مشاوره

مشاوره

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ

5/5
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ | کاتالوگ چیست ؟

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ : امروزه کمتر کسی است که در بازار حضور داشته و با کاتالوگ آشنایی نداشته باشد. همانطور که بارها و بارها کاتالوگ های مختلف را دیده و حتی مشاهده کرده اید، بیایید تا کمی تخصصی تر به ماهیت، کارایی و بطورکلی اهمیت این ابزارهای تبلیغاتی بپردازیم. به ساده ترین تعریف، می توان گفت که کاتالوگ ها که با نام کالانما نیز شناخته می شوند، کتابچه هایی  از جنس کاغذهای مستحکم بوده که هریک از صفحات آن با هدف معرفی محصولات یا خدمات تولیدکننده، شرکت ها و سایر کسب و کارهای صاحب آن، طراحی و چاپ شده و به دست مشتریان و سایر همکاران سپرده می شود.

به بیان ساده و کلی تر کاتالوگ ها یکی از اصلی ترین ابزارهای تبلیغاتی می باشند که جهت معرفی دقیق و با جزئیات کسب و کارهای کوچک و بزرگ تهیه و ارائه می شوند. از آنجایی که هدف طراحی از کاتالوگ موارد تجاری ، تبلیغاتی و نهایتا جذب مخاطب نیز می باشد، در آن ها از تصاویر ، رنگ ها و طراحی‌های جذاب جهت معرفی هر چه بهتر بهره می برند.

کاتالوگ های حرفه ای به دلیل برخوردار بودن از تعداد صفحات مناسب علاوه بر معرفی و ترویج اهداف کسب و کارها، به شرح ریز مشخصات و ظرایف موضوع و کالا می پردازند. باید توجه داشته باشید که چاپ کاتالوگ حرفه ای و چاپ کاتالوگ تیراژ پایین با ساختار گرافیکی مناسب بدیهی است نقش بسزایی در جلب توجه مخاطب دارد. به همین دلیل توصیه می شود قبل از طراحی حتما از تجربه کارشناسان خبره کانون تبلیغاتی نقش آبرنگ با استفاده از مشاوره رایگان این شرکت بهره برده و کاتالوگ مناسب خود را سفارش دهید.

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ

ویژگی های طراحی کاتالوگ حرفه ای چیست ؟

ویژگی های یک کاتالوگ حرفه ای و خوب از نگاه متخصصین این زمینه به این صورت است که، به عنوان اولین ویژگی همواره باید بخاطر داشت که در طراحی کاتالوگ ، با استفاده از نهایت هنر و خلاقیت، مشتری را به خرید از محصولات دکر شده ترغیب کرد.

به عنوان دومین ویژگی باید به این نکته اشاره کرد که طراحی کاتالوگ صرفا باید برای مخاطب و مشتریان انجام گیرد و ظبق همین تفکر، در گام نخست تعیین نمودن مخاطب و هدف طراحی کاتالوگ را مشخص نمود.

سومین ویژگی یک کاتالوگ حرفه ای این است که باید به این نکته توجه داشت محصول محور بودن کاتالوگ بسیار با اهمیت می باشد، چراکه هدف کسب سود و فروش بیشتر محصول است نه اطلاعات اضافی. چهارمین ویژگی استفاده از عکس های خلاقانه و باکیفیت از محصولات خواهد بود.

پنجمین ویژگی نیز استفاده از سبک سازگار با فیلد کاری شما و همچنین به کارگیری سایز فونت ها و فاصله جملات که باعث کاهش خوانایی نشود. ششم ویژگی این است که، استفاده از کاتالوگ ابعاد استاندارد مقرون به صرفه از مهمترین بخش ها می باشد.

و در نهایت هفتمین ویژگی این است که استفاده از محصولات پر فروش و پر سود در بهترین فضایی کاتالوگ بسیار مهم است، چراکه اغلب خوانندگان کاتالوگ اولین نگاه از سمت بالا سمت راست شروع و سپس به بخش های دیگر یک مجله یا کاتالوگ نگاه می اندازند، پس استفاده از بهترین فضا برای تولید یک کاتالوگ حرفه ای ضروری است.

بطور خلاصه اصلی ترین نکات طراحی یک کاتالوگ حرفه ای عبارتست از:

 • القا حس خرید با هنر طراحی
 • طراحی برای مخاطب
 • محصول محور بودن کاتالوگ
 • استفاده از تصاویر بزرگ محصول
 • محدود کردن تعداد فونت ها و سبک
 • استفاده از کاتالوگ استاندارد مقرون به صرفه تر
 • استفاده از محصولات پرفروش و پر سود در بهترین فضایی کاتالوگ

 

برای ارتباط با شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ نقش آبرنگ با شماره 03131323008 تماس بگیرید.

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ

مزایای طراحی کاتالوگ حرفه ای چیست ؟

طراحی کاتالوگ در قرن حاضر با توجه به رقابت شدید در کسب و کار، بازاریابی و تبلیغات هدفمند، یکی از موثرترین و حتی ملزوم ترین استراتژی های تبلیغاتی برای موفقیت و درامدزایی هرچه بیشتر کسب و کارهاست. بطورکلی طراحی حرفه ای و خلاقانه کاتالوگ موجب ارتباط هرچه بهتر مخاطب با محصولات، خدمات و اطلاعات شرکت در یک قالب هماهنگ شده و کمک می کند تا مخاطبان با مطالعه در کوتاه ترین زمان به پیام مورد نظر برسند .

همین دلیلی شده است تا از کاتالوگ به عنوان یک ابزار همیشه در دسترس یاد شود. یکی دیگر مزایای اصلی طراحی کاتالوگ، بازگشت هزینه کاتالوگ در کمترین زمان ممکن نسبت به سایر ابزارها تبلیغاتی می باشد.

بطور معمول پیام‌ها و عناصر مهم در طراحی کاتالوگ شامل : معرفی شرکت، شعار تبلیغاتی، نمایش محصولات یا خدمات، تصاویر، اطلاعات محصولات ، تازه‌ها، چشم‌اندازها، افتخارات، گواهینامه‌ها، اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی در قالب یکپارچه به مشتریان می‌باشند. از مزایای طراحی و چاپ کاتالوگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازاریابی و تبلیغات هدفمند
 • افزایش فروش و کسب درآمد
 • در دسترس بودن و ماندگار بودن کاتالوگ
 • افزایش اعتبار و مطرح شدن برند در کسب و کار
 • ارائه کاتالوگ تخصصی در بازار داخلی و برون مرزی
 • ارائه مستقیم و هدفمند به مخاطب و مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی

 

سایزهای مشخص برای چاپ انواع کاتالوگ

سایز های کاتالوگ

مدل های محتلف طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای

 غالبا کسب ‌وکارهای مختلف با در نظر گرفتن هدف و نوع پیامی که می خواهند  به مشتری انتقال دهند نسبت به طراحی و چاپ کاتالوگ اقدام می‌کنند. کاتالوگ شامل مدل های مختلف وطبقه بندی های مختلفی می شوند ، که از با اهمیت ترین آن ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 کاتالوگ‌های علمی که برای معرفی محصولات علمی استفاده می شوند ، کاتالوگ های هنری که معمولا برای معرفی آثار هنری و فروش این آثار استفاده می شوند و کاتالوگ های صنعتی و کاتالوگ های معماری و….

عوامل و فاکتورها ی مختلف دیگری مانند نوع انتخاب جلد ، تعداد صفحات داخلی همچنین تعداد و ضخامت صفحات ، پوشش جلد صحافی و…. نیز در بوجود آمدن مدل های مختلف کاتالوگ نقش مهمی دارند در زیر بطور مختصر به توضیح برخی از آن ها می پردازیم.

 

 • طراحی و چاپ کاتالوگ‌های لت دار

کاتالوگ‌های لت دار غالبا چهار تا شش لت دارند. به دلیل اینکه لت‌ها بر روی هم گذاشته می شوند طراحی لت ‌های بیشتر باعث می‌شود که خواندن کاتالوگ سخت شود و محصولات یا خدماتی که در بخش های پایانی توضیح داده شده اند، به زودی فراموش شوند.

هنگام طراحی کاتالوگ حرفه ای لت دار باید سعی شود که فقط به نکات کلیدی اشاره شود و در کنار آن یک پیچیدگی و سوال در ذهن مخاطب ایجاد کرد تا به خواندن اطلاعات بیشتر محصول یا خدمات علاقه‌ مند شود.

 

 • طراحی و چاپ کاتالوگ‌های منگنه‌ای

طراچی و چاپ کاتالوگ های منگنه‌ای از نظر شکل ظاهری بسیار نزدیک به بروشور است، هنگامی که در طراحی این مدل کاتالوگ دقیق شوید متوجه خواهید شد که این مدل از کاتالوگ ها در واقع بسیار قدیمی تر از کاتالوگ‌های لت دار و سیمی هستند و در آن ها برای حفظ پیوستگی و انسجام کاغذ ها از منگنه استفاده شده است.

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ
 • طراحی و چاپ کاتالوگ‌های سیمی

اگر تعداد محصولات  و خدمانی که تمایل به معرفی آن‌ ها را دارید، بالا تر از ۱۵ مورد است، بهتر است  ازاین مدل کاتالوگ استفاده کنید. طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای به صورت سیمی نسبت به دیگر طراحی ها از ورق‌های بیشتری برخوردار است و سایز آن نیز نسبت به کاتالوگ‌ های دیگر بزرگ‌ تر است.

 • طراحی و چاپ کاتالوگ‌های دیجیتالی

کاتالوگ های دیجیتال در واقع فایل های کامپیوتری هستند که در وب سایت ها و و به طور کلی در فضای مجازی در معرض دید قرار می گیرند و به این شکل  معرفی محصولات یا خدمات یک کسب و کار در فرمت دیجیتال به مشتریان صورت می گیرد. در طراحی این دسته از کاتالوگ ها ، از عکس ها و تصاویر دیجیتالی نیز در بیشتر مواقع استفاده می شود تا از این طریق محصولات به خوبی به مشتریان معرفی شوند.

به علاوه با طراحی های خاصی که در فرم های دیجیتال امکان پذیر است، مشتریان هم زمان با دیدن محصولات می توانند آن ها را نیز به صورت انترنتی خریداری نمایند.

کاتالوگ ها می توانند مرجع مناسبی برای فروش باشند، پس با در نظر گرفتن قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ و همچنین در نظر گرفتن یک بودجه مناسب برای این کار به راحتی می توان از کاتالوگ ها برای معرفی و فروش محصولات و خدمات خود به مخاطبین نهایت استفاده را کرد.

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ

خدمات تکمیلی پس از چاپ کاتالوگ

بطورکلی اصلی ترین خدمات تکمیلی پس از چاپ کاتالوگ عبارتند از:

 • برجسته سازی

برای جلب توجه بیشتر مخاطب، در چاپ کاتالوگ، قسمتی از کار ( لوگو ، برند ، شعار و … ) را برجسته می کنند که با توجه به ضخامت و نوع کاغذ این برجسته شدن نیز متغیر می باشد.

 • امباس یا بافت دار کردن کاغذ

امباس روش نسبتاً جدیدی در صنعت چاپ بشمار می آید که با خلق نقش های برجسته بر روی سطح کاغذ، بصورت کلی و یک دست آن را از حالت ساده به طرح دار تغییر می دهد.

 • برشهای خاص

با طراحی و ساخت قالب تیغ برش با شکل های هندسی متغییر بر روی کار چاپ شده امکان پذیر می باشد .

 

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان

آیا تا به حال برای طراحی کاتالوگ تخصصی و حرفه ای خود اقدام کرده اید؟ چه تاثیرات مثبتی را پس از سفارش کاتالوگ خود در کسب و کارتان مشاهده نمودید؟ آیا بازدهی کارتان بیشتر نشده است؟ اگر هیچ کاتالوگ طراحی شده ای ندارید، هنوز هم دیر نیست. پس از اینکه نمونه کارهای ما را مشاهده کرده و در مورد طراحی و چاپ کاتالوگ برندتان تصمیم گرفتید، جهت ارائه نمونه کارهای بیشتر و متناسب با کسب و کار شما و همچنین اطلاع از قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ ، با مشاوران نقش آبرنگ به شماره 03131323008 تماس گرفته تا شما را در این کار راهنمایی کنیم.

فهرست مطالب این مقاله

اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دسترسی سریع

مشاوره

ارتباط مستقیم

اگر پس از بررسی صفحه مورد نظر همچنان سوالاتی دارید که نیاز به پاسخ دارند می توانید همین حالا با شماره های 31323008-031 یا 09132127209 تماس بگیرید.

عموما امور تبلیغاتی برای هر شخص و سازمان به صورت اختصاصی و متناسب با نیاز اجرا می شوند به همین دلیل برای دریافت قیمت دقیق خدمت مورد نظر با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209