08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات

5/5
طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات

طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات

 ما در این مقاله سعی داریم از طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات توضیحی دقیق دهیم: ادویه جات جاشنی های غیرقابل حدف از آشپزخانه ها و رستوران ها می باشد، شهرت بسیاری از رستوران ها بخاطره داشتن رسپی های رمزی از برخی ادویه های خاص می باشد از این جهت استفاده از ادویه بسیار حائز اهمیت است. برخی از کسب و کار به فروش طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات فوق العاده زیبا و لاکچری روی آورده اند.

اهمیت طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات چیست؟

چرا طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات آنقدر مهم است؟ چه اهمیتی  دارد ادویه‌جات در قالب بسته‌های شکیل به مصرف‌کننده عرضه شود؟  این چاشنی‌های خوشمزه درون ظروف جذاب‌تر قرار بگیرند، کیفیت بهتری خواهند داشت و از همه مهمتر به حفظ و نگهداری ادویه بهتر کمک می کند.

شکی نیست که بسته ‌بندی کردن ادویه از نظر بهداشتی و سهولت عرضه به مشتری ضروری است. اما آنچه از نظر تجاری و اقتصادی بسیار پر اهمیت می‌باشد، پتانسیل بالای تبلیغات به کمک انواع طرح‌های بسته ‌بندی است. با توجه به رشد بی‌سابقه صنایع غذایی و افزایش تعداد تولیدکنندگان، شانس خودنمایی یک محصول خاص در بین بیشمار برند ادویه، کم خواهد شده است و دارندگان کسب و کار فروش ادویه باید تمام تلاششان را بکنند که بهترین و لاکچری ترین طراحی ادویه را داشته باشند تا در این بازار رقابتی رقبا را شکست دهند، با گسترش سریع اینترنت و ارتباطات، این رقابت سخت‌تر نیز می‌شود. بنابراین استفاده از یک بسته ‌بندی جذاب که بتواند توجه و اعتماد مشتریان بیشتری را جلب کند، به اندازه کیفیت ادویه پراهمیت است.

نکات مهم در طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات را نام ببرید؟

طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات دانشی است که به اقتضای شرایط مختلف جامعه و بازار عرضه و تقاضا به سرعت نور رشد کرده است. بسیاری از قوانین این حوزه جایی نوشته نشده و بر اساس اصول سایر علوم از جمله روانشناسی، اقتصاد، بهداشت و … شکل گرفته است که موجب شده توجه به نکات ریز و درشت بسیاری برای طراحی بسته ‌بندی ادویه بسیار ضروری باشد. برخی از آنها را با هم مرور می‌کنیم:

  • اندازه بسته بندی متناسب با نیاز و مصرف مشتری باشد، این مقدار بعد از بررسی آمار میزان خرید مصرف کنندگان در دراز مدت را مشخص می‌ کند و همانطور که در ویترین فروشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم معمولا ادویه‌جات در بسته‌هایی با اندازه نسبتا کوچک عرضه به بازار است.
  • رنگ و یا تصویر روی بسته بندی معرف ادویه درون آن باشد یا قسمتی از بسته بندی شفاف باشد به طوری که محتوای داخل آن دیده شود. مهمترین نکته این است که رنگ کاملا همخوانی با محتوا را داشته باشد مثال: برای طراحی و چاپ بسته بندی ادویه استفاده از رنگ آبی کاملا مزحک و غیر منطقی است!
  • برخی از اطلاعات و خواص ادویه روی بسته بندی نوشته شود. شاید مصرف کننده اولین بار است که می خواهد از این ادویه استفاده کند باید اطلاعاتی درباره ی ادویه جدید داشته باشد.
  • شکل بسته بندی از نظر جانمایی و نگهداری مناسب باشد. برای مثال ظرف ادویه به گونه‌ای طراحی شود که به راحتی بتواند داخل ویترین فروشگاه و یا کابینت آشپزخانه در کنار سایر مواد قرار بگیرد و محتوی داخل آن نریزد.
  • جنس بسته ‌بندی باید استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت باشد. لازم به ذکر است بسته ‌بندی مواد غذایی از جمله ادویه به علت تاثیر گذاری مستقیم بر سلامت انسان، نیاز به رعایت استانداردهای بهداشتی خاص خودش را دارد، برای نمونه استفاده از مقوا یا نایلونی که از مواد بازیافتی تولید شده باشد، کاملا ممنوع است.
طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات

تاثیر طراحی و چاپ  بسته بندی بر فروش ادویه جات چگونه است؟

طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات اولین سطح تبلیغات است که به طور مستقیم توسط مشتری و مصرف کننده دیده و لمس می‌شود بنابراین توجه و سرمایه گذاری مناسب در این حوزه، یک روش موثر بر افزایش بازدهی تولید و عرضه می‌باشد که اگر زیرکانه پیش برود سود بسیار زیادی را برای کسب و کار فراهم می کند. نکته مهم در انتخاب نوع بسته بندی، تناسب بین جنس، شکل و طرح و قیمت آن است که باید از هر نظر برای مشتری جالب توجه و مقرون به صرفه باشد.

باید بدانیم که ادویه‌جات از جمله چاشنی‌هایی هستند که از زمان‌های قدیم تا به امروز در کنار غذای اصلی و همچنین در پخت مواد غذایی مختلف استفاده می‌شود و به طرز شگفت آوری بر شکل گیری ذائقه غذایی انسانها تاثیر گذار گذاشته است، از این جهت هیچ آشپزخانه ای بدون ادویه جات وجود ندارد توجه به این ذائقه و استفاده از آن در طراحی بسته ‌بندی ادویه می‌تواند بر میزان فروش آن تاثیر مستقیم بگذارد.

جنس بسته بندی ادویه جات چیست؟

مواد و متریال های مختلف برای بسته بندی ادویه استفاده می‌شود از آن جمله می‌توان به انواع جعبه مقوایی، کیسه نایلونی، پاکت‌های کاغذی، ظروف شیشه‌ای و کریستال، ظروف پلاستیکی، جعبه‌های چوبی و یا ترکیبی از آنها اشاره کرد.

بسته‌های شفاف مانند کریستال این قابلیت را دارند که محتوای درون ظرف را به خوبی نمایش می‌دهند و اعتماد مصرف کننده را سریع تر جذب می کند و نیاز به استفاده از شکل و رنگ در طراحی آن بسیار کمتر می‌شود اما قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع دارد، از این رو غالبا برای ادویه‌جات گران قمیت همچون زعفران مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه با توجه به گسترش صنایع پتروشیمی، استفاده از ظروف پلاستیکی و پت رایج ترین مواد در بسته بندی ادویه شده  است که به علت قیمت کمتر و استحکام مناسب مورد استقبال تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قرار گرفته است.

طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات

لیبل ادویه‌جات را توضیح دهید؟

یکی از روش‌های ارزان و کم هزینه برای بسته بندی مناسب ادویه‌جات استفاده از بسته بندی‌های آماده و چاپ و طراحی لیبل ادویه می باشد. در این روش نیازی به انجام هزینه زیاد برای بسته بندی ادویه نیست و فقط با استفاده از بسته بندی‌های آماده و چاپ لیبل ادویه با طراحی مناسب، اقدام به بسته بندی ادویه می‌کنید.

 اهمیت ادویه‌جات در صنایع غذایی و فرهنگ جوامع مختلف بر کسی پوشیده نیست و هر کشور و حتی شهری ادویه خاص خود را دارد. استفاده از بسته بندی مناسب و جذاب که بتواند گوی رقابت را از دیگر تولیدکنندگان برباید در کنار کیفیت خوب محصول می‌تواند موفقیت یک برند را تضمین بکند.

پت بسته بندی ادویه جات چیست؟

این نوع از پاکت بسته بندی ادویه یکی از پر استفاده‌ترین روش‌های بسته بندی ادویه می باشد. استفاده از این نوع بسته بندی باعث شده که استفاده از ادویه به میزان قابل توجه‌ای راحت‌تر شود. پت‌ها در اندازه و سایزهای مختلفی در بازار موجود می باشد، شما می‌توانید با چاپ لیبل مناسب، نوع بسته بندی خود را انتخاب کنید. به دلیل قیمت مناسب این نوع از بسته بندی، استفاده از پت در حال حاضر برای ادویه‌جات رواج بسیار بالایی دارد.

 دو نکته اساسی در طراحی و چاپ بسته بندی ادویه :

 نمایش کیفیت محصول: هرچند که بسته بندی جذاب می‌تواند نظر مشتری را جلب کند و او را متقاعد به خرید کند. اما اهمیت کیفیت محصول همواره جایگاه نخست را برای مصرف کننده خواهد داشت و بسته بندی خوب نمی‌تواند برای همیشه جایگزین کیفیت شود.

قیمت تمام شده: انواع ادویه تقریبا هر روز توسط اکثر افراد جامعه مصرف می شود و این به معنی خرید بالای آن است، سعی کنید قیمت نهایی را چندان افزایش ندهد.

طراحی و چاپ بسته بندی ادویه جات

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید