مشاوره

مشاوره

سررسید 1402

5/5
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
قیمت سررسید

سررسید 1402

سررسید 1402 یا سالنامه را می توان در قالب کتاب و دفتر تهیه کرد. سررسیدهای مختلف حاوی یک تقویم سالانه به همراه اطلاعاتی هستند که به عنوان پیوست در ابتدا یا انتهای سالنامه قرار می گیرند یک سررسید شیک می‌تواند حاوی فهرست رویدادهایی باشد که بنا به تصمیماتی انتخاب شده‌اند تا یاد و خاطره ی حوادث، اتفاقات یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه‌دارند.

چاپ سالنامه برای استفاده تبلیغاتی توسط بسیاری از شرکت ها و موسسات انجام می شود. . بسته به حوزه کاری شرکت، اطلاعات کلی، اطلاعات آماری یا موضوعات تخصصی را می توان در صفحات مربوطه طراحی کرد. بسیاری از برندها اقدام به چاپ سالنامه اختصاصی در تیراژهای زیاد می کنند تا با روش هم محصولات خود را معرفی کنند و هم مشتریان خود را افزایش دهد.

در گذشته سررسیدها عموماً شامل اطلاعات کشاورزی می‌شدند، اما سالنامه  مدرن اغلب شامل اطلاعات آماری و عمومی می باشند. پس اگر بخواهیم مثال بزنیم می توان سر رسیدها را با عناوین و موضوعات ادبی، تاریخی، اجتماعی، سیاسی، فنی و… بیان کرد.  همچنین در سال های اخیر  سالنامه هایی چون عارفان، شهدا، آثار فرهنگی و تاریخی، طبیعت ایران و جهان و سررسید 1402 ورزشی به عناوین فوق اضافه شده است.

 سررسید 1402 چه کاربردی دارد ؟

با خرید سررسید شیک ، می توانید تمام رویدادهای مهم زندگی خود را یادداشت کنید و مطمئن باشید که آنها را فراموش نخواهید کرد. نوشتن رویدادهای روزانه، برنامه ریزی برای آینده و یادداشت کردن روابط از جمله مواردی است که می توانید برای خرید سررسید یا سالنامه داشته باشید.

علاوه بر آنچه در مورد استفاده شخصی از سالنامه گفته شد، سالنامه می توانند تأثیر فوق العاده ای بر بازاریابی برند داشته باشند و به همین دلیل است که اکثر شرکت ها شروع به طراحی و چاپ بسته های تبلیغاتی کرده اند ..معرفی کردن هدف ها، محصولات و یا خدمات یک برند به مردم از طریق سالنامه به خوبی امکان پذیر است و از این رو اکثر شرکت ها رو به طراحی و چاپ سررسید های تبلیغاتی آورده اند.

برای خرید بهتر است به مراکزی بروید که انتخاب گسترده ای را به شما ارائه می دهند. سالنامه ها می‌توانند تاثیر زیادی بر فعالیت های روزانه شما داشته باشد پس هنگام خرید سررسید دقت بسیار زیادی به خرج دهید.

سررسید 1402

انواع سررسید 1402 بر اساس اندازه

قبل از خرید سررسید 1402 ، به یاد داشته باشید که سالنامه باید همراه با تقویم باشد. از نظر ظاهر و ابعاد به انواع مختلفی تقسیم می شود (ابعاد سالنامه را قطع سالنامه نیز می گویند)

 • سالنامه وزیری در سایز 24×17 سانتی متر چاپ می شود.
 • سالنامه رقعی در اندازه 21×15 سانتی متر چاپ می شود.
 • سالنامه رحلی( مدیران) در دو سایز 34×24 (رحلی بزرگ) یا 21×29.7 (رحلی کوچک) چاپ می شود.
 • سالنامه جیبی در سایز یک هشتم رایج ترین آنها 10×15 سانتی متر و سایز تقریبی 10.5×14.8 سانتی متر می باشد
 • سالنامه پالتویی در سایز 17×12 سانتی متر است. و پالتویی بلند 13×22 سانتی متر چاپ می شود.
 • سالنامه خشتی در سایز مربعی 21×21 ، 16×16 یا 17×17 چاپ می شود.
 • سالنامه اروپایی با ابعاد 13.5*21 سانتی متر چاپ می شود.
 • سالنامه سلطانی با ابعاد 34*49 سانتی متر چاپ می شود.

انواع سررسید 1402 بر اساس جنس جلد

برای اینکه در یک سالنامه قابل استفاده باشد، باید دارای روکش مقاوم باشد، بنابراین معمولاً از چرم طبیعی یا چرم مصنوعی برای تهیه رسید استفاده می شود.

برای جلد سالنامه یا سررسید از جنس سلفون گالینکورو ترمو نیز استفاده می شود که این جلدها هم از مقاومت و سختی نسبتا خوبی برخوردار هستند. در صحافی کردن سر رسیدها از طرح های متفاوت از جمله ته دوخت، کلاسوری، فنر مارپیچ و یا دوبل کمک می گیرند. سر رسیدها را بر اساس جنسی که در تهیه جلد آن به کار برده اند به چند دسته تقسیم بندی می کنند که شرح کوتاهی از معرفی آنها را در این مطلب عنوان می کنیم.

بیشتر بدانید سررسید 1402 : ساخت تیزر تبلیغاتی در اصفهان

خرید سررسید
 • سر رسید سلفون

این سالنامه ها  دارای جلد هایی از جنس گلاسه هستند که با سلفون پوشانده شده است. این روکش می‌تواند مات یا برق باشد و می‌توانید با UV و یا چاپ طلاکوب روی آن ها طرح بزنید.

 • سر رسید با جلد چرم:

سررسید 1402 با جلد چرم،یک سررسید شیک و از پرطرفدارترین نوع سالنامه است. این نوع سالنامه ها همراه با چاپ طلاکوب و یا داغکوب، فوق العاده زیبا هستند. گاهی اوقات بسته به سلیقه مشتری، یک پلاک زیبا با روکش چرمی بر روی رسید قرار می گیرد که زیبایی خاصی به آن می بخشد.

 • سر رسید ترمو

ترمو چرم مصنوعی محسوب می شود، این نوع چرم لطافت و زیبایی خاصی دارد. زمانی که مهر زنی داغ روی این نوع چرم حک می شود، تغییر رنگ می دهد. سوئیس، فرانسه، ترکیه و ایتالیا دارای بالاترین کیفیت چرم حرارتی هستند. این نوع ترموها  از کیفیت بالاتری نسبت به نمونه ایرانی خود برخوردار است، بنابراین نوع خارجی آن قیمت بالاتری دارد.

 • سر رسید ارگانایزر

انواع سرر سید با روکش های چرمی گران قیمت به اصطلاح ارگانایزر نیز در بازار موجود است که از چرم ترمو مرغوب تر و دارای 6 حلقه کلاسوری و جیب های مخصوص اسناد و لوازم التحریر می باشد.

 • سر رسید با جلد گالینکور:

گالینکور نوعی پوشش مصنوعی از جنس پی وی سی است که مقاومت بالایی دارد. گالینکور از بافت های فراوان، کیفیت بالاتر، نرمی و جذابیت رنگارنگ تشکیل شده است که همانند سالنامه دیگر، از چاپ سیلک، چاپ طلاکوب و یا چاپ داغکوب برای درج اطلاعات بر روی آنها استفاده می‌شود.

بیشتر بدانید سررسید شیک : چاپ جعبه بسته بندی

قیمت سررسید 1402

انواع سالنامه بر اساس تاریخ

سالنامه ها را می توان به روش های مختلف بر اساس معیارهای مختلف طبقه بندی کرد. یکی از معیارهای  طبقه بندی آنها بر اساس نحوه تاریخ گذاری آنها است:

 • سررسید روز شمار

با این سالنامه ها می‌توانید با نمایش هر روز هفته در یک صفحه، چیزهای زیادی را یادداشت کنید. این سالنامه ها به شما این امکان را می دهد که فضای زیادی را به یک روز اختصاص دهید. حجم این سالنامه ها زیاد است و بنابراین برای افرادی که به دنبال سررسیدهای کوچک و جیبی هستند مناسب نیست.

 • سررسید روز شمار پنجشنبه و جمعه با هم

این سر رسیدها مانند سالنامه های روزانه هستند، با این تفاوت که پنجشنبه و جمعه در یک صفحه قرار می گیرند. اگر پنجشنبه و جمعه سر کار نمی روید و چیزهای زیادی برای نوشتن ندارید، این سالنامه به درد شما خواهد خورد.

 • سر رسید دو روز شمار

این سالنامه ها دو روز در کنار هم هستند. اگر چه فضایی که برای نوشتن در دسترس شماست کمتر از کارهای روزانه شما می باشد،اما می توانید رویدادهای مهم را روی آن بنویسید.

 • سررسید هفته شمار  

این سالنامه ها در هر صفحه  به 7 قسمت برای 7 روز و هفته تقسیم می‌شوند. و هر روز فضای بسیار کمی برای نوشتن دارد. این سالنامه برای کسانی توصیه می شود که به رعایت مهلت تعیین شده اهمیت می دهند.

 • سررسید هفته در دو صفحه

این سالنامه ها هفته را به دو قسمت (شنبه تا دوشنبه و سه شنبه تا جمعه)تقسیم می‌کنند و در دو صفحه قرار می‌دهند. آنها فضای نوشتاری بیشتری نسبت به سالنامه هفته شمار  به شما می دهند، اما کوچک هستند و به راحتی در جیب شما حمل می شوند .

 • سررسید ماه شمار

این سالنامه ها مانند تقویم هستند و اصلا برای نوشتن مناسب نیستند. می‌توانید با نگاه کردن به آن ها از وقایع کلی یک ماه اطلاع پیدا کنید.

بیشتر بدانید سررسید 1402 : شکلات تبلیغاتی

قیمت سررسید

صحافی سررسید

 • صحافی دوخت

در صحافی دوخت برگه ها به هم دوخته می شوند و به جلد سالنامه متصل می شوند.

 • صحافی ته چسب

در صحافی ته چسب برگه های تاخورده ی فرم های چاپ از انتها چسب می شوند و به جلد سررسید متصل می شوند.

 • صحافی فنری و فنر دوبل

در صحافی فنری از فنر بر روی برگه های پانچ شده ی سالنامه استفاده می شود و از صحافی دوخت گران تر می باشد.

 • صحافی کلاسوری

همانطور که از نام آن مشهود است، در این نوع صحافی برگه های سالنامه پانچ می شود و با استفاده از گیره های فلزی به جلد متصل می شوند

بهترین زمان برای سفارش اختصاصی سررسید 1402 :

اگر قصد دارید سالنامه 1402 خود را سفارش دهید ، حتماً زمانی را برای ارزیابی بهترین تولید کنندگان سالنامه و بروزترین دستگاه‌ های چاپ و صحافی در اختیارشان در نظر بگیرید. با تحقیق به موقع، زمان کافی برای بررسی کیفیت طرح انحصاری روی جلد،صفحه داخلی، لت گلاسه، آستر بدرقه، روبان و غیره خواهید داشت…. . ضمناً در نظر داشته باشید که با سفارش به موقع سالنامه خود با مشکلاتی از قبیل بارگیری بار شرکت حمل و نقل در پایان سال، بدقولی چاپخانه و برخی همکاران مواجه نخواهید شد.

فهرست مطالب این مقاله

اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دسترسی سریع

مشاوره

ارتباط مستقیم

اگر پس از بررسی صفحه مورد نظر همچنان سوالاتی دارید که نیاز به پاسخ دارند می توانید همین حالا با شماره های 31323008-031 یا 09132127209 تماس بگیرید.

عموما امور تبلیغاتی برای هر شخص و سازمان به صورت اختصاصی و متناسب با نیاز اجرا می شوند به همین دلیل برای دریافت قیمت دقیق خدمت مورد نظر با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209