مشاوره

مشاوره

قیمت طراحی و چاپ بسته بندی

5/5
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
قیمت طراحی و چاپ بسته بندی

قیمت طراحی و چاپ بسته بندی

نحوه اجرا و قیمت طراحی و چاپ بسته بندی در کانون نقش آبرنگ: به طورکلی، معنای طراحی بسته بندی، به کاربردن ساختار، مواد، رنگ، تصویر، تایپوگرافی و اطلاعات نظارتی با عناصر طراحی فرعی می باشد تا محصول مناسبی را برای بازاریابی کسب و کار ارائه دهد. هدف اصلی طراحی و زیباسازی بسته بندی، ایجاد شرایطی است که به برای مهار، محافظت، حمل و نقل، توزیع کالا، ذخیره، شناسایی و تمایز محصول در بازار کاربردی باشد.

منظور از طراحی و بسته بندی چیست ؟

همانطور که بدان اشاره شد، طراحی و چاپ بسته بندی به عنوان یک شیوه ی تبلیغاتی و همچنین ابزاری برای محافظت از محصول، در تمامی صنایع و برای انواع کالا و محصولات الزامی بوده و کاربرد دارد. بطورکلی، علاوه بر آماده سازی، نگهداری، شناسایی، محافظت از کالا در حمل و نقل و توزیع و..، نحوه طراحی و چاپ بسته بندی به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی فوق العاده مهم و تاثیرگذار عمل خواهد کرد. بنا براین موضوع، معنا و هدف از طراحی بسته بندی را میتوان در تحقق اهداف بازاریابی از طریق ارتباط متمایز شخصیت یا عملکرد یک محصول مصرف کننده و ایجاد فروش وسودآوری کسب و کارها دانست.

طراحی و چاپ بسته بندی را می توان در اکثر محصولات پیرامون خود مشاهده کرد، به بیان ساده تر، شما اندک محصولاتی را می توانید بیابید که بدون بسته بندی مناسب در دسترس مشتریان و مصرف کنندگان خود قرار گرفته باشند؛ و آنجایی نحوه طراحی و چاپ بسته بندی محصولات اهمیت می یابد، که این موضوع به یکی از معیارهای اصلی و بسیار تاثیرگذار در انتخاب و خرید محصول توسط افراد تبدیل می شود؛ این موضوع به این دلیل خواهد بود که بسته بندی یک محصول تنها به معنای دکوراسیون آن نیست، بلکه بخش مهمی از تجربه خرید مشتری خواهد بود. بنا براین تفاسیر، ارتباط مستقیم زیبایی و مناسب بودن بسته بندی با میزان فروش و سودآوری محصولات سبب شده است تا کسب و کارهای کوچک و بزرگ در طراحی و چاپ حرفه ای بسته بندی محصولات خود بسیار محتاطانه عمل کرده و به زیبا و متفاوت ترین حالت ممکن آن را پیاده سازی کنند.

طبق نظرسنجی ها و تحقیقات میدانی که در حوضه استراتژی های تبلیغاتی و تاثیر بسته بندی محصولات انجام شده است، بیش از 72% از مصرف کنندگان و خریداران تایید کرده اند که نحوه طراحی بسته بندی محصولات می تواند در تصمیم خرید آنها تأثیر بگذارد. درواقع، وسعت انتخاب مشتری باعث ایجاد رقابت در محصولات برندهای مختلف می شود که به نوبه خود نیاز به تمایز بازار را تقویت می کند.

اهمیت طراحی و چاپ بسته‌ بندی محصول

باتوجه به نکاتی که در بخش های قبلی بیان شد، باید به این موضوع توجه کنید که : بسته ‌بندی نه تنها راه‌حلی برای محافظت و آماده سازی کالا می باشد، بلکه استراتژی تاثیرگذار و کارآمد برای تبلیغات، فروش بیشتر و در نهایت سودآوری کسب و کار خواهد بود؛ در واقع این بسته‌بندی محصول شماست که در نگاه اول افراد را به سمت خود جذب کرده و آنها را برای خرید آن ترغیب می کند. همچنین، داشتن یک طراحی و چاپ بسته بندی حرفه ای و جذاب، به افراد این دسترسی را خواهد داد تا اطلاعات جامع و مناسبی را در مورد محصول و یا حتی نحوه استفاده از آن به دست آورند؛ اما مهم‌ ترین نکته‌ ای که در طراحی  بسته‌بندی باید بدان توجه شود، تلاش برای برندسازی آسان و کم هزینه می باشد تا قیمت طراحی و چاپ بسته بندی را به مناسب ترین میزان ممکن کاهش دهد. که مطمئن باشید داشتن یک بسته‌بندی اختصاصی، نه تنها موجب فروش و سودآوری بیشتر خواهد شد بلکه در جهت برندسازی  شما نیز موثر عمل خواهد کرد. به عنوان مثال، طراحی بسته بندی مواد غذایی یکی از اصلی ترین و پررقابت ترین استراتژی های تاثیرگذار در برندسازی و فروش بیشتر محصولات خواهد بود. در ادامه مطلب به اهمیت و تاثیر بسته بندی در این حوضه خواهیم پرداخت.

طراحی بسته بندی مواد غذایی

از آنجایی در صنایع غذایی، مواد خوراکی در معرض مسمومیت و حتی فاسد شدن قرار دارند، چگونگی طراحی بسته بندی مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل باید دقت زیادی را در طراحی و مواد مصرفی در آن به کار برد. این بسته بندی شامل محافظت از محصول و یا مواد غذایی از زمان تولید محصول، انبار، توزیع و نهایتا ارائه ی آن به مشتری می شود.

به بیان دیگر اهمیت طراحی و چاپ بسته بندی مواد غذایی را می توان در این انست که، بسته بندی مذکور، حفاظت از محصول یا مواد غذایی را از زمان تولید، انبار، توزیع و فروش به عهده خواهد داشت. امروزه با توجه به پیشرفت صنعت بسته بندی، طراحی ‌های جدید و متنوع زیادی را در بازار مشاهده می ‌کنیم. درطراحی بسته بندی مواد غذایی باید به این نکته توجه کنید که بسته بندی باید از خرابی و آلودگی محصول جلوگیری کرده و  باعث افزایش طول عمر آن شود؛ اگر غیر از این باشد باعث از بین رفتن مواد غذایی شما خواهد شد.

برای مشاهده نمونه کارها و همچنین سفارش و یا استعلام قیمت طراحی و چاپ بسته بندی مواد غذایی با کارشناسان ما در کانون نقش آبرنگ تماس بگیرید.

قیمت طراحی و چاپ بسته بندی موادغذایی

ویژگی ‌های طراحی و چاپ بسته بندی

یک طراحی بسته بندی جذاب و متفاوت ناخودآگاه می‌تواند نگاه و توجه مشتری را به خود جلب کرده و حتی آن را برای خریداری محصول تشویق کند. به طور کلی، زمانی که مشتری از طراحی محصول شما لذت برده و با آن ارتباط خوبی برقرار کند، نسبت به خرید آن ترغیب خواهد شد؛ بنابراین دقت داشته باشید تا علاوه بر زیبایی، طراحی شما بتواند پیام خود را به مشتری رسانده و با برقراری ارتباطی موثر فروش و سودآوری بیشتری را برای شما به دنبال داشته باشد. به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که طراحی بسته بندی را به صورتی انجام دهید که محصولات شما نسبت به اقلام دیگر متفاوت و همچنین خاص و برجسته باشد. به یادداشته باشید که در زمینه طراحی و چاپ بسته بندی رقابت سختی وجود داشته و تنها راه موفقیت شما، کمک گرفتن از متخصصین تبلیغات و طراحان حرفه ای است.

کاربردهای طراحی و چاپ بسته بندی چیست ؟

بطورکلی کاربرد و هدف از طراحی و چاپ بسته بندی محصولات را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • حفاظت فیزیکی: حفاظت از اشیاء درون بسته در شرایط مختلفی اعم از تکان ها شدید، فشار، دما و غیره.
 • حفاظت مانع (Barrier Protection): مانع از ورود و نشت هوا، بخار آب، گرد و غبار و غیره.
 • در برگیری یا انباشتگی (Containment and Agglomeration): اشیاء ریز و کوچک معمولا با یکدیگر در یک بسته برای حمل و نقل به شکل گروهی قرار می‌گیرند.
 • انتقال اطلاعات (Information Transmission): معمولا در طراحی بسته بندی های استاندارد، روی بسته یا برچسب بسته بندی، اطلاعاتی درباره چگونگی استفاده، حمل و نقل، بازیافت یا مصرف محصول یا بسته درج خواهد شد.
 • جلوگیری از سرقت یا سوءاستفاده: طراحی بسته‌بندی به گونه ای باشد که نتوان آن ‌را پس از باز کردن، دوباره بست؛ یا پس از باز کردنش آسیب فیزیکی ببیند (نشانه‌های باز شدن را نشان می‌دهد) در جلوگیری از دزدی مفید و مؤثر است.
 • راحتی (Convenience): شامل ویژگی‌هایی است که موجب سهولت در توزیع، جابه‌جایی، نشان دادن (ویترین)، فروش، بازکردن، بستن مجدد و استفاده مجدد خواهد .
 • بهبود بازاریابی: طراحی خاص و حرفه ای بسته بندی می‌ تواند به بازاریابان برای تشویق خریداران بالقوه جهت خرید محصول کمک کند.
قیمت طراحی بسته بندی محصولات

خلاقیت در طراحی و چاپ بسته بندی

طراحی بسته بندی مهمترین مراحله قبل از تولید و چاپ بسته بندی خواهد بود. طراحی بسته بندی حرفه ای نیاز به ایده پردازی و خلاقیت دارد. این موضوع از آنجایی مهم است که ظاهر بسته بندی یکی از عوامل اصلی و مهم در فروش کالا به شمار میرود. جالب است بدانید که بسیاری از مشاغل نو پا توانسته اند با بسته بندی های متفاوت و منحصر بفرد شهرت یافته، وارد بازار رقابت جهانی شده و با شرکت‌های با سابقه تر رقابت خوبی داشته باشند.

13 راهکار برای طراحی بسته بندی و چاپ جعبه خلاقانه

1. بسته بندی را کاربردی کنید : اگر مشتریان یک محصول متوجه شوند که بعد از استفاده محصول می توانند از بسته بندی آن برای امور دیگری استفاده کنند، به احتمال بالایی خریداری این محصول را در صدر لیست خرید خود قرار خواهند داد. بطورکلیف افراد علاقمندند تا با یک تیر دو نشان زده و زمانی که قرار است برای یک محصول هزینه کنند، اگر بتوانند بیشتر از هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اند از محصول استفاده کنند؛ علاقه‌ی بیشتری برای خرید آن محصول پیدا می‌کنند.

2. بسته ‌بندی را با محصول تطبیق دهید: سعی کنید تا طراحی هر بسته‌بندی تنها مربوط به محصول خاص خود باشد. بنابراین باید به شیوه‌ای طراحی شود که نشانگر رابطه خود با محصول مورد نظر باشد. دقت کنید که اگر یک بسته‌ بندی رابطه تکمیل کننده خود با محصول را منعکس نکند، می‌تواند مانع از فروش صحیح محصول گردد.

به عنوان مثال هنگامی که سس های کچاب در بسته بندی های شیشه ای طراحی و توزیع شدند، استفاده از آنها برای افراد کمی دشوار بود؛ اما ایده  بسته بندی پلاستیکی و قابل فشردن وارونه آن نه تنها استفاده از آنرا به بهرین شکل ممکن راحت کرد بلکه همین موضوع سبب شد تا فروش این محصولات به طرز چشمگیری افزایش یافته و سود بی نظیری را برای تجارت مورد نظر به دنبال داشته باشد. بنابراین لازم است تا ایده‌های خلاقانه و سازگار با محصولات را برای بسته بندی محصول خود به کار ببرید.

طراحی حرفه ای و چاپ بسته بندی

3. از طرح های روز و وایرال شده استفاده کنید: زمانی که افراد برای خرید یک محصول وارد فروشگاه می‌شود ممکن است به طور اتفاقی نظرشان به محصول شما بیفتد. حال اگر بسته بندی محصول شما به گونه ای باشد که اخبار روز را منعکس کند (به عنوان مثال در خلال بازی‌ های جام جهانی می‌توان از طراحی مرتبط با این موضوع استفاده کرد.) توجه مشتری بدون این که نیازی به خرید محصول شما داشته باشد به آن جلب شده و حتی ممکن است آن را خریداری کند.

4. به شیوه‌ای صحیح قواعد را بشکنید: تقریبا همه‌ی صنایع دارای قوانین از پیش تعیین شده ‌ای می باشند. به عنوان مثال، بسته بندی کفش‌ها معمولا در جعبه مقوایی می باشد و یا خمیردندان‌ها در تیوب‌ها پر و در جعبه مشابه بسته‌ بندی می‌شوند و..! در برخی موارد، شکستن قوانین متعارف برای کنار گذاشتن یکنواختی، همواره ایده ‌ای مناسب و موفقیت آمیز بوده است. اما برای اینکار توجه داشته باشید که، ضمن اینکه قوانین را زیر پا می‌گذارید، مطمئن باشید که در مسیر درستی گام برمی‌دارید.

اگر بتوانید قوانین صنعت خود را تغییر داده و یک بسته‌بندی خلاقانه ارائه دهید، محصول شما به سرعت رشد کرده و مشهور خواهدش د. اما ضمن شکستن قوانین، ضروری است اطمینان حاصل کنید که رابطه مکمل بین محصول و بسته‌بندی را از بین نمی‌برید.

5. یک بسته بندی ساده و گویا طراحی کنید: سعی کنید تا طراحی و چاپ بسته بندی به گونه ای باشد، تا مشتری به راحتی و در زمان کم آن را شناسایی کرده و در بین تعداد بسیاری از محصولات پیدا کند. در واقع، زمانی که افراد برای خرید به فروشگاه ها می روند، ترجیح میدهند تا در کمترین زمان ممکن محصول مورد نیاز خود را پیدا کنند. برای این که این منظور، محصول باید بسته بندی ساده‌ای داشته باشد تا مشتری به راحتی بتواند آن را شناسایی کرده و با خواندن برچسب آن از محتویات درونی‌ اش مطلع شود. پس توجه کنید که خلاقیت در طراحی بسته بندی، به معنای شلوغ کاری و پیچیدگی طراحی آن نخواهد بود، بلکه باید بتواند در عین سادگی توجه مشتریان را جلب کند.

قیمت طراحی و چاپ بسته بندی در اصفهان

6. مطابق با ترند های روز و روند بازار پیش بروید: دنیای امروزی ما به گونه ای است که رسانه‌های اجتماعی نقش پررنگی را در زندگی انسان ایفا می‌ کنند، و همین موضوع سبب شده است تا موضوعات و رویداد های مختلفی به سرعت تبدیل به مد و ترند روز ‌شوند. سعی کنید ترندهای مناسب را بشناسید و آن‌ها را در طراحی و چاپ جعبه و بسته بندی خود به کار بگیرید. از بزرگنمایی‌های ایجاد شده توسط فیلم‌ها و رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید تا فروش محصول خود را بالا ببرید. هنگامی که از این ترفند استفاده کنید، مصرف‌کنندگان جذب محصول شما می‌شوند و به این ترتیب حجم فروش محصول شما افزایش خواهد یافت.

7. هنگام طراحی و چاپ یک محصول، با مصرف کننده همدل باشید: زمانی که شروع به طراحی، تولید و چاپ بسته بندی یک محصول می‌کنید، بهتر است از نگاه و نقطه نظر یک مصرف‌کننده به آن بیاندیشید. توصیه می کنیم به انتظاری که یک مصرف‌کننده ممکن است از محصول شما داشته باشد فکر کنید و مطابق آن طراحی خود را مهندسی سازی کنید. به عنوان مثال محصولاتی مانند چیپس و بیسکویت را در نظر بگیرید. به عنوان یک مصرف‌کننده، شاید بخواهید بعد از خوردن مقداری از آنها، درب آن را ببندید و باقی آن را برای زمانی دیگری نگه دارید. تصورکنید اگر بسته‌بندی را با قابلیت مهر و موم کردن مجدد طراحی کرده اید! به شما اطمینان می دهیم که آنها عاشق این بسته‌بندی خواهند شد و این امر به صورت خودکار فروش شما را افزایش خواهد داد.

8. در کار خود طنز را بگنجانید: همه‌ی افراد از کمی شوخی و خنده  وو خلاقیت در گفتار لذت خواهند برد و همین موضوع می تواند نظر مثبت آنها را به سمت شما جلب کند. تصور کنید افراد پس از یک روز پرکار برای خرید روزانه خود به فروشگاه میروند تا محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند. زمانی که خریدار محصول شما را برای مطالعه اطلاعات و لیبل آن برمیدارد، اگر در طراحی بسته‌بندی یک شوخی قرار داده باشید حس خنده و شوخی را در وی ایجاد کرده و نظر اورا جلب خواهی کرد و همین امر باعث می‌شود مشتری محصول شما را در خاطر نگهداشته و به احتمال زیاد آن را خریداری کند.

طراحی و چاپ بسته بندی در اصفهان

9. سهولت استفاده: سهولت در استفاده، یک نکته مهم در طراحی بسته‌بندی هر محصول می باشد. بسته به محصول مورد نظر، یک دسته یا شیار در طراحی بسته‌بندی قرار دهید تا حمل و استفاده از آن را برای مشتری راحت تر کند. اگر استفاده از محصول به دلیل بسته‌بندی غیرحرفه ای آن، برای مشتریان سخت باشد، مطمئناً افراد به دنبال سایر گزینه‌های موجود در بازار خواهند رفت. بنابراین، درصد موفقیت محصول شما در صورتی قابلیت استفاده راحتی نداشته نباشد کمتر خواهد شد.

10. رنگ‌هایی را انتخاب کنید که موجب برجسته سازی محصول می شوند: رنگ‌بندی در چاپ جعبه و بسته‌بندی محصولات عنصر بسیار تاثیرگذاری خواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم تا رنگ بسته‌بندی محصولات خود را با دقت بالایی انتخاب کنید. رنگ مزبور باید روشن بوده و به قدر کافی جلوه داشته باشد تا بتواند توجه مشتریان را به سمت جایی که محصول در آن قرار دارد، جلب کند.

به عنوان مثال، زمانیکه مشتری وارد راهروی سوپر مارکت می‌شود، بسته‌بندی محصول شما باید به وضوح از سایر محصولات رقیب قابل تشخیص و شناسایی باشد. علاوه بر این، برچسب محصول نیز باید خوانا باشد تا شخص بتواند نام محصول و برند آن را تنها با یک نگاه دریابد.

11. استفاده از بسته بندی شفاف: شفافیت همواره عنصر مثبت و تاثیرگذاری در بسته بندی محصولات بوده است. اگر بسته بندی شما بتواند به شکلی خلاقانه محصول خود را به نمایش بگذارد، می‌تواند توجه و حس اعتماد بسیاری از مشتریان را جلب کرده و برنده رقابت فروش محصول شود. بنا بر همین موضوع، بسته‌بندی‌ های زیادی در بازار وجود دارند که طراحی روی جلد آن‌ها نشانی از محتویات داخلشان را در بر دارد.

به عنوان مثال می‌توانید به جای گذاشتن عکس چیپس بر روی بسته‌بندی آن، قسمتی از بسته مورد نظر را بصورت شفاف طراحی کنید تا  مصرف‌کننده بتواند نگاه اجمالی به چیپس واقعی انداخته و محصول مورد نظر خود را با جلوه واقع تری مشاهده کند. و یا حتی بجای نوشتن نام رنگ و کد رژ لب، بهتر است بسته بندی آن را بصورت شفاف طراحی کنید تا رنگ واقعی رژ لب برای خریداران قابل مشاهده باشد.

قیمت طراحی بسته بندی در اصفهان

12. هدف اصلی را فراموش نکنید: وظیفه ی اصلی هر بسته‌بندی این است که از محتویات داخل خود محافظت کرده و آنها را با کیفیتی عالی به دست مشتریان خود برساند؛ پس دقت داشته باشید که در هنگام طراحی این نکته را مد نظر قرار داده و براساس آن طراحی مناسبی را برای محصول مذکور طراحی و پیاده سازی کنید؛ چرا که هیچکس دوست ندارد محصولی با شکل ظاهری با جذابیت بالا خریداری کند در حالیکه محتویات داخل آن از بین رفته اند و قابل استفاده نیستند.

13. دامنه توسعه را خراب نکنید: شما هیچ‌وقت دقیقا نمی دانید که چه زمانی محصول شما در بازار رونق خواهد گرفت و لازم می شود تا دامنه محصولات خود را گسترش دهید. بنابراین توصیه می‌شود دامنه توسعه‌پذیری را در بسته‌بندی محصول خود در نظر بگیرید. یک بسته‌بندی خوب همیشه با درنظر گرفتن آینده طراحی می شود. ممکن است بخواهید برای محصول جدید خود، بسته‌بندی جدیدی طراحی کنید؛ اما طبق قوانین عملی بازار، نمی‌توانید بدون ایجاد مانع حجم فروش خود شوید، پس توصیه می کنیم این کار را انجام دهید. بهتر است بخاطر اعتماد مشتریان، محصول جدید را در یک بسته بندی مشابه با بسته بندی قدیمی عرضه کنید. بطورکلی، غیر منطقی خواهد بود که یک بسته‌بندی کاملا جدید ساخته و از ابتدا شروع به جذب مشتری کنید؛ در حالیکه برای همان محصول با بسته‌بندی دیگری، مشتری دارید.

عوامل موثر در قیمت طراحی و چاپ بسته بندی در اصفهان

همواره قیمت طراحی و چاپ بسته‌بندی محصول و هزینه‌ای که باید برای انجام آن پرداخت شود از دغدغه های صاحبین کسب و کار و بطورکلی از نکات بسیار مهمی برای کنترل میزان بودجه می باشد. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که هیچگاه نباید کیفیت کار را فدای قیمت پایین و کاهش هزینه کار کرد. در بسیاری از مواقع پرداخت هزینه های کم‌تر تنها موجب دریافت نتیجه ‌ای با کیفیت پایین‌ و غیرحرفه ای خواهد شد. به همین دلیل بهتراست تا با موارد و معیارهایی که بر هزینه و قیمت طراحی و چاپ بسته ‌بندی محصولات تاثیرگذار هستند آشنا شوید تا بتوانید به درستی نسبت به ارزان یا گران بودن آن قضاوت کرده و تصمیم بگیرید. در ادامه بحث برخی از عوامل مهمی که بر قیمت طراحی و چاپ بسته‌بندی محصولات تاثیرگذار می باشند را بررسی می‌کنیم:

 • نوع محصول که نیاز به بسته بندی دارد

نوع محصول از این نظر که مدت پایداری و نگهداری آن چقدر خواهد بود، یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت طراحی بسته‌بندی می باشد. بطورکلی مشخص است که نوع بسته‌بندی لازم و منایب برای بسته بندی کتاب با بسته‌بندی لازم برای مواد غذایی و یا لوازم آرایشی بهداشتی متفاوت خواهد بود. به همین دلیل هم توجه کافی نسبت به انتخاب بسته‌بندی مناسب با کالا می‌تواند بر مواردی مانند سهولت نگهداری، جابجایی و حمل و نقل، و عرضه محصول به مصرف‌کنندگان تاثیر قابل توجهی داشته باشد. بنابراین، در صورتیکه از بسته‌بندی متناسب با کالا استفاده شود، محصول مورد نظر توزیع بهتری در بازار داشته و موجب جلوگیری از هزینه‌های اضافی و غیرضروری خواهد شد.

قیمت طراحی بسته بندی
 • نوع طراحی بسته‌بندی

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که هر چقدر طراحی بسته ‌بندی محصول شلوغ‌تر باشد، توجه افراد بیش‌تری را به خود جلب کرده و نشان از حرفه‌ای بودن طراح خواهد داشت. این در حالی خواهد بود که بسته‌بندی‌هایی که در عین سادگی  طراحی شده اند جذابیت بیشتری داشته و نتایج بسیار بهتری به دنبال خواهند داشت. البته توجه داشته باشید که طراحی بسته ‌بندی‌ های ساده و جذاب نیازمند تجربه و تخصص طراحان حرفه ای است. در واقع آنچه که می‌تواند بر قیمت طراحی و چاپ بسته‌بندی محصولات تاثیرگذار باشد حرفه‌ای بودن طرح و اجرایی کردن آن است، نه پیچیده بودن آن! همانطور که گفته شد، طراحی‌های ساده و جذاب کار بسیار مشکل و زمان‌بری بوده و تنها از عهده طراح و متخصصین مربوطه برخواهد آمد.

 • زمان لازم برای طراحی بسته‌بندی

در هر کسب و کاری انجام و تحویل پروژه‌ها در زمان کم‌تر نیازمند هزینه بیش‌تری است. معمولاً زمان لازم برای طراحی بسته‌بندی توسط شرکت‌ها و مجموعه‌های طراحی مشخص می‌شود؛ اما گاهی کارفرما نیاز به تحویل سریع‌تر پروژه خواهد داشت. در این زمان باید هزینه بیش‌تری برای تحویل سریع‌تر پرداخته شود.

 • شکل و اندازه بسته ‌بندی

شمار زیادی از بسته‌بندی‌ها در بازار به صورت مکعب یا مستطیل طراحی و ساخته می‌شوند. اما برخی از محصولات برای ایجاد ظاهری جذاب‌ و منحصر به فرد از بسته‌بندی‌هایی با شکل‌های متفاوت نظیر مخروط استفاده می‌کنند. این مورد نیز می‌تواند در تعیین قیمت طراحی بسته‌بندی و همچنین فرایند نقل و انتقال محصول اثرگذار باشد. همچنین هر اندازه که محصول شما حجم و اندازه بیش‌تری داشته باشد، ناچار به صرف هزینه بیش‌تر برای طراحی و اماده‌سازی بسته‌بندی آن خواهید بود.

 • چاپ بسته ‌بندی

از دیگر موارد اثرگذار بر قیمت طراحی بسته‌بندی موارد چاپی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به نام کالا، اطلاعات مربوط به معرفی کالا، دستورالعمل مصرف، و همچنین اطلاعات بهداشتی اشاره داشت. این اطلاعات با توجه به اندازه و جنس محصولات ممکن است به صورت تک‌رنگ یا چندرنگ چاپ شوند. هزینه چاپ به صورت تک‌رنگ نسبت به چاپ چندرنگ مناسب‌تر است.

طراحی و بسته بندی حرفه ای در اصفهان

قیمت طراحی بسته بندی

همانطور که در بخش قبلی در خصوص موارد و معیارهای تعیین قیمت طراحی و چاپ بسته بندی توضیح داده شد، در تعیین قیمت یک بسته بندی شرایط خاصی تأثیر گذار خواهند بود. بطور خلاصه، اصلی ترین معیار های تاثیرگذار در تعیین قیمت بسته بندی را می توان در طراحی قالب، جنس بسته بندی و رنگ بندی آن دانست.

درگام اول جهت طراحی قالب بسته بندی، باید دقت کنید که انتخاب یک قالب مناسب می‌تواند حمل و نقل شما را سهولت بخشیده و همچنین با استفاده از یک قالب مناسب می‌توانید محصول نهایی را با قیمت مناسب‌تری به دست مشتری برسانید.

دقت در انتخاب جنس بسته بندی نیز نکته دیگریست که باید به آن توجه کرد. درواقع نوع جنس باید به گونه‌ای باشد که بتوان به راحتی از محل خود آن را تهیه کرد. البته این مسئله باعث سریع‌تر شدن عملیات چاپ نیز خواهد شد.

و نکته آخری که در تعیین قیمت تأثیر دارد رنگ بندی آن می باشد. رنگ بندی در طراحی بسته بندی بسیار پراهمیت خواهد بود. با توجه به این که افراد با سلیقه‌های مختلف از این بسته بندی شما استفاده می‌کنند، بهتر است طراحی بسته بندی محصولات خود را در رنگ بندی‌های متنوع و گوناگون انجام دهید تا برای هر سلیقه‌ای یک نمونه خاص و ویژه در دست داشته باشید.

قیمت طراحی و چاپ بسته بندی در اصفهان / ایران

باتوجه به نکات گفته شده، در نهایت طراحی بسته بندی محصولات بر اساس نیاز و خواسته های شما همگام با ماهیت و ویژگی های محصولات برنامه ریزی خواهد شد. البته نکته اصلی که در طراحی و چاپ بسته بندی حائز اهمیت خواهد بود، میزان بودجه مورد نظر و متناسب بودن آن بر اساس قیمت طراحی و چاپ بسته بندی خواهد بود. برای این منظور پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما در مجموعه نقش آبرنگ تماس بگیرید.

شرکت طراحی و چاپ بسته بندی در اصفهان

انتخاب شرکت طراحی و چاپ بسته بندی معتبر و اجرای این کار یک راه مهم و تاثیر گذار بر انتخاب مشتری خواهد بود. ارتباط  میان در نظر گرفته شدن توسط مخاطب در بازارهای داخلی و خارجی و طراحی و چاپ بسته بندی ها یک رابطه مستقیم است. در اصفهان با توجه به وجود شرکت های تولیدی مختلف و تاثیر فرهنگ و هنر قدیم این شهر بر بسته بندی محصولات انتخاب یک شرکت طراحی و چاپ بسته بندی معتبر با سابقه خوب و داشتن نمونه کار های موفق می تواند به شما در پیشی گرفتن از دیگر همکارانتان کمک شایانی بکند.

با در نظر گرفتن مدل کالا، برای طراحی و چاپ بسته بندی در اصفهان بايد مناسب ترین شرکت طراحی و چاپ بسته بندی  و متریال را نتخاب کرد، بعد از انتخاب متریال توجه به شکل ظاهری طراحی بسته بندی بسیار با اهمیت است. اين بخش باید شامل مواردی مانند طراحی مناسب ، درج مشخصات کالا یا خدمات و راهنمای مورد نياز مشتری بر روی بسته بندی باشد.

نگهداری سالم کالا نخستین هدف در طراحی و چاپ بسته بندي مدل های مختلف کالا است. و معمولا طراحی و چاپ بسته بندي کالا با توجه به مقدار اهميت کالا صورت می گیرد. طراحی بسته بندی و مدیریت فروش کالا با همدیگر ارتباط بسیارمستقیمی دارند و آن ها می توانند در کنار هم بر رفتار مصرف کننده نیز بسیار تاثیر گذار باشند.

 امروزه خیلی از کالاهایی  که در بازار تولید می شوند، دارای بسته بندی انحصاری می باشند. طراحی و چاپ بسته بندی یکی از ظریف ترین و تعیین کننده ترین مراحل در تولید و پخش محصولات می باشد. این اهمیت آنقدر زیاد است که حتی  بر روی کیفیت و محتوا نیزتأثیر می گذارد و خیلی از مشتریان قسمتی از کیفیت را به بسته بندی اصولی آن نسبت می دهند. شما با سفارش خود به شرکت طراحی و چاپ بسته بندی نقش آبرنگ می توانید این کیفیت و کارایی را به محصولات خود اضافه کنید.برای دیدن نمونه کار های بیشتر تیم ما و استعلام قیمت طراحی و چاپ بسته بندی با شماره 03131323008 تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

فهرست مطالب این مقاله

اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دسترسی سریع

مشاوره

ارتباط مستقیم

اگر پس از بررسی صفحه مورد نظر همچنان سوالاتی دارید که نیاز به پاسخ دارند می توانید همین حالا با شماره های 31323008-031 یا 09132127209 تماس بگیرید.

عموما امور تبلیغاتی برای هر شخص و سازمان به صورت اختصاصی و متناسب با نیاز اجرا می شوند به همین دلیل برای دریافت قیمت دقیق خدمت مورد نظر با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209