08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

لوگو امبلم (Emblem) چیست؟

5/5
لوگو امبلم (Emblem) چیست؟

لوگو امبلم (Emblem) چیست؟

لوگو امبلم (Emblem) ترکیبی از عناصر تصویر و متن است و طراحی آن به گونه ای است که نمی توان این دو عنصر را از یکدیگر جدا کرد. . لوگوی امبلم چشم نواز بوده و ظاهر بسیار زیبایی دارد به همین دلیل این نوع لوگوها تاثیر زیادی بر روی مخاطب می گذارند. نمونه ای از لوگوی امبلم ، لوگوی استارباکس است. اصول طراحی لوگو با توجه به سبک آن با سایر لوگوها متفاوت است. با ما همراه باشید تا با این لوگو و نحوه طراحی آن آشنا شوید.

ویژگی های لوگوی امبلم

 • ظاهر برجسته، معتبر و علمی برند خود را ارائه دهید.
 • ترکیب ارزش های مدرن و سنتی.
 • با میراث یا تاریخ شرکت خود ارتباط برقرار کنید.
 • باعث می شود مخاطب احساس کند عضوی از خانواده برند شماست.

تفاوت بین لوگوی نماد و لوگوی ترکیبی چیست؟

 • لوگو امبلم نشان تصویری است که توسط یک قاب محصور شده است. اغلب هم در حاشیه همین فریم لوگو تایپ دیده می شود.
 • از مسکات به ندرت در لوگوهای امبلم استفاده می شود. تصاویر امبلم لوگو بیشتر نمادین هستند.
 • تصاویر در این سبک لوگو اغلب به صورت یکپارچه با متن ادغام می شوند.

اصول طراحی لوگو امبلم

طراحی چنین لوگویی کار آسانی نیست. بسیاری از کسب و کارها در انتخاب عناصر برای داشتن یک لوگوی امبلم زیبا و جذاب مشکل دارند. جزئیات در طراحی چنین لوگویی کمی دشوار است. ترکیب تصویر، شکل و متن به مهارت زیادی نیاز دارد تا مخاطب از لوگو خسته نشود.

بیشتر بخوانید مقاله لوگو امبلم : قیمت طراحی لوگو
لوگو امبلم (Emblem) چیست؟

اصول طراحی لوگو امبلم 

 • توجه به قدرت درک و بینایی مخاطب

هنگام طراحی لوگوی امبلم، مخاطبان خود را در نظر داشته باشید. آیا می تواند لوگوی شما را از راه دور تشخیص دهد؟ اگر برای اولین بار است که لوگوی شما را می بینند، آیا می توانند متن شما را بخوانند؟ برای این کار باید از شخصی بخواهید که از دور به لوگو نگاه کند و متن داخل آن را بخواند.

همچنین باید درک مخاطب را در نظر بگیرید. به همین دلیل است که لوگوی شما باید تا حدودی ساده باشد. پیچیدگی بیش از حد مخاطب را گیج می کند. یکی از اصول طراحی لوگو، استفاده از فونت های خوانا و ساده است. فونت هایی که بسیار شبیه به فونت های دست نویس هستند برای این سبک طراحی لوگو مناسب نیستند. اگر به متن انگلیسی علاقه دارید، فونت sans-serif انتخاب خوبی است.

 • کم کردن جزئیات

در لوگوهای امبلم به اندازه کافی عناصر مختلف با هم ترکیب شده اند و اگر بخواهید جزئیات بیشتری اضافه کنید، بدون شک لوگوی شما شلوغ می شود. برای طراحی چنین لوگویی، باید از جزئیات اضافی صرف نظر کرد. با این حال، اگر نیاز به انتشار لوگو در اندازه کوچک داشته باشید، جزئیات زیاد اجازه نمی دهد که به خوبی دیده شود. از سوی دیگر، جزئیات مانع از درک بهتر آرم نشان می شود.

 • دقت در انتخاب رنگ لوگو

رنگ یکی از مهمترین عناصر در طراحی لوگو است. در این سبک طراحی، همان رنگ همچنان ارزش و اعتبار خود را دارد. بنابراین نباید در انتخاب آن سهل انگاری کرد. یکی از اصول طراحی لوگو انتخاب رنگ های ملایم و کم رنگ است. زیرا این نوع لوگو به اندازه کافی شلوغ است و اگر بخواهید رنگی قوی انتخاب کنید درک آن برای مخاطب مشکل خواهد بود. برای طراحی این نوع لوگو به سراغ سایه های ظریف و خنثی بروید.

 • انتخاب قالب برای لوگو

درست مانند نمونه های معروف (ناسا، بی ام و و غیره)، می توانید از شکل دایره، مستطیل، بیضی یا مربع برای لوگوی خود استفاده کنید. این شکل درست مانند ظرفی است که سایر عناصر لوگو امبلم در آن قرار می گیرد. در واقع با انتخاب قالب از پراکندگی المان ها جلوگیری می کنید و به صورت یکپارچه در کنار هم قرار می دهید.

علاوه بر این، یکی از اصول طراحی لوگو، انتخاب شکل مناسب با مفهوم لوگو است. به عنوان مثال، طراحی سپر قدرت و امنیت را تداعی می کند. دایره همچنین مفهوم حفاظت و اجتماع را تداعی می کند. مربع و مستطیل برای طراحی چنین لوگویی مناسب است. مثلث برای طراحی لوگو به سبک آرم نیز شکل بدی نیست. بنابراین دست شما برای انتخاب ظرف مناسب برای لوگو باز است.

بیشتر بخوانید مقاله لوگو امبلم : قیمت طراحی لوگو در اصفهان
لوگو امبلم (Emblem)
 • پرهیز از درج شعار روی لوگو

اگر فکر می کنید که باید در لوگوی امبلم مانند سایر لوگوها دنبال شعار بگردید، به بیراهه می روید. زیرا در این نوع لوگو باید المان ها را تا حد امکان کاهش دهید و فقط موارد ضروری را انتخاب کنید. اضافه کردن متن بیش از حد (فقط نام تجاری) باعث می شود لوگو شلوغ به نظر برسد. از طرفی اگر در آینده قصد کاهش آن را داشته باشید، این متن دیده نمی شود. برخی از برندهای معروف دنیا حتی از ذکر نام کامل برند خودداری می کنند و تنها از حروف اول آن در لوگو استفاده می کنند.

کسب و کارهایی که از لوگوی امبلم استفاده می کنند

از آنجایی که لوگوهای امبلم همه کاره و انعطاف پذیر هستند، کاربردهای متفاوتی در زمینه های تجاری و غیر تجاری دارند. در اینجا چند نمونه از کاربردهای لوگوی نشان در مشاغل مختلف آورده شده است.

 • اژانس های نظامی

از گذشته، لوگوی امبلم در مشاغل مربوط به ارتش یا نظام هستند، مانند آژانس های امنیتی و خطوط هوایی استفاده می شده است.

 • باشگاه های ورزشی

لوگوی امبلم برای تیم های ورزشی استفاده می شود، در این صورت باشگاه ها می توانند هویت خود را تعریف کرده و ارزش های خود را نشان دهند. لوگو در باشگاه های ورزشی باید فرهنگ و شعار باشگاه را به هواداران معرفی کند.

 • شرکت های ساختمانی و حمل و نقل

در شرکت های ساختمانی و حمل و نقل از لوگوی امبلم خود بر روی لباس های خاص، نمای ساختمان ها و خودروهای حمل و نقل استفاده می کنند و از این طریق سعی می کنند نام برند خود را در ذهن مخاطب هک کنند.

 • شرکت هایی از صنایع دیگر

هر شرکتی می تواند با توجه به تخصص خود یک لوگوی امبلم طراحی یا خریداری کند. امروزه لوگوها در کسب و کارها اهمیت زیادی پیدا کرده اند.

لوگو امبلم

طراحی لوگوی امبلم در چه جاهایی بیشترین بازده را دارد؟

ابتدا باید مشخص شود که طراحی لوگو برای چه مخاطبانی در نظر گرفته شده است و قرار است جامعه هدف ما چه کسانی باشند؟ با پاسخ به این سوال می توانید بهترین مکان را برای طراحی لوگوی امبلم که بیشترین کارایی را دارد در نظر بگیرید.

 • روی لباس

برای تبلیغ لوگو امبلم می توان از لباس های ورزشی، لباس های فرم و لباس های تبلیغاتی استفاده کرد.

 • روی کالا

شما می توانید لوگوی امبلم را روی کالاهای بسته بندی مختلف چاپ کنید، از این طریق می توانید محصول خود را تبلیغ کنید و از جعل محصول جلوگیری کنید.

 • تبلیغات بیرونی با لوگو امبلم

یکی از مکان های مهمی که جلوی چشم اکثر افراد است و می تواند برای تبلیغات بسیار سودآور باشد، قرار دادن لوگوی امبلم روی نمای ساختمان ها، تابلوهای تبلیغاتی، بیلبوردها و حتی وسایل نقلیه است.

 • در چاپ و طراحی وب

بروشورها، تقویم ها و سایر موارد چاپی را می توان برای نمایش لوگوی امبلم استفاده کرد. همچنین می توانید از لوگوی امبلم برای ارائه یک طراحی زیبا به یک وب سایت استفاده کنید.

نقش آبرنگ بهترین موسسه در انجام طراحی لوگوی سایت برای کسب و کار شما است، با ما حرفه ای بدرخشید!

آدرس :

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

شماره های تماس :

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

بیشتر بخوانید مقاله لوگو امبلم : طراحی لوگو در اصفهان

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید