08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

عکاسی صنعتی از محصولات چرمی

5/5
عکاسی صنعتی از کیف چرم

 عکاسی صنعتی از محصولات چرمی و عکاسی از چرم و جیر، یک حوزه جالب در عکاسی صنعتی است. عکاسی چرمی می‌تواند از هر نوع محصول چرمی دست دوز یا صنعتی مثل لباس، چکمه، کیف و دیگر پوشیدنی‌ها یا اکسسوری‌های در منزل باشد. مهارت عکاس در این حوزه پوشاندن ایرادات محصولات چرمی چون لک و خراش و سایش هنگام عکس‌برداری است. در این مقاله می‌آموزید که چگونه با استفاده خوب از انعکاس، زاویه نور، اشباع، کنتراست و میزان رنگ در عکاسی صنعتی از محصولات چرمی، بهترین‌ها را بیافرینید.

بهتر است بدانید با کمک مجموعه نقش آبرنگ می توانید حرفه ای ترین عکاسی تبلیغاتی در اصفهان را برای محصولات و خدمات خود داشته باشید.

عکاسی تبلیغاتی چرم و محصولات چرمی

 نکات عکاسی از چرم و بهترین روش‌های آن

 اگر می‌خواهید در حین پروژه عکاسی تبلیغاتی محصولات چرم، بهترین بازده را داشته باشید، نکات زیر را فراموش نکنید:

 •  نگه‌داشتن صحیح در عکاسی تبلیغاتی از کیف و کفش

 نکته اصلی در عکاسی کیف و کفش، ایستایی آن به‌صورت قائم با پر کردن درون آن است. می‌توانید از روزنامه‌ها یا لباس‌های قدیمی استفاده کنید، تا کیف پف‌کرده به نظر برسد. مواد پر شده را تا جایی که بافت‌ها یا الگوها دلچسب‌اند، حفظ کنید. هیچ زاویه‌ای شل یا کاملاً کشیده نباید وجود داشته باشد. به‌این‌ترتیب وقتی عکاسی با کیف را انجام می‌دهید، به‌وضوح به ظرفیت مورد انتظار اشاره می‌کند، به همراه نحوه‌ای که هنگام پر کردن بیننده به نظر می‌رسد.

 •  پاک‌کردن چرم پیش از شروع

 حتماً محصولات چرمی خود را از تمام گردوغبار و لک‌ها پاک کنید، مگر اینکه بخواهید قدیمی یا کهنه‌تر به نظر برسد. همچنین بعضی از محصولات چرمی، باید جلا داده شوند، اما نه همه! شاید جلیقه و کت، کیف‌های شانه‌ای و کوله‌پشتی‌های چرمی خاص، خشن و ناقص به نظر برسند. اینکه چقدر تمیز و بی‌نقص باشند، بستگی به مدل ظاهری دارد که در عکاسی از چرم می‌خواهید.

 •  ثبت جزئیات

 یکی از چالش‌های اصلی در عکاسی از محصولات چرمی، ثبت جزئیات دقیق است. چرم شامل الگوها، ترکیبات رنگی است که عکاس باید بادقت ثبت کند. از تجهیزات عالی و تنظیمات دوربین مناسب برای بهبود عمق میدان و نورپردازی استفاده می‌شود.

 •  انتقال بافت و رنگ

 عکاس باید مهارت داشته باشد تا این رنگ‌ها و بافت‌ها را به‌دقت به تصاویر منتقل کند. استفاده از نور مناسب و تنظیمات دوربین به عکاس کمک می‌کند تا از انتقال رنگ و بافت به بهترین شکل بهره‌برداری کند.

 •  نورپردازی مناسب

 زمانی که نور ملایمی را انتخاب می‌کنیم بیشتر به موضوع می‌اندیشیم و کمتر به سایه و انتقال از یک سطح به سطح دیگر نگاه می‌کنیم. با نور ملایم، منبع نوری که نور تولید می‌کند از نظر فیزیکی بسیار بزرگ است. به سایه‌های عمیق و کنتراست ایجاد شده توسط یک فلاش کوچک تلفن فکر کنید. نورهای بزرگ با لبه‌های محو شده مشخص می‌شوند و بنابراین انتقال بین نور و سایه‌ها صاف است و خود سایه تاریک و عمیق است.

بیشتر بخوانید : عکاسی تبلیغاتی فتومونتاژ

عکاسی صنعتی از کیف چرم | عکاسی از چرم و جیر
 •  انتخاب زاویه خوب

 هنگام عکاسی از چرم، زاویه و نوری که انتخاب می‌کنید بهترین دوستان شما هستند. می‌توانید پس‌زمینه را محو کنید تا موجب حواس‌پرتی نشود. علاوه بر این، آنها آن را به‌خوبی درجه‌بندی کنید تا مثلاً رنگ طلایی در برابر چرم سیاه ظاهر شود.

 •  تغییر در محصول

 بر خلاف یک پیراهن، هنگام عکاسی از محصولات چرمی، تغییر زاویه یا نور به طور ناگهانی تغییرات متفاوتی را در کنتراست، رنگ نمایان می‌کند. پس اگر می‌نشینید تا از یک کیف یا شلوار چرمی عکس بگیرید، باید زوایای مختلف و تغییرات نور و موقعیت‌های نور را تست کنید تا بیشترین تأثیر را از موضوع خود داشته باشید.

 •  نمای نزدیک و نماهای بافت

 ما در عکاسی از چرم از نمای نزدیک بسیار استفاده می‌کنیم، چون نشان می‌دهد چه چیزی چرم را به یک محصول جالب تبدیل می‌کند، عیوب، لکه‌ها و منحصربه‌فرد بودن، آرم‌ها، دوخت‌ها و نشانه‌هایی که همراه با آن را نشان می‌دهند، ما از نور و زاویه بسیار بادقت استفاده می‌کنیم تا جزئیات بافت را به تصویر بکشیم و ممکن است بخواهید از یک عدسی ماکرو برای گرفتن بهترین نتیجه استفاده کنید.

 جلو و عقب: زاویه‌ای است که غالباً هنگام عکاسی از بلوز و شلوار استفاده می‌کنیم، زیرا ساده است و به مشتری ایده واضحی از اینکه محصول واقعاً چگونه است می‌دهد. برای ساده و واضح نگه‌داشتن همه چیز، معمولاً پس‌زمینه را سفید یا روشن نگه می‌داریم و تصویر را از زاویه نزدیک می‌گیریم و مطمئن می‌شویم که کل محصول در واضح‌سازی است.

 عکس‌های داخلی: ممکن است بخواهید از یک کیف یا کیف پول چرمی عکس بگیرید تا کاربردهای بالقوه و چیزهایی را که می‌توانید در آن قرار دهید و نشان‌دادن طرز کار یک محصول باکیفیت بالا نشان دهید. به دلیل تاریک بودن طبیعی آن، می‌تواند یک عکس دشوار باشد. هیچ راه‌حل ساده‌ای وجود ندارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در مورد نورپردازی خود زیاد فکر کنید و به تلاش برای زوایای مختلف و منابع نور ادامه دهید تا زمانی که چیزی را بیابید که محصول شما را به‌خوبی روشن کند بدون اینکه سایه‌های عمیقی ایجاد کنید که قسمت‌های دیگر را به تاریکی کامل می‌اندازد.

بیشتر بخوانید : راهنمای عکاسی صنعتی در منزل

 
پروژه عکاسی تبلیغاتی محصولات چرم

 ادیت تصاویر عکاسی تبلیغاتی محصولات چرمی دست دوز

قسمت ویرایش مهم ترین بخش این تخصص است. فاکتورهای زیر را مدنظر قراردهید:

 •  خلاق بودن

 با استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش تصاویر، می‌توان افکت‌ها و تأثیرات خلاقانه ایجاد کرد تا تصاویر لوازم چرمی جذابیت بیشتری داشته باشند.

 •  نرم‌افزارهای ادیت تصاویر

 اصلاح و ویرایش تصاویر یک بخش مهم در عکاسی از محصولات چرمی است. نرم‌افزارهای ویرایش تصاویر مثل Adobe Photoshop و Lightroom می‌توانند به عکاسان کمک کنند تا تصاویر خام را به تصاویر پایانی باکیفیت و جذابیت بیشتر تبدیل کنند.

 •  درست‌کردن نقص‌ها

 در ویرایش تصاویر ممکن است نیاز به تصحیح عیوب و نقص‌ها در محصولات چرمی باشد. این شامل حذف خطوط، جوش‌ها یا خط‌های خستگی در چرم می‌شود.

 •  تنظیم توازن سفیدی و رنگ

 تنظیم رنگ و توازن سفیدی می‌تواند به بهبود تصاویر برای نمایش بهتر در وب، مطبوعات یا تبلیغات کمک کند.

 در آخر

 تلاش کنیم پیش از عکاسی، محصولات چرمی را به‌وسیله واکس و دستمال تمیز براق کنید. نورپردازی دقیق نیز باعث می‌شود جزئیات بافت و دوخت محصول به‌خوبی دیده شود. ضمناً زمینه‌های سفید بهترین گزینه برای عکاسی محصولات فروشگاهی و طراحی کاتالوگ است.

 

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید