031-31323008-9

021-28427209

08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

لت گلاسه در سررسید

5/5
لت گلاسه در سررسید

لت گلاسه در سررسید

 لت گلاسه در سررسید ، صفحاتی از جنس کاغذ گلاسه است که معمولا به صورت چهار رنگ چاپ شده و به ابتدا، وسط یا انتهای آن اضافه می شود. کاغذ مورد استفاده برای لت گلاسه در سررسید های ته دوخت اغلب گلاسه 135 یا 150 گرم است. زیرا در صورت استفاده از کاغذهای سنگین تر، دوخت سررسید با مشکل مواجه می شود. اما در سررسید های فنری می توان از گلاسه ضخیم تر نیز برای این منظور استفاده کرد.

  از آن جهت که لت گلاسه فضایی مناسب را برای درج نوشته ها، تصاویر و طرح ها در اختیار شرکت سفارش دهنده قرار می دهد و این متن به صورت چهار رنگ چاپ می شوند، استفاده از لت گلاسه پتانسیل بسیار بالایی را برای انتقال پیام مورد نظر به مخاطبان در اختیار شرکت قرار می دهد.

عوامل موثر در کیفیت لت گلاسه سررسید

  • کیفیت مرکب

 از آنجا که در اغلب موارد سررسید تولیدی پس از صحافی پرس می شود، چنانچه کیفیت مرکب چاپ مورد استفاده مناسب نباشد، رنگهای صفحات مجاور با یکدیگر مخلوط شده و ظاهر مناسبی به این صفحات خواهد داد.

کیفیت چاپ : کیفیت این اوراق مانند هر محصول چاپی دیگر متاثر از کیفیت چاپ آن است.

  • کیفیت صحافی

استفاده از صحافی اتوماتیک اگرچه قیمت بالاتری نسبت به صحافی نیمه اتوماتیک و دستی دارد اما برای اینکه سررسید با کیفیت بالا تولید شود بهتر است از این نوع صحافی استفاده کنید. در صحافی اتوماتیک کلیه مراحل دوخت، ترتیب، آستر چسبانی، جلد چسبانی و … به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. اگر صحافی یا لت چسبانی به درستی صورت نگیرد، احتمال جدا شدن لت ها در هنگام استفاده وجود دارد.

مقادیر لت گلاسه

 تعداد لت گلاسه مورد استفاده به نیاز سفارش دهنده و حجم مطالب مورد نظر وی بستگی دارد. احتمالا تولید کنندگان به شما پیشنهاد می دهند که لت گلاسه را به صورت 1، 2، 4، 6 یا 8 لتی سفارش دهید.

لت گلاسه در سررسید

زیرا در صورت سفارش مثلا 7 لت، نه تنها باید هزینه چاپ 8 را بپردازید، بلکه اضافه کردن آن به سررسید نیز با مشکلات فنی همراه خواهد بود. اضافه کردن بیشتر از 8 لت نیز به ضخیم شدن سررسید منجر می شود، با این حال اگر سفارش دهنده تمایل داشته باشد بیشتر از این تعداد لت را به سررسید خود اضافه کند، از لحاظ اجرایی محدودیت چندانی برای این موضوع وجود ندارد.

نحوه افزودن لت گلاسه به سررسید

در سررسید های فنری لت گلاسه نیز مانند سایر اوراق تحریر ابتدا پانچ شده و سپس توسط فنر به سایر صفحات متصل می شود.

در سررسید های ته دوخت، نحوه اضافه کردن صفحات گلاسه به تعداد سفارش شما و تا حدودی به شرایط و تجهیزات تولید کننده بستگی دارد. اما قاعده مرسوم این است که در سفارشات تعداد پایین، لت های گلاسه از طریق چسب به سررسید از پیش تولید شده اضافه می شود. اما در سفارشات با تعداد بالا، لت های گلاسه در حین فرایند صحافی اضافه شده و همراه با سایر اوراق دوخته و چسبانده می شود. بدیهی است که مقاومت لت اضافه دوخته شده در هنگام صحافی بیشتر است.

مطالب مناسب برای لت گلاسه

  • تبلیغ محصولات

شما می توانید تصاویری از محصولات خود را به در لت گلاسه سررسید چاپ کنید. فقط در این صورت حتما توجه داشته باشید که حتما تصاویر با کیفیت بالایی عکاسی و چاپ شده باشند و از طراحی ‌های به روز بهره بگیرید تا نظر مخاطب را به محصولات خود جذب کنید.

حائز اهمیت است که از طراحی‌های شلوغ و محتوای سردرگم کننده و بی کیفیت بپرهیزید چرا که مخاطب را خسته کرده و به زودی از شما عبور خواهد کرد و بازاریابی و تبلیغات شما ناموفق خواهد بود. گفتنی است که در سررسیدهای ارزان یکی از بهترین راه‌ها برای بازاریابی، ارائه محصولات در چند لت و قرار دادن آن در ابتدا و یا انتهای سررسید می‌باشد.

  • معرفی خدمات

شاید شما در زمینه‌ی ارائه دادن خدمات خاصی فعالبت می‌کنید؛ خدماتی مانند مشاوره، آموزش، درمانی و پزشکی، نگهداری و … را انجام می‌دهید و نیاز دارید تا برای سررسید خود لت تبلیغاتی چاپ کنید.

شما  می توانید به راحتی با یک طراحی زیبا منحصر به فرد و استفاده از تصاویر و المان‌های مخصوص کسب و کارتان، خدمات خود را به صورت کامل ارائه دهید. برای تولید این نوع محتوا می‌توانید از متن‌های جذاب و طراحی‌های خاص استفاده کنید.

بیشتر بدانید لت گلاسه در سررسید : ست مدیریتی سررسید تبلیغاتی

مقایسه سررسید با اپلیکیشن های دیجیتال
  • دستاوردها

کسب و کارهای دولتی برای طراحی لت سررسید خود از دستاوردها و امتیازهای ویژه‌ی خود بهره می‌گیرند. برای مثال سمینارها، کسب تندیس ها و یا هر دستاورد دیگری را در قالب طراحی‌های به روز ارائه می‌دهند تا مخاطب با اطلاع از دست‌آوردهای آت مجموعه بتواند به راحتی اعتماد کند.

نکات کاربردی لت گلاسه در سررسید

زمان اضافه کردن لت گلاسه در سررسید به وسط سررسید، حتی در تیراژ بالا، تنها در صورتی امکان دوخت این اوراق در هنگام صحافی وجود دارد که آنها را به ابتدای فرم چاپی اضافه نمایید. لذا اگر صفحه خاصی را برای اضافه کردن لت گلاسه در وسط سررسید در نظر بگیرید و آن صفحه در ابتدای فرم چای نباشد، تولید کننده ناگزیر خواهد بود لت یا لت های مورد نظر را بچسباند.

بعضی از تولید کنندگان سررسید، برای خالی کردن انبار خود از سررسیدهای ته دوخت از پیش تولید شده، حتی در سفارشات بالا، لت گلاسه را به سررسید های آماده خود از طریق چسب اضافه می کنند که همانطور که بیان شد، این موضوع احتمال جدا شدن لت ها را افزایش می دهد. پس چنانچه قصد دارید برای سفارش خود که دارای تیراژ بالایی است لت گلاسه سفارش دهید، حتما اطمینان حاصل کنید که این اوراق در فرایند صحافی به سررسید های شما اضافه شود.

استفاده از سایر کاغذها به جای گلاسه به عنوان لت سررسید

  • لت با کاغذ کارتی

در حقیقت به جای چاپ محتوای لت تبلیغاتی سررسید بر روی کاغذ گلاسه، آن را بر روی کاغذ کارتی چاپ می کنند. کاغذ کارتی نیز مدل های مختلفی دارد که بر حسب گرماژ دسته بندی می شوند که معمولترین کاغذ کارتی قابل استفاده در سررسید شامل گرماژ های 140 گرم ، 160 گرم و 180 گرم می باشد.

  • کاغذ همجنس کاغذهای داخلی سررسید

برای یکدستی و همگونی کامل یک سالنامه می توان از جنس همان کاغذهای داخلی سررسید استفاده نمود. به عنوان مثال اگر سررسیدی با کاغذ 70 گرم تحریر کرم مد نظرتان هست می توان از همین کاغذ به عنوان کاغذ لت تبلیغاتی نیز استفاده نمود.

بیشتر بدانید لت گلاسه در سررسید : قیمت تقویم رومیزی 1403

صفحات داخلی سررسید سفارشی

تفاوت لت گلاسه در سررسید و آستر بدرقه

منظور از لت گلاسه در سررسید، برگه هایی است که بصورت سفارشی برای کسب و کار شما طراحی و به چاپ می‌رسد و به همراه صحافی سررسید در ابتدا و یا انتهای سررسید قرار میگیرد. این لت ها معمولا از جنس گلاسه هستند اما آستر بدرقه معمولا صفحه با پس زمینه لوگو تجاری کسب و کار مورد نظر است که در ابتدا و انتهای سررسید و پیش از رسیدن به لت‌ها و تقویم و برگه‌های سالنامه صحافی می‌شوند.

جمع بندی مقاله لت گلاسه در سررسید

  طرح چاپ شده روی لت گلاسه می تواند حاوی اطلاعاتی در مورد شرکت سفارش دهنده سررسید، برند های ارائه شده توسط وی، معرفی محصولات، و یا آگهی های جذاب تبلیغاتی گرافیکی باشد. حتی برخی از شرکت ها، کلیه محصولات خود را هر ساله بصورت کاتالوگی مختصر چاپ کرده و به سررسید خود اضافه می کنند.

بیشتر بدانید لت گلاسه در سررسید : هدایای تبلیغاتی

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید