031-31323008-9

021-28427209

08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

عکاسی تبلیغاتی از سررسید

5/5
عکاسی تبلیغاتی از سررسید

عکاسی تبلیغاتی از سررسید

عکاسی تبلیغاتی از سررسید مانند سایر عکاسی های تبلیغاتی معمولا برای فروش و بازاریابی و جلب توجه استفاده می شود. هدایای تبلیغاتی از گذشته تا به امروز نقش مثبتی در ارتباط سازمان ها با کارکنان سایر مجموعه ها داشته است. یکی از مفیدترین هدایای تبلیغاتی سررسید و تقویم است. در میان خانواده هدایای تبلیغاتی، مجموعه‌های مختلف سررسید و تقویم‌ها محبوب‌ترین هستند.

در عکاسی تبلیغاتی از سررسید علاوه بر داشتن مهارت بالا در سبک های مختلف بصری باید شناخت کاملی از علایق و سلیقه خریداران داشته باشید. یک عکس تبلیغاتی حرفه ای می تواند عامل موفقیت در کمپین فروش باشد.

به عنوان مثال یک عکس چشم نواز در اینستاگرام باعث افزایش فروش این محصول می شود. در عکاسی تبلیغاتی هیچ درست و غلطی وجود ندارد. اگر تصویری را ایجاد کنید که دوست دارید، پس کارتان تمام شده است.

ترفندهای عکاسی تبلیغاتی از سررسید

  • از یک پس‌زمینه با رنگ ساده در تصویر استفاده کنید.

در عکاسی تبلیغاتی از سررسید همیشه یک نکته اساسی وجود دارد و آن این است که مرکز توجه در تصویر باید محصولی باشد که می خواهیم مخاطب را متقاعد به خرید آن کنیم. این در مورد عکس تبلیغاتی که از سررسید می کنیم نیز صادق است. شما به عنوان عکاس باید همه تمرکز را بر روی سررسید قرار دهید. بنابراین قبل از گرفتن عکس از وجود پس زمینه مناسب مطمئن شوید.

پیشنهاد ما به شما استفاده از پس زمینه تک رنگ ساده است. بهتر است رنگ پس زمینه با رنگ سررسید متضاد باشد. به عنوان مثال، اگر رنگ جلد سررسید سفید است، از پس زمینه آبی ساده استفاده کنید تا سررسید بهتر برجسته شود.

می توانید سررسید را روی میز، پیشخوان یا پارچه ای که رنگی ساده و متضاد با جلد سررسید دارد قرار دهید و سپس از آن عکس بگیرید.

برای مشاهده عکاسی تبلیغاتی در اصفهان، روی دکمه زیر کلیک کنید :)nv

عکاسی تبلیغاتی از سررسید
  • کادر تصویر را بی‌دلیل شلوغ نکنید.

یک بار دیگر باید توصیه قبلی را تکرار کنیم. تمام توجه در یک عکاسی تبلیغاتی از سررسید باید حول محصول مورد نظر باشد. پس لطفا از قرار دادن سایر موارد مرتبط یا غیرمرتبط مانند اتود یا گلدان در کنار سررسید و داخل کادر خودداری کنید. خیلی ساده فقط سررسید را در قاب عکس بگذارید و عکس بگیرید.

وجود اشیای دیگر در کادر ممکن است بیننده را گیج کند یا حواس مخاطب را از موضوع اصلی منحرف کند.

توجه داشته باشید زمانی که مشتری قرار است سررسید را به صورت مجازی خریداری کند، امکانات فردی را که سررسید را به صورت فیزیکی از مغازه خریداری می کند را ندارد. شخصی که سررسید را در اختیار دارد می تواند قبل از خرید کیفیت جلد سررسید و صفحات، و … بررسی کند. اما فقط با نمایش چند تصویر باید بیننده را متقاعد به خرید سررسید کنید.

به همین دلیل باید تمام حواس مخاطب را روی تصاویر متمرکز کنید و از قرار دادن چیزهایی که حواس او را منحرف می کند خودداری کنید.

  • دوربین خود را روی یک سه‌پایه قرار دهید.

با قرار دادن دوربین روی پایه ثابت قطعا عکس های بهتری خواهید گرفت. به خصوص زمانی که می خواهید نوردهی را در مقابل دوربین باز نگه دارید، استفاده از سه پایه مناسب تر است. پس پیشنهاد سوم ما به شما استفاده از سه پایه برای گرفتن عکاسی تبلیغاتی از سررسید می باشد. البته اگر امکان استفاده از سه پایه را ندارید نگران این گزینه نباشید.

  • از نور طبیعی استفاده کنید.

استفاده از نور طبیعی همیشه در عکاسی به خصوص در عکاسی تبلیغاتی از سررسید گزینه قابل قبول تری است. استفاده از این توصیه برای عکاسی تبلیغاتی بسیار مهمتر از آن است. زیرا بسیاری از گوشی ها دارای روکش های شفاف و براق هستند که نور فلاش دوربین را منعکس می کنند و باعث خراب شدن عکس می شوند.

سعی کنید زمان و مکانی را برای عکاسی از موعد مقرر انتخاب کنید که بیشترین و مناسب ترین نور طبیعی ممکن را در محیط داشته باشد. نور طبیعی همیشه جلوه طبیعی تری از مواد و رنگ را به بیننده منتقل می کند.

  • از گزینه image size  دوربین استفاده کنید.

اگر قصد دارید سررسید را در وب سایت خود بفروشید، باید ابعاد و اندازه مورد نیاز در وب سایت را بدانید و اندازه و پیکسل دوربین را در اندازه های مناسب برای سایت تنظیم کنید. لازم است بدون افزایش بیش از حد اندازه عکس، بالاترین کیفیت و مقدار پیکسل را برای عکس خود در نظر بگیرید.

  • سرعت شاتر دوربین را تنظیم کنید.

اگر از سه پایه برای گرفتن عکاسی تبلیغاتی از سررسید استفاده می کنید، لازم نیست زیاد نگران سرعت شاتر دوربین خود باشید. اما اگر دوربین را نگه دارید و سپس عکس بگیرید، سرعت شاتر باید بیش از 1.50 در ثانیه باشد. اگر سرعت شاتر کمتر از این عدد باشد، ممکن است عکس شما تار و شکسته شده باشد و قطعاً نمی توانید بابت آن از کارفرما پولی دریافت کنید! پس حتما به این نکته توجه کافی داشته باشید.

بیشتر بدانید مقاله عکاسی تبلیغاتی از سررسید : قیمت عکاسی صنعتی در اصفهان

عکاسی تبلیغاتی از سررسید
  • دیافراگم دوربین را تنظیم کنید.

به یاد داشته باشید که در عکاسی تبلیغاتی از سررسید ، گاهی اوقات باید سعی و خطای زیادی انجام دهید و با گرفتن عکس های متعدد، بهترین مقدار دیافراگم را برای هر سررسید دریافت کنید.

دوربین را روی f/16 تنظیم کنید تا عمق میدان متوسطی داشته باشید و بتوانید جزئیات را نشان دهید. اگر احساس می‌کنید که سررسید با جزئیات کامل نشان داده نمی‌شود، می‌توانید اعداد بیشتری را امتحان کنید تا بهترین عمق تصویر را برای این سررسید دریافت کنید. البته ممکن است مجبور شوید دیافراگم را برای موعد دیگری تنظیم کنید.

  • حتما از جلد سررسید عکس بگیرید.

وقتی از جلد سررسید عکس می گیرید، کل سررسید باید در تصویر باشد. از بزرگ‌نمایی سررسید و گرفتن عکس‌های نزدیک از نوشته روی جلد سررسید خودداری کنید.

سررسید را برگردانید و از پشت و کنار آن عکس بگیرید. برخی از سررسیدها دارای جعبه ای با روکش هستند که سررسیدها در آن قرار می گیرند. حتما سررسید را از این پوشش بیرون بیاورید و همانطور که گفته شد از جلد رو و پشت، تصاویر جذاب بگیرید.

  • از اضافه کردن لوگو، نوشته، حاشیه و مواردی از این دست، به عکس اجتناب کنید.

از قرار دادن متن، لوگو و موارد مشابه که ممکن است توجه بیننده را منحرف کند، خودداری کنید. علاوه بر این برخی فروشگاه های مجازی از قرار دادن لوگوی دیگران در سایت خود جلوگیری می کنند.

  • لنز دوربین خور را کاملا پاک کنید.

اجازه ندهید گرد و غبار روی لنز دوربین تصویر عالی شما را خراب کند. قبل از گرفتن عکاسی تبلیغاتی از سررسید حتما گرد و غبار لنز دوربین را با دستمال تمیزی که باعث ایجاد کرک روی لنز نشود تمیز کنید و این کار را تا مهلت مقرر تکرار کنید.دوربین های امروزی کیفیت بالایی دارند و کوچکترین لک یا کثیفی روی جلد به خوبی به بیننده نشان داده و تاثیر عکس تبلیغاتی شما را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید مقاله عکاسی تبلیغاتی از سررسید : عکاسی صنعتی در اصفهان 

عکاسی تبلیغاتی از سررسید

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید