08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

سئو تکنیکال چیست ؟

5/5
سئو تکنیکال چیست

سئو فنی یا سئو تکنیکال چیست ؟

برای بهینه سازی سایر وب‌سایت ها و سئو به روش‌هایی از قبیل: توجه اساسی به تحقیق کلمات کلیدی در گوگل، نوشتن توضیحات متا و بک‌لینک اشاره دارد. تمام این تکنیک‌هایی که گفتیم برای بهبود رتبه سایت بسیار ضروری و بسیار مهم می باشد، ولی نباید فقط به این گزینه ها تکیه کنید؛ روش‌های مهم دیگری در سئو نیز موجود می باشد که در بخش‌های سئو داخلی و سئو خارجی دسته‌بندی نخواهند شد. در این مطلب به شما می گوییم که سئو فنی یا سئو تکنیکال چیست.

سئو تکنیکال یا سئو فنی» (Technical SEO) یکی از زیرمجموعه‌های سئو می باشد و به عناصر پشت صحنه‌ای در سایت ها مرتبط خواهد شد که در افزایش بازدید طبیعی (ارگانیک) سایر وب‌سایت ها نقشی بسیار اساسی را  دارند. از این عناصر می‌توانیم به معماری سایت، بهینه‌سازی برای موبایل و سرعت بارگذاری صفحه اشاره ای کوتاه داشته باشیم.

ممکن است به این جنبه از سئو توجه بسیار زیادی نگردد، ولی  باید بدانید که سئو تکنیکال بسیار مهم و ضروری می باشد؛ اولین قدم برای بهبود سئو تکنیکال این می باشد که بفهمید در چه وضعیتی سایت قرار دارید. برای این کار باید عملکرد های وب‌سایت را به بررسی نمایید. دومین قدم برای بهبود سئو فنی، برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات است که در این بررسی متوجه آن‌ها خواهید شد. در این مقاله، تکنیک‌های سئو تکنیکال و جزئیات آن‌ها را شفاف سازی می نماییم.

پیشنهاد مطالعه در مقاله سئو لوکال چیست ؟ : مزایای طراحی سایت

سئو تکنیکال چیست

سئو تکنیکال با سئو داخلی و خارجی چه تفاوتی دارد ؟

بسیاری از متخصصان حوزه ی سئو یا بهینه‌سازی وب‌سایت، سئو را به سه گروه  تقسیم بندی می نمایند. این دسته‌ها شامل سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال است. به طور کلی، سئو داخلی به محتوای صفحات وب سایت، سئو خارجی به اعتبار و محبوبیت صفحه های سایت  از نظر وب‌سایت‌های دیگر و سئو تکنیکال یا فنی به عناصر بسیار مهمی از قبیل: ساختار وب‌سایت و سرعت بارگذاری صفحات مرتبط خواهد شد.

سئو داخلی: سئو داخلی یا سئو آن پیج» (On-page SEO) به محتوای صفحه‌های وب سایت تعلق خواهد گرفت. این محتوا به موتورهای جستجو و خوانندگان سایت ها این امکان را خواهد داد که در صفحه شما درباره چه موضوعی نگارش شده است. از عناصر بسیار مهم و مورد توجه در سئو داخلی می‌توانیم به «متن جایگزین تصاویر» (Image Alt Text)، میزان استفاده از کلمات کلیدی، «توضیحات متا» (Meta Description)، تگ‌های H1، انتخاب URL و سایر لینک‌های داخلی نام ببریم. باید به تمام تکنیک‌های سئو داخلی توجه و دقت بسیار زیادی داشته باشید، به این علت که عناصر آن در شکل ظاهری وب‌سایتقابل دیدن هستند.

سئو خارجی: سئو خارجی یا سئو آف پیج» (Off-page SEO) به موتورهای جستجو گری این نام را داده اند  که وب‌سایت را بر اساس رأی وب‌سایت‌های دیگر (بک‌لینک‌ها) چقدر محبوب، معتبر و مفید می باشد. تعداد و کیفیت بک‌لینک‌ها در پیج اتوریتی یا اعتبار صفحه های سایت (Page Authority | PA)  بسیار تأثیرگذار می باشد. برای نمونه و درک بهتر: بین دو وب‌سایت با شرایطی کاملا  مشابه و شبیه ب یک دیگر که یکی از آن‌ها ۱۰۰ لینک مرتبط و دیگری ۵۰ لینک مرتبط (یا ۱۰۰ لینک غیرمرتبط) از وب‌سایت‌های سایر و معتبر دیگری را دارا است، وب‌سایت اول رتبه ی بسیار بهتری را کسب می نماید.

سئو تکنیکال یا فنی: موضوع اصلی این مقاله همین گزینه است، همان‌طور که گفته شد، سئو تکنیکال یا فنی به بهینه‌سازی جنبه‌های فنی سایر وب برای بهبود بسیار بیشتر رتبه در موتورهای جستجو گفته می‌شود. بهبود سرعت وب‌سایت، ساده کردن ساختار وب‌سایت می باشد برای «خزش یا کراولینگ» (Crawling) و راحت تر کردن و قابل درک کردن آن برای موتورهای جستجو از قسمت های اصلی و بسیار مهم سئو فنی می باشد. می‌توانیم بگوییم که سئو فنی قسمتی از سئو داخلی می باشد، چراکه برای بهبود عناصری درون وب‌سایت به منظور دریافت رتبه‌های بسیار بالا و بهتر در موتورهای جستجو به کار خواهد رفت.

سئو تکنیکال چیست

اهمیت سئو تکنیکال را توضیح دهید؟

 باید بدانید که سئو تکنیکال نقش بسیار مهمی در افزایش ترافیک سایر وب‌سایت را ایفا می نمایند. ممکن می باشد زمانی محتوای شما بسیار بی‌نقص و مفید بوده باشد، ولی موتورهای جستجو نتوانند آن را درک نمایند در نتیجه این محتوا به افراد بسیار کمی قادر به نمایش دادن می باشد.

بدون در نظر گرفتن معیارهای سئو تکنیکال، موتورهای جستجو  این توانایی را ندارند که محتوای وب  را درک نمایند. گوگل و موتورهای جستجوی  خواهان این می باشند که بهترین نتایج موجود را برای «کوئری‌ها» (Query) یا جستجوهای کاربران ارائه نمایند. بنابراین، ربات‌های این موتورهای جستجو بسیار تلاش می‌ نمایند که وب‌سایت‌ها را بر اساس معیارهای بسیار خاصی رتبه‌بندی نمایند.

همان‌طور که خواندید، توجه به بهبود سئو تکنیکال این توانایی را دارد به بهبود رتبه وب شما کمک بسیار فراوانی نماید و برعکس این موضوع نیز صادق می باشد. اگر وب‌سایت مشکلات فنی بسیار جدی را دارا  باشد، موتورهای جستجو به کلی وب‌سایت  را بلاک می نمایند  و از فهرست نمایه‌گذاری یا ایندکس حذف می نمایند، بی رحمانه است مگرنه!!

سئو تکنیکال چیست

چک لیست سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال بسیار پیچیده می باشد و برای آن باید به جزئیات بسیار زیادی توجه نمایید. در ادامه این مطلب درباره جزئیات سئو فنی بیشتر خواهید دانست ولی می‌توانیم بگوییم که هشت نکته زیر، ویژگی‌های وب‌سایت‌های بهینه شده از نظر فنی می باشد که عبارت است از:

سریع بودن: سرعت بارگذاری صفحات وب سایت باید بسیار بالا باشد. کاربران در عصر حاضر به طور بسیار معمول صبر زیادی را اصلا ندارند و نمی‌خواهند مدت بسیار طولانی و  زیادی منتظر باز شدن یک صفحه باشند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶ نشان داده است که ۵۳ درصد از کاربران سایر وب‌سایت‌ها در موبایل، صفحاتی با سرعت بارگذاری بیشتر از ۳ ثانیه را متارکه می نمایند. بنابراین اگر بارگذاری صفحات  سریع نباشد، ترافیک بسیار زیادی را برای سایت خود از دست خواهید داد.

قابلیت خزش یا کراولینگ: موتورهای جستجوی گوگل از ربات‌ها برای خزش و دریافت اطلاعات سایر وب‌سایت‌ها استفاده ی بسیار فراوانی می‌کنند. برای بهبود این قابلیت می‌توانید از روش‌های بسیار زیادی استفاده نمایید. برای نمونه: می‌توانید خزش یک محتوای بسیار خاص را محدود نمایید یا کاری کنید که صفحه‌های کراول شده در صفحات نتیجه جستجو گر نشان داده نشوند یا لینک‌های صفحه را فالو ننمایند؛ می‌توانید با استفاده از لینک‌های داخلی، به ربات‌ها در درک بسیار بهتر محتوای صفحه‌ها کمک بسیار فراوانی کنید.

نداشتن لینک‌های خراب: باز کردن صفحه‌ها که در واقع  هرگز وجود نداشته اند، می‌تواند کاربران را بسیار ناراحت یا خشمگین نمایند. اگر لینکی خراب یا ناموجود در سایت موجود است، افراد خطای ۴۰۴ دریافت می‌نمایند. این موضوع می‌تواند تأثیر بسیار بدی در کاربران و مخاطبان داشته باشد. علاوه بر این، موتورهای جستجوگر  نیز هرگز دوست ندارند صفحاتی با این خطا را بیابند.

نداشتن محتوای کپی: محتوای کپی یا دوپلیکیت» (Duplicate)، چه در خود وب‌سایت موجود  باشند و چه از وب‌سایت‌های دیگر کپی شده باشند، موتورهای جستجو را  بسیار گیج می‌نمایند موتورهای جستجو هنگام مواجهه شدن با این نوع از صفحات، نمی‌دانند که باید به کدام صفحه رتبه بالاتری را بدهند. در نتیجه ممکن می باشد صفحات با محتواهایی بسیار مشابه را پایین‌تر از صفحات دیگر نشان گزاری نمایند.

 

نقش آبرنگ با برخورداری از تیم  حرفه ای در حوزه ی طراحی وب سایت اختصاصی آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در زمینه طراحی انواع وب سایت و قیمت طراحی سایت حرفه ای و اجرای پروژه های مورد نیاز شما می باشد.

انواع طراحی سایت خود را به ما بسپارید.

آدرس :

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5 ، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

شماره های تماس :

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

سئو لوکال چیست

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید