرفدار فناوری و تکنولوژی هستند، مطمئناً دستگاه های دیجیتال یا لوازم جانبی تلفن همراه و لپ تاپ را به صنایع دستی  ترجیح می دهند. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های دستگاه‌های دیجیتال، کاربردی بودن آن‌ها است که تا حد زیادی باعث دیده شدن یک برند می‌شود.

 • خوراکی‌ها

اقلام خوراکی یکی از متنوع ترین هدایای تبلیغاتی است که نظر همه را جلب خواهد کرد. شما می توانید از این هدایای رنگارنگ برای اهداف مختلفی استفاده کنید، همچون تقدیر از کارکنان یا جلب توجه مشتریان به کار ببرید. برای مثال، اگر در نمایشگاه‌های تجاری خود نیاز دارید مشتریان زیادی را به غرفه خود جذب کنید، استفاده از مواد خوراکی  به عنوان هدیه می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

 • ست مدیریتی چرم

ست مدیریتی چرمی تواند هدیه بسیار جذاب و ارزشمندی باشد که شما به عنوان بسته هدیه سازمانی انتخاب می کنید. می‌توانید مجموعه‌های چرمی کاربردی تهیه کنید و آرم یا مشخصات برند خود را روی آنها حک کنید تا به کارکنان و مشتریان خود یک هدیه گران بها بدهید.

 • نوشت‌ افزار ها به عنوان هدیه سازمانی لوکس

استفاده از لوازم التحریر سلبقه ی دیرینه ای در هدایای تبلیغاتی دارد.این وسایل را می توان در شرایط مختلف به افراد مختلف داد. مثلاً برای عید نوروز یک تقویم به عنوان هدیه سازمانی اهدا کنید. برای مشتریان خاص این امر سالهاست که در کشور ما یک رسم بوده است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم نوشت افزار یکی از قدیمی ترین هدیه های تبلیغاتی است و انتخاب آن در بازاریابی ریسک کمتر و کارایی مناسبی دارد.

بیشتر بدانید هدایای تبلیغاتی سازمانی : ساخت تیزر تبلیغاتی در اصفهان

هدایای تبلیغاتی سازمانی
 • هدایای آموزشی

یکی از جذاب‌ترین و مؤثرترین ایده‌های هدایای تبلیغاتی، ثبت‌نام گروهی از افراد به صورت رایگان در یک رویداد آموزشی است که کارمندان یک شرکت را توانمند می‌سازد. زمانی که شما به عنوان مدیر یک سازمان یا مؤسسه برای توانمندسازی کارکنان خود گام بردارید، اعتماد، تعهد و وفاداری آنها را افزایش می دهید. هدایای آموزشی شامل اهدای کد تخفیف یا ثبت نام رایگان در دوره از موسسات معتبر، وبینار با اساتید برتر و اهدای کتاب های نفیس در زمینه های حرفه ای است.

از آنجایی که کارمندان در اکثر روزهای سال مشغول هستند و زمان زیادی برای مطالعه ندارند، عید فرصت خوبی برای تقویت مهارت های حرفه ای آنهاست. شما می توانید با ارائه فرصت های آموزشی رایگان به عنوان هدیه سازمانی عید نوروز این مسیر را برای آنها آسان کنید.

 • سرگرمی

یکی از هدایای تبلیغاتی سازمانی که در برخی از دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و ادارات سراسر کشور رایج شده است، ارائه بلیط رایگان (یا تخفیف) برای کارکنان و خانواده‌هایشان است. به خصوص به عنوان یک هدیه شرکتی لوکس، این کالا طرفداران بیشتری دارد و می تواند هیجان زیادی را برای مخاطبان شما به ارمغان بیاورد. با ارائه راه هایی برای گذراندن وقت در مکان تفریحی و مراکز خرید، مخاطبان شما را بیش از همیشه به یاد خواهند آورد.

نکات مهم در انتخاب هدایای سازمانی مناسب

 • بودجه سازمان را در نظر بگیرید

ابتدا، بودجه ای را در نظر بگیرید تا برنامه ریزی کنید که در هنگام هدیه دادن به مشتریان چقدر می توانید به طور موثر هزینه کنید. اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها واقعاً بودجه ندارند و اغلب اوقات نمی‌توانند بازگشت سرمایه خود را اندازه‌گیری کنند.

بیشتر بدانید هدایای تبلیغاتی سازمانی : چاپ جعبه بسته بندی

هدایای تبلیغاتی سازمانی
 • زیاده‌روی نکنید هدف اصلی را انجام دهید!

زمانی که چیز ساده‌تری می‌تواند به همان اندازه سودآور باشد، بیش از حد خرج نکنید. هدایا برای نشان دادن قدردانی شما از رابطه شخصی که با مشتریان، مراجعه کنندگان و کارکنان دارید طراحی شده اند.

 • چیز مفیدی هدیه بدهید

هدیه ای بدهید که بتوان هر روز از آن استفاده کرد، مشکلی را حل کرد و زندگی شما را آسان تر کرد. برای مثال خودکار و ست مدیریتی هدیه‌ای بسیار پرکاربرد برای کارمندان و برخی مشاغل می‌باشد. هدیه ای که بتوان هر روز از آن استفاده کرد، ارزشمندتر از یک تجربه یک بار مصرف است. 

 • زمانبندی را خاص انتخاب کنید

بهترین هدیه زمانی است که انتظارش را نداریم. در پایان سال، بسیاری از شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند که مهمترین هدیه خود را به مشتریان و کارمندان خود بدهند.

سخن پایانی مقاله هدایای تبلیغاتی سازمانی

هدایای سازمانی با هدایای هر مناسبت دیگری متفاوت است و در انتخاب آنها باید اصول خاصی را رعایت کرد. حتما لوگو یا جزئیات شرکت خود را روی هدیه درج کنید.

اینکه چه هدایای در فهرست سازمانی قرار بگیرند به طور مستقیم به محیط و ماهیت نیازهای همکاران بستگی دارد. از سوی دیگر، یک هدیه خوب در واقع هدیه ای است که مناسب و کاربردی باشد.

به عنوان مثال، در یک محیط اداری مملو از دستگاه های دیجیتال، هدایای دیجیتال مانند یک بلندگو کاملا مناسب هستند. همچنین بسته‌بندی زیبا و اصولی را نیز هنگام تهیه ی هدایا در نظر داشته باشید.

بیشتر بدانید هدایای تبلیغاتی سازمانی : شکلات تبلیغاتی

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید