08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

نکات طراحی لیبل حرفه ای

5/5
نکات طراحی لیبل حرفه ای

نکات طراحی لیبل حرفه ای

نقش طراحی برچسب برای یک محصول مانند جلد کتاب برای یک کتاب است. نکات طراحی لیبل حرفه ای محصول یکی از استراتژی های مهم و موثر در بازاریابی و فروش است. برچسب محصول بخشی از بسته بندی یک محصول است که نقش مهمی در جذب مخاطب دارد.

امروزه به خصوص به دلیل حساسیت های فراوانی که در خرید مواد غذایی ایجاد شده است، خریدار هیچ غذای آماده ای را بدون برچسب خریداری نمی کند، زیرا در این صورت به کیفیت محصول مشکوک می شود و تمایلی به خرید نشان نمی دهد. با استفاده از چنین برچسب هایی به راحتی می توانید با افزایش اطمینان خریدار بر میزان فروش خود تأثیر بگذارید.

علاوه بر این می توانید با استفاده از لیبل ها اطلاعات مفیدی در مورد محصول در اختیار خریدار قرار دهید. برچسب ذکر شده روی غذا باید حس سالم و تمیزی را به مشتری القا کند به همین دلیل معمولاً برچسب سفید ترجیح داده می شود.

بیشتر بدانید مقاله نکات طراحی لیبل حرفه ای : ساخت تیزر تبلیغاتی در اصفهان

نکات طراحی لیبل حرفه ای محصول 

طراحی و تولید لیبل شامل مراحل زیر است:

 1. جمع آوری اطلاعات در مورد محصول مورد نظر که قصد تهیه لیبل برای آن را دارید.
 2. استفاده از لیبل مورد نظر
 3. کشیدن طرح اولیه از لیبل
 4. طراحی سطح ظاهری با توجه به طرح اولیه ای که تهیه کردید
 5. طرحی که ساخته اید را به عنوان نمونه چاپ کنید
 6. طرح اولیه ای را که چاپ کرده اید آزمایش کنید
 7. تولید انبوه در صورت رضایت از نمونه ایجاد شده
نکات طراحی لیبل حرفه ای

مهم ترین نکات طراحی لیبل حرفه ای

 • از بهترین ابزارهای ممکن استفاده کنید

قبل از اینکه بتوانید یک لوگو یا برچسب زیبا به صورت آنلاین طراحی کنید، باید ابزار مناسبی برای این کار داشته باشید. خوشبختانه چندین نرم افزار وجود دارد که نتیجه مناسبی را برای طراحی لیبل یا لوگو به شما می دهد.

 • مهمترین اطلاعات را درج کنید

یکی از نکات طراحی لیبل حرفه ای درج اطلاعات مهم است. هنگام طراحی یک لیبل ، باید مطمئن شوید که اطلاعات کلیدی محصول را بدون زیاده‌روی درج کنید.

متن بیش از حد باعث می شود لیبل شما درهم و برهم و گیج کننده به نظر برسد. به همین دلیل باید دقیقاً بدانید که چه چیزهایی را روی لیبل درج کنید تا مشتری کاملاً محصول را درک کند و مشتاق خرید آن باشد. نه بیشتر و نه کمتر. 

 • درباره شکل بسته بندی محصولات فکر کنید

یکی از نکات طراحی لیبل حرفه ای خلاقیت در شکل بسته بندی است. اندازه، شکل و نوع بسته بندی محصول شما نیز طراحی لیبل شما را تعیین می کند.

هر محصول بسته بندی منحصر به فرد خود را دارد (یک شیشه سس کچاپ به لیبل متفاوتی نسبت به یک بسته بیسکویت یا یک جفت هدفون نیاز دارد). بنابراین، هنگام طراحی لیبل محصول، بسیار مهم است که بسته بندی محصول را در نظر داشته باشید.از این گذشته، اگر لیبل روی بسته بندی محصول خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد، توجه مشتری را جلب نخواهد کرد.

قبل از شروع کار طراحی لیبل، شکل و اندازه محصول، نوع بسته بندی و محل قرار گرفتن لیبل روی بسته بندی را در نظر بگیرید. این مورد به شما پارامترهای واضحی برای کار می دهد که میزان متن، اندازه فونت و تصویر مورد نیاز برای استفاده در لیبل را تعیین می کند.

 • از یک لوگوی متناسب استفاده کنید

یکی از نکات طراحی لیبل حرفه ای استفاده از لوگوی متناسب است. هنگام طراحی برچسب خود، فراموش نکنید که لوگوی کسب و کار خود را اضافه کنید.

برچسب محصول شما باید دو کار اصلی را انجام دهد: باید به مشتری بگوید که چه چیزی داخل بسته است و باید شرکت شما را تبلیغ کند. دستیابی به روش اول به اندازه کافی آسان است (فقط از اطلاعات واضح و خوانا استفاده کنید)، اما کار دوم مستلزم استفاده از یک لوگوی کامل و متناسب با محصول است.

چگونه مطمئن می شوید که برچسب شما نشان دهنده برند شما است؟ با درج لوگوی خودتان!

هر یک از خروجی های چاپی شرکت شما باید لوگوی شرکت شما را در جایی داشته باشد و لیبل های محصولات نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

بیشتر بدانید مقاله نکات طراحی لیبل حرفه ای : چاپ جعبه بسته بندی

نکات طراحی لیبل حرفه ای در اصفهان
 • واضح و خوانا طراحی کنید

اگر مشتریان شما نتوانند لیبل را بخوانند، حتی زیباترین برچسب ها نیز بی فایده هستند. مسلماً خوانایی مهمترین عنصر هر پروژه طراحی گرافیکی است، از لیبل های محصول و لیبل های نام گرفته تا بروشورها و تبلیغات شرکت.

البته، اگر قسمت‌هایی از لیبل شما (مانند جزئیات کوچک محصول) فقط از نزدیک خوانا باشد، اشکالی ندارد، اما نام شرکت و نام محصول شما باید حتی از سراسر محیط فروشگاه قابل مشاهده باشد. به یاد داشته باشید که همیشه در طول فرآیند طراحی چند قدم به عقب برگردید و ببینید که برچسب شما از راه دور چگونه به نظر می رسد.

 • از ترکیب هوشمندانه ای از فونت ها استفاده کنید

یکی از نکات طراحی لیبل حرفه ای استفاده از فونت ها است. هر طراح لیبل می داند که استفاده از کنتراست در پروژه های طراحی گرافیک چقدر اهمیت دارد. رنگ ها یا فونت های متضاد به طرح شما ابعاد می بخشد و توجه بیننده را به خود جلب می کند و او را برای انتخاب محصول فرا می خواند.

برای یک ظاهر زیبا، سعی کنید از دو فونت اصلی در برچسب محصول خود استفاده کنید. فونتی زیبا و جذاب و فونتی مدرن تر. از حروف بزرگ و کوچک و فونت های مناسب استفاده کنید تا برچسب شما علاوه بر خوانایی جذاب و متفاوت به نظر برسد.

 • فضای سفید کافی قرار دهید

اصطلاح “فضای سفید” به فضای خالی بین عناصر مختلف در یک صفحه، کارت ویزیت یا لیبل اشاره دارد. این موضوع در طراحی گرافیک اهمیت ویژه ای دارد، زیرا باعث می شود طراحی شما خیلی به هم ریخته نباشد و چشم بیننده روی هر عنصر متمرکز شود.

 • اضافه کردن حداقل یک عنصر تزئینی

یکی دیگر از نکات طراحی لیبل حرفه ای اضافه کردن عناصر تزئینی است.لیبل ها قبل از هر چیز باید حاوی اطلاعاتی در مورد محصولی باشد که روی آن چسبانده شده است. با این حال، این بدان معنا نیست که برچسب ها نباید جذاب باشند! در واقع، آنها باید کاملاً جذاب باشند.

بیشتر بدانید مقاله نکات طراحی لیبل حرفه ای : قیمت عکاسی صنعتی در اصفهان

نکات طراحی لیبل حرفه ای

هر لیبل محصول باید حداقل یک عنصر تزئینی در طراحی خود داشته باشد تا جلوه ای هنری به آن بدهد. این عنصر می تواند عکس محصول، تصویر یا الگوی تزئینی و یا حتی متنی با رنگ جذاب باشد.

 • بازیگوش باشید!

راه های طراحی یک لیبل بسیار رسمی و جدی و آسان است. در عوض، سعی کنید در طراحی خود صمیمی باشید. ویژگی های شخصی یا طرح های دوستانه را روی لیبل خود قرار دهید و خواهید دید که محصول مورد نظر شما را می فروشند.

مشتریان اغلب به سمت محصولات و بسته‌بندی‌هایی جذب می‌شوند که حس شخصی و صمیمی دارند، بنابراین فرآیند طراحی برچسب را خیلی جدی نگیرید. گاهی اوقات، یک تصویر زیبا و دوستانه یا یک فونت هوشمندانه در متن شما می تواند چیزی باشد که برای شما مفید است.

بیشتر بدانید نکات طراحی لیبل حرفه ای : ماگ تبلیغاتی

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید