031-31323008-9
021-28427209

08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی

5/5
خصوصیات عکاسی صنعتی

خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی

در این مقاله به بررسی موضوع خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی پرداخته میشود. عکاسی صنعتی یا به عبارتی Commercial Photography در واقع روشی برای تقویت پل ارتباطی میان مشتریان و تجارت آن ها است. روشی که بوسیله آن فروشندگان کالا و سرویس ها میتوانند به وسلیه تصاویر جالب و چشم گیر مشتریان را جلب و مسیر برندسازی را شروع نمایند. اولین رابطه مشتری با محصول ها در واقع از یک عکس آغاز می گردد و این عکس می بایست آینه تک تک نمای خصوصیات و خصوصیت‌ های کالا باشد و سبب ساز او‌لین اثر مثبت روی مشتری گردد.

تعریف عکاسی صنعتی را می‌توانیم این طور ذکر کنیم: عکاسی از هر محصول، سرویس ها و یا این که محیط جهت تبلیغ و نمایش و باخبر ساختن عموم از حضور این برند کسب و کار در دنیای تجاری. این عکس‌ها جهت استفاده در بروشور، خبرنامه، تراکت‌های تبلیغاتی، وب سایت و فضاهای مجازی در نظر گرفته می شود. عکاسی صنعتی شاخه ‌های زیادی دارد که هر عکاس با دقت به تخصصش در آن درگیر به کار میباشد.

با گسترش دنیای وب و دیجیتال این نوع عکاسی اهمیت بیشتری پیدا نموده است و بر این مبنا قیمت عکاسی تبلیغاتی مبنی بر تعرفه عکاسی دیجیتال روز به روز در گیر تغییر تحول می شود. این نوع عکاسی بهترین خصوصیت‌های هر کالا یا سرویس را به نمایش میگذارد، و بیننده را به خرید ترغیب می‌نماید. Commercial Photography فقط یک ابزار اثر گذار برای بازاریابی نیست؛ بلکه برگ موفق ‌ایست که حقیقتا میتواند فروش شما‌ را ارتقا دهد.

تصور کنید یک وبسایت سریع و جذاب با روان ترین رابط کاربری ممکن را دارید. میلیون‌ها تومان هم برای تبلیغات هزینه کرده‌اید. البته زمانی مشتری به وب سایت‌تان سر میزند، با عکس‌های بی‌روح و بی ربط مواجه میشود. اینگونه تصاویری:

 • کسب‌وکار را غیرحرفه‌ای نشان می‌دهند؛
 • نمی‌توانند با مشتری ارتباط برقرار کنند؛

و نهایتا مشتری وبسایت را ترک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی : عکاسی صنعتی در اصفهان 

با این فرض که میخواهید محصولاتتان را در اینستاگرام با دنبال‌کننده‌ها به اشتراک بگذارید. این روز ها حتی برای یک لحظه هم نمی توان اشتراک تصاویر ساده و بی کیفیت را در این شبکه اجتماعی تصور کرد. اگر توجه کرده باشید، حتی کسب و کارهای خانگی یک‌نفره هم از متخصصان و اصول عکاسی صنعتی کمک  می گیرند. یا این که دست‌کم آن را در خانه را با تجهیزات مختصر جاری انجام می دهند.

خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی برای کسب و کارها

هدف عکاسی صنعتی و استفاده از خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی ، متقاعد‌سازی مشتری میباشد؛ به این ترتیب مهم‌ترین خاصیت عکاسی صنعتی این میباشد که بتوانید نظر مثبت مشتری را جلب کنید و با ارائه‌ی روش‌ ای تازه و جالب، در ذهن وی به یادماندنی شوید. بدیهی است جهت رسیدن به این هدف، احتیاج به تیمی حرفه ای و ایده پرداز میباشد تا بتواند بازار هدف را شناسایی نماید و با آشنایی و درک نیازهای کاربر، بهترین عکاسی را به شایسته ترین صورت ممکن به تصویر بکشد.

 • بالا بردن سطح کیفیت تصویر برند شما

یکی از نکات با اهمیت در خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی بالا بردن سطح کیفیت تصویر میباشد. عکاسی صنعتی منجر به نمایش گذاشتن کالا و خدمات شما به صورت حرفه ای خواهد شد. مشتری شما می‎تواند به صورت موثرتری از ذات شغل و تولیدات شما باخبر گردد و هم ‎اینگونه یک وجهه حرفه ای برای کمپانی شما به وجود می‎آورد.

خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی
 • بالا بردن سطح برتری برند شما

بالا لردن سطح برتری برند یکی از راه های افزایش خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی میباشد. در شرایطی‌که شرکت شما قصد برگزاری یک رویداد بزرگ را دارد شما با استخدام یک عکاس صنعتی می‎توانید از این رویداد تصاویر جذابی بگیرید. شرکت‎ها می‎توانند این تصاویر را در وبسایت رسمی خود، بروشورها و فیس بوک منتشر نمایند تا برتری برند آن‎ها در پیش مشتریان بیشتر خواهد شد.

 • بالا بردن سطح آگاهی از برند

یکی از راه های خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی بالا بردن سطح آگاهی از برند است. عکس‎های خلاقانه می‎تواند بر روی مشتریان بالقوه اثر بادوامی بگذارد و همچنین به ارتقا فروش یک شرکت کمک کند.

 • افزایش فروش و برگشت سرمایه

انجام عکاسی صنعتی به صورت مبتکرانه و خلاقانه برای یک شرکت منجر بهبود فروش کلی و  برگشت سرمایه بیشتر ‎خواهد شد. در صورتی‌که یک شرکت قصد دارد در تصاویر محصولات توضیحات آن را نیز درج نماید، سطح فروش تولیدات آن به صورت مستقیم بالا می‎رود.

روش های عکاسی صنعتی

اصول عکاسی صنعتی در منزل یا محیط کار، برخی از مهم ترین اصول عکاسی صنعتی و حرفه‌ای باید مد نظر قرار دهید عبارتند از:

 • نحوه عکاسی از کارگاه‌های صنعتی متروکه و دورافتاده

بخش اعظمی سوله ‌‌های صنعتی متروکه دورافتاده میباشند و برخی از آنها پر ‌از شلوغی‌ میباشند و بعضی هم برعکس، سالم و آراسته‌اند. این نوع کارخانه‌ها، سوژه های جذابی برای یک عکاس صنعتی به حساب می‌آيند. در مورد این نوع مکان های صنعتی، باید از ایمنی و سلامت خود حداکثر اطمینان را حاصل فرمایید و قبل از ورود به ‌این قضیه، نسبت به ضریب ایمنی ساختمان و کارگاها و خطرهای موجود قطعا اطلاعات کسب فرمایید.

 • زاویه دید خود را برای برداشت عکس‌های دراماتیک تغییر دهید.

عکاسی صنعتی دیدی به اشخاص میدهد که شاید هیچ گاه در زندگی فردی تجربه نکرده‌اند استفاده از زاویه دید و دیدگاه خلاقانه از اهمیت خاصی برخوردار است. یک پرسپکتیو عالی، بیننده را به جای دوربین و در محل قرار میدهد.سعی کنید عکس صنعتی را حتی‌الامکان از زاویه‌ای بالاتر بگیرید.-

 • حتما کارکنان را وارد عکس کنید

همانگونه که پیش از این توضیح داده‌ایم، عکاسی در حین فعالیت اهمیت زیادی دارد ولی گاهی اشخاص تمایل ندارند که در عکس حضور داشته باشند، که بایستی تحت عنوان یک عکاس حرفه ای ، به این حس احترام بگذارید.تا جایی که ممکن است این نوع عکس‌ها را در مکان ثابت بگیرید و از سه پایه استفاده کنید.

بیشتر بدانید مقاله خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی : قیمت عکاسی صنعتی در اصفهان

قیمت عکاسی صنعتی
 • بر روی یک رنگ تمرکز کنید

برای افزایش خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی بر روی یک رنگ تمرکز کنید. عکس‌های صنعتی که شامل رنگ میباشند، موقعیت پویاتری دارند. حتی ‌در دل سیاه و سفید یک کارخانه صنعتی، بایستی بر روی یک رنگ تمرکز کنید تا احساس مورد نظر را به بیننده القا کنید. رنگ زرد جرقه‌های جوشکاری، رنگ قرمز فلز ذوب شده و مانند آن، هر یک راوی یک داستان ویژه برای مخاطبان عکس صنعتی هستند.

 • جزئیات را دست کم نگیرید

تمرکز هم زمان بر روی تصاویر بزرگ و جزئیات ریز و کوچک، هم در یک عکس صنعتی اساسی میباشد.

 • محوطه صنعتی را نشان دهید

نشان دادن بزرگی و عظمت یک کارگاه و سوله صنعتی اهمیت فراوانی دارد. محوطه و ساختمان‌های کارخانه را از دست ندهید.

 • با استفاده از افکت‌های نور، عکس‌های خلاقانه بگیرید:

محیط های صنعتی حاوی نورهای مختلفی میباشد که در جاهی دیگر کمتر وجود دارد. از این قابلیت و امکان، برای ساخت و ساز خلاقیت در عکاسی خود بهره بگیرید.

قیمت عکاسی صنعتی چقدر است؟

تعرفه عکاسی تبلیغاتی و صنعتی هر سال با سال دیگر متفاوت میباشد. برای مثال مطابق تعرفه عکاسی صنعتی، نرخ انواع موارد برای قیمت عکاسی صنعتی تعیین شده است و با اعتنا به شرایط کار و اصول فنی می توان نرخ دقیق تری برای قیمت عکاسی تبلیغاتی ارائه کرد.

نوع مشاغلی که عکاسی برای آن انجام می شود نیز بر روی ارزش عکاسی تبلیغاتی و صنعتی تاثیرگذار میباشد. این مشاغل شامل عکاسی صنعتی آرایشی، مبلمان، غذا، عطر، زیورآلات، صنایع دستی، کافه و … می گردد. به دنبال عوامل اثرگذار بر هزینه عکاسی صنعتی را بررسی مورد بررسی قرار می دهیم.

بیشتر بخوانید خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی : ساخت تیزر تبلیغاتی در اصفهان

خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی

مدت زمان عکاسی عامل موثر بر خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

 او‌لین عاملی که بر خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی اثر می گذارد، مدت زمانی میباشد که عکاسی به طول می‌انجامد. در عکاسی صنعتی ممکن است عکاسی محصولات گاهی چندین روز زمان ببرد. از جمله برای عکاسی از کارخانجات و فضاهای صنعتی، نشانه دادن مجموعه و فضای بیرونی آن و سپس فضای داخلی و تجهیزات کارخانه زمان زیادی را لازم دارد که همین امر تاثیر به سزایی بر هزینه عکاسی صنعتی خواهد داشت.

در بعضی حوزه های عکاسی صنعتی نیز مانند عکاسی مد که به حضور مدل مستلزم میباشد، احتمال دارد مراحل عکاسی صنعتی چند روز به طول بینجامد و بر این اساس قیمت عکاسی تبلیغاتی نیز تغییر پیدا می کند.

تعداد فریم‌ ها در تعرفه عکاسی صنعتی

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر هزینه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، تعداد فریم های عکاسی است.

تاثیر تجهیزات عکاسی بر روی خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی

نقش امکانات عکاسی در تهیه و تنظیم عکس با کیفیت از  محصولات و خدمات بسیار اساسی میباشد و همینطور از عوامل موثر بر هزینه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به محسوب می شود. برای مثال استفاده از هرکدام از لنزهای باز، لنزهایی با زوم مطلوب، لنز ماکرو، رفلکتور، سان بلاک، سه پایه عکاسی، نورافکن، فلاش و همینطور امکانات منحصربه‌فرد عکاسی هوایی مانند هلی شات به نوع عکاسی ارتباط دارد و می ‌تواند بر هزینه عکاسی صنعتی اثر بگذارد.

تاثیر چیدمان و فضاسازی در خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی

در اینجا به تاثیر چیدمان و فضا سازی در خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی پرداخته میشود. اگر به دنبال عکاسی صنعتی در محل می باشید، بایستی دقت داشته باشید که عکاسی از برخی محصولات نیاز به دکوراسیون و فضاسازی دارد که‌این قضیه مطابق با تعرفه عکاسی از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه عکاسی به حساب آورده می شود. معمولا استفاده از زمینه سفید در لیست تعرفه عکاسی تبلیغاتی جزو ارزان‌ها محسوب می‌ شود.

تجربه کاری عکاس در خصوصیات و قیمت عکاسی صنعتی

تجربه و مهارت عکاس صنعتی بر جذابیت محصول در عکاسی اثر زیادی دارد و بر این اساس از دست عوامل موثر بر هزینه عکاسی تبلیغاتی و صنعتی محسوب می شود. برای مثال انتخاب نورپردازی مطلوب، رعایت اصول هنری مانند دکوراسیون خلاقانه و ترکیب بندی، تعیین زاویه مطلوب محصول، اصلاح رنگ عکس، ادیت و روتوش عکس از جمله مهارت‌هایی میباشد که هرچه عکاس در آنها توانمندتر باشد، به تبع آن هزینه عکاسی صنعتی هم بیشتر خواهد بود.

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید