031-31323008-9
021-28427209

08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

طراحی لوگو تبلیغاتی

5/5
طراحی لوگو تبلیغاتی

طراحی لوگو تبلیغاتی

طراحی لوگو تبلیغاتی یا آرم که یک نشانه‌ی گرافیکی قابل فهم می باشد و می توانیم آن را یک زبان بصری و تصویری کامل بدانیم که به صورت یک تصویر ، یک نوشته و یا ترکیبی از آن به راحتی قابل اجرا می شود. لوگو یک هویت تصویری برای رساندن مفهوم کامل خدمات، نشان دادن هویت یک سازمان بزرگ و یا کوچک، به مفهوم رسانی یک وضعیت کلی، نشانه گذاری محصولات به وسیله شرکت‌های تجاری، تولیدی و صنعتی و هم‌چنین کسب وکارهای کوچک استفاده می‌ گردد تا از این طریق نوع خدمات، اهداف مورد نظر و محصولات را با بکارگیری از خلاقیت به مخاطب کاملا معرفی نماید.

 لوگو یا آرم مهمترین دلیل بروز هویت تجاری یک برند یک کمپانی می باشد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، تیم گرافیکی در اکثر شرکت های تبلیغاتی مشغول کار می باشند طراحی لوگو را بر عهده می گیرند یا با طراحی دستی شروع به پیش طرح زدن می کنند یا با طراحی در سیستم کامپیوتری کار را پیش می برند. شناخت هویت برند تجاری محصولات مهمترین عامل تاثیر گزار در گردش مالی پولی از فروش محصولات می باشد، طراحی لوگو تبلیغاتی نیز از این اهمیت برخوردار می باشد.

محبوبیت برند با طراحی لوگو تبلیغاتی

باید بدانید یک لوگو تبلیغاتی می تواند، ترکیبی از حروف، تصویر و یا حتی ترکیب از این دو نیز باشد که چهره و مشخصه ی تجاری برندینگ را شکل می دهد. طراحی یک لوگوی تجاری کارآمد اهمیت به سزایی در محبوبیت حوزه ی برندینگ در نظر مخاطبان و مصرف کنندگان محصول  دارد که بخشی از کسب و کار، محصول یا هویت بصری کسب و کار یا کمپانی می‌باشد. لوگو می تواند نام گرافیکی برند کسب و کارتان باشد که به عنوان آرم، برند، علامت تجاری و هویت سازمانی شناخته می‌ گردد و در بسیاری از موارد تصویر یک لوگو اولین موردی است که با شنیدن یک نام به ذهنتان می‌رسد به عنوان مثال: کوکا کولا، نایک، اپل و غیره…. تعجب بر انگیز نیست؟!

قرار است لوگو تبلیغاتی، کسب و کار شما را چه طور معرفی کند؟

لوگوها، آرم ها تماما نماد می باشند و بدین ترتیب، باید منظور خود را از طراحی لوگو مشخص نمایید. لوگو باید برای مخاطبین و مصرف کنندگان الهام‌بخش باشد. درک معنا و ارزش برندتان از نظر مشتریان به تعیین دیدگاه یا هدف شما کمک می‌کند. اگر مطمئن نیستید، از خودتان سؤال کنید چرا شرکت شما از رقباء بهتر است و یا از مشتریان در این باره نظرخواهی کنید.

براساس محصول و خدماتتان، مزیت رقابتی شما ممکن است سرعت، مهارت، اصالت و توجه به جزئیات، تنوع، کیفیت، خلاقیت، ظرافت، راندمان یا هزاران ویژگی دیگر نیز بوده باشد. انتخاب شما باید برای مشتریان بسیار مهم است و نه انحصاراً‌ برای خود شما. برای مثال شاید سابقه طولانی برای شما یک افتخار بسیار مهم باشد، اما برای ایجاد راه‌حل کارایی نداشته باشد. پس باید چه کاری انجام دهید؟! طراحی لوگو تبلیغاتی کاملا متناسب با محصولات و خدمات شما. به عنوان مثال: لوگوی اپل باید طرز تفکر شرکت و عملکرد محصولات را نشان دهد: ساده، هنری و کاربرپسند بودن.

بیشتر بخوانید مقاله طراحی لوگو تبلیغاتی : قیمت طراحی لوگو

طراحی لوگو تبلیغاتی

۶ اصل مهم برای طراحی لوگو تبلیغاتی چیست؟

بعد از مشخص شدن پیامی که لوگو باید به مخاطب متقل کند، می‌توانید از تیم طراحی گرافیک بخواهید که کار طراحی لوگو تبلیغاتی را شروع کنند. پس از آن طراحی‌های ارائه‌شده را بررسی کنید و آن‌ها را با ۶ اصل زیر مورد ارزیابی قرار دهید.

 1. لوگو باید بسیار ساده و در عین حال گیرا باشد.
 2. لوگو باید در یاد مخاطبین بماند.
 3. لوگو باید تازه و بروز باشد.
 4. لوگو باید کاملا مدرن باشد و محدود به زمان قرار نگیرد.
 5. لوگو باید تناسب هندسی و شکلی داشته باشد.
 6. لوگو باید چندمنظوره ای نیز قرار بگیرد.

توضیح مفصل: لوگو باید مدرن باشد و محدود به زمان نباشد

برخی لوگوها همین الان مطابق مد هستند ولی دقیقا تا پنج سال دیگر بسیار احمقانه به نظر می‌رسند. مدرن بودن با مطابق مد بودن بسیار فرق دارد. هر روندی بعد از مدتی از مد می‌افتد چه بخواهیم، چهه نخواهیم!

 یک طراحی مدرن ویژگی‌های زمان را بدون از دست دادن جزئیات در خود به خوبی نشان می‌دهد. یک لوگوی تبلیغاتی مدرن یعنی به روز باشد. در همین حین نباید بخش‌هایی داشته باشد که وقتی از مد افتاد، لوگو منسوخ و به درد نخور شود. چون در این صورت، شرکت شما برای مخاطبین و طرفدارانتان منسوخ شده است. رویکرد کلی شما باید مدرن باشد و عناصر، رنگ‌ها و نوشته‌ها باید خاص باشند. برخی لوگوها‌ به مروز مان تغییر کرده‌اند تا ظاهر مدرن شود، اما عناصر اصلی دست‌ نخورده باقی مانده‌اند مثل UPS، استارباکس و برگر کینگ…به این قضیه دقت داشته باشید.

بیشتر بخوانید: طراحی لوگو حرفه ای اصفهان

طراحی لوگو تبلیغاتی

چرا لوگو تبلیغاتی باید چندمنظوره طراحی گردد؟

لوگو تبلیغاتی باید به طرق و راه های زیاد و مختلف و در محیط‌ های کاملا مجزا از هم و متفاوت استفاده شود. به مثال‌های زیر توجه کنید:

 • روی تیشرت و روی کیف‌های کمری و کیف پول
 • روی خودکار، جاکلیدی و حتی بطری‌های آب و نوشیدنی
 • روی بنرهای افقی و عمودی در سایز های مختلف
 • روی پس‌زمینه‌های سیاه و سفید
 • در سایز بسیار بزرگ و حتی بسیار کوچک و پیکسلی

شاید بعد ها برای گسترش روابط کاری خود شرایطی فراهم آمد تا با دیگر کمپانی ها با محصولات مختلفی کاری تجاری را شروع کنید لوگویی که خاصیت چند منظوره داشته باشد بسیار در این شرایط کارایی خواهد داشت.

اهمیت لوگو در صنعت تبلیغات

اهمیت لوگو در تبلیغات: هنگامی که برای یک کسب و کار تبلیغ می کنید، برای اطمینان از اینکه یک برند در بالاترین سطح پتانسیل خود به نمایش گذاشته شده است انواع مختلفی از روش هایی در این حوزه وجود دارند. لوگوها یکی از روش های تبلیغاتی بسیار موثر و کاربردی می باشند که توسط بسیاری از شرکت ها و کمپانی های تازه وارد و ناسی، نادیده گرفته می شوند، اما می توان آنها را برای به دست آوردن نتایج عالی در هر زمانی مورد استفاده قرار داد.

سازمان ها و کمپانی های تجاری از طراحی لوگو استفاده ی فراوانی می کنند، مانند موسسات تجاری و نهاد های تشخیص عمومی.در طول سالها، لوگو ها بخش مهمی از بازاریابی حوزه ی برندینگ و هویت نام تجاری بوده است. لوگو های تبلیغاتی از طریق نمایش بصری یک برند می توانند اصول و ارزش های اصلی برند را به خوبی تقویت کنند و ارتباط دهند که مزایای نمادین کسب و کار را می دانند. به همین دلیل، لوگو ها نقش بسیار مهمی را در خدمت نقطه اتصال بین شرکت و مشتریانش بازی می کنند.

بیشتر بخوانید: قیمت طراحی لوگو در اصفهان

طراحی لوگو تبلیغاتی

چرا لوگو برای تبلیغات تجاری اهمیت فراوانی دارد؟

هویت سازمانی و اعتماد را ایجاد می کند: از جمله لوگو برند کسب و کارتان و دیگر لوگو های اعتماد، می توانند به کمپین های تبلیغاتی شما برای ایجاد هویت سازمانی برند خود در چشم مشتریان بالقوه شما و عموم مردم کمک کند. بسیاری از علامت های تجاری مانند مک دونالد، تشکیلات و هویت سازمانی خود را در لوگو خود از طریق تمام روش های تبلیغاتی خود نشان داده اند.

لوگوهای کوچک مانند “لوگو های اعتماد” که در وب سایت ها قرار می گیرند نیز بسیار مهم هستند زیرا آنها به مشتریان شما نشان می دهند که شما یک سایت معتبر و ایمن برای استفاده هستید. بدون استفاده از این نوع لوگو ها، ممکن است عموم مردم کمی از خرید از شما مراقبت کنند و این می تواند حاشیه سود شما را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. تبلیغات با لوگو برای افزایش قرار گرفتن برند شما در سطح ملی و بین المللی بسیار ضروری می باشد. قرار دادن لوگو خود در تمامی رسانه های تبلیغاتی، کسب و کار شما را قادر می سازد تا مخاطبان برند خود را بسیار گسترده تر کنید.

کلام آخر این مقاله:

استفاده از طراحی لوگو  تبلیغاتی در استراتژی صنعت تبلیغاتی کسب و کار شما یک راه بسیار عالی برای ایجاد شهرت کلی و اعتماد به مشتریان و مخاطبان بالقوه است، با استفاده از لوگوی خود در تبلیغات، شما توانایی رشد هرچه بیشتر کسب و کار خود را در هر سال و در هر کشور با هر قومیت و ملیتی را دارید. به یاد داشته باشید نقش آبرنگ آماده ی پذیرش تمامی سفارشات شما است، با افتخار از طراحی لوگو تبلیغاتی برای افزایش، درآمد و حاشیه سود خود استفاده کنید.

نقش آبرنگ بهترین موسسه در انجام طراحی لوگو تبلیغاتی برای کسب و کار شما است، با ما حرفه ای بدرخشید!

آدرس :

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

شماره های تماس :

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

بیشتر بخوانید مقاله طراحی لوگو تبلیغاتی : طراحی لوگو در اصفهان

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید