031-31323008-9

021-28427209

08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

عکاسی تبلیغاتی از لوستر

5/5
عکاسی تبلیغاتی از لامپ

عکاسی تبلیغاتی از لوستر و آباژور و لامپ، از شیک‌ترین‌های عکاسی صنعتی و در عین حال دشوارترین‌ها در تبلیغات می‌باشد. عکاسی تبلیغاتی لوستر و اکسسوری، ملاحظاتی ویژه‌ای دارد. این گروه از محصولات جزئیاتی هرچند کوچک دارند که به تصویر کشیدن آن‌ها، زیبایی واقعی محصول روشنایی ما را نمایش می‌دهد و مخاطب درک بهتری از ظاهر آن‌ خواهد داشت. مهم‌ترین عامل تصویربرداری و شکل گرفتن از لوستر ولامپ، نور است. نورپردازی صحیح، نقش مهمی در تصویر نهایی ایفا می‌کند. به‌علاوه نورپردازی، انتخاب زاویه صحیح و ترکیب‌بندی و رعایت برخی از جزئیات دیگر و سرانجام ویرایش نهایی، از عوامل موثر بر عکس‌های تبلیغاتی محسوب می‌شوند. در این مقاله به بیان ویژگی‌های ظاهری لوستر در عکاسی صنعتی، مانند شفافیت، تلألو و درخشش سطح، بازتابش نور، وجود چندین متریال در ساختار و عوامل موثر بر تعیین شیوه عکس‌برداری از این گروه محصولات پرداخته می‌شود.

عکاسی تبلیغاتی از محصولات لوستر

اهمیت عکاسی دکوراتیو و تبلیغاتی لوستر و محصولات روشنایی

بخش زیادی از شئون زندگی مردم در دنیای امروز، وابسته به صنعت تبلیغات است. تقریبا همه از میزان اهمیت عکس در تبلیغات و عکس تبلیغاتی مطلعند. عکاسی تبلیغاتی یا عکاسی صنعتی یکی از مهم‌ترین شاخه‌های عکاسی تجاری بوده که شامل زیرمجموعه‌های بسیاری است. یکی از زیرمجموعه‌های عکاسی تبلیغاتی، عکاسی لوستر و اکسسوری است. به‌کاربردن عکس محصول در کاتالوگ، بروشور، بیلبورد و یا تبلیغات آنلاین مرسوم بوده و لازمه‌ی آن داشتن عکسی باکیفیت و نزدیکترین تصویر به محصول اصلی است.

نکات انتخاب زمینه سفید به صورت فریمی برای عکاسی تبلیغاتی لوستر

آیا می‌دانید از عکاسی صنعتی زمینه سفید به صورت فریمی در چه مواردی استفاده کنید؟ این نوع سفارش برای کدام کارها مناسب‌تر است؟ در  عکاسی تبلیغاتی از محصولات کارخانجات و مراکز تولیدی فاکتورهای زیادی مورد نظر قرار می‌گیرد تا عکس تبلیغاتی تهیه شده ضمن داشتن زیبایی و اصالت ظاهری نماینده مناسبی در تبلیغات چاپی و روی بسته بندی اون محصول باشد.

 • اگر کالایی تک و ارزشمند دارید، تنها یکبار از آن عکاسی کنید!
 • اگر تولید‌کننده محصول هستید، فقط یکبار برای همیشه از محصولتان عکاسی کنید!
 • عکاسی بر اساس تعداد فریم عکس این ضمانت را به شما می‌دهد که در هر جا بدون نیاز به هیچ‌گونه اصلاحی و با خیال آسوده عکس‌ها را در اختیار طراح گرافیک خود بگذارید.
 • در عکاسی ‌به‌صورت فریمی، محصول با ادیت تخصصی و کامل، با بهترین و بالاترین خروجی مناسب چاپ (حتی در ابعاد بسیار بزرگ) ارائه می‌شود.

نکات و اصول عکاسی تبلیغاتی از لوستر

لوستر و لامپ، منابع نور برای ارائه مطلوب روشنایی هستند و عکاسی از آن‌ها نورپردازی خاصی را می‌طلبد که با روند معمول عکس‌برداری متفاوت خواهد بود. عکاسی از منابع روشنایی از جمله لوستر اهمیت دوچندان نورپردازی دقیق را مشخص می‌کند. با وجود این، گاه برخی از عکاسان نیز از لوسترها در حالت خاموش عکاسی می‌کنند. در این بخش با نکات مهم در این حوزه آشنا می‌شویم:

 • نورپردازی

در کل، در عکاسی تبلیغاتی علاوه بر نور مصنوعی می‌توان از نور طبیعی روز هم استفاده کرد؛ اما از آنجا که سوژه عکس در عکاسی لوستر جسمی شفاف و بازتابنده نور و خود منبع نور است، معمولا نورپردازی محدود به نور لوستر می‌شود. استفاده از نور استروب (فلاش استودیویی) و اسپیدلایت (فلاش اکسترنال) نیز  اغلب محدود و گاهی بسته به مدل سوژه و فرم و رنگ و اندازه آن متفاوت خواهد بود.  به‌این‌ترتیب در عکاسی لوستر بیشتر سعی می‌کنند نور محیط استودیو محدود به نور خود لوستر باشد و گاه محیط را کاملا تاریک می‌سازند؛ پس عکاسی از لوستر نیازمند عکاسی با سرعت‌های پایین‎تر شاتر دوربین است. روی ‌هم‌ رفته در عکاسی تبلیغاتی، استفاده از سه‌پایه عکاسی و استابیلایزرهای لنز (لرزش‌گیر لنز)  و ریموت شاتر برای جلوگیری از لرزش دست یا تکان دوربین ضروری است. با توجه به نکات یادشده و شیوه نورپردازی خاص در عکاسی لوستر و محدودیت در استفاده از دیگر منابع نورپردازی و در نتیجه، کاهش سرعت شاتر، استفاده از سه‌پایه و استابیلایزر و ‌ریموت اهمیت بیشتری می‌یابد.

بیشتر بخوانید : اصول طراحی کاتالوگ مواد غذایی

عکاسی تبلیغاتی از لوستر
 • انتخاب پس‌زمینه تصویر

در عکاسی لوستر نیز همچون عکاسی تبلیغی از دیگر محصولات، تاکید بیشتری بر نبود پس‌زمینه است. در تصاویر تبلیغی انواع لوستر نیز تمام عناصر پس‌زمینه‌ها حذف می‌شود. پس‌زمینه بیشتر عکس‌های تبلیغاتی لوستر بیشتر تیره انتخاب می‌شود تا این سوژه نورانی بیشترین جلوه خود را داشته باشد. همچنین پس‌زمینه تیره عمق بیشتری در تصویر ایجاد می‌کند. با این وجود، گاه بنا به نوع و فرم لوستر یا جنس و رنگ به‌کاررفته در بدنه لوستر، استفاده از زمینه سفید یا روشن ارجح است.

 • تنظیم تراز سفیدی

وایت بالانس یا تراز سفیدی از دیگر فاکتورهای موثر در ثبت عکس است که میزان آن بر حسب طیف نوری و دمای رنگ محیط تنظیم می‌شود. با بررسی درست شرایط محیطی و تعیین وایت بالانس دقیق، رنگ‌ها طبیعی‌تر و نزدیک به واقعیت ثبت می‌شوند. در عکاسی لوستر نیز تعادل رنگ سفید حاصل از منبع نور محیط برای تنظیم وایت بالانس اهمیت دارد.

 •  ایزو در عکاسی لوستر

ایزو در عکاسی به معنای میزان حساسیت سنسور دوربین به نور است که در دوربین‌های مختلف رقمی متفاوت دارد. هرچه میزان ایزو بیشتر باشد، حساسیت و نور بیشتر است و در نتیجه، تصویر روشن‌تری به دست می‌آید. در عکاسی لوستر توجه به این نکته بسیار مهم است و مقدار متناسب ایزو در ثبت تصویری واضح و مطلوب از لوستر تاثیر می‌گذارد.

 • به‌کاربردن فرمت raw

با استفاده از این فرمت، آنچه از دریچه دوربین ثبت شده است بدون هیچ ادیت و اصلاح در حافظه دوربین ذخیره می‌شود. این فرمت همچون دیگر فرمت‌های عکس مثل jpeg ،  png و Tiff نبوده و به‌راحتی قابل ادیت و اصلاح است.  عکس با فرمت خام یا raw بهترین کیفیت تصویری را داشته و بیشترین ظرفیت را برای اصلاح دارد.

 • استفاده از فیلتر در عکاسی لوستر

یکی از موارد موثر در عکاسی تبلیغاتی حذف بازتاب‌های نوری زائد است. در عکاسی لوستر و اکسسوری این نکته اهمیت بیشتری دارد و هرچه بتوان پیش از مرحله اصلاح و ادیت این اشکال را رفع کرد، نتیجه در عکس پایانی مطلوب‌تر خواهد بود. استفاده از انواع فیلتر برای حذف یا تعدیل بازتابش نور تاثیرگذار خواهد بود.

بیشتر بخوانید : اهمیت طراحی کاتالوگ در تبلیغات

عکاسی لوستر و روشنایی، آباژور

مفهوم tethering  در عکاسی لوستر و اکسسوری

تترینگ به معنای اتصال دوربین به لپ‌تاپ یا سیستم کامپوتری است که پس از ثبت هر تصویر بتوان تصویر را در مانیتور لپ‌تاپ و صفحه بزرگ‌تر مشاهده و بررسی کرد. این نکته در عکاسی صنعتی اهمیت بسیاری دارد. البته بسیاری از دوربین‌ها خود مجهز به صفحه مانیتور برای نمایش تصویر هستند، اما بسیاری از عکاسان تترینگ و اتصال دوربین به لپ‌تاپ را ترجیح می‌دهند.

در یک کلام!

عکاسی تبلیغاتی از لوستر و لامپ مانند دیگر محصولات که سطحی براق یا شیشه ای دارند،  نیاز به دقت و حساسیت در نوع نورپردازی آن دارد. از این‌رو انعکاس محیط اطراف بر روی سطح اون باعث ایجاد جلوه ای نازیبا روی محصول خواهد شد. حالا فرض کنید که این محصول باید در ابعاد خیلی بزرگ روی بیلبوردهای تبلیغاتی نصب شود. تفاوت ما به عنوان عکاس صنعتی و تبلیغاتی در مقایسه  با صاحبان گوشی های آیفون 13 در این‌است‌که محصول را  براساس نوع جنس، رنگ، بافت و میزان بازتابی که دارند، براساس تکنیک های تخصصی نورپردازی و عکاسی می‌کنیم و نه با تکیه بر مدل و برند دوربین.

نقش آبرنگ ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ است، با ما حرفه ای بدرخشید!

 • آدرس:

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5 ، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

 • شماره های تماس:

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید