08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

دلایل عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی

5/5
دلایل عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی

دلایل عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی

در این مقاله به بررسی دلایل عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی پرداخته میشود. یک طراحی موفق کاتالوگ می تواند احساسات مشتریان را جلب کرده و آنها را به خرید محصولات شما وادار کند. اگر محصولات و خدمات شما با کیفیت و کارآمد باشد، اما نتوانید آنها را به خوبی تبلیغ و ارائه کنید، پتانسیل خود را محدود خواهید کرد. بنابراین، مهم است که این ابزار ارتباطی مانند کاتالوگ؛ برند خود را به بهترین شکل معرفی کنید.

طراحی اولیه کاتالوگ باعث رونق کسب و کار شما می شود، اما اگر نکات مهمی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت را رعایت نکنید، ممکن است با کاتالوگ تبلیغاتی، برند خود را از خطرات عدم فروش قرار دهید. شاید کلمه “خطر” برای شما کمی کلیشه ای و پیش پا افتاده به نظر برسد، اما اینطور نیست. یک ابزار تبلیغاتی مانند یک کاتالوگ نشان دهنده برند شما در دست مشتریان و مخاطبان بالقوه است. بنابراین اگر کاتالوگ شما انسجامی در طراحی، هماهنگی، کیفیت در محتوا نداشته باشد، می تواند کل برند شما را تحت تاثیر قرار دهد. برای یادگیری نکات مهم با ما همراه باشید.

نکات مهم در فروش با کاتالوگ تبلیغاتی

  • مشتری خود را بشناسید: کلیدی برای موفقیت در فروش

هر محصول یا خدماتی مشتریان خاص خود را دارد. مشتریان شما یا عموم مردم هستند یا بخش خاصی از آن. شاید شما آن را به چند قشر از جامعه بفروشید. اما آنچه مهم است این است که به مخاطب خود چه بگویید و چگونه آن را بگویید؟

واقعا مشتری شما کیست؟ بهترین راه برای برقراری ارتباط با او چیست؟ آیا به خاطر شغلش روزنامه زیاد می خواند یا مشترک مجله تخصصی خاصی است؟ آیا او زیاد تلویزیون تماشا می کند؟ و… .

اولین قدم این است که بفهمید مشتری شما علاقه مند به کسب اطلاعات در مورد چه روشی در شغل خود است. اگر مهندس باشد، احتمالاً مشترک یک مجله مهندسی خاص است. اگر آشپز باشد شاید برنامه های آشپزی را از تلویزیون دنبال می کند. اگر خانه دار باشد، ممکن است علاقه زیادی به مجلات خانوادگی داشته باشد.

اگر مشتری شما به هیچ طبقه خاصی تعلق ندارد و هر کسی می تواند با شما تماس بگیرد و محصول شما را بخواهد، چگونه می توانید به او نزدیک شوید؟ . این اولین قدم است آشنایی با روش های ارتباط با خریدار با هدف قرار دادن تبلیغات خود، این امر باعث می‌شود تبلیغی که برای آن هزینه کرده‌اید به کسی برسد که اصلاً به فعالیت شما نیاز ندارد.

بیشتر بخوانید مقاله دلایل عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی : طراحی و چاپ کاتالوگ

معرفی فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ
  • شناخت رقبا و ایده پردازی

این روزها کسب و کارهای زیادی وجود دارند که در حال تبلیغ و توسعه کسب و کار خود در بازارهای آفلاین و آنلاین هستند، یکی از راه هایی که می تواند به شما در موفقیت در تبلیغات کمک کند، شناخت رقبا و بررسی وجود آنهاست. .

با شناخت سایر کسب و کارها، می توانید با نقاط قوت و ضعف آنها آشنا شوید و بیشتر بر نقاط ضعف خود تمرکز کنید تا بتوانید محصولات و خدمات خود را بهبود ببخشید و به طور موثرتری تبلیغ کنید. در نتیجه، تمایز خود را ثابت کنید. چرا باید مشتریان به شما اعتماد کنند، آیا محصولات شما کیفیت بهتری دارند؟ ارزانتر است؟ تفاوت خرید از برند شما با سایر برندها چیست؟

با بررسی رقبا، قطعا با نحوه و نحوه اجرای تبلیغات آنها آشنا خواهید شد. شما می توانید با تماشای کاتالوگ های آنها ایده ایجاد کنید و کاتالوگ های اولیه را طراحی و ارائه کنید.

  • کالای خود را بشناسید

مرحله دوم بیان ویژگی ها و مزایای محصول است. البته بین ویژگی و مزیت تفاوت وجود دارد. این مزایا هستند که محصول را می فروشند. ویژگی ها فقط با مزایا همراه هستند.

به عنوان مثال، اگر مخلوط کن را می فروشید که برق کمتری مصرف می کند، این یکی از ویژگی های آن دستگاه است. مزیت آن در کاهش هزینه ها است. مردم بیشتر به اصطلاح «کاهش هزینه» توجه می کنند تا اصطلاح «صرفه جویی در برق». این مزایا ارزش کالاها هستند. محصول با ارزش محصولی است که مزایای بیشتری داشته باشد. بنابراین باید فهرستی از تمام ویژگی ها و مزایای محصول یا خدمات خود داشته باشید و به مشتری اجازه دهید همه آنها را بداند.

  • طراحی منسجم و اصولی

در مرحله قبل با دیدن کاتالوگ های مختلف ایده گرفتید و حالا نوبت به انتخاب سبک و نوع طراحی و چیدمان کاتالوگ می رسد، البته قبل از هر چیز باید نوع کاغذ و نوع کاغذ را مشخص کنید. نوع برش کاتالوگ (ابعاد صفحه)؛ تا بتوانید به راحتی ابعاد محتوای موجود در هر صفحه را تعیین کنید.

طراحی منسجم و به دور از پراکندگی، ذهن بیننده را آرام می کند، زیرا ذهن انسان قطعاً به دنبال نظم و انسجام است. بی نظمی حس سردرگمی را منتقل می کند. برای این کار باید از فضای نگاتیو و ابعاد مناسب و حجم متعادل متن و تصویر در حین طراحی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید مقاله دلایل عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی : قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان

معرفی فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ

شما نیازی به درج تصاویر خیلی بزرگ یا قرار دادن توضیحات زیاد در کنار محصولات ندارید، اینجاست که هنر و خلاقیت یک طراح با تجربه را درک خواهید کرد. اگر تجربه ای در زمینه طراحی کاتالوگ ندارید، توصیه می کنیم با یک طراح حرفه ای یا یک شرکت تبلیغاتی مجرب همکاری کنید تا نتایج موثر کاتالوگ را در فروش و توسعه کسب و کار خود مشاهده کنید.

  • رنگ های مناسب را انتخاب کنید

کاتالوگ ها بخش مهمی از هر کمپین بازاریابی هستند. هنگامی که کاتالوگ ها با سایر ابزارهای بازاریابی مانند رسانه های اجتماعی و سایر محصولات چاپی ترکیب شوند، می توانند بسیار مؤثر باشند. این امر به ویژه زمانی صادق است که آنها به مشتریان بالقوه ای داده شوند که قبلاً به محصول یا خدمات شما علاقه نشان داده اند. طراحی کاتالوگ موثر می تواند به کاهش ضایعات، افزایش نرخ تبدیل مشتری و به طور کلی بازدهی بهتر در سرمایه گذاری بازاریابی شما کمک کند.

 به همین دلیل برای جلوگیری از عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی، انتخاب تمام عناصر موجود در کاتالوگ مانند رنگ ها بسیار مهم است. رنگ های استفاده شده در طراحی کاتالوگ باید نشان دهنده برند شما باشد و احساس هر محصول و فصل را به تصویر بکشد. درست از لحظه ای که مخاطب صفحه جلد کاتالوگ را می بیند، رنگ ها باید توجه را به محصولات برجسته شما جلب کنند.

برای جلب توجه نیازی به استفاده از همه رنگ ها نیست، همانطور که گفته شد می توانید با استفاده از رنگ لوگوی شرکت خود یک پالت رنگی مناسب انتخاب کنید و طرح را با همان طیف رنگی ادامه دهید.

  • عکسبرداری از محصولات را جدی بگیرید

وقتی صحبت از فروش محصولات یا خدمات از طریق کاتالوگ محصول می شود، تصویر محصول شما بدون شک یکی از مهم ترین عوامل متقاعد کننده است، به خصوص برای خریدارانی که به دنبال بررسی و شناخت برند شما هستند.

نقش آبرنگ با داشتن بیشترین سابقه در زمینه کاتالوگ و طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای آماده برای قبول سفارشات شماست.

معرفی فونت مناسب برای طراحی کاتالوگ

مخاطبان و مشتریان قرار است شما را از روی کاتالوگ در دستشان قضاوت کنند. بنابراین، باید بتوانید آنها را متقاعد کنید که از شما خرید کنند، نه اینکه کاتالوگ شما را ببندند و دیگر سراغ آن نروند، حالا تصور کنید بازار هدف و سایر رقبا را شناسایی کرده اید و طرح مناسبی را انتخاب کرده اید، اما تصاویر محصول شما داشتن عکس های بی کیفیت یا تکراری در اینترنت، دقیقا همین نکته باعث عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی می شود.

نکته اینجاست که کاتالوگ قرار است یک برند و محصولات آن را برای فروش و برندسازی معرفی کند، اما حتی تصویر واضح و باکیفیتی از محصولات وجود ندارد. بنابراین مخاطب احساس بی اعتمادی خواهد کرد.

در گام اول، کاتالوگ ها از طریق عناصر بصری بر احساسات مشتریان تاثیر می گذارند، بنابراین نادیده گرفتن این موضوع تاثیرات خوبی برای برند شما نخواهد داشت.

یک عکاس حرفه ای می تواند هدف برند شما را در تصویر ثبت کند و احساسی را که می خواهید به بیننده القا کند. بنابراین توصیه می کنیم با استفاده از تصاویر تبلیغاتی مناسب، قدرت کاتالوگ خود را چند برابر کنید.

کلام آخر مقاله دلایل عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی

در این مقاله سعی کردیم نکات مهمی را برای طراحی موثر به شما توضیح دهیم تا با کاتالوگ تبلیغاتی که برای برند شما تنظیم می کند از خطرات عدم فروش جلوگیری کنید.

شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ در اصفهان

آیا تا به حال برای طراحی کاتالوگ تخصصی و حرفه ای خود اقدام کرده اید؟ چه تاثیرات مثبتی را پس از سفارش کاتالوگ خود در کسب و کارتان مشاهده نمودید؟ آیا بازدهی کارتان بیشتر نشده است؟ اگر هیچ کاتالوگ طراحی شده ای ندارید، هنوز هم دیر نیست. پس از اینکه نمونه کارهای ما را مشاهده کرده و در مورد طراحی و چاپ کاتالوگ برندتان تصمیم گرفتید، جهت ارائه نمونه کارهای بیشتر و متناسب با کسب و کار شما و همچنین اطلاع از قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ ، با مشاوران نقش آبرنگ به شماره 03131323008 تماس گرفته تا شما را در این کار راهنمایی کنیم.

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید