08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

نکات طراحی بروشور

5/5
تفاوت کاتالوگ با بروشور

نکات طراحی بروشور

در این مقاله به بررسی موضوع نکات طراحی بروشور پرداخته میشود. این روزها کسب و کارهای بزرگ و کوچک برای معرفی خدمات و محصولات خود به روش های بازاریابی متفاوتی نیاز دارند که یکی از آنها ارائه بروشورهای تبلیغاتی است. صاحبان این مشاغل باید با نکات طراحی بروشور تبلیغاتی آشنا باشند تا بتوانند به نتایج دلخواه خود برسند.

با وجود برجسته بودن بازاریابی دیجیتال، بروشور چاپی هنوز نقش مهمی در استراتژی بازاریابی متعادل دارد. یک بروشور حرفه ای تولید شده نقش مهمی در برندسازی شما دارد، نه تنها این، بلکه بروشورها ابزار بازاریابی همه کاره هستند. شما می توانید آنها را در نمایشگاه های تجاری توزیع کنید، آنها را در قفسه های بروشور قرار دهید، آنها را از طریق پست مستقیم ارسال کنید، و حتی در وب سایت شرکت خود منتشر کنید.

مهم ترین نکات طراحی بروشور

 • هدف خودتان را مشخص بکنید

یکی از نکات طراحی بروشور مشخص کردن هدف میباشد. زمانی که به نکات طراحی بروشور فکر می کنید، از مشتریان خود بپرسید که چرا فکر می کنند به بروشور نیاز دارند. سپس از آنها بخواهید که اهداف خود را تعریف کنند. گاهی اوقات فقط یک یا چند چیز را به شما می گویند. شما باید چندین هدف و خواسته از مشتریان خود را برای رسیدن به یک سری اهداف در طراحی بروشور خود ترکیب کنید و ببینید دقیقاً به دنبال کدام هدف هستید. و سعی کنید طراحی خود را بر اساس آن اهداف تنظیم کنید.

 • مشتریان خود را بشناسید

یکی از نکات طراحی بروشور که بسیار حائز اهمیت است، شناخت مشتریان است. از آنجایی که بروشور یک ابزار ارتباطی است، شناخت بازار هدف بسیار مهم است.

به این ترتیب می توانید علایق آنها را بشناسید. به عنوان مثال، اگر افرادی را هدف قرار می دهید که به غذا علاقه دارند، طرحی را انتخاب کنید که مربوط به آشپزی و غذا باشد. هرچه بیشتر نیازها و خواسته های بازار هدف خود را در بروشور مشخص کنید، اثربخشی آن بیشتر خواهد بود.

حالا اگر این اطلاعات را ندارید، وقت بگذارید و با فروشندگان یا حتی مشتریانتان صحبت کنید. از پاسخ‌های آن‌ها برای ترسیم بهترین طرح برای آنچه کارفرما ارائه می‌کند و نیازهای آن‌ها استفاده کنید.

 • تصاویر مناسبی از کسب و کار را در بروشور ارائه دهید

یکی از نکات طراحی بروشور در طراحی بروشور باید با تصورات مشتریان مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، افرادی که قصد دارند بروشورهایی برای موسسات خیریه تهیه کنند، نیازی به بروشورهای فانتزی نخواهند داشت، زیرا این امر باعث می شود مردم فکر کنند که پول کافی در حساب این سازمان ها برای خرج کردن وجود دارد. همچنین گاهی ممکن است یک محصول به بروشور مجلل و پر زرق و برق نیاز داشته باشد.

بیشتر بخوانید نکات طراحی بروشور : طراحی و چاپ کاتالوگ

نکات طراحی بروشور
 • یک عنوان جذاب ایجاد کنید

یکی دیگر از نکات طراحی بروشور داشتن عنوان جذاب آن است. عنوان شما تعیین می کند که آیا مشتری بروشور شما را برمی دارد، می خواند یا کنار می گذارد.از به کار بردن عناوینی که چیزی در مورد محتوای بروشور به خواننده نمی گوید خودداری کنید – مثلاً « ایجاد یک تأثیر خوب ». این به چه معناست، شما از چه کسی تأثیر خوبی دارید؟ و برای چه هدفی؟

می توانید کنجکاوی خواننده را بدون مبهم بودن برانگیزید. این عناوین توجه را به خود جلب می کنند و به خوانندگان می گویند که دقیقاً از خواندن بروشور چه چیزی به دست خواهند آورد:

آیا از داندانپزشک میترسید؟ بیاموزید که چگونه دندانپزشکی آرامبخش می تواند کمک کند

از استفاده از کلمات “قدرت” مانند رایگان، سریع، آسان، نتایج، انحصاری، اثبات شده و غیره نترسید.

 • برای نگه داشتن بروشور به خوانندگان اطلاعات مفید دیگری را بدهید

یکی از نکات طراحی بروشور داشتن اطلاعات مفید در آن است. اگر می توانید، نوعی مرجع مفید را در بروشور خود قرار دهید تا خوانندگان را از دور انداختن آن منصرف کنید – به عنوان مثال:

نقشه یک شهر با بهترین جاذبه ها مشخص شده است

نمودار “وزن طبیعی بدن” بر اساس قد خواننده

لیستی از بورسیه های دانشجویی برای این برنامه

همچنین برای افزایش ارزش درک شده، بروشور را بر روی کاغذ گلاسه با کیفیت بالا چاپ کنید.

 • فونت و رنگ خود را انتخاب کنید.

نسخه بروشور معمولاً با عنوان، یک زیرنویس و خود متن مشخص می شود. هنگام انتخاب فونت هایی که می خواهید برای بروشور خود استفاده کنید، باید این را در نظر داشته باشید. توصیه می شود انتخاب فونت خود را فقط به سه مورد محدود کنید. یکی از مهم ترین نکات طراحی بروشور است که بدانید فونت خوانایی متن و لحن بروشور شما را تعیین می کند و بر جذابیت بصری آن تاثیر می گذارد.

اگر در تایپوگرافی تازه کار هستید، توصیه می شود به دنبال ترکیبی از فونت هایی باشید که با هم کار می کنند. علاوه بر این، رنگ یک راه عالی برای تنظیم حال و هوای پیام شما است. اگر کسب و کار یا خدمات شما سرگرم کننده است، رنگ های روشن به افزایش این درک کمک می کنند. رنگ های خنثی برای پیام های تجاری جدی تر مناسب هستند.

بیشتر بخوانید نکات طراحی بروشور : قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان

نکات طراحی بروشور
 • در طراحی بروشور جایگاه مناسبی برای قرارگرفتن نام برند و لگو در نظر بگیرید.

یکی از مهم ترین نکات طراحی بروشور ، درج لوگو و نام برند در بروشور است، اما نحوه قرارگیری آن در بروشورها می تواند متفاوت باشد، با این حال بهتر است جای مناسبی برای لوگو و نام برند مورد نظر در بروشور پیدا کنید و از تکرار بی مورد آن در طرحتان خودداری کنید. برای مثال کافی است نام برند را در جلو و پشت بروشورهای تک صفحه ای 3 لت قرار دهید. اما با توجه به هدف طراحی بروشور، این می تواند متفاوت باشد.

 • از تمام فضای کاغذ استفاده بکنید

سعی کنید در طراحی خود از تمام فضای لازم روی کاغذ خود استفاده کنید و سعی کنید از مشتریان خود در مورد اندازه مفید و پرکاربرد بروشور سوال کنید.

اکثر بروشورها در سایز A4  هستند اما بروشورهایی در سایزهای خاص یعنی برش خاص یا خیلی بلند یا خیلی پهن وجود دارد و طراحی خود را بر اساس آن تنظیم می کنند. اندازه کاغذ می تواند به جذابیت بروشور شما کمک زیادی کند و مخاطبین بیشتری را جذب کند. حتی خطوط ویژه می تواند یکی از راه های جذابیت بیشتر بروشور شما باشد.

 • از عبارات ساده استفاده بکنید

شما می خواهید بدانید که چگونه یک بروشور درست کنید، درست است؟ گاهی اوقات ایده های ساده بهترین هستند. سعی کنید مفاهیم و عباراتی که می خواهید در بروشور درج شود بسیار ساده و خوانا باشد تا نیازی به توضیح در مورد نوع طراحی بروشور نداشته باشید و مشتری شما به راحتی از روی نوع نوشته متوجه منظور شما شود.

و انتخاب تصاویر شما به راحتی می توان فهمید که هدف شما از این طراحی چیست. به طور کلی یک عبارت بسیار ساده در مورد آنچه می خواهند بگویند بگویید.

 • یک فراخوان عمل ( Call to action ) اضافه کنید

call to action به معنای انجام یک اقدام خاص است. مهم نیست که بروشور شما چقدر خوب طراحی شده باشد، اگر شامل دعوت به اقدام نباشد، به هدف واقعی خود نمی رسد. هرگز تصور نکنید که مخاطبان شما فقط به این دلیل که تحت تأثیر بروشور زیبای شما قرار گرفته اند، محصول شما را می خرند یا در رویداد شما شرکت می کنند.

حتی اگر بروشور زیبایی دارید، ضروری است که انگیزه ای برای خوانندگان ایجاد کنید تا با شما تماس بگیرند یا آنچه را که ارائه می دهید امتحان کنند.

نقش آبرنگ با داشتن بیشترین سابقه در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای آماده برای قبول سفارشات شماست.

نکات طراحی بروشور
 • دسترسی خود به مخاطبان را آسان کنید

در حین طراحی دقت کنید که نام، وب سایت، اطلاعات تماس و ایمیل کسب و کار شما در بروشور قرار داده شده باشد و همچنین یافتن آن برای مخاطبان شما آسان باشد و دائماً در دید آنها باشد تا احتمال تماس آنها بیشتر باشد. در نهایت، نرخ فروش شما بالاتر خواهد بود.

اگر برند شما در شبکه های اجتماعی فعال است، پیشنهاد می شود آدرس این صفحات را در بروشور قرار دهید. پیشنهاد می شود آدرس تمامی شبکه های اجتماعی خود یکسان باشد تا به راحتی در بروشور قرار گیرد و از اشغال فضای زیاد جلوگیری شود. این جاسازی qrcode یک ایده هوشمندانه است.

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان

آیا تا به حال برای طراحی کاتالوگ تخصصی و حرفه ای خود اقدام کرده اید؟ چه تاثیرات مثبتی را پس از سفارش کاتالوگ خود در کسب و کارتان مشاهده نمودید؟ آیا بازدهی کارتان بیشتر نشده است؟ اگر هیچ کاتالوگ طراحی شده ای ندارید، هنوز هم دیر نیست. پس از اینکه نمونه کارهای ما را مشاهده کرده و در مورد طراحی و چاپ کاتالوگ برندتان تصمیم گرفتید، جهت ارائه نمونه کارهای بیشتر و متناسب با کسب و کار شما و همچنین اطلاع از قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ ، با مشاوران نقش آبرنگ به شماره 03131323008 تماس گرفته تا شما را در این کار راهنمایی کنیم.

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید