08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

مراحل سفارش طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ

5/5
مراحل سفارش طراحی کاتالوگ

مراحل سفارش طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ

مراحل سفارش طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ و بروشور برای معرفی خدمات و محصولات هر کسب و کاری واجب است و اگر تصمیم گرفتید سفارش طراحی کاتالوگ بدهید باید برخی نکات و را که لازم است بدانید و مشخص کنید تا در هنگام پروسه طراحی مشکلی به وجود نیاید.

ساده‌ترین و بهترین نحوه ساخت کاتالوگ، این است که شما باتوجه‌به هدف خود، استراتژی محتوایی مشخص کنید. برای داشتن کاتالوگ مناسب، نیاز است در آن نام و قیمت محصول، تشریح و تعریفات عمومی محصول، مشخصات فنی محصول، محتوانویسی برای محصول را انجام دهید. درصورتی‌که هدف طراحی از کاتالوگ موارد تجاری، تبلیغاتی باشد در آن‌ها از تصاویر، رنگ‌ها و طراحی‌های جذاب جهت معرفی هر چه‌بهتر نیز استفاده می‌شود. این‌گونه است که می‌توانید کاتالوگ برای محصولاتتان تهیه کنید. برای کسب اطلاعات تکمیلی با ما همراه باشید.

 نکات لازم برای تهیه مراحل سفارش طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ محصولات

     یکی از روش‌های موثر برای افزایش تعداد مشتریان، ایجاد یک کاتالوگ حرفه‌ای برای محصولات و خدمات است. در مراحل تهیه و چاپ کاتالوگ محصولات باید نکاتی رعایت شود تا کاتالوگی تولید شود که معرف شایسته‌ای از برندتان باشد. در ادامه مطلب مراحل تهیه و چاپ کاتالوگ محصولات این نکات را بررسی خواهیم کرد:

 • اولین مرحله از مراحل تهیه و چاپ کاتالوگ محصولات، جمع‌آوری محتوای آن است. برای یک کاتالوگ بایستی تمامی المان‌های لازم را در اختیار داشت. تصاویر محصولات و خدمات به همراه مشخصات آن‌ها، اطلاعات شرکت و هرگونه اطلاعات تکمیلی برای تهیه کاتالوگ نياز است.
 • انتخاب عکس مناسب یکی از نکات مهم در کاتالوگ و جذب نگاه خواننده است پس از این موضوع راحت عبور نکنید. یک تصویر زیبا و جذاب می‌تواند مشتریان را به خواندن مطالب کاتالوگ تشویق نماید. این امر می‌تواند به خرید محصول توسط مشتری منجر گردد.
 • عکس‌ها بخش مهمی از فضای کاتالوگ را تشکیل می‌دهند و وضوح و کیفیت آن‌ها دارای اهمیت بالایی است. توجه کنید از تصاویر باکیفیت پایین برای پس‌زمینه هم استفاده نکنید. برای قراردادن عکس‌های باکیفیت از یک عکاس حرفه‌ای کمک بگیرید. تصاویر با وضوح پایین، ‌ تار و پیکسلی چاپ می‌شوند.
 • همیشه در صفحه آخر کاتالوگ راحت‌ترین راه‌های ارتباطی خصوصاً راه‌های ارتباطی آنلاین خود را قرار دهید.
  • یکی از روش‌های مناسب برای جذاب‌تر نمودن کاتالوگ، وجود فهرست محتویات است. بایستی برای هر صفحه، یک محصول خاص و یا یک نوع خدمت ویژه در نظر گرفت تا باعث استفاده راحت‌تر مخاطب از کاتالوگ گردد.
طراحی کاتالوگ در شرکت های تبلیغاتی

انواع سبک مراحل سفارش طراحی کاتالوگ

 • سبک‌دستی

 سبک طراحی دستی یکی از سبک‌های محبوب است که رویکرد شخصی و منحصربه‌فرد شما را نمایش می‌دهد. ترکیب این سبک با سایر سبک‌های طراحی در فضای آنلاین غوغا می‌کند.

 • سبک مینیمال

 رویکردی ساده و تمیز در طراحی دارد. به‌خوبی ارزش‌های شما و برندتان را با کمک مفاهیم مدرن نمایش می‌دهد.

 • سبک وینتیج

درگذشته اغلب از این سبک برای طراحی استفاده می‌شده؛ اما اگر می­خواهید حس نوستالژی را در ذهن مخاطب تداعی کنید این سبک را توصیه می‌کنیم.

 • سبک کلاسیک

 این سبک از طراحی، به المان‌های ساده و پالت رنگی محدود خلاصه می‌شود. نمایی مینیمال و ساده دارد و از تایپوگرافی بهره می‌برد. این سبک به برندتان اعتبار بخشیده و وابسته به زمان و مکان خاصی نیست.

 • سبک سرگرم‌کننده

 نسل جوان این سبک طراحی را دوست دارند. این سبک دارای نمادهای بصری سرزنده، فونت‌های متفاوت و رویکردهای جذاب طراحی است که حس سرزندگی و جوانی را به طراحی کاتالوگ و بروشور می‌دهد.

هدف از سفارش طراحی و چاپ کاتالوگ  

بسیاری از مؤسسات خدماتی با  طراحی کاتالوگ، مشخصات خدمات و مؤسسات همکار را در اختیار مشتری قرار می‌دهند که این کار روند ثبت سفارش را تسهیل می‌کند. در واقع تولیدکنندگان به دنبال مشتری و مصرف‌کنندگان نیز به دنبال تولیدکنندگان هستند. در این پروسه دائمی، نقش کلیدی کاتالوگ‌ها به‌خوبی مشخص می‌شود. هر چه طراحی کاتالوگ حرفه‌ای‌تر بوده و کیفیت چاپ بهتر باشد، پل ارتباطی بین تولیدکننده و مصرف‌کننده به‌درستی و با استحکام شکل می‌گیرد.

چه هدفی از طراحی و چاپ کاتالوگ دارید؟ برای تعیین هدفتان اول به پرسش‌های زیر فکر کنید:

 • آیا قرار است که کاتالوگ شما در تمامی رویدادهای آفلاین و آنلاین به کار بروند؟ مثلاً روی سایت، برگه تبلیغاتی، نمایشگاه شرکتی و …
 • آیا برای مدت‌زمان طولانی یا به طور موقت از این کاتالوگ و بروشور استفاده خواهید کرد؟
 • آیا به دنبال طراحی خاص و ویژه هستید؟
 • می‌خواهید خودتان را از رقبا متمایز کنید؟

پاسخ به این پرسش‌ها نقش مهمی در تعیین سادگی یا پیچیدگی طراحی دارد. بعلاوه، مدت‌زمان و هزینه لازم برای سفارش طراحی کاتالوگ را هم تحت‌تأثیر قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید مقاله مراحل سفارش طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ : قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان

کاتالوگ با پاورپوینت

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ در چاپخانه‌های مجهز و به نام مزایای بسیاری نسبت به چاپخانه‌های بی‌نام‌ونشان دارند. بدون شک کیفیت طراحی و چاپ کاتالوگ تاثیر بسیار زیادی در به ثمر نشستن اهداف، از ایجاد یک تبلیغ حرفه‌ای و عملی برای محصولات جهت جذب مخاطبان بیشتر خواهد داشت. با یک بروشور کم‌کیفیت در چاپ، تمام تلاش‌های طراح کاتالوگ کم‌رنگ و بی‌ثمر خواهد بود.

مراحل چاپ کاتالوگ در چاپخانه

 • طراح چاپخانه باید از یک نرم‌افزار مناسب که بتواند طراحی آنچه شما، در ذهن دارید را محقق سازد استفاده کند. او باید باتوجه‌به جزئیاتی که شما در ذهن دارید و نوع فعالیت کاری شما از خلاقیت خود استفاده کرده و طراحی مناسبی را انجام دهد.
 • در چاپخانه هنگام فرم‌بندی کاتالوگ باید دقت داشت که در هنگام کار با ماشین‌های دوخت منگنه، صفحات تا شده داخل یکدیگر قرار گیرند و کلیه صفحات فیکس شوند. فرم‌های چاپ کاتالوگ با صحافی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. نوع صحافی بر اساس مفتول و چسب گرم متفاوت است. 
  • از افکت‌های مناسب برای چاپ جلد چاپخانه باید استفاده کند.
   • مطالب باید به گونه‌ای نوشته شود که مشتریان بتوانند به راحتی از میان محصولات مشابه، مورد متناسب با نیازهای خود را به راحتی انتخاب نمایند.  • در طراحی کاتالوگ نیز تعیین اینکه در کدام صفحه چه مطلبی درج گردد بسیار مهم و قابل تامل است .
 • در هنگام آماده‌سازی مراحل تهیه و چاپ کاتالوگ محصولات قبل از چاپ صدها نسخه از کاتالوگ بایستی حتماً یک نمونه از آن تهیه و به‌دقت با کارفرما مورد بررسی قرار گیرد.
  • کاغذهای متفاوتی برای چاپ کاتالوگ داریم چاپخانه باید بر اساس نوع کاتالوگ و محصولات آن گزینه درست را انتخاب کند. تهیه کاتالوگ حرفه‌ای باید توسط افرادی حرفه‌ای صورت گیرد.
  •  طراح کاتالوگ اگر مجبور به اضافه شدن صفحات باشد ، باید به گونه‌ای صفحات اضافی را پر کند که سبب ترویج و فروش بیشتر محصولات گردد.

نقش آبرنگ با داشتن بیشترین سابقه در زمینه کاتالوگ و طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای آماده برای قبول سفارشات شماست.

طراحی کاتالوگ با پاورپوینت

مراحل سفارش طراحی کاتالوگ باید متناسب با زمان و تیراژ صورت بگیرد!

به طور مثال در  چاپ دیجیتال  اگر تیراژ کاتالوگ شما کمتر از 500 عدد باشد زمان چاپ بسیار تاثیرگذار برای کاتالوگ شما خواهد بود، اما اگر تیراژ چاپ کاتالوگ یا بروشور شما بیشتر از این تعداد باشد می‌توانید از چاپ افست که هزینه مقرون به صرفه‌ای دارد استفاده کنید، متخصصان و مشاوران ما در انتخاب و برنامه‌ریزی دیزاین کاتالوگ و چاپ آن در تمامی مراحل کنار شما خواهند بود.

مراحل سفارش طراحی کاتالوگ

شرکت‌های تبلیغاتی همواره از طراحانی خلاق در حوزه‌های تخصصی بهره می‌برد. یک طراحی کاتالوگ، با استفاده از خلاقیت و هوش خود، ابزارهای مفیدی همچون نرم‌افزارهای گرافیکی را برای طراحی بروشور و کاتالوگ به کارمی گیرد. به‌گونه‌ای که بتواند پیام و مفهوم کاملی را در طراحی کاتالوگ محصولات، به مخاطبان منتقل نماید.

این در حالی است که گاهی طراحان کاتالوگ، برای اجرای ایده خود لازم می‌دانند حتی از طراحی دستی نیز بهره بگیرند. این‌گونه از متخصصان، از دنیای پیرامون خود و طبیعت الهام می‌گیرند تا بتوانند به‌خوبی موضوع و طرح کارفرما را پیاده‌سازی کرده و از انواع رنگ، شکل و دیگر ویژگی‌های مؤثر در این مسیر بهره می‌برند.

هزینه مراحل سفارش طراحی کاتالوگ

این را در نظر داشته باشید که هزینه طراحی کاتالوگ متناسب با تعداد صفحات و طرح متغیر است. ضمن آنکه هزینه‌های چاپ بسته نیز به نوع کاغذ و نوع چاپ بستگی خواهد داشت.

جمع‌بندی مراحل سفارش طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ

 برای اینکه مشتریان با شرکت شما آشنا شوند کاتالوگ جزء اولین ابزارهای معرفی برند شما است و تأثیر بالایی بر مخاطبین شما می‌گذارد. طراحی کاتالوگ حرفه‌ای از بهترین روش‌ها برای معرفی کالا و خدمات یک شرکت است و می‌تواند در اعتبار شرکت بسیار تأثیرگذار باشد. حسنی که کاتالوگ دارد این است که در آن محصولات همراه با عکس و ویژگی‌های مهم آن ها آورده می‌شوند و امکان مقایسه محصولات از لحاظ ویژگی‌های فنی و ظاهر آنها با یکدیگر فراهم می‌گردد این موضوع سبب می‌شود که تصمیم‌گیری مشتری برای تهیه محصولات شما راحت‌تر گردد.

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان

آیا تا به حال برای طراحی کاتالوگ تخصصی و حرفه ای خود اقدام کرده اید؟ چه تاثیرات مثبتی را پس از سفارش کاتالوگ خود در کسب و کارتان مشاهده نمودید؟ آیا بازدهی کارتان بیشتر نشده است؟ اگر هیچ کاتالوگ طراحی شده ای ندارید، هنوز هم دیر نیست.

پس از اینکه نمونه کارهای ما را مشاهده کرده و در مورد طراحی و چاپ کاتالوگ برندتان تصمیم گرفتید، جهت ارائه نمونه کارهای بیشتر و متناسب با کسب و کار شما و همچنین اطلاع از قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ ، با مشاوران نقش آبرنگ به شماره 03131323008 تماس گرفته تا شما را در این کار راهنمایی کنیم.

بیشتر بخوانید مقاله مراحل سفارش طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ : طراحی و چاپ کاتالوگ

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید