031-31323008-9

021-28427209

08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

راهنمای طراحی بسته بندی پسته

5/5
راهنمای طراحی بسته بندی پسته

راهنمای طراحی بسته بندی پسته

در راهنمای طراحی بسته بندی پسته مناسب یکی از عوامل مهم در جذب مشتریان و افزایش فروش محصولات است. هدف مهم بعدی حفظ خواص غذایی و ارزش آن برای مصرف‌کنندگان است. از جمله روش‌های مختلفی که برای این منظور استفاده می‌شود، می‌توان به بسته‌بندی بازیافتی، بسته‌بندی با استفاده از مواد ضد آفتاب و بسته‌بندی با کیسه‌های هوا معدنی اشاره کرد. در این مقاله، ما نکات مهم و جزئیاتی را که باید در طراحی ایده آل بسته‌بندی پسته در نظر گرفت، بررسی خواهیم کرد.

تاثیر بسته‌بندی خلاقانه بر فروش پسته

راهنمای طراحی بسته بندی پسته خلاقانه عامل مهمی در جذب مشتری و افزایش فروش محصول است. این داستان را در مورد پسته هم می توان گفت. طراحی بسته بندی های جذاب و خلاقانه می تواند تجربه خرید مشتری را بهبود بخشد و فروش پسته را افزایش دهد.

بسته بندی خاص پسته این محصول را متمایز می کند و آن را از رقبای شما متمایز می کند. بسته بندی خلاقانه می تواند خریداران را به خرید پسته ترغیب کند حتی اگر قیمت آن بالاتر باشد. بنابراین بسته بندی خلاقانه می تواند به افزایش فروش پسته کمک کند.

انواع مدل بسته بندی پسته

راهنمای طراحی بسته بندی پسته معمولا برای حفظ کیفیت و تازگی آن در هنگام حمل و نقل و سهولت در شناسایی و دسترسی مشتریان به محصول مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر به برخی از انواع بسته بندی پسته اشاره می کنیم:

بسته بندی در جعبه های کارتنی: پسته در کارتن بسته بندی می شود. این جعبه ها معمولاً با لایه های محافظ مانند فوم یا پوشش حباب دار تقویت می شوند تا از خراب شدن پسته در هنگام حمل و نقل جلوگیری شود.

بسته بندی در کیسه های جوتی: پسته در کیسه های جوتی بسته بندی می شود. این کیسه ها از جوت (پارچه خام) ساخته می شوند و معمولا دارای بند یا زیپ برای نگه داشتن پسته در داخل آن هستند.

بسته بندی در کیسه های نایلونی: پسته صادراتی را می توان در کیسه های نایلونی معمولی بسته بندی کرد. این نوع بسته بندی اغلب برای حفظ پاکیزگی و جلوگیری از ورود آب یا هوا به داخل بسته بندی استفاده می شود.

بسته بندی در ظروف فلزی: برخی از پسته های صادراتی در ظروف فلزی بسته بندی می شوند. این ظروف معمولاً از فلز بادوام ساخته می شوند و می توانند پسته را از آسیب های خارجی مانند ضربه یا رطوبت محافظت کنند.

بسته بندی تکی: در برخی موارد پسته به صورت تکی بسته بندی می شود. به عبارت دیگر هر برای هر شخص به صورت جداگانه یک بسته در نظر گرفته می شود. از این نوع بسته بندی برای حفظ کیفیت و تازگی هر پسته استفاده می شود.

مهمترین عامل در بسته بندی اطمینان از حفاظت کامل محصول و رعایت استانداردهای بین المللی در حین حمل و نقل است.

تکنیک‌های خلاقانه راهنمای طراحی بسته بندی پسته 

 • استفاده از طراحی‌های بصری جذاب بر روی بسته‌ها برای جذب مشتریان بیشتر.
 • استفاده از بسته‌بندی بازیافت‌پذیر برای کاهش آثار مخرب بر محیط زیست.
 • استفاده از بسته‌بندی‌های کوچک‌تر برای سهولت در حمل‌ونقل و استفاده.

در کل، با استفاده از تکنیک‌های مدرن در بسته‌بندی پسته، می‌توان از کیفیت آن‌ها حفظ کرد، هزینه‌ها را کاهش داد و سود خود را افزایش داد.

دلایل اهمیت راهنمای طراحی بسته بندی پسته

 • حافظت از محصول شما

اگر چیزی وجود داشته باشد که قطعاً مشتری شما را خوشحال نمی کند، تجربه دریافت یک محصول آسیب دیده یا تاریخ مصرف گذشته است. در این صورت بعید است که دوباره برند شما را بخرند. به یاد داشته باشید که انتخاب مواد بسته بندی مناسب قوی ترین ابزار و بهترین فرصت برای محافظت از محصول خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه در مقاله راهنمای طراحی بسته بندی پسته : طراحی و چاپ بسته بندی

راهنمای طراحی بسته بندی پسته
 • متمایز کردن شما از رقبا

امروزه چه در فضای آفلاین و چه در فضای آنلاین، تجارت کالاهای با بسته بندی مشابه یا حتی یکسان به طور قابل توجهی به ویژه برای کالاهای صادراتی اشباع شده است. در چنین محیطی، تنها یک هویت برند به یاد ماندنی است که به سرعت مشتریان را به سمت محصولات شما جذب می کند.

بسته بندی شما اولین و مهمترین نقش را در بازاریابی محصول شما ایفا می کند. این بدان معنی است که بدون طراحی بسته بندی محصول چشمگیر و جذاب، مخاطبان شما به راحتی شما را فراموش خواهند کرد.

 • ایجاد یک تجربه به یادماندنی برای مشتری

بسته بندی اولین تماس مشتری با محصول و همچنین اولین برداشت است و اگر برداشت خوب باشد، روانشناسی شروع یک تجربه خوشایند در مخاطب تقویت می شود. حتی اگر خریدار در زمان خرید به بسته بندی توجهی نداشته باشد. او ممکن است قبل، در حین و بعد از مصرف محصول به بسته بندی برگردند و فرصت دیگری برای آشنایی بهتر و ایجاد یک تجربه خرید عالی به آنها می دهد.

طراحی بسته بندی پسته

برای طراحی بسته بندی پسته به نکات زیر توجه فرمایید:

 • انتخاب مواد

انتخاب مواد مناسب مانند جعبه های کاغذی با کیفیت، نایلون چسبی و نایلون شفاف برای بسته بندی پسته، بسته بندی چند قسمتی با قابلیت حفظ تازگی و کیفیت پسته.

 • طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی باید برای جذب مشتری جذاب و جالب باشد.

شما عزیزان می توانید از طرح ها، رنگ ها و تصاویر جذاب پسته استفاده کنید، رعایت آن بسیار مهم است زیرا ظاهر بسته بندی قطعا خریداران را به خرید ترغیب می کند.

 • برندینگ

انتخاب یک برند و طراحی یک لوگوی عالی بسیار مهم است. این به شما کمک می کند تا ارتباطی بین مشتریان و برند خود ایجاد کنید و برند خود را در ذهن مشتریان خود نگه دارید

 • اطلاعات محصول

اطلاعات محصول مانند نام پسته، نحوه مصرف، تاریخ انقضا و سایر اطلاعات لازم را حتما روی بسته بندی پسته درج کنید تا مشتریان بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند و خریدی مطمئن انجام دهند.

پیشنهاد مطالعه در مقاله راهنمای طراحی بسته بندی پسته : قیمت طراحی و چاپ بسته بندی در اصفهان

راهنمای کامل طراحی بسته بندی پسته
 • ارائه وسایل حفاظتی

هنگام ارسال شات بسته بندی پسته، مطمئن شوید که بسته پسته دارای مواد محافظ مانند پوشش حبابدار یا فوم باشد.

 • اندازه و شکل بسته بندی

اندازه و شکل بسته باید به خوبی با پسته تناسب داشته باشد و از آسیب و تغییر شکل بسته جلوگیری شود. همچنین حداقل فضای وزن برای کاهش هزینه های حمل و نقل مورد نیاز است.

 • دسته بندی

با استفاده از بسته بندی های متعدد برای بسته بندی و جداسازی پسته برای رفع نیاز مشتریان با سلیقه های مختلف می توانید به مشتریان کمک کنید تا محصول مورد نظر خود را سریعتر انتخاب کنند.

 • شرایط و ضوابط

دقت کنید که بسته بندی پسته مطابق با قوانین و مقررات مربوط به صنعت بسته بندی و حمل و نقل باشد تا مشمول پرداخت هزینه بیشتر نشوید.

برای بسته بندی مثلا 100 گرمی پسته نیازی به استفاده از جعبه بزرگ 500 گرمی نیست.

سخن پایانی مقاله راهنمای طراحی بسته بندی پسته

در پایان می‌توان گفت، در راهنمای طراحی بسته بندی پسته یکی از مهم‌ترین عواملی است که در موفقیت یک تجارت پسته نقش دارد. از تکنیک‌های مدرن و بکارگیری مواد بسته‌بندی با کیفیت و مقاوم تا استفاده از راهکارهای خلاقانه مانند استفاده از رنگ‌ها و طراحی‌های جذاب بر روی بسته، همگی به افزایش جذابیت محصول و در نتیجه فروش بیشتر کمک می‌کند.

در نهایت، بسته‌بندی حرفه‌ای پسته با توجه به ارزش اقتصادی بالای این محصول، نیازمند توجه ویژه‌ای است و هرگونه ارتقایی در این زمینه، می‌تواند در کسب و کار پسته تاثیر چشمگیری داشته باشد.

نقش آبرنگ ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ است، با ما حرفه ای بدرخشید!

 • آدرس:

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5 ، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

 • شماره های تماس:

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید