08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

راهنمای جامع طراحی لوگو حقوقی و وکالت

5/5
راهنمای جامع طراحی لوگو حقوقی و وکالت جهت آغاز طراحی

 امروزه وکلا، قضات، مشاورین حقوقی و صاحبان مؤسسات حقوقی نیازمند یک طراحی لوگو حقوقی و وکالت (به انگلیسی: Legal logo design) قوی و خاص هستند. طراحی لوگو حقوقی و وکالت برای رشته پرطرف‌دار حقوق، باید در نگاه اول بتواند حس اعتماد را در مخاطب به وجود آورد و مشتری را نسبت به سپردن پرونده حقوقی خود به وکیل یا دفتر وکالت موردنظر ترغیب کند. منشیان دادگاه، خود شخص قاضی و کارشناسان حقوق قضایی نیز زمانی که مؤسسه شخصی خود را داشته باشند، برای اینکه نام نشان خود را در یادها نگه دارند نیازمند لوگو اختصاصی خود هستند.

 اگر نیاز به اطلاعات یک تیم خبره برای طراحی تضمینی لوگو دفتر یا کارت ویزیت خود نیاز دارید، پیش تر در مقاله قیمت طراحی لوگو در اصفهان به آن پرداختیم.

اصول طراحی لوگو حقوقی و وکالت

 اهمیت طراحی لوگو حقوقی و وکالت

 افراد برای دریافت حق‌وحقوق خود و اجرای عدالت به وکلا و مشاوران حقوقی مراجعه می‌کنند. پس بهترین روش جلب‌اعتماد مراجعه‌کنندگان، این است که اعتمادشان را جلب کنیم. طراحی لوگو حقوقی، نخستین روش جهت جلب‌اعتماد مراجعین و ایجاد اطمینان در آنها است؛ زیرا افراد با مشاهده یک لوگوی حرفه‌ای بسیار راحت‌تر می‌توانند به مهارت و کیفیت خدمات‌رسانی یک مجموعه اعتماد کرده و در نهایت آن مرکز را برای رسیدگی به مشکلات حقوقی خود انتخاب کنند. مثلاً اگر شما روبه روی دو تابلوی وکیل پایه یک قرار می‌گیرید و برای انتخاب از میان آنها مردد هستید. در این شرایط توجه شما به تابلوی اعلان وکیلی جلب می‌شود که دارای یک لوگوی اختصاصی و طراحی منحصربه‌فرد است. کمتر کسی به یک تابلوی کاملاً ساده که تنها نام وکیل و یا مؤسسه حقوقی در آن درج شده است، توجه کرده و نسبت به دریافت مشاوره اولیه ترغیب می‌شود. تابلوی دفتر وکالت، کارت ویزیت و یا وب‌سایت همگی نیازمند لوگو مناسب‌اند.

 طراحی لوگو حقوقی برای چه مشاغلی مناسب است؟

 مشاغلی که به طراحی لوگو حقوقی نیاز دارند تنها وکلا و حقوق‌دانان نیستند. بلکه مشاغل زیر می‌توانند با دارابودن آرم تجاری پرستیژ کاری خود را دوچندان کنند:

 •  کارشناس رسمی دادگاه
 •  قاضی مراجع اداری
 •  داور حل اختلاف
 •  کارشناس حقوق قضایی
 •  قاضی
 •  دستیار حقوقی
 •  منشی دادگاه
برای آشنایی بیشتر با طراحی لوگو در فتوشاپ می توانید از مقاله اصول طراحی لوگو در فتوشاپ استفاده کنید.
مزایای طراحی لوگو حقوقی و وکالت

 مراحل طراحی لوگو حقوقی و وکالت

 کات مهم در فرایند طراحی لوگو را نیز به شما آموزش خواهیم داد. مراحل اصلی طراحی لوگو وکلا شامل:

 •  انتخاب شیوه طراحی

 نخستین گام طراحی لوگو وکلا انتخاب روش طراحی است که تعیین‌کننده مسیر شما در این پروسه خواهد بود. بدون انتخاب روش طراحی نمی‌توانید لوگو مناسب برای یک وکیل و یا دفتر حقوقی طراحی کنید و دچار سردرگمی می‌شوید؛ بنابراین در اولین گام از طراحی لوگو وکلا ابتدا از میان سه روش طراحی لوگو، یک روش را انتخاب کرده و نکات بعدی را در آن پیاده کنید.

 •  انتخاب فونت خوانا

 انتخاب فونت مناسب نیز مرحله مهم دیگری در فرایند طراحی لوگو وکلا در نظر گرفته می‌شود که تأثیر بسزایی بر جذابیت لوگو نوشتاری و لوگو ترکیبی شما خواهد داشت. ازآنجایی‌که وکالت یک حرفه کاملاً رسمی و جدی است، این جدیت و رسمیت باید در لوگوی آن نیز نمود پیدا کند؛ بنابراین با انتخاب فونتی کاملاً ساده، کلاسیک و خوانا می‌توانید حالت رسمی لوگو را حفظ کرده و به آن رسمیت و اعتبار بخشید.

 •  انتخاب نماد مناسب و مرتبط

 در صورت انتخاب روش لوگو تصویری و یا لوگو ترکیبی به‌عنوان روش طراحی باید یک تصویر مرتبط با حوزه وکالت و حقوق برای لوگوی خود انتخاب کنید. ازآنجایی‌که شغل وکالت با مفاهیمی همچون عدالت، حق‌وحقوق، برابری و… همراه است؛ بنابراین باید از نمادهای مرتبط با این مفاهیم در طراحی لوگو استفاده شود. ترازوی عدالت و خوشه گندم به‌عنوان رایج‌ترین نمادهای مورداستفاده در طراحی لوگو دفاتر حقوقی شناخته می‌شوند که نزدیک‌ترین ارتباط را با این مفاهیم دارند و برای مخاطبان نیز قابل‌درک است. لوگو اختصاصی اکثر وکلا و یا مؤسسات حقوقی با استفاده از این دو نماد طراحی شده‌اند.

بیشتر بدانید : طراحی لوگو صنایع غذایی

اهمیت طراحی لوگو حقوقی و وکالت
 •  استفاده از اشکال هندسی

 طراحی لوگو با اشکال هندسی نیز یک روش متداول و خاص برای طراحی لوگو وکلا است که در خلق یک نماد بصری به‌یادماندنی، کمک بسیاری به شما خواهد کرد. به‌عنوان‌مثال شکل هندسی مثلث نمادی از ثبات، قدرت و حرکت روبه‌جلو است که حس اعتماد و اطمینان را به مخاطب انتقال می‌دهد؛ دقیقاً همان حسی که لوگو دفتر وکالت باید در مخاطب به وجود آورد. پس قراردادن عناصر بصری لوگو در اشکال هندسی نیز روشی منحصربه‌فرد برای طراحی لوگو وکلا است که تأثیر بسزایی بر زیبایی و جذابیت لوگوی شما خواهد داشت.

 •  حفظ تناسب میان اجزای لوگو

 رعایت تناسب و فاصله مناسب میان اجزای مختلف لوگو نیز نکته مهم دیگری است که در مرحله آخر طراحی لوگو وکلا باید به آن توجه داشته باشید. در صورت طراحی لوگو به‌صورت ترکیبی باید اجزای مختلف لوگو را با رعایت فاصله استاندارد از یکدیگر قرار دهید تا بتوانید پیام برند را به‌خوبی مخاطب انتقال داده و جذابیت بصری لوگو را نیز حفظ نمایید. برای طراحی لوگو در حالت استاندارد و ایده‌آل باید نماد اصلی را در وسط و نام شخص و یا مؤسسه حقوقی را نیز بافاصله نه‌چندان زیاد در پایین آن بنویسید. بدین ترتیب لوگوی شما با رعایت تمامی نکات مربوط به طراحی لوگو خلق می‌شود و به نمادی ماندگار از کسب‌وکارتان تبدیل خواهد شد.

 •  استفاده از پالت رنگی مناسب

 انتخاب رنگ لوگو نیز یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل طراحی لوگو وکلا محسوب می‌شود که تأثیر بسزایی بر جذابیت بصری و تأثیرگذاری لوگو بر مخاطب خواهد داشت. همان‌طور که اشاره کردیم، وکالت یک شغل کاملاً جدی و رسمی است و این رسمیت و جدی بودن نیز باید در طراحی لوگو وکلا نمود پیدا کند. یعنی برای انتخاب رنگ لوگو بهتر است به سراغ رنگ‌های سنگین‌تر و رسمی‌تر همچون مشکی، طلایی، سورمه‌ای رفته و از بکار بردن رنگ‌های شاد همچون قرمز، زرد و یا سبز خودداری کنید. برای طراحی لوگو وکلا بهتر است از یک یا نهایتاً دورنگ استفاده کنید تا حس اعتماد و اطمینان را به مخاطب انتقال دهید. البته در هنگام انتخاب رنگ همچنین باید به اصول روان‌شناسی رنگ‌ها در برندینگ و طراحی لوگو توجه داشته باشید؛ زیرا هر رنگ دارای انرژی خاصی است و احساسات متفاوتی را در مخاطب ایجاد می‌کند. استفاده از یک یا دورنگ و توجه به روان‌شناسی رنگ‌ها، دو نکته مهم در این مرحله از طراحی لوگو وکلا محسوب می‌شوند که حتماً باید به آنها توجه داشته باشید.

 مزایای طراحی لوگو حقوقی و وکالت

 طراحی لوگو حقوقی همان طرح گرافیکی است که تخصص و اهداف برند را منعکس می‌کند. دلایل اصلی برای طراحی آرم مؤسسه حقوقی شامل موارد زیر هستند:

 •  برداشت اولیه مثبت

 اگر لوگوی خوبی داشته باشید، مشتریان بیشتری جذب می‌کنید. در بسیاری از موارد طراحی لوگو حقوقی حرفه‌ای است که به یک برداشت اولیه مثبت ختم می‌شود. همان‌طور که ما با دیدن فردی خوش‌پوش نسبت به شخصیت او قضاوت می‌کنیم، لوگو هم چنین عملکردی دارد.

 •  اعتمادسازی

 هنگامی که یک کسب‌وکار جدید راه‌اندازی می‌کنید، اعتمادسازی ممکن است در ابتدا دشوار باشد؛ اما به‌خاطر داشته باشید که قبل از اینکه شخصی از خدمات شما استفاده کند، ظاهر را ارزیابی می‌کند. برندی که طراحی لوگو وکالت حرفه‌ای را به‌عنوان بخشی از هویت خود دارد، بلافاصله اعتماد ایجاد خواهد کرد.

 •  آشنایی با برند

 در دنیایی که مردم با صدها شرکت حقوقی و وکالت احاطه شده‌اند، شما به‌اندازه چند ثانیه فرصت دارید تا توجه آنها را جلب کنید. طراحی لوگو حقوقی حرفه‌ای به برند شما کمک می‌کند تا در خاطر مشتریان باقی بمانید. برای رسیدن به این مهم، هر طراح باید چندین عنصر مانند مأموریت برند، ارزش‌ها، بازار هدف و رقابت را در طراحی لوگو بگنجاند.

 قیمت طراحی لوگو برای حرفه وکالت

 در شرکت‌های گرافیکی مختلف قیمت طراحی لوگو حقوقی باتوجه‌به پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود. برای مثال میزان تخصص و مهارت طراح، نوع طرح درخواستی کارفرما، مدت‌زمان تحویل پروژه و تعداد دفعات ویرایش طرح اولیه بر نرخ نهایی دیزاین مؤثرند.

نقش آبرنگ بهترین موسسه در انجام طراحی لوگوی سایت برای کسب و کار شما است، با ما حرفه ای بدرخشید!

آدرس :

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

شماره های تماس :

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید