08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

لوگو موشن چیست؟

5/5
لوگو موشن چیست

لوگو موشن چیست؟

لوگو موشن یا Logo Motion  که از آن با نام‌های لوگو اینترو و آرم استیشن نیز شناخته می شود، فایل‌های ویدیویی هستند که در آن لوگو توسط آیکون‌های صدا و گرافیک متحرک می‌شود. این امر تأثیر بسزایی در تعریف هویت بصری برند دارد. به طور کلی لوگوموشن یکی از زیرشاخه های موشن گرافیک است و امروزه بسیاری از طراحان این رشته به دلیل علاقه و یا مهارت بیشتر در این زمینه وارد این زیر شاخه می شوند. هرچه از ابزارهای طراحی حرفه ای در این زمینه استفاده کنیم، تاثیر بیشتری بر روی مخاطب خواهد داشت.

لوگوی شرکت به عوامل مختلفی مانند هدف تجاری، برند و غیره بستگی دارد. شما باید کار طراحی لوگو را به یک انیماتور ماهر یا متخصص موشن گرافیک بسپارید تا بهترین حرکت لوگوی شرکت را دریافت کنید.

لوگو موشن چه کاربرد ها و مزیت‌ هایی دارد؟

لوگو موشن یکی از مهم ترین و موثرترین انواع تبلیغات برای یک برند محسوب می شود، اما به طور کلی برندها به دلایل زیر از لوگوموشن استفاده می کنند:

 • هزینه مناسب

یکی از مهم ترین مزایای لوگوموشن این است که هزینه طراحی آن مقرون به صرفه است و هر کسب و کاری با هر درآمدی می تواند از آن استفاده کند.

 • باکلاس بودن

طراحی لوگوموشن شیک و زیبا می تواند کلاس کار شما را بالا ببرد و کار شما را لوکس و مدرن جلوه دهد. این مزیت می تواند تمام کسانی را که در دنیای تجارت مدرن کار می کنند به سمت شما جذب کند و سود کلانی را برای شما ارسال کند.

 • بازدهی بالا

یکی دیگر از مزیت های لوگوموشن این است که کارایی بالایی دارند و در به نمایش گذاشتن یک کار بسیار موثر هستند.

بیشتر بخوانید مقاله لوگو موشن چیست؟ : قیمت طراحی لوگو

لوگو موشن چیست

اما لوگو موشن فقط در تبلیغات استفاده نمی‌شود، بلکه کاربردهایی همچون موارد زیر، دارد:

 • افزایش برندآگاهی
 • ایجاد یک ذهنیت در مخاطب
 • استفاده به عنوان تبلیغات
 • استفاده در شبکه های اجتماعی
 • استفاده در ویدیوها
 • جلب اعتماد مخاطب و مشتری

چند نوع لوگو موشن داریم؟

اکنون که در مورد ماهیت لوگوموشن و کاربردهای آن صحبت کردیم، بیایید نگاهی به انواع مختلف آن بیاندازیم. به طور کلی سه نوع اصلی لوگوموشن وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 • لوگو موشن فلت یا تخت

همانطور که از نام این نوع مشخص است، خروجی فایل لوگوی موشن فلت، یک انیمیشن دو بعدی است. همچنین جلوه های گرافیکی و صوتی به آن کمک می کند تا توجه بیشتر بیننده را به خود جلب کند.

بیشتر این نوع لوگوموشن را می توان در ویدیوهای یوتیوب دید، جایی که تولید کننده محتوا با کمک انیمیشن های گرافیکی لوگوی کانال خود را جذاب تر نشان می دهد.

 • لوگو موشن سه بعدی

بعد از نوع فلت، لوگوموشن سه بعدی را داریم که حرفه ای تر است و می تواند از عناصر دیگری مانند افکت ها و اشکال سه بعدی، حرکت دوربین و طرح های خاص استفاده کند.

اگر به سراغ این نوع لوگوموشن برای برند خود بروید، نتیجه حرفه ای و جذاب خواهد بود. البته نمی توان گفت سه بعدی برتر از فلت است و فقط باید دید هدف شما از ساخت آن چیست و چه داستانی را می خواهید تعریف کنید.

 • لوگو موشن آماده

اما اگر نمی خواهید زمان یا هزینه زیادی برای ایجاد لوگوموشن برای برند خود صرف کنید، راه دیگری وجود دارد. در حال حاضر نرم افزارهای مختلف گرافیکی و قالب های آماده ای وجود دارند که می توانند این کار را برای شما انجام دهند.

شما فقط باید لوگوی اصلی برند خود را به نرم افزار اضافه کنید، سپس الگوی مورد نظر خود را پیدا کنید و منتظر بمانید تا لوگوموشن جدید شما ایجاد شود. به همین راحتی! حتی می توانید از این روش برای ایجاد یک لوگوی مقدماتی اولیه و سپس ایجاد تغییرات در آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید مقاله لوگو موشن چیست؟ : طراحی لوگو حرفه ای اصفهان

لوگو موشن

چرا از لوگو اینترو استفاده می‌شود؟

بر کسی پوشیده نیست که Logo Motion در تبلیغات و برندسازی بسیار خوب عمل می کند. در ادامه به شما خواهیم گفت که اهمیت استفاده از حرکت لوگو چیست و چرا شرکت ها و کسب و کارهای مختلف به دنبال لوگوی معرفی شخصی هستند.

 • کلاس کاری و پرستیژ کسب و کار

همه افراد می خواهند با شرکت های معتبر کار کنند یا از مشاغل حرفه ای خرید کنند. به عبارت دیگر، ممکن است اکثر مخاطبین شما از جزئیات کار و حرفه شما اطلاعی نداشته باشند، اما از روندهای فعلی آگاه هستند و انتظار دارند آنچه دریافت می کنند حرفه ای و به روز باشد. طراحی لوگوموشن برای هر کسب و کاری باعث می شود که آن برند در نظر مخاطبان خود حرفه ای تر به نظر برسد و به این ترتیب اعتبار آن افزایش می یابد.

 • شکل گیری اعتماد

همیشه اولین برخورد تاثیر زیادی در شکل گیری نگاه مخاطب به برند دارد. با توجه به اینکه لوگو اولین چیزی است که از یک برند به نمایش گذاشته می شود، نمی توان تاثیر فوق العاده آن را در ایجاد اعتماد و برانگیختن احساسات مخاطب نادیده گرفت. با استفاده از لوگوموشن خاص می توانید در نگاه اول اعتماد مخاطبان خود را جلب کنید.

 • ماندگاری بیشتر برند در ذهن

به گفته کارشناسان، تصاویر متحرک و محتوای ویدیویی ماندگارتر از سایر محتواها در ذهن مخاطب است. برخی از انیمیشن ها تنها 10 ثانیه اجرا می شوند و این مدت کوتاه تاثیر بیشتری نسبت به یک تصویر ثابت دارد. اگر از لوگوموشن در کمپین های برندسازی کسب و کار خود استفاده کنید، نه تنها توجه مخاطبان بیشتری را به خود جلب می کنید، بلکه برند شما در ذهن آنها ماندگارتر می شود. با توجه به نتایج، برندهایی که روی لوگوموشن خود سرمایه گذاری کرده اند، پس از نمایش آن تاثیرات قابل توجهی در رشد کسب و کار خود داشته اند.

از دیگر موارد استفاده از لوگو موشن

 • کاهش هزینه و افزایش بازدهی نسبت به روش‌های دیگر تبلیغاتی
 • امکان استفاده از آن در انواع پلتفرم
 • امکان استفاده در تبلیغات ویدیویی مربوط به همان کسب و کار
 • معرفی حرفه‌ای تر برند

بیشتر بخوانید مقاله لوگو موشن چیست؟ : قیمت طراحی لوگو در اصفهان

لوگو موشن

چگونه می توانید از قدرت لوگوموشن استفاده کنید؟

 بیش از یک راه برای مهار قدرت لوگوموشن وجود دارد. در اینجا چند مکان وجود دارد که می توانید لوگوی جدید و چشمگیر خود را تبلیغ کنید تا در دنیای تجارت رقابتی متمایز شوید.

 • رسانه های اجتماعی: از logomotion GIF استفاده کنید و آن را با یک پیام بنویسید یا آن را در یک ویدیو قرار دهید و برای تعامل بیشتر در شبکه های اجتماعی پست کنید.
 • سایت شرکت: شما می توانید از لوگوموشن در وب سایت شرکت خود استفاده کنید تا توجه بازدیدکنندگان خود را حفظ کرده و تأثیر مثبتی بر آنها بگذارید.
 • ارائه ها: برای نشان دادن اصالت می توانید آرم های متحرک را به ارائه های خود اضافه کنید.
 • تبلیغات: در نهایت، می توانید از لوگوموشن در مقاله تبلیغاتی، صفحه فروش و ویدیوهای فروش خود استفاده کنید تا توجه را جلب کنید و بینندگان را برای شنیدن پیام هیجان زده کنید.

نقش آبرنگ بهترین موسسه در انجام طراحی لوگوی سایت برای کسب و کار شما است، با ما حرفه ای بدرخشید!

آدرس :

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

شماره های تماس :

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

بیشتر بخوانید مقاله لوگو موشن چیست؟ : طراحی لوگو در اصفهان

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید