08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

نکات و اصول طراحی لوگو شیر حرفه ای

5/5
آموزش نکات و اصول طراحی لوگو شیر حرفه ای

 لوگو حیوانات در جهان و در طول تاریخ با هر فرهنگی مشاهده می‌شود و ما به معرفی نکات و اصول طراحی لوگو شیر، این نماد شکوه و عظمت در این مقاله می‌پردازیم. رعایت اصول طراحی لوگو شیر می‌تواند معنای زیادی داشته باشد، حتی در یک فرم بسیار ساده. طراحان از صورت شیر نر برای طراحی استفاده می‌کنند؛ چون بر این باورند که شیر نر نماد قدرت و غرور و شجاعت است. برای نشان‌دادن اشرافیت، برخی از کشورها در پرچم‌های ملی خود از تصویر شیر استفاده کرده‌اند.

 اصول طراحی لوگو شیر

 در طول روز شما چندبار نماد شیر را می‌بینید؟ روی یک ماگ، روی سررسید یا لوازم بهداشتی حتی خودروی خود؟ طراحی لوگو شیر برای هر برندی پسندیده نیست و برای برگزیدن این نماد اقتدار و رهبری به‌عنوان نشان تجاری خود باید هویت برند و ارزش‌های کسب‌وکار خود را در حوزه فعالیت خود بررسی کنید. مثلاً شرکت اتومبیل‌سازی یکی از بهترین موارد برای طراحی لوگو شیر هستند. بااین‌وجود جهت رعایت اصول طراحی لوگو شیر باید به بعضی از فاکتورها و قواعد آن توجه داشته باشید.

 اگر نیاز به اطلاعات جامعی درخصوص سفارش طراحی دارید، پیش تر در مقاله قیمت طراحی لوگو در اصفهان به آن پرداختیم.

مفاهیم طراحی لوگو شیر حرفه ای
  •  تصمیم‌گیری برای طراحی رئال یا فانتزی

 آیا لوگو شیر شما بهتر است کارتونی باشد یا حقیقی؟ آیا باید یک طرح انتزاعی شود یا واقعی؟ همهٔ اینها بستگی به آنچه شما می‌خواهید لوگو شیر در مورد شرکتتان بگوید دارد. اگر فروشنده خشکبار یا غلات هستید، سبک کارتونی بهترین انتخاب است.

 اگر شما محصول زیبایی، پوستی را برای بانوان بازاریابی می‌کنید، یک طراحی ظریف و طرح مانند احتمالاً مناسب‌تر است. شبیه حیواناتی که در طراحی لوگو استفاده می‌کنید، سبک لوگو حیوانات در مورد محصول شما چیزهای زیادی خواهد گفت.

  •  تعادل فاصله‌گذاری بین اجزای لوگو

 رعایت‌کردن فاصله میان اجزای لوگو نیز یکی از نکاتی است که هنگام طراحی لوگو باید رعایت کنید. اگر تمامی نکات گفته شده را رعایت کنید؛ اما اجزای لوگو تناسب کافی نداشته باشند، لوگو شما هیچ تأثیری بر روی مخاطبان نمی‌گذارد. اگر لوگو برند خود را به‌صورت ترکیبی طراحی می‌کنید باید نماد شیر را در وسط لوگو قرار دهید و نام برند را در زیر نماد با فونت مناسب بنویسید.

  •  طراحی شیک در عین سادگی

 یکی از اصول طراحی لوگو شیر، طراحی ساده و مسحورکننده محسوب می‌شود که به جذابیت بصری کسب‌وکار می‌افزاید. استفاده از نمادهای دیگر در کنار لوگو شیر، شما را شلوغ جلوه می‌دهد و مخاطب را سرگردان می‌کند. البته از نمادهایی چون تاج می‌تواند طراحی لوگو شیر را از سادگی خارج کند و تأثیرگذاری آن را افزایش می‌دهد. پس بجای روش‌های ترکیبی یا تصویری بهتر است از نماد شیر تنها استفاده کنید. البته ترکیب نماد شیر همراه با نام برند یک ترکیب استاندارد در دنیای طراحی به‌حساب می‌آید.

  •  استفاده از اشکال هندسی

 برای منحصر بفرد به‌نظررسیدن طراحی لوگو شیر از اشکال هندسی مثل مانند مربع، دایره یا شش‌ضلعی استفاده کنید. چون با این اشکال می‌توانید احساسات مختلفی چون حمایت و اقتدار را به جامعه هدف خود منتقل کنید. بعلاوه اشکال هندسی لوگو شیر شما را سازمان‌دهی می‌کند و نظم خاصی به لوگو می‌بخشد.

  •  تأثیر پالت رنگی در لوگو شیر

 آشنایی با روان‌شناسی رنگ‌شناسی در برندسازی و طراحی لوگو بسیار مهم است؛ زیرا رنگ معرف اصلی یک کسب‌وکار به‌حساب می‌آید.

 انتخاب پالت رنگی مناسب طراحی لوگو شیر از بین طیف‌های بسیار گسترده‌ای از رنگ‌های گرم و سرد، کمی دشوار باشد. اما آگاهی از رنگ‌ها می‌تواند همان حسی که شما نسبت به برند خود دارید را در مخاطبان خود ایجاد کنید. رنگ‌های گرم و تیز بیشتر مناسب لوگو شیر است.

برای آموزش طراحی لوگو شیر با فتوشاپ می توانید از مقاله اصول طراحی لوگو در فتوشاپ بیشتر کمک بگیرید.
لوگو شیر معروف تیتراژ آغازین فیلم و سریال ها

 آشنایی با نمونه لوگو شیرهای معروف

 آیا با لوگوهای محبوب شیر در جهان آشنایی دارید؟ همگی از جذابیت و انحصار خاصی برخوردارند که چند نمونه از آن‌ها را با ذکر جزئیات بررسی خواهیم کرد.

  •  لوگو لیگ فوتبال انگلستان premier league

 لوگو لیگ برتر انگلستان از موفق‌ترین لوگو های طراحی شده با شیر است که در طی زمان تغییرات زیادی کرده است. در طراحی پیشین لوگو لیگ انگلستان از توپ فوتبال به‌عنوان نماد اصلی استفاده می‌شد. اما پس از سال‌ها نماد سه‌بعدی سرشیر جایگزین آن لوگو شد. این طرح در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد که برای طراحی لوگو حرفه‌ای آن از تصویر سر یک شیر به همراه تاج و نام لیگ یعنی premier league در سمت راست لوگو استفاده شده است. این لوگو با رنگ‌های سفید و بنفش طراحی شده است که نماد استقلال است.

  •  لوگو Metro-Goldwyn-Mayer یا لئو شیر

 شیر محبوب MGM از سال ۱۹۲۴، به‌عنوان تیتراژ آغازین فیلم‌های بی‌صدا مانند تام و جری استفاده شده است. این شرکت فیلم بسیاری شیرها را برای عناوین خود امتحان کرده و از فیلم فعلی شیر لئو از سال ۱۹۵۷ بهره برده است که در مقایسه با بقیه طولانی‌ترین آنهاست. شیری که غرش می‌کند فوراً توجه شما را جلب می‌کند و به طرز قابل‌ملاحظه‌ای جذاب‌ترین عنوان تصویر فیلم است. شیر MGM با تمام متعلقات آن‌ها مرتبط است مثل کازینو لاس‌وگاس که در ورودی اصلی دو شیرهای عظیم که نماد برتری و قدرت‌اند، نشسته‌اند.

  •  لوگو پژو Peugeot

 لوگو خودروسازی پژو فرانسوی به‌عنوان یکی از معروف‌ترین لوگو شیر در سراسر جهان شناخته می‌شود که قدمت آن به دهه ۴۰ میلادی بازمی‌گردد. این لوگو از همان ابتدا شروع فعالیت خود تا به امروز چندین مرتبه دستخوش تغییر گشته تا به نسخه کنونی تبدیل شود. در آخر لوگو پژو فقط از سر یک شیر که دورن یک سپر قرار گرفته، بهره برده‌اند. نام برند نیز با یک فونت سنس ساده و با حروف بزرگ بالای سر شیر قرار گرفته است.

برای آشنایی با طراحی لوگو برای محصولات لبنی و صنایع غذایی دیگر یا چاپ بسته بندی آن ها به مقالات طراحی لوگو صنایع غذایی و طراحی بسته بندی مواد پروتئینی مراجعه فرمایید.

نکات طراحی لوگو شیر حرفه ای

 لوگو تیم فوتبال چلسی

 لوگو تیم چلسی کمی شلوغ به نظر می‌رسد. این لوگو از اجزایی مثل دایره آبی، پایه، نماد چلسی، عصا و گل رز و نام باشگاه یعنی the Chelsea football club تشکیل شده که این المان‌ها در کنار هم لوگو جذاب تیم فوتبال چلسی ماندگار می‌سازد.

  • لوگو  Wildlife Studios

 این لوگو برای یک استودیوی تاکسیدرمی در آفریقا توسط Stevan طراحی شده است.

  • لوگو  Royal Event Security

 این علامت برای کمپانی‌های امنیتی مناسب است که توسط bhurst طرح زده شده است.

 پس از معرفی لوگوهای شیر که برندهای مختلف طراحی کرده‌اند، در می‌یابیم که طراحی لوگو شیر برای شرکت‌های اتومبیل‌سازی، اکسسوری و پوشاک مجلل مردانه و زنانه، تیم‌های فوتبال یا هتل‌هایی که قصد انتقال مفاهیمی مانند قدرت، پیروزی و شکوه را با نماد شیر به مخاطبان انتقال دهند، انتخاب هوشمندانه‌ای است. سفارش برترین لوگو شیر حتی برای بیزینس کوچک و نوپای خود را به بهترین‌ها بسپارید.

نقش آبرنگ بهترین موسسه در انجام طراحی لوگوی سایت برای کسب و کار شما است، با ما حرفه ای بدرخشید!

آدرس :

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

شماره های تماس :

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید