08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

معرفی فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ

5/5
معرفی فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ

معرفی فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ

انتخاب فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ یکی از مهم ترین مراحل در طراحی یک کاتالوگ حرفه ای است. به این دلیل است که بیشتر محتوا حاوی متن است. انتخاب فونت مناسب می تواند در هر نوع طراحی تفاوت ایجاد کند. فونت های طراحی کاتالوگ شما باید طوری انتخاب شوند که مشتریان هنگام خواندن مطالب احساس ناراحتی نکنند.

فونت های خیلی کوچک یا خیلی بزرگ نه تنها افکار بیننده را گیج می کنند، بلکه می توانند چشم ها را نیز آزار دهند.  و پس از اینکه مخاطبان شما فقط چند کلمه را مطالعه کردند، خواندن بقیه مقاله شما را متوقف می کنند و کاتالوگ را کنار می گذارند.

فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ

در گذشته کاتالوگ تبلیغاتی و روزنامه ها به صورت دستی تولید می شدند و رایانه ای برای قرار دادن فونت های مورد نظر روی تصویر در دسترس نبود.

بنابراین بهترین دست خط ها با بهترین قلم ها سعی کردند محتوای طرح بسته بندی در سند را به طور کامل و یک دست ارائه دهند. اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، برنامه های گرافیکی مختلفی مانند فتوشاپ و کورل برای طراحی کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت و … ارائه می شود.

زمانی که از این نرم افزار استفاده می کنید نیازی به داشتن یک خط خوش برای قرار دادن مطالب مورد نظر خود در کنار تصاویر کاتالوگ ندارید زیرا فونت های مناسب نیز همراه با این نرم افزار ارائه شده است که همه ی طراحان حرفه ای برای درج محتوا استفاده می کنند.

آنها این کار را انجام می دهند تا مطمئن شوند که طراحی کاتالوگ بر اساس اصول رایج و به بهترین شکل ممکن انجام می شود. از جمله این فونت ها می توان به Bzar، Bmitra، Yekan و … اشاره کرد.

علاوه بر فونت های ساده، فونت های پیچیده و خاص نیز در این نرم افزار گنجانده شده است که به طراحان آزادی عمل بیشتری در طراحی کاتالوگ می دهد و می توانند برای هر قسمت از بهترین فونت ها استفاده کنند.

بیشتر بخوانید مقاله فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ : طراحی و چاپ کاتالوگ

معرفی فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ

نوع رنگ بندی فونت

هنگام طراحی کاتالوگ خود باید به نوع رنگ فونت توجه ویژه ای داشته باشید. رنگ و نوع فونت باید طوری انتخاب شود که بعد از چاپ حفظ شود.

به عنوان مثال، فونت هایی با رنگ های روشن مانند سبز روشن، آبی روشن و غیره ممکن است پس از چاپ نامرئی شوند. همچنین، اگر فونت تیره ای را انتخاب کنید، رنگ های چاپ شده زنده تر از آنچه در مانیتور شما ظاهر می شوند، خواهند بود.

اندازه فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ

اندازه فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ و بروشورها به نوع طراحی و ابعاد کاتالوگ بستگی دارد اما به طور کلی اندازه فونت باید طوری طراحی شود که خواندن متن برای مخاطب سخت نباشد و مشتری و مخاطب بتوانند کلماتی را که طراح انتخاب کرده است را به راحتی بخواند، اگر خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد، ممکن است مخاطب در ابتدا متن را نخواند.

میزان ضخامت فونت‌

از جمله نکات دیگری که در انتخاب فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ باید به آن توجه کنید، می توان به ضخامت در نظر گرفته شده برای فونت اشاره کرد. اگر کاتالوگ های برندهای مختلف را ارزیابی کنید متوجه می شوید که ضخامت فونت های استفاده شده در تمامی قسمت ها یکسان نیست.

ضخامت نامناسب فونت، خواندن محتوای کاتالوگ را برای چشمان خسته می کند و مخاطب به راحتی نمی تواند تمامی مطالب درج شده در کاتالوگ را مطالعه کند. فونت مورد استفاده برای نام محصول معمولاً پررنگ تر از فونت مورد استفاده برای توضیحات است.

بیشتر بخوانید مقاله فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ : قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان

تکنیک های طراحی کاتالوگ حرفه ای

ضخامت این فونت بر اساس تعداد محصولاتی که در یک صفحه قرار می گیرد و فضای موجود تعیین می شود. به عنوان مثال، برای ایجاد یک کاتالوگ برای نمایش محصولاتی مانند جواهرات، که ظریف تر هستند و اغلب در یک صفحه در کنار هم قرار می گیرند، از یک اندازه قلم کوچک استفاده می شود. اگر مبلمان بزرگی را معرفی می کنید و اطراف آن فضا دارید، برای نوشتن نام محصول، فونت سنگینی را انتخاب کنید.

فونت استفاده شده باید به گونه ای باشد که ضخامت آن باعث تاثیرگذاری بیشتر محتوا در ذهن مخاطب و تشویق او به ادامه مطالعه مطالب شود.

ساده یا ایتالیک بودن فونت کاتالوگ

حروف ساده یا ایتالیک در محتوای نوشتاری از دیگر نکاتی است که باید در انتخاب فونت مناسب برای بروشورها و کاتالوگ ها در نظر گرفت. البته اهمیت این مورد کمتر از ضخامت فونت است، اما استفاده صحیح از آن می تواند تاثیر مثبتی در ارائه کاتالوگ یا بروشور شما داشته باشد.

حروف ایتالیک در متن اغلب برای نشان دادن یک یا چند ویژگی خاص محصول یا محتوایی که توجه خواننده را به خود جلب می کند استفاده می شود. مورب یا ایتالیک بودن کلمات و حروف باعث می شود ضمیر ناخودآگاه روی آن کلمات متمرکز شود و توجه بیشتری داشته باشد.

نکات مهم برای استفاده از  فونت در طراحی های تبلیغاتی

  • در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی بهتر است از فونتSerif استفاده شود. این فونت ها بدون حاشیه و مینیمال هستند. این امر توجه مخاطب را به خود جلب می کند و از هر گونه پیچیدگی به دور است.
  • رنگ فونتی را انتخاب کنید که با پس زمینه متضاد باشد تا به بهترین شکل دیده شود.
  • برای نشان دادن سادگی و خوانایی پیام در تبلیغات بهتر است از فونت های بدون افکت استفاده شود.
  • متن را از لبه های برش خورده و خطوط منحنی دور نگه دارید. فاصله اطراف طرح را در نظر بگیرید تا برش ها و تا خوردگی ها باعث ایجاد شکاف در طرح اصلی نشود.

نقش آبرنگ با داشتن بیشترین سابقه در زمینه کاتالوگ و طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای آماده برای قبول سفارشات شماست.

طراحی لوازم خانگی

سخن پایانی مقاله فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ

در مقاله فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ از نقش آبرنگ به معرفی فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ پرداختیم؛ امیدواریم که موفق به ارائه اطلاعات مفید و کاربردی در مورد نوع فونت در طراحی شده باشیم. اگر قصد دارید یک کاتالوگ حرفه ای با بهترین رنگ ها و فونت های مناسب داشته باشید، بهتر است از طراحان حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. زیرا طراح کاتالوگ نکات کوچکی را ارائه می کند که همه آنها را نمی دانند و تنها یک طراح با تجربه می تواند با استفاده از این نکات یک کاتالوگ ویژه ایجاد کند.

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان

آیا تا به حال برای طراحی کاتالوگ تخصصی و حرفه ای خود اقدام کرده اید؟ چه تاثیرات مثبتی را پس از سفارش کاتالوگ خود در کسب و کارتان مشاهده نمودید؟ آیا بازدهی کارتان بیشتر نشده است؟ اگر هیچ کاتالوگ طراحی شده ای ندارید، هنوز هم دیر نیست.

پس از اینکه نمونه کارهای ما را مشاهده کرده و در مورد طراحی و چاپ کاتالوگ برندتان تصمیم گرفتید، جهت ارائه نمونه کارهای بیشتر و متناسب با کسب و کار شما و همچنین اطلاع از قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ ، با مشاوران نقش آبرنگ به شماره 03131323008 تماس گرفته تا شما را در این کار راهنمایی کنیم.

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید