08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

بهترین دوربین عکاسی صنعتی

5/5
دوربین عکاسی صنعتی

بهترین دوربین عکاسی صنعتی

در این مقاله به بررسی موضوع بهترین دوربین عکاسی صنعتی پرداخته میشود. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یکی سبک های پرطرفدار و درآمدزا در صنعتِ‌ تصویر میباشد. شاید خیلی از ما علاقه داشته باشیم در زمان کم به در آمد بالا به درآمد برسیم. البته امکانات در‌این سبک بسیار مهم میباشد و پا به پای مهارت و علم بایستی به این مورد توجه کرد. خب سوال این است؛ بهترین دوربین عکاسی صنعتی و بایستی چه خصوصیت‌هایی داشته باشد؟ کدام دوربین برند و مدل بهتری برای این سبک عکاسی میباشد؟

کیفیت تصویر خوب در رتبه نخستین با توجه به کیفیت لنز و اندازه سنسور گزینش میشود. دوربین های جمع و جور میتوانند هر دو را در خویش جای دهند، در حالی که تلفن های همراه به جهت پیاده سازی باریک، توان محدودی دارا هستند. در واقع دیافراگم و اندازه سنسور بسیار مهم میباشند.

در ادامه به معرفی تعدادی دوربین مطلوب برای عکاسی صنعتی می‌پردازیم. هر دوربین را معرفی و ویژگی ها آن را توضیح خوا‌هیم داد.

بهترین دوربین عکاسی صنعتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

بهترین دوربین عکاسی صنعتی می بایست از چندین خصوصیت‌ها و تجهیزات سود‌مند باشد تا شما بتوانید در هنگام انجام این فعالیت از آنان به کار گیری نمایید. در ادامه به معرفی این خصوصیت‌ها می پردازیم.

 • امکان استفاده از حالت دستی دوربین را بررسی کنید

به کار گیری حالت اتومات دوربین برای عکاسی صنعتی اشکالی ندارد، البته این عمل کمی ریسکی و غیر‌قابل اعتماد میباشد. از طرفی دیگر، تجهیزات و دقت قسمت خودکار دوربین‌ها، هنوز هم با دیده آدم قابل مقایسه نیست. به همین دلیل اکثر اشخاص درگیر در این حوزه سعی می کنند تا در هنگام عکاسی صنعتی، از حالت دستی دوربین بیشتر استفاده کنند.

بیشتر بخوانید بهترین دوربین عکاسی صنعتی : عکاسی صنعتی در اصفهان 

در‌حالتی که دوربین عکاسی شما از این شرایط پیکربندی برخوردار‌است، تلاش نمائید تا نوردهی را به طور دستی کنترل کنید، چون این مسئله میتواند از نوسان نوردهی در هنگام عکاسی خودداری نماید. چنانچه میخواهید، عکاسی محصول خودتان را با به کارگیری از فیلترهای کاهش نور ND انجام دهید و به گشوده نگه‌داشتن شاتر نیاز دارید، بایستی نوردهی را به طور دستی کنترل نمایید.

موقعی که از حالت دستی به استفاده می کنید، با اعمال پیکربندی ایزو، دیافراگم، سرعت شاتر و استفاده از نورسنج داخلی دوربین برای عکاسی محصول، می توانید به معیار نوردهی مورد نیاز برای ثبت عکس خودتان دست پیدا کنید.

در‌صورتی‌که میخواهید با به کار گیری  فیلترهای کاهش نور عکاسی نمایید، لازم است که فوکوس دستی دوربین برای عکاسی محصول را به فعالیت کنید، چون بخش اعظمی از دوربین‌ها نمی‌توانند از پشت این لنزها به طور اتومات فوکوس نمایند. درصورتی که پیکربندی فلش را به طور دستی انجام می دهید، می توانید افکت‌هایی را به وجود آورید که به هیچ عنوان در موقعیت اتوماتیک نیست.

 • آیا امکان استفاده از لنزهای مختلف وجود دارد؟

استفاده از تلفن‌های هوشمند برای عکاسی محصول امروزه، بسیار فراگیر میباشد، البته خب لنزهای داخلی این دوربین‌ها تمام تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی محصول را به شما ارائه نمی‌دهد. بهتر میباشد که دوربین استفاده شده برای عکاسی محصول، به شما قابلیت و امکان به کارگیری از لنزهای متعدد و تعویض آنان را بدهد.

بهترین دوربین عکاسی صنعتی

چنانچه می خواهید، از محصول خودتان در طبیعت استفاده نمایید و عکس‌های خودتان را با جزئیات محیط بگیرید، لنز واید مطلوب میباشد. برای ثبت عکس محصول از خط راه دور، لنزهای تله‌فوتو قابل‌ به کار گیری می‌باشند، این لنزها برای شما فضای بسته‌ای تولید می‌نمایند و از عمق میدان و توان بالایی بهره مند می باشند.

لنزهای زوم، نیز مسافت کانونی متغییر دارند و به شما قابلیت و امکان ادغام‌بندی‌های متفاوت در هنگام عکاسی از جنس را می دهند.

 • مقدار وضوح سنسور دوربین را بررسی کنید

در هنگام خرید بهترین دوربین عکاسی صنعتی محصول، می بایست دقت کنید که رزولوشن حسگرهای آن بالا باشد. وضوح بالای سنسور دوربین تاثیر قابل‌توجهی در چگونگی عکس منتشر‌گردیده محصول شما دارااست. هرچقدر تعداد مگاپیکسل‌های عکس ثبت شده بوسیله دوربین مناسب برای عکاسی محصول شما بیشتر باشد، سایز عکس بزرگتر و کیفیت آن نیز بیشتر میباشد.

وضوح بیشتر، به شما قابلیت و امکان می دهد که جزئییات بیشتری را ثبت کنید و عکس جالب‌تری منتشر کنید. توجه بیشتر این نوع از سنسورها، به شما کمک می‌نماید تا بتوانید ویرایش ‌های خودتان را عالی انجام دهید و ترکیب بندی بهتری داشته باشید.

در شرایطی که از دوربینی استفاده می نمایید که سنسور با رزولوشن بالاتری داشته باشد، شما در هنگام کات‌کردن یا این که برش عکس محدودیتی ندارید، چون سایز عکس شما به اندازه کافی بالا میباشد. شما می توانید از این روش برای حذف جزئیات اضافی در عکس استفاده فرمائید.

سنسور دوربین استفاده شده برای عکاسی محصول، بهتر است، رزولوشن بین ۴۰ تا ۱۰۰ مگاپیکسل داشته باشد تا بتوانید به راحتی و با‌کیفیت عالی عکس بگیرید و چاپ نمائید. افرادی که در ابتدای عکاسی از محصول می‌باشند، می توانند از دوربین‌هایی با رزولوشن پایینتر استفاده نمایند و نیاز خودشان را بر‌طرف نمایند.

3 دوربین از بهترین دوربین عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از محصولات

مقصود از عکاسی صنعتی یا این که تبلیغاتی، ثبت عکس ‌های تبلیغاتی یا صنعتی از تولیدات گوناگون یا خطوط ساخت ‌و ‌ساز و نمایش بیشتر آنان میباشد. ایده مهم، ارائه عکسهای جذاب میباشد تا مشتریان بتوانند کالاهای شما را خریداری نمایند و یا خط تولید و لوازم تولیدی صنعتی شما ‌را مشاهده نمایند.

در صورتی که می‌خواهید روی عکاسی حرفه ای تمرکز فرمایید، حتما به دوربین بهتر با لنز کیفیت عالی نیاز خواهید داشت. در اینجا 3 دوربین برتر برای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از محصولات وجود دارد که می‌توانید برای ثبت عکس با با کیفیت خریداری نمایید.

بیشتر بدانید مقاله بهترین دوربین عکاسی صنعتی : قیمت عکاسی صنعتی در اصفهان

بهترین دوربین عکاسی
 • Nikon D7200

یکی از بهترین دوربین عکاسی صنعتی دوربین Nikon میباشد. سنسور CMOS با DX-format که 24.2 مگاپیکسل ارائه میدهد

 • کارکرد ISO تا 6400 واحد
 • تولید کامل رنگ ها
 • مقدار زیادی بافر در RAW و JPG
 • Wi-Fi و NFC
 • مصرف کم باتری

D7200 دارنده ماتریس 24.2 مگاپیکسلی با فرمت DX و بدون فیلتر low-pass نوری (OLPF) میباشد و این قابلیت را میدهد تا تصاویر با حداکثر وضوح و رنگ زنده و سطح نویز کم بگیرید. این بهترین دوربین عکاسی صنعتی و تبلیغاتی میباشد که از سیستم فوکوس اتومات با دوربین های حرفه ای افسانه ای نیکون استفاده می نماید. این توجه شگفت انگیز عکسبرداری و تمرکز درست را ضمانت می نماید. برخلاف ورژن های گذشته، این دوربین میتواند بیشتراز 1000 تصویر بدون شارژ دوباره ثبت نماید.

لنز دوربین توصیه شده در بهترین دوربین عکاسی صنعتی:

لنز Nikon AF-S FX NIKKOR 50mm f / 1.8G

آیا به دنبال لنزی با کیفیت بالا و مسافت کانونی 50 میلی متر برای دوربین خویش می‌باشید؟ AF-S NIKKOR 50mm f / 1.8G دقیقاً همان چیزی میباشد که شما نیاز دارید. مجهز به دیافراگم سریع f / 1.8 میباشد که به شما قابلیت و امکان می‌دهد با عمق میدان کم تصاویر خوشگل و واضحی بگیرید. به این ترتیب میتوانید بدنه تصویر اصلی را برجسته کنید و پس زمینه را کمی تار کنید.

 • Fujifilm X-T2

یکی از بهترین دوربین عکاسی صنعتی دوربین Fujifilm میباشد.

نکات مثبت:

 • سنسور 24.3MP X-Trans CMOS III APS-C
 • بسیار شیک
 • ناوبری راحت
 • کیفیت عکس شگفت انگیز
 • انواع حالت های AF برای گرفتن عکس های واضح

نکات منفی:

 • از لحاظ داخلی پایدار نیست
 • فوکوس خودکار فاز با برخی لنزها عقب می ماند
 • عمر باتری کوتاه
 • در صورتیکه دستان بزرگی دارید، ممکن است دسته دوربین برای شما کوچک باشد.

این دوربین یکی از بهترین دوربین عکاسی صنعتی شیک به نظر می‌رسد، خصوصیت های بسیار خوبی برای عکسبرداری از محصولات را دارا است. اکثر عکاسان از طرح راحت دکمه کنترل بر روی بدنه دوربین و نه بر روی صفحه، با مدیریت حسگر یا کمک جوی استیک قدردانی می کنند. همینطور قابلیت استفاده از صفحه ی حسگر نیز وجود دارد.

این یک دوربین بهتر برای عکس های صنعتی و تبلیغاتی میباشد که به یک سنسور 24.3 مگاپیکسلی باکیفیت و یک سیستم فوکوس خودکار جدید برای به ثبت تصاویر پر جنب‌و‌جوش و جزئی مجهز گردیده ‌است. به گفته بخش اعظمی از عکاسان، دوربین های فوجی دارنده نمایش رنگی خاصی می باشند که‌ این دستگاه ها را به بهترین دوربین برای عکاسی از محصول ها و عکس های صنعتی تبدیل کرده.

همینطور حالت Advanced SR AUTO برای عکسبرداری هوشمند و کاملا خودکار وجود دارد که برای مبتدیان بسیار مطلوب میباشد. تعداد نقاط فوکوس از 49 به 91 ارتقاء یافته که بر کیفیت تصویر نیز تأثیر میگذارد.

بیشتر بخوانید بهترین دوربین عکاسی صنعتی : ساخت تیزر تبلیغاتی در اصفهان

بهترین دوربین عکاسی صنعتی

لنز دوربین توصیه شده در بهترین دوربین عکاسی صنعتی:

Fujinon XF 50-140mm F2.8 R LM OIS WR

یک لنز تله فوتو با فاصله کانونی استاندارد از 76 میلی متر * تا 213 میلی متر * و حداکثر دیافراگم F2.8 تمام استانداردهای مدرن را دارد و دارای مقاومت در برابر گرد و غبار/آب و دمای پایین، موتور خطی سه گانه و سیستم تثبیت درجه یک است.

 • Sony Alpha a6000

یکی از بهترین دوربین عکاسی صنعتی دوربین Sony Alpha میباشد.

نکات مثبت:

 • سنسور APS-C CMOS  و 24 مگاپیکسلی
 • کوچک و سبک
 • صفحه LCD را میتوانید کج کنید، بنابراین می توانید از زوایای مختلف عکس بگیرید
 • 179 نقطه فوکوس خودکار برای عکس های واضح
 • تصویربرداری HD1080/24/60p

نکات منفی :

 • شما باید مرتباً باتری را شارژ کنید
 • سرعت همگام سازی آهسته (1/160) و راه اندازی
 • عملکرد Wi-Fi کمی ضعیف است.

اگرچه سونی a6000 جمع و جور بسیار ساده به نظر میرسد، ولی عملکرد آن بسیار کارآمد میباشد. دوستداران دوربین های سونی مطمئناً سنسور 24 مگاپیکسلی و چشم انداز یاب فوق العاده OLED Tru-Finder را دوست دارند که 100٪ پوشش تصویر را فراهم می کند. با وجود تمایلات اخیر، این دوربین عکاسی صنعتی و تبلیغاتی دارای فیلتر shock-proof میباشد که جزئیات تصویر را تخت تأثیر قرار میدهد و از هر سطح و بافت عکس می گیرد.

می توانید صفحه را از هر زاویه عمودی کج نمائید. متأسفانه، به طور افقی حرکت نمی کند و حساس به لمس نیست، براین اساس تعیین نقطه focus سخت میباشد. عمر باتری نسبتاً کوتاه میباشد و شما بایستی آن را در داخل دوربین شارژ نمایید.

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید