08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

طراحی لوگو عکاسی

5/5
طراحی لوگو عکاسی

طراحی لوگو عکاسی

طراحی لوگو عکاسی مشابه کار عکاسان است. در واقع سبک و دیدگاه عکاس در لوگوی عکاسی ثبت و نشان داده می شود. ایجاد و طراحی لوگو برای یک شرکت فعال در زمینه عکاسی، یک آتلیه عکاسی یا یک عکاس آزاد قوانین و نکات خاص خود را دارد. بنابراین برای ایجاد لوگوی عکاسی باید المان های متناسب با شغل عکاسی را انتخاب و پیاده سازی کنید. در این صنعت یکی از عواملی که می تواند به عکاس و موفقیت او کمک کند طراحی لوگو و برند عکاس است.

به همین دلیل نمی توان نقش لوگو را در موفقیت عکاسان و آتلیه های عکاسی نادیده گرفت و انکار کرد. لوگوها معمولا نمادی هستند که به مخاطب و گروه هدف کمک می کند محصول یا خدمات ارائه شده توسط برند را بهتر به خاطر بسپارند و در صورت نیاز آن را فراموش نکنند. در سمت مقابل طراح لوگو قرار دارد که این طراحی برای او مبارزه و کمپینی برای نمایش اهداف و فلسفه های آن برند در قالب یک طرح گرافیکی است.

نکته‌ های مهم در طراحی لوگو عکاس

برای طراحی لوگوی عکاسی باید یک سری نکات را در نظر بگیریم که به ظاهر ساده اما بسیار مهم و تاثیرگذار هستند و طراحی خود را بر اساس آنها انجام دهیم. این نکات عبارتند از:

  • انتخاب رنگ برای تصویر برند

مهمترین مرحله برای طراحی لوگو عکاسی، انتخاب رنگ است. رنگ لوگوی شما باید با نوع عکاسی و برند شما مطابقت داشته باشد. برای انتخاب نوع رنگ پیشنهاد می شود چندین نمونه با طیف رنگی متفاوت در نظر داشته باشید و از آنها برای مصارف مختلف استفاده کنید.

معمولا در طراحی لوگو برای عکاسی از رنگ های سبز و مشکی برای طبیعت، آبی، خاکستری و زرد برای آتلیه بارداری و صورتی و سفید برای آتلیه عروس استفاده می شود.

  • مخاطبان هدف خود را تعیین کنید

قبل از شروع طراحی لوگو عکاسی، ابتدا باید حوزه فعالیت و مخاطب هدف خود را شناسایی کنید. انواع لوگوهای عکاسی بر اساس نوع مخاطب طراحی می شوند زیرا عکاسان زمینه های تخصصی مختلفی مانند عکاسی کودک، عکاسی مراسم عروسی، عکاسی طبیعت و تورهای مسافرتی دارند. با تعریف زمینه فعالیت خود می توانید مخاطبان هدف و مشتریان بالقوه خود را مشخص کنید و با در نظر گرفتن این دو نکته مهم لوگوی خود را طراحی کنید.

بیشتر بخوانید مقاله طراحی لوگو عکاسی : قیمت طراحی لوگو
طراحی لوگو عکاسی
  • از فضای منفی استفاده کنید

فضای منفی یکی از تکنیک های رایج در طراحی لوگو عکاسی است که اکثر طراحان از آن استفاده می کنند. فضای منفی به فضای خالی بین دو عنصر در لوگو گفته می شود که طراح از آن برای ایجاد نمادی پنهان استفاده می کند و پیام برند را به شکلی خاص و جذاب به مخاطب منتقل می کند.

استفاده از این تکنیک در ساخت یک لوگوی خاص برای یک آتلیه عکاسی یا برند شخصی کمک زیادی به شما می کند و مخاطب را شگفت زده می کند.

  • سعی کنید نامی از خودتان هم در لوگو آورده شود

درست است که برخی از لوگوها مانند بنز یا نایک و … که در دسته لوگوهای مینیمال قرار می گیرند بسیار موفق بوده و شناخت و حفظ آنها توسط مخاطبان به خوبی انجام شده است اما دلیل این امر وجود این لوگوها از ابتدای خلقت این برند است و این لوگوها در کنار برند معروف و محبوب شده اند.

اما اگر در حال طراحی لوگوی عکاسی با کیفیت هستید، بهتر است از نام عکاس یا آتلیه غافل نشوید و به نوعی آن را در طراحی دخیل کنید تا مشتریان کم کم با نام شرکت شما آشنا شوند. هنگامی که به محبوبیت کافی رسیدید، اگر نمی خواهید نام در لوگو ظاهر شود، می توانید آن را حذف کنید.

همیشه سعی کنید طراحی لوگوی عکاسی خود را خلاقانه و زیبا کنید، لوگوهای عکاسی باید خاطره انگیز و چشم نواز باشند و بین متن و شکل تعادل برقرار کنند. از آنجایی که خدمات شما بر اساس تصاویر باکیفیت است، طراحی لوگو برای عکاسی از اهمیت بالایی برای عکاسان برخوردار است. و یک لوگوی عکاسی با کیفیت پایین در واقع شما را ضعیف نشان می دهد.

  • متن و تصویر را به یکدیگر نچسبانید

رعایت نکردن فاصله مناسب و استاندارد بین متن و تصویر لوگو یکی از اشتباهات رایجی است که اکثر طراحان مرتکب آن می شوند.

متن و تصویر از مهمترین عناصر بصری لوگو محسوب می شوند و باید در فاصله مناسب از یکدیگر قرار گیرند و نزدیک به هم نباشند. بنابراین برای تاثیرگذاری بیشتر در طراحی لوگو عکاسی باید فاصله منطقی بین این دو عنصر را در نظر بگیرید تا جذابیت آن حفظ شود.

بیشتر بخوانید مقاله طراحی لوگو عکاسی : قیمت طراحی لوگو در اصفهان
طراحی لوگو عکاسی

مزایای طراحی لوگو عکاسی حرفه ای

اولین ثانیه های آشنایی با یک شرکت یا عکاس خصوصی بسیار مهم و مهم است. ابتدا، مشتریان بالقوه لوگو و نام شما را خواهند دید، بنابراین باید در بالای صفحه باشد. با توجه به نکات طراحی لوگو، بسیار مهم است که سبک کلی و رنگ آمیزی کاملاً با منطقه عکاسی که در آن کار می کنید مطابقت داشته باشد و خدمات شما را به صورت شخصی نمایش دهد.

  • از عکس های شما محافظت می کند

شما یک عکس زیبا برای نمونه کار خود می گیرید، روتوش عکس پرتره را اعمال می کنید و یک علامت تجاری، لوگوی عکاسی خود را روی عکس خود قرار می دهید تا عکاس دیگری نتواند از آن استفاده کند.

قرار دادن لوگوهای طراحی لوگو برای عکاسان بر روی عکس های شما از آنها در برابر نقض حق چاپ عکس محافظت می کند. این می تواند به عنوان یک علامت تجاری علامت گذاری شود، بنابراین هیچ کس نمی تواند بدون اجازه شما از آن برای مقاصد تجاری استفاده کند.

  • مورد استفاده برای همه مواد بازاریابی

بازاریابی خدمات طراحی لوگو عکاسی برای عکاسان گام مهمی در رشد کسب و کار شما است. می توانید از تبلیغات چاپی، الگوهای جلسات کوتاه، مقالات طراحی لوگو عکاسی آنلاین، نقدها، نمایشگاه های تجاری یا هدایای رایگان عکاسی استفاده کنید.

شرکت های مختلف چاپ و بازاریابی که می دانند چگونه یک طراحی لوگو عکاسی خوب ایجاد کنند، الزامات سختگیرانه ای برای مواد بازاریابی دارند.

حتی می توان از شما خواست که قالب هایی با اندازه های مختلف فایل، حتی psd و eps طراحی کنید. بنابراین شما فقط باید یک لوگوی زیبا در فرمت های مختلف داشته باشید که بتوانید از آن برای تبلیغ خدمات عکاسی خود در منابع و وبسایت های مختلف استفاده کنید.

  • آن را منحصر به فرد کنید

رمز موفقیت در طراحی لوگو عکاسی برای عکاسان و همچنین دوربین، اصالت و تفاوت آن با دیگران خواهد بود. هر چه لوگو در میان یک نواختی رقبا بیشتر متمایز شود، مشتریان بیشتری را جذب خواهد کرد.

بدون شک می توان از متداول ترین چیزها برای عکاس (دوربین، فیلم، لنز) به عنوان پایه استفاده کرد، اما می توان آنها را به شیوه های باورنکردنی و به یاد ماندنی به تصویر کشید. با اولین ایده ای که به ذهنتان می رسد (قبلاً آن را در جایی دیده اید) شروع نکنید. چند پیش نویس بکشید و یکی از آنها را توسعه دهید.

نقش آبرنگ بهترین موسسه در انجام طراحی لوگوی سایت برای کسب و کار شما است، با ما حرفه ای بدرخشید!

آدرس :

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

شماره های تماس :

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

بیشتر بخوانید مقاله طراحی لوگو عکاسی : طراحی لوگو در اصفهان
طراحی لوگو عکاسی

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید