مشاوره

مشاوره

طراحی لوگو تخصصی

5/5
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
طراحی لوگو تخصصی

طراحی لوگو تخصصی

طراحی لوگو تخصصی یا همان نشان تجاری، اولین گامیست که در جهت معرفی خدمات و یا محصولات کسب و کار خود باید بردارید. در واقع لوگو اصلی ترین نماد تصویری کسب و کار شما خواهد بود. این آرم تجاری، یک شِمایی کلی از کسب و کار شما را به ساده ترین حالت ممکن ارائه می دهد؛ بطورکلی ماهیت لوگو و نشان تجاری بصورتی است که به راحتی با اقشار مختلف جامعه ارتباط برقرار کرده و هدف و مفهوم کسب و کار مورد نظر را به گونه ای خاص و تاثیرگذار ارائه میدهد. از آنجایی که لوگو، به عنوان رد پایی از هویت کسب و کار شما در تمام خدمات، محصولات، رسانه ها و تبلیغات، اسناد و.. خواهد بود، طراحی لوگو حرفه ای و تخصصی بسیار اهمیت پیدا می کند. در ادامه با طراحی لوگو تخصصی بیشتر آشنا خواهیم شد.

سفارش طراحی لوگو تخصصی

لوگو و آرم تجاری چیست ؟

به ساده ترین بیان، لوگو  نشان و نمادی متشکل از متن و تصاویر می باشد که به معرفی و شناخته شدن محصولات و یا خدمات یک کسب و کار در میان محصولات مشابه کمک می کنند. بنابر اهمیت و تاثیر لوگو، به راحتی می توان گفت که یک لوگو خوب، سنگ بنای نام تجاری شما خواهد بود. درواقع، این نماد تجاری معرف و بیان کننده هویت، فعالیت، تخصص و در نهایت محصولات و خدمات شما خواهد بود.

علامت تجاری چیست؟

علامت تجاری، درواقع همان نشانی است که کمک میکند تا خدمات و یا محصولات یک کسب و کار از سایر کالاها و یا خدمات کسب و کارهای مشابه متمایز شود. درواقع، مشخصه هایی همچون علامت تجاری، نام محصول و نحوه بسته بندی محصولات است که آنها را در بین انبوهی از محصولات مشابه برجسته کرده و برای مشتریان قابل شناسایی می کند. بنابر کاربرد و کارایی علامت تجاری، طراحی تخصصی لوگو و آرم تجاری به عنوان یکی از اساسی ترین و تاثیرگذار ترین عوامل در استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی کسب و کارهاست که در معرفی و شناخته شدن خدمات و کالاهای بیزینس ها نقش قابل توجهی را ایفا کرده و موجب شهرت آنها در دید مشتریان و مصرف کنندگان می شود.

لوگو و علامت تجاری باهم چه فرقی دارند؟

لوگو و علامت تجاری درواقع هیچ تفاوتی نداشته و به یک معنا هستند. بطورکلی لوگو با اصطلاحات مختلفی مانند آرم، علامت تجاری، نشان تجاری، نماد کسب و کار، نماد تجاری و.. نیز شناخته می شود.

بنابر این تفاسیر، لوگو، علامت تجاری و سایز اصطلاحات مربوطه، یکی از حقوق مالکیت معنوی کسب و کارهاست که منظور از آن عبارت، طرح، علامت و نشانی است که امکان شناسایی و تشخیص محصولات را از یکدیگر فراهم می کند.

طراحی لوگو تخصصی اصفهان

چرا طراحی لوگو تخصصی لازم است؟

به جرئت می توان گفت که طراحی لوگو تخصصی از اصلی‌ترین و اساسی ترین مراحل برندسازی است. طراحی لوگو تخصصی می تواند به بهبود بازاریابی کسب‌و‌کار و چگونگی درک مشتری از خدمات و محصولات شما کمک کند؛ چراکه یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای هر کسب‌و‌کاری شناخت مشتریان و مخاطبین هدف و جذب آن‌ها به سوی خود می‌باشد. برای درک اهمیت لوگو تخصصی به این نکته توجه کنید که اگر به تمام برندهای مطرح دنیا نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که همه آن ها دارای یک لوگو حرفه ای و تخصصی هستند.

هزینه و قیمت طراحی لوگو تخصصی چقدر است؟

عموما قیمت طراحی لوگو تخصصی یکی از اولین دغدغه ها و معیارهایی است که کارفرمایان با آن مواجه شده و به عنوان یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب شرکت طراحی لوگو آن را در نظر می گیرند. قیمت طراحی لوگو در داخل کشور می تواند از ۵ هزار تومان تا ۳۰ میلیون تومان متغیر باشد و تعیین این هزینه بستگی به عوامل و شرایط مختلف دارد و نمی توان هیچ قیمت ثابتی برای آن مشخصی کرد. به عنوان برخی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت طراحی لوگو تخصصی می توان به طراح، میزان پیچیدگی و نوع لوگو اشاره کرد. البته طبق تجربه ی ما هزینه طراحی لوگو بیشتر به خود طراح و میزان هزینه که شرکت می خواهد انجام دهد بستگی دارد.

بنابراین نمی‌توان یک قیمت خاص را برای طراحی لوگو تعیین کرد. علاوه بر این، همه طراحان گرافیک از روش‌های مختلفی برای تعیین هزینه‌ی طراحی لوگو استفاده می‌کنند. شما می توان برای آگاهی از تعرفه طراحی لوگو در در مجموعه لوگو ایران هزینه هارو بررسی فرمایید.

ویژگی های یک لوگو تخصصی

  • منحصر به فرد بودن لوگو
  • به یاد ماندنی بودن لوگو
  • انعطاف پذیر بودن طرح
  • گویا بودن نشان
  • ساده بودن لوگو و آرم
  • آموزنده بودن طرح
  • ماندگاربودن آرم
طراحی لوگو در اصفهان

انواع طراحی لوگو تخصصی

بطورکلی در طراحی لوگو تخصصی با سه نوع لوگو روبرو می شویم. با اینکه سبک های طراحی لوگو انواع بسیاری داشته و متنوع است، اما سه دسته کلی لوگو شامل لوگوتایپ، لوگو تصویری و لوگو تلفیقی است که در ادامه به شرح هریک می پردازیم.

  • طراحی لوگو تایپ (تایپوگرافی)

طراحی لوگو تایپ با کنار هم چیدن حروف صورت می گیرد. برای طراحی لوگو تخصصی به صورت تایپوگرافی، طراح باید به خوبی به مسئله آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی، مسلط باشد تا بتواند با یک هارمونی درست و منسجم لوگو مورد نظر خود را طراحی کند. بسیاری از افراد، طراحی لوگوتایپ ‌ها را با عنوان “طراحی لوگو اسم” نیز می شناسند.

  • طراحی لوگو تصویری

طراحی لوگو تصویری با استفاده از اشکال، آیکون ها، طرح ها و رنگ های مختلف صورت گرفته و طراح سعی می کند تا یک نماد بصری را برای آن کسب و کار خلق کند. لوگو تصویری یکی از انواع طرح ها برای طراحی لوگو تخصصی است که نیاز به دانش و مهارت کافیست. در طراحی این دست از لوگو ها، نماد تجاری باید در نهایت سادگی، معنا و مفهوم خاص خود را برساند. در طراحی لوگو تصویری نیز از تایپ های ساده برای اسم شرکت نیز می توان استفاده کرد.

  • لوگو تلفیقی

همانطور که از نام این لوگو مشخص است، این لوگو از تلفیق تایپوگرافی و تصویرگری طراحی می شود. در بسیاری از مواقع، طراحی تخصصی لوگو ی تلفیقی به مراتب سخت تر و وقت گیر تر از سایر لوگو‌ها می باشد. این به این دلیل است که، لوگوی تلفیقی مباحث مختلف لوگوتایپ و لوگو تصویری را شامل می شود. این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی منسجمی بین آنها وجود داشته باشد.

طراحی لوگو تخصصی اصفهان

انتخاب رنگ مناسب در طراحی لوگوی تخصصی

از آنجایی که ذهن انسان به محرک های بصری بسیار واکنش گرا بوده و موجب جلب نظر فرد می شود، انتخاب رنگ به یکی از عوامل اصلی تعیین کننده در این واکنش تبدیل خواهد شد. انتخاب یک پالت رنگ جذاب یکی از تاثیر گذارترین گزینه هایی است که می توانید برای زیباتر شدن و تاثیرگذاری بیشتر نشان تجاری خود از آن بهره ببرید. همچنین، انتخاب صحیح رنگ های لوگو، مموجب برجسته شدن نقاط قوت کسب و کار شما می شود.

توجه داشته باشید که رنگ‌ ها یکی از عناصر المان های گرافیکی بوده و  آسان‌تر از نام‌ها یا علائم در ذهن انسان ثبت شده و به راحتی می‌توانند تمایلات و احساسات هدفمندی را به ذهن منتقل کنند. تاثیرگذاری رنگ به گونه ای است که حتی کلمات توان بیان آنها را به‌طور کامل ندارند. با تمام این تفاسیر و تاکید بر اهیمت و تاثیرگذاری رنگ ها در طراحی تخصصی لوگو،. باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که طراح باید قبل از انتخاب رنگ در مورد اهمیت رنگ در تبلیغات آشنایی کامل داشته باشد. اگر طراح از روانشناسی رنگ آگاه باشد بهتر می تواند رنگ را براساس جایگاه یک برند و فرهنگ جامعه ای که برند در آنجا مشغول فعالیت می باشد و قشری که هدف اصلی هر برند می باشد انتخاب کند.

انتخاب فونت مناسب لوگو

فونت مناسب، زیبا، جذاب و درخور نشان تجاری شما، می تواند پیروزی فوق العاده ای را برای شما به همراه داشته باشد. به قول طراحان لوگو، انتخاب مانند انتخاب لباس مناسب برای لوگوی شما خواهد بود و به همنی میزان تاثیر زیادی در زیبایی لوگو دارد.

طراحی لوگو تخصصی

در طراحی لوگو تخصصی، آرم فارسی بهتر است یا انگلیسی ؟

پاسخ قطعی به این سوال وجود ندارد، چراکه در شرایط مختلف با در نظر گرفتن معیار های خاص کسب و کار، هرکدام از لوگوهای انگلیسی و فارسی می توانند یک انتخاب عالی باشند. بطورکلی، طراحی لوگوی فارسی و انگلیسی به نوع برند، شرکت، پیچیدگی، مدرن بودن به هم چسبیده بودن یا نحوه طراحی هر حرف که لوگو مورد نظر باید برای آن طراحی شود بستگی خواهد داشت. اما به صورت کلی میتوان گفت که اگر برندتان صرفا در ایران فعالیت می کند و خواهد کرد و مخاطبین شما هم صرفا ایرانی هستند و خواهند بود، طراحی لوگو تخصصی فارسی انتخاب مناسبی خواهد بود؛ در غیر این صورت طراحی لوگوی انگلیسی را نیز به انتخاب خود اضافه کنید.

فهرست مطالب این مقاله

اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دسترسی سریع

مشاوره

ارتباط مستقیم

اگر پس از بررسی صفحه مورد نظر همچنان سوالاتی دارید که نیاز به پاسخ دارند می توانید همین حالا با شماره های 31323008-031 یا 09132127209 تماس بگیرید.

عموما امور تبلیغاتی برای هر شخص و سازمان به صورت اختصاصی و متناسب با نیاز اجرا می شوند به همین دلیل برای دریافت قیمت دقیق خدمت مورد نظر با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209