08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

بک گراند فولو

5/5
بک گراند فولو

چطور بیشتر بک گراند فولو کنیم؟

در این مقاله به بررسی بک گراند فولو پرداخته میشود. عکاسان معمولاً موافق هستند که اغلب عکس‌هایی که سوژه در آن واضح است و پس‌زمینه تار یا بک‌گراند محو ( فولو ) است، حرفه‌ای‌تر از عکس‌هایی هستند که همه چیز به یک اندازه واضح و تخت و به اصطلاح در فوکوس است.

به طور معمول، این تکنیک فوکوس انتخابی یا همان Blur عکس 100٪ در دوربین انجام می‌شود و می‌توان با انتخاب تنظیمات مناسب دوربین عکاسی و لنز به روشی خاص به آن دست یافت.

7 روش افزایش بک گراند فولو

 • افزایش فاصله سوژه تا پس زمینه

فاصله زمینه تا سوژه فقط یک تنظیم دوربین یا لنز نیست، بلکه یک روش ترکیب‌بندی است که عامل تعیین کننده دیگری در میزان Blur پس زمینه در یک عکس به حساب می‌آید.

 • کاهش فاصله دوربین تا سوژه برای blur فولو

افزایش فاصله سوژه تا پس‌زمینه باعث می‌شود هر چه سوژه از پس‌زمینه دورتر شود، پس‌زمینه به‌طور فزاینده ‌ای فولو یا محو شود. برای رسیدن به این ظاهر، از سوژه با فاصله‌ای دور از پس زمینه عکس بگیرید.

کاهش فاصله دوربین تا سوژه باعث می‌شود هر چه سوژه به دوربین نزدیک‌تر شود پس‌زمینه به طور فزاینده‌ای تار شود. اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری از عناصر دیگر در عکس ببینید، از سوژه نزدیک‌تر به پس‌زمینه عکس بگیرید.

اگر یک عکاس بهترین تنظیمات را برای یک عکس گروهی می‌خواهد، جایی که باید از دیافراگم بسته و فاصله کانونی کوتاه استفاده کند تا مطمئن شود همه در فوکوس هستند، اما همچنان می‌خواهد پس‌زمینه تار به نظر برسد، منطقه‌ای را پیدا می‌کند که در آن اشیاء پس‌زمینه بیشتر هستند. فاصله از گروه سوژه‌ها راه حل اصلی برای داشتن بک گراند فولو است.

برای مشاهده عکاسی تبلیغاتی در اصفهان، روی دکمه زیر کلیک کنید :)nv

بک گراند فولو
 • ایجاد بک‌ گراند فولو در دوربین کانن

عکاسانی که از دوربین‌های عکاسی کانن استفاده می‌کنند با استفاده از تنظیمات این دوربین نیز می‌توانند در ایجاد پس‌زمینه‌ تار موفق عمل کنند. دوربین‌های عکاسی کانن دو حالت مختلف عکاسی تحت عنوان تنظیمات ماکرو و حالت اولویت دیافراگم برای ایجاد پس زمینه‌ تار در اختیار عکاسان قرار داده است.

 • استفاده از لنز با دیافراگم باز

پس‌زمینه در دیافراگم‌های باز بیشتر فولو می‌شود. دیافراگم دریچه‌ای در لنز است که به نور اجازه ورود به دوربین را می‌دهد که با f-stop اندازه‌گیری می‌شود. یک لنز با دیافراگم باز، دستیابی به بک گراند محو یا تار را بسیار آسان‌تر می‌کند.

یک دهانه بزرگ‌تر (f-استاپ کوچک، مانند f/2.0) عمق میدان کمتری نسبت به یک دهانه باریک (f-stop بزرگ، مانند f/16) ایجاد می‌کند. به خاطر داشته باشید که دیافراگم میزان نور ورودی به سنسور دوربین را نیز کنترل می‌کند، بنابراین هنگام تنظیم باید برای نوردهی مناسب برای این مورد را در نظر گرفت.

عکاسان پرتره اغلب لنزهایی با بازترین دیافراگم f/1.2 تا f/2.8 را ترجیح می‌دهند، زیرا این لنزها به آنها اجازه می‌دهد پرتره‌هایی با پس‌زمینه بسیار تار ایجاد کنند. عکاسانی که از مناظر، معماری، وسایل نقلیه یا صحنه‌های دیگر عکس می‌گیرند ممکن است ترجیح دهند با دیافراگم بسته‌تری مانند f/8 یا f/16 عکاسی کنند تا تمام قسمت‌‌های تصویر در فوکوس باشد.

 • استفاده از تنظیمات ماکرو برای ایجاد بک گراند فولو

یکی از راه های افزایش بک گراند فولو استفاده از تنظیمات ماکرو است. برای اینکه از تنظیمات ماکرو دوربین‌های دیجیتال کانن برای ایجاد پس زمینه‌ تار استفاده کنید باید دوربین را بر روی حالت دیافراگم باز و سرعت شاتر سریع قرار دهید تا به این ترتیب به صورت خودکار پس زمینه‌ سوژه به حالت تار درآید. سپس حالت ماکرو یا سوپر ماکرو دوربین را روشن کرده و فلاش را غیرفعال کنید. برای پیدا کردن حالت ماکرو نیز کافی‌ست به علامت گل کوچک نشان داده شده در دوربین دقت کنید.

پس از این امر به سوژه‌ مورد نظر نزدیک شده و بر روی آن زوم کنید. پس از این که به مقدار کافی به سوژه نزدیک شدید، روی سوژه فوکوس کنید و دوربین را ثابت نگه دارید تا تصویر واضح شود. سپس می‌توانید نسبت به ثبت عکس اقدام کنید.

حال زمانی که از تنظیمات سوپر ماکرو به جای ماکرو استفاده کنید فرآیند تار کردن پس زمینه آسان‌تر نیز خواهد بود؛ چرا که در حالت سوپر ماکرو، عکاس می‌تواند در فاصله‌ چند میلی‌متری از سوژه قرار گرفته و به این ترتیب در تار کردن پس زمینه عملکرد بهتری داشته باشد. البته در هنگام استفاده از تنظیمات سوپر ماکرو باید توجه داشته باشید که نور کافی در فضا وجود داشته باشد تا در هنگام عکاسی سایه‌های ناخواسته ایجاد نشود.

 • استفاده از یک فاصله کانونی طولانی

یکی از راه های افزایش بک گراند فولو استفاده از یک فاصله کانونی است. فاصله کانونی به فاصله بین لنز تا سنسور دوربین (بر حسب میلی‌متر اندازه‌گیری می‌شود) زمانی که سوژه در فوکوس است، گفته می‌شود. لنزها فواصل کانونی زیادی دارند و یا یک فاصله کانونی ثابت (عدسی اصلی) یا یک فاصله کانونی متغیر (عدسی زوم) شناخته می‌شوند.

عکسی که با فاصله کانونی بیشتر گرفته می‌شود، سوژه را فشرده می‌کند و عمق میدان کم و بک گراند فولو ایجاد می‌کند. عکسی که با فاصله کانونی کوتاه‌تر گرفته می‌شود، باعث می‌شود تمام یا بیشتر عناصر عکس در فوکوس باشند.

بیشتر بدانید مقاله ‌بک گراند فولو: قیمت عکاسی صنعتی در اصفهان

بک گراند فولو
 • استفاده از حالت اولویت دیافراگم برای ایجاد پس زمینه‌ فولو

همانطور که گفته شد با استفاده از لنزهایی که دارای دیافراگم باز هستند، می‌توان نسبت به ثبت تصاویر با بک‌ گراند فولو اقدام کرد. حالت دیگری از دیافراگم وجود داشته که می‌تواند در ثبت تصاویر با پس ‌زمینه‌ تار کمک‌کننده باشد. این حالت تحت عنوان حالت اولویت دیافراگم شناخته می‌شود.

حالت اولویت دیافراگم یک حالت نیمه خودکار بوده که زمانی که مقدار f دیافراگم بر روی این حالت قرار گیرد دوربین کانن به شکل خودکار تنظیمات ایزو و سرعت شاتر را تنظیم می‌کند.

تکنیک‌های بعد از عکاسی برای فولو کردن بک گراند

 • ایجاد لایه‌های تاری در فتوشاپ

بهترین روش استفاده از ماسک‌های لایه و ابزار Gaussian blur است. با این ابزار می‌توانید اطراف سوژه را تار کنید و به فولو نسبی برسید.

 • اپلیکیشن AfterFocus

از جمله اپلیکیشن‌های کاربردی که می‌تواند برای تار کردن پس زمینه‌ عکس‌ها مورد استفاده قرار گیرد می‌توان به اپلیکیشن AfterFocus  اشاره کرد. این اپلیکیشن قابلیت نصب بر روی انواع گوشی اندروید و IOS را داشته و کاربران می‌توانند آن را از گوگل پلی و اپ استور دانلود کنند.

اپلیکیشن AfterFocus قابلیت تشخیص خودکار نقطه‌ کانونی عکس را داشته و به این ترتیب می‌تواند به صورت خودکار سایر قسمت‌های عکس را تار کند. البته امکان استفاده از حالت دستی تار کردن پس زمینه نیز در این اپلیکیشن وجود دارد.

ابزارهای متنوعی که در این اپلیکیشن تعبیه شده به عکاسان کمک می‌کند تا به صورت دقیق و طبیعی نسبت به تار کردن پس زمینه اقدام کنند.

 • اپلیکیشن Blur Image Background

افرادی که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند می‌توانند برای تار کردن پس زمینه‌ عکس‌های خود از اپلیکیشن Blur Image Background نیز بهره ببرند.

این برنامه از حجم کمی برخوردار بوده و به واسطه‌ کاربری آسان می‌تواند برای تار کردن سریع پس زمینه‌ عکس‌ها مورد استفاده قرار گیرد. اپلیکیشن Blur Image Background به صورت رایگان در گوگل پلی در اختیار کاربران قرار داده شده است اما شامل تبلیغات درون برنامه‌ای می‌باشد.

بیشتر بخوانید مقاله ‌بک گراند فولو : عکاسی صنعتی در اصفهان 

بک گراند فولو
 • فولو کردن عکس‌ها در اندروید

برخی از تلفن‌های اندرویدی، مانند سری گلکسی سامسونگ، قابلیت ‌های مشابهی از حالت پرتره را به آیفون ارائه می‌کنند تا به‌طور خودکار بک گراند محو را در عکس‌های شما ایجاد کنند. در غیر این صورت، اگر تلفن شما ظرفیت برنامه دوربین استوک را ندارد،توصیه می‌کنیم برنامه Auto Blur Background توسط Judi Studio را از فروشگاه Google Play دانلود کنید.

 • فولو کردن عکس‌ها در iOS

اگر هنوز عکس خود را نگرفته‌اید، می‌توانید از حالت پرتره برای بک گراند محو خودکار استفاده کنید.

اما اگر عکس را در حالت پرتره نگرفته‌اید، می‌توانید با استفاده از یک اپلیکیشن افکت را بعد از این عکس ایجاد کنید.ما Blur Photo Editor Background by Connects Ltd را در اپ استور می‌پسندیم، که به شما امکان می‌دهد عکس‌ها را با دقت بالایی ویرایش کنید.

کلام آخر مقاله بک گراند فولو

بهترین کار برای دستیابی به یک پس‌زمینه فولو تنظیمات صحیح دوربین هنگام عکاسی است.کیفیتی که در این روش ایجاد می‌شود به مراتب بالاتر از ادیت تصویر در فتوشاپ و اپلیکیشن‌هایی که می‌شناسیم است.

اما فراموش نکنید، همانطور که گفتیم اگر دوربین حرفه‌ای ندارید، ناامید نشوید شما با دوربین گوشی موبایل هم قادر به ثبت و ساخت یک عکس با پس‌زمینه تار هستید. کافی‌ست کمی تمرین کنید تا به نتیجه دلخواه‌تان برسید.

عکاسان معمولاً موافق هستند که اغلب عکس‌هایی با سوژه با فوکوس واضح و پس‌زمینه تار یا بک گراند محو ( فولو )، حرفه‌ای‌تر از عکس‌هایی هستند که همه چیز به یک اندازه در فوکوس است.

بیشتر بخوانید مقاله ‌بک گراند فولو : تعرفه عکاسی صنعتی

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید