08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر

5/5
عکاسی صنعتی از شیرینی و دسر

 اصول و نکات عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر

 از خوشمزه‌ترین شاخه‌های عکاسی، عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر است؛ اما از چه ترفندهایی استفاده کنیم تا مخاطب بیشتری جذب شود؟ کدام تصاویر شیرینی و دسر دل شما را می‌برد؟ هدف اصلی عکاس آن‌ها، جذب مشتری و بازاریابی و تبلیغات انحصاری و نشان‌دادن تنوع، زیبایی و کیفیت بالای محصولات شیرینی‌پزی شماست. با یک عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر حرفه‌ای، می‌توانید محتوای تبلیغاتی شیرینی‌پزی خود را برای شبکه‌های محبوب اجتماعی مثل اینستاگرام، کانال تلگرام و تبلیغات کافی‌شاپ، غذاخوری، حتی مشاغل خانگی مثل تهیه و فروش فینگرفود آماده کنید.

 مشاغلی که به عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر نیاز دارند؟

 اگر شما یک مربی شیرینی‌پزی هستید یا مسئول بازاریابی کارخانه کیک آماده، نیازمند یک عکاسی حرفه‌ای برای تبلیغات و کارت ویزیت خود هستید. شغل‌هایی که نیازمند این حرفه‌اند، عبارت‌اند از:

 •  قنادی‌ها و شیرینی‌فروشی‌ها

 همه شیرینی‌فروشی‌ها برای کیک و شیرینی‌های سفارشی، کاتالوگ دارند و از این فهرست‌ها برای ارائه به مشتری و دریافت سفارش از آن‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از عکس‌های بی‌کیفیت و تار به‌عنوان نمونه کار، این پیام را به مشتری می‌دهد که شما قادر به برآورده‌کردن نیاز او نیستید.

 •  کارخانه تولیدکننده شیرینی، دسر و کیک آماده

وجود رقیب و نوسانات بازار باعث افزایش حساسیت در زمان‌بندی تولید و فروش محصول می‌شود. از طرفی رفتار برندهای مطرح زیر ذره‌بین همه افراد جامعه قرار دارد؛ بنابراین یک برند معروف برای حفظ جایگاه خود باید حرفه‌ای رفتار کند. ارائه تبلیغات مناسب و عکس‌های حرفه‌ای از جمله کارهایی است که باعث افزایش اعتبار هویت تجاری شما می‌شود.

 •  آموزشگاه‌های کیک و شیرینی

 شما به‌عنوان یک آموزشگاه آشپزی و شیرینی‌پزی برای جلب نظر افراد و ترغیب آن‌ها به آموزش‌دیدن نیاز به ارائه نمونه‌کارهای باکیفیت دارید در غیر این صورت نمی‌توانید هنرآموزی جذب کنید.

بهتر است بدانید با کمک مجموعه نقش آبرنگ می توانید حرفه ای ترین عکاسی تبلیغاتی در اصفهان را برای محصولات و خدمات خود داشته باشید.

ترفندهای عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر

 معرفی چند لنز و دوربین عالی برای عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر

 اگر در پی انتخاب و خرید یک لنز خوب برای دوربینتان هستید، پیشنهادات زیر را مدنظر بگیرید:

 •  Canon EOS 5D Mark iv دارای صفحه‌نمایش لمسی.
 •   Canon 50mm f/1.2 L lens عدسی‌ای با تصاویر بسیار واضح با جزئیات کاملاً مشخص.
 •   Canon EF 24-70mm f/2.8 L zoom lens بزرگ‌نمایی بدون ازدست‌دادن وضوح.
 •   Canon EF 100mm f/2.8 L macro lens عکس‌های فوق‌العاده نزدیک و دراماتیک با بهترین جزئیات.

 ترفندهای عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر

 برای داشتن کار جذاب و همه‌پسند در حوزه عکاسی صنعتی از شیرینی‌ها چند مورد را مطالعه فرمایید:

 •  استفاده از Fill و Bounce برای شکل‌دادن به نور

 برای بهره‌وری بهتر از نور، باید آن را شکل دهید. چندپخش کننده و بازتابنده در اندازه‌های مختلف قسمت مهمی از کیت عکاسی تبلیغاتی شماست. می‌توانید یک کیت حرفه‌ای را به‌صورت آنلاین خریداری کنید یا یک پرده سفید شفاف و قطعات فوم سیاه‌وسفید را به کار ببرید. مجموعه‌ای از بازتابنده‌های حرفه‌ای سرمایه‌گذاری خوبی است. این دیسک‌های تاشو دارای مواد طلایی، نقره‌ای، سفید و سیاه هستند. بسته به سناریوی نورپردازی خود می‌توانید از آنها به‌جای یکدیگر استفاده کنید.

 •  به‌کارگیری قانون اعداد فرد

 اعداد زوج تمایل به رقابت با یکدیگر دارند و توجه بیننده را تقسیم می‌کنند. اگر یک مورد اضافی دارید، فقط آن را به داخل قاب قرار دهید. این کار باعث ایجاد علاقه و تنش به‌عکس می‌شود.

 •  استفاده از رنگ‌های تند

 از رنگ‌های بسیار روشن و الگوهای پررنگ دور شوید. آنها توجه را از کیک‌ها منحرف می‌کنند. بعضی‌اوقات تکه‌های رنگارنگ، یک نقطه جالب‌توجه اضافه می‌کنند آنها باید با ترکیب و احساس کلی عکس کار کنند. بعضی‌اوقات یک بشقاب رنگارنگ یا طرح‌دار را زیر یک صفحه سفید یا سیاه لایه‌لایه می‌کنم.

بیشتر بخوانید : عکاسی تبلیغاتی فتومونتاژ

لنز دوربین مناسب عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر
 •  انتخاب زاویه مناسب برای عکاسی از کیک

 بهترین زاویه را برای برجسته‌کردن کیک خود انتخاب کنید. معمولاً کیک‌های مات و لایه دار به نظر می‌رسند که به‌صورت مستقیم شات می‌شوند. به‌این‌ترتیب روی لایه‌ها و ارتفاع کیک تأکید می‌کنید. برای عکاسی از کیک شما بهترین زاویه دوربین وجود ندارد. بهترین زاویه همیشه زاویه‌ای است که کیفیت موضوع شما را به نمایش بگذارد.

 •  دیافراگم عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر و تنظیمات اصلی DSLR

 از دیافراگم کوچک‌تر برای واضح‌سازی کردن خود استفاده کنید. مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر فوکوس خودکار میزان نور و کنتراست است. در کل سیستم AF می‌تواند بر روی قسمت اشتباه یک صحنه متمرکز شود. گاهی اوقات می‌تواند برای قفل‌کردن بر روی هر چیزی تلاش کند، و در نتیجه یک تصویر تار ایجاد می‌کند.

 •  دستیابی به پس‌زمینه با فوکوس نرم

 اگر می‌توانید به کنترل‌های دیافراگم دسترسی داشته باشید، دیافراگم بزرگ‌تری را انتخاب کنید مثلاً f4 یا f5، زیرا هرچه تعداد کمتر باشد، سوژه کمتری در فوکوس قرار می‌گیرد و این موجب می‌شود پس‌زمینه تصویر شما از فوکوس خارج شود. بااین‌حال، حتماً یک نقطه کانونی را در دوربین خود انتخاب کنید، در غیر این صورت ممکن است همه چیز از فوکوس خارج شود و ممکن است لازم باشد برای به‌دست‌آوردن نتیجه‌ای که می‌خواهید، فوکوس دستی را تغییر دهید.

 چرا عمودی عکاسی کنیم؟

 عکس‌های عمودی به دلایلی بهتر از عکس‌های افقی است:

 •  عکس‌های عمودی در پینترست بزرگ‌تر هستند که توجه کاربران را به خود جذب می‌کنند.
 •  عکس‌های عمودی معمولاً در سایت بزرگ‌تر قرار می‌گیرند و جسورانه‌تر هستند.
 •  در صورت نیاز، برش‌دادن عکس‌های عمودی بسیار آسان‌تر است. گاهی اوقات وقتی عکس‌ها را در رایانه آپلود می‌کنید، قاب کاملی ندارند یا کج به نظر می‌رسند. برش‌دادن عکس عمودی بسیار ساده‌تر از افقی است. زیرا عکس بیشتری برای کار با آن وجود دارد.

 دلبرهای دنیای عکاسی تبلیغاتی!

 با اینکه عکاسی تبلیغاتی کیک و شیرینی موضوع به‌ظاهر ساده‌ای به‌حساب می‌آید؛ اما نکات و ریزه‌کاری‌های مهمی دارد که باعث جذابیت تصاویر می‌شود. اگر خلاقیت و رازهای عکاسی تبلیغاتی شیرینی درهم درآمیخته شوند، اثری جذاب و اشتهاآور ثبت می‌شود و شما می‌توانید از این فرصت برای صاحبان بیزینس استفاده کنید و کسب‌وکارتان را توسعه دهید.

بیشتر بخوانید : راهنمای عکاسی صنعتی در منزل

 
نکات و اصول عکاسی تبلیغاتی از شیرینی و دسر

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید