08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

اصول طراحی لوگو یوتیوب

5/5
طراحی لوگو یوتیوب و اصول آن

 یوتیوب (YouTube) یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدیو جهان است و آموزش اصول طراحی لوگو یوتیوب ازجمله شغل‌های پول‌ساز امروزی است؛ چراکه کانال‌های پررقابت یوتیوب، به یک لوگوی خاص و منحصربه‌فرد احتیاج دارند. ساخت و طراحی لوگو یوتیوب به مخاطبین شما نگرشی درباره ماهیت کسب‌وکارتان می‌دهد. در این مقاله قصد داریم تا به تشریح مفاهیم موردنیاز دررابطه‌با نکات و اصول طراحی و ساخت لوگو برای چنل یوتیوب، فرمت‌های مناسب ذخیره لوگو یوتیوب و معرفی وب‌سایت‌های ساخت و طراحی لوگو یوتیوب بپردازیم. با ما باشید تا در کمتر از 15 دقیقه یک لوگوی حرفه‌ای بسازید.

 البته اگر به یک تیم خبره برای طراحی تضمینی لوگو چنل خود نیاز دارید پیش تر در مقاله قیمت طراحی لوگو در اصفهان به آن پرداختیم.

اهمیت طراحی لوگو یوتیوب

 اصول طراحی لوگو یوتیوب

 اگر می‌خواهید برند کسب‌وکارتان به سطح بالاتری از حرفه‌ای بودن ارتقا یابد، به تکنیک‌های ظریف ساخت لوگو اهمیت دهید. به‌ویژه در محیطی با بیش از 2 میلیارد کاربر فعال در سراسر دنیا و خصوصاً راجع به افرادی که موارد بصری را بهتر از موارد دیگر به‌خاطر می‌آورند. این نکات عبارت‌اند از:

  •  تشخیص مخاطبان هدف

 قبل اقدام به ساخت لوگو برای یوتیوب ابتدا باید رویکرد و مخاطبان هدف کانال خود را مورد بررسی قرارداد. باید دید باتوجه‌به مخاطب، چنل شما در چه زمینه‌ای باید فعالیت کند؟ چه سبک ویدئوهایی اعم از آموزشی، علمی، کمدی، سبک زندگی و… در آن بارگذاری شود و مخاطبین به چه چیزهایی علاقه‌مندند؟ می‌توانید لوگوی چنل خود را متناسب با این رویکردها و سلیقه مخاطبان هدف خود طراحی کنید تا توجه کاربران به ویدئوها و کانال خود جلب کرده و آنها را با خود همراه نمایید.

  •  رعایت سادگی

 طراحی لوگوی ساده یکی دیگر از نکات مهم ساخت لوگو برای یوتیوب است که مستقیماً با میزان تأثیرگذاری آن ارتباط دارد. لوگوهای ساده سریعاً توجه کاربران را به خود جلب کرده و آنها را نسبت به برقراری تعامل بیشتر با کانال موردنظر ترغیب می‌کنند. لوگوهای پرحاشیه و شلوغ، حس منفی را در مخاطب ایجاد می‌کند و درک معنای لوگو را سخت می‌سازند. ازآنجاکه لوگو کانال‌های یوتیوب در اندازه کوچک طراحی می‌شوند؛ بهتر است از بکار بردن المان‌های زیر و پیچیده خودداری نمایید.

  •  رنگ و فونت مطلوب

 فونت و رنگ نیز دو مورد اساسی در طراحی لوگو یوتیوب بشمار می‌آیند که برای انتخاب آن باید دقت زیادی داشته باشید. جهت انتخاب رنگ لوگو باید مفاهیم روان‌شناسی رنگ در برندینگ را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین رنگ لوگوی را انتخاب کنید. اما ازآنجایی‌که لوگو یوتیوب در ابعاد کوچک طراحی می‌شود، استفاده از رنگ‌های آبی، قرمز، مشکی، زرد و یا نارنجی انتخاب مناسبی هستند. فونت لوگو هم باید خوانا باشد. فرمت‌های مناسب لوگو نیز عبارت‌اند از:

  JPEG

  JPG

  BMP

 PNG

برای آشنایی بیشتر با طراحی در فتوشاپ می توانید از مقاله اصول طراحی لوگو در فتوشاپ استفاده کنید.
معرفی ابزار انلاین

 معرفی بهترین ربات و برنامه‌های طراحی لوگو یوتیوب

 سایت‌ها و برنامه‌های گوناگونی برای طراحی لوگو یوتیوب رایگان در دسترس‌اند که با استفاده از آن‌ها در عرض چند دقیقه فرآیند ساخت و طراحی لوگو برای چنل‌های یوتیوب با گوشی یا کامپیوتر را انجام خواهید داد. در این بخش نحوه ثبت‌نام و استفاده از هریک را به‌اختصار شرح می‌دهیم. بهترین ربات و برنامه‌های طراحی و ساخت لوگو برای یوتیوب شامل موارد زیر می‌شوند:

  •  سایت Canva

 Canva وبگاه کاربردی‌ساخت لوگو برای یوتیوب شناخته می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید لوگوی چنل یوتیوب خود را به‌سادگی طراحی کنید. برای شروع کار ابتدا باید وب‌سایت اصلی Canva شوید و در صفحه اصلی آن با کلیک بر گزینه Sign up در وب‌سایت ثبت‌نام کنید. بعد از آن در نوار جستجو کلمه Logo را جستجو کنید و گزینه youtube channel logo را انتخاب نمایید. حال نام چنل یوتیوب را وارد کرده و پس از انتخاب حوزه فعالیت خود از میان دسته‌بندی‌ها، قالب‌های از پیش آماده شده آن را مشاهده کرده و قالب دلخواه خود را انتخاب نمایید. امکان ویرایش قالب‌ها و تغییر رنگ، فونت، سایز و حتی افزودن تصویر و آیکون مازاد نیز برای شما فراهم شده است.

  •  سایت Online Logo Maker

 سایت رایگان Online Logo Maker یکی از وبگاه‌های کاربردی ساخت و طراحی لوگو یوتیوب است که با استفاده از آن می‌توانید در عرض 5 دقیقه لوگوی کانال خود را طراحی کنید. این وب‌سایت کاربردی دارای آیکون متعدد و مرتبط با حوزه‌های متنوع است که برای کار با آن ابتدا باید یک اکانت رایگان ایجاد کرده و پس از آن نام چنل یوتیوب خود در آن وارد نمایید تا خیلی سریع و آسان، لوگویتان را طراحی کند. ضمناً امکان اضافه‌کردن متن، تغییر رنگ، اندازه، افزودن تصویر در Online Logo Maker برای شما فراهم شده است.

  •  سایت Design Hill

 وب‌سایت Design Hill یک سایت لوگوساز حرفه‌ای است که با استفاده از آن می‌توانید لوگو چنل یوتیوب خود را به‌سادگی طراحی کنید. برای شروع کار تنها کافی است وارد وب‌سایت شوید و با افزودن حوزه فعالیت و نام کانال یوتیوب خود به آیکون‌ها و قالب‌های از پیش آماده شده دسترسی پیدا کنید. این ربات طراحی لوگو نیز امکان تغییر و شخصی‌سازی قالب‌های پیشنهادی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید نزدیک‌ترین لوگویی که در ذهن دارید را از با استفاده از Design Hill طراحی نمایید.

  •  سایت LogoMaker

 LogoMaker از بهترین وبگاه‌های ساخت لوگو برای یوتیوب است که نوعی نرم‌افزار ساده اما کاربردی است. با استفاده از قالب‌های این وب‌سایت می‌توانید لوگوی دلخواهتان را برای طراحی کنید. LogoMaker دارای قالب‌های از پیش آماده شده بسیاری است که می‌توانید طرح دلخواه خود را از میان صدها قالب مختلف انتخاب کرده و با ویرایش بخش‌های مختلف آن همچون تغییر رنگ، سایز و یا افزودن نام چنل نیز آن را شخصی‌سازی کنید.

  •  سایت Tailor Brands

 Tailor Brands نیز از دیگر وبگاه‌های رایگان و کاربری ساخت لوگو برای یوتیوب است که لوگوی موردنظرتان را متناسب با حوزه فعالیت شما طراحی می‌کند. برای طراحی لوگو با استفاده از این سایت تنها کافی است در ابتدا به چند پرسش آن در خصوص حوزه فعالیت خود در یوتیوب پاسخ دهید تا چندین لوگوی پیشنهادی برای شما طراحی و نمایش داده شود. در این مرحله می‌توانید لوگوی دلخواهتان را از میان طرح‌های پیشنهادی انتخاب کرده و سپس آن را بر اساس سلیقه خود تغییر دهید. وب‌سایت طراحی لوگو Tailor Brands همه آنچه که برای طراحی و ساخت لوگو یوتیوب به احتیاج دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد و یکی از حرفه‌ای‌ترین ابزارها در حوزه طراحی لوگو شناخته می‌شود.

بیشتر بدانید : طراحی لوگو صنایع غذایی

نکات طراحی لوگو یوتیوب
  •  ربات لوگو ساز Watermarkerbot

 ربات تلگرامی طراحی لوگو Watermarkerbot نیز یک ربات برای ساخت لوگو در پیام‌رسان تلگرام است که با جستجوی نام آن در Telegram می‌توانید وارد آن شوید. پس از ورود به ربات با انتخاب گزینه Start ، دریافت پیام خوشامدگویی و سپس انتخاب گزینه “افزودن لوگو” می‌توانید فرایند ساخت لوگو برای یوتیوب را آغاز کنید. در مرحله بعدی با نوشتن نام چنل یوتیوب خود و ارسال آن برای ربات، پس از چند ثانیه لوگوی شما با فونت و مدل‌های مختلف ساخته می‌شود.

  •  سایت GETPAINT

 GETPAINT.NET هم یکی از وبگاه‌ها جهت ساخت لوگو برای یوتیوب است که شباهت زیادی به PIXLR دارد. چرا که ظاهراً هم شبیه به فتوشاپ است؛ ولی شما برای کار با این ابزار، باید آن را از سایت دانلود کرده و سپس لوگوی موردنظر خود را در محیط آن طراحی کنید.

 اهمیت طراحی لوگو یوتیوب در یک‌کلام!

 یوتیوب به‌عنوان دومین وبگاه پرطرف‌دار و محبوب پس از گوگل شناخته می‌شود که یک پلتفرم آنلاین جذاب جهت اشتراک‌گذاری ویدیو است. اگر می‌خواهید در یوتیوب کانال فعالی با مخاطبان زیاد داشته باشید، لازم است تا به طراحی لوگو یوتیوب خود بپردازید.

نقش آبرنگ بهترین موسسه در انجام طراحی لوگوی سایت برای کسب و کار شما است، با ما حرفه ای بدرخشید!

آدرس :

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

شماره های تماس :

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید