08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات

5/5
اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات

اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات

در این مقاله به بررسی اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات پرداخته میشود. تبلیغات چاپی نامی آشنا برای همه است. برخی به عنوان صاحبان کسب و کار از آن استفاده کرده اند و برخی به عنوان مشتریان با کمک این نوع تبلیغات با محصولات و خدمات مورد نظر خود آشنا می شوند. امروزه شاهد استفاده گسترده از صنعت چاپ در اکثر امور اداری، شرکتی، تبلیغاتی و … هستیم به همین دلیل ما قصد داریم با معرفی بیشتر در مورد اهمیت چاپ، آگاهی شما را در این زمینه افزایش دهیم.

جذابیت و اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات در چیست؟

تبلیغات اگر حرفه ای باشد می تواند جلب توجه کند. اجرای ایده های خلاقانه در این دسته از تبلیغات برای مخاطب بسیار جذاب است و باعث می شود که تبلیغ شما را به دیگران نشان دهد.

به عنوان مثال پوسترهای تبلیغاتی خلاقانه مک دونالد که برای مناسبت های مختلف طراحی شده اند، توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان را به خود جلب می کند. حالا کار به جایی رسیده است که مردم تبلیغات مک دونالد را دنبال می کنند و منتظر دیدن طرح های خلاقانه محصولات چاپی این برند هستند. بنابراین اگر برند شما هم خاص است، به راحتی می توانید از صنعت چاپ کمک بگیرید تا توجه مخاطبان خود را به خود جلب کنید.

دلایل اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات یا بازاريابي

ممکن است هنوز مطمئن نباشید که آیا سرمایه گذاری و اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات برای شما مناسب است یا خیر؟ اما به گفته مجله فوربس، مواد چاپی و نشریات دیدگاهی از یک برند را به مشتریان خود ارائه می دهند که نمی توان آن را به صورت آنلاین تجربه کرد. در ادامه دلایلی را بیان می کنیم که اهمیت صنعت چاپ را بیش از پیش به ما نشان می دهد و اینکه چرا نشریات چاپی اثر ماندگاری بر بازار هدف دارند.

 • ماندگاری در ذهن

مطمئناً، مانند من و سایر افراد جامعه، در طول روز تبلیغات آنلاین دریافت می کنید که به ندرت در ذهن شما نقش می بندد، اما تبلیغات چاپی این مشکل را ندارند. به عنوان یکی از بزرگترین مزیت های استفاده از چاپ در بازاریابی می توان به ماندگاری طولانی مدت آن در ذهن اشاره کرد.

به طور کلی، افراد تمایل دارند اطلاعات را در زمان مناسب و با حوصله بیشتری بخوانند تا بتوانند آن را به خوبی تجزیه و تحلیل کنند. تبلیغات چاپی این امکان را برای مشتریان و مخاطبان شما فراهم می کند که اطلاعات دریافتی را در زمان مناسب و با حوصله بررسی کنند.

 • چاپ قابل لمس است

کاتالوگ ها، پوسترها، بروشورها و سایر انواع مواد چاپی فیزیکی هستند و می توانند ماه ها یا حتی سال ها پس از دریافت در دفاتر یا منازل باقی بمانند.

 • چاپ معتبر است

یکی از موارد اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات اعتبار آن است. درست مانند احساسی که با دیدن مجله مورد علاقه خود در قفسه به شما دست می دهد، احساس مشابهی (مالکیت) در مورد یک اثر چاپی نیز وجود دارد. می‌توانید هر زمان که بخواهید مطالب چاپ شده را کنار بگذارید و دوباره خواندن آن را از سر بگیرید. یک بازاریاب دوست دارد یک قطعه چاپ شده در گوشه ای بنشیند تا ما برگردیم و آن را بخوانیم.

 • چاپ معرف نام تجاري (Brand) شماست

بازاریابان اهمیت داشتن یک نام تجاری شناخته شده را می دانند و نشریات چاپی راهی برای ایجاد نام تجاری شما هستند. استفاده از طراحی زیبا و چاپ آن می تواند به شناخته شدن برند شما کمک کند.

 • چاپ كمك مي كند كه به بازار هدفتان برسيد

یکی از موارد اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات رسیدگی به بازار هدف است. طراحی و قرار دادن تبلیغات شرکت شما در نشریات، روزنامه ها و مجلات می تواند به شما در دستیابی به مخاطبان هدف کمک کند. با تحقیقات ویژه می توانید برند خود را به صورت استراتژیک در مکان مناسب و در زمان مناسب و در مقابل مخاطبان مناسب قرار دهید.

 • مطالب چاپي زمان بيشتري مخاطب را درگير مي كنند

وب سایت ها اغلب در عرض 15 ثانیه از هر 15 بازدید مشاهده می شوند. وقتی یک مشتری یا مشتری بالقوه یک مقاله چاپ شده را می خواند، زمان بیشتری درگیر می شود. به طور متوسط، یک مصرف کننده 43 دقیقه را صرف خواندن یک مجله می کند.

پیشنهاد مطالعه در مقاله اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات : طراحی و چاپ بسته بندی

اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات

تبلیغات چاپی در مقابل تبلیغات دیجیتال

اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات که امروزه بسیار پرطرفدار است، نتوانسته است بر تبلیغات چاپی غلبه کند و به رهبر صنعت تبلیغات جهان تبدیل شود. دلیل چیست؟ با کمی تامل و تحقیق در این زمینه متوجه می شویم که عموم مردم اهمیت چندانی به تبلیغات دیجیتالی نمی دهند و از کنار آنها می گذرند. عدم اعتماد به فضای مجازی می تواند یکی از دلایل این پدیده باشد. در مقابل، تبلیغات چاپی ملموس و قابل لمس هستند و هر چیزی که لمس می شود واقعی تر به نظر می رسد. اعتبار این ابزار تبلیغاتی نسبت به همتای خود در دنیای دیجیتال اعتماد بیشتری به دست آورده است. در زیر دلایلی برای محبوبیت و اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات در مقایسه با تبلیغات دیجیتال آورده شده است:

 1. تبلیغات چاپی واکنش های احساسی بالاتری دارند.
 2. رسانه های چاپی در هدایت مخاطب به سمت مشتری شدن موفق ترند.
 3. تبلیغات چاپی بهتر در ذهن مخاطب حک می شود.

تاثیر گذاری تبلیغات چاپی چطور امکان‌پذیر است؟

بسیار واضح است که هر کاری توسط متخصصان انجام شود بهترین کیفیت را خواهد داشت. در بازاریابی از طریق رسانه های چاپی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر به دنبال ایده های جدید، خلاقانه، کارآمد و مناسب برای کسب و کار خود هستید، باید برای استفاده از ابزارهای تبلیغات چاپی با متخصصان این حوزه مشورت کنید.

پیشنهاد مطالعه در مقاله اهمیت چاپ در صنعت تبلیغات : قیمت طراحی و چاپ بسته بندی در اصفهان

چاپ در صنعت تبلیغات

شرکت های استارت آپی زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. اما تجربه کافی ندارند. اگر می خواهید از بازاریابی تبلیغات چاپی برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنید، بهتر است از تجربه چندین ساله شرکت های معتبری که مدت هاست در این زمینه فعالیت می کنند، استفاده کنید.

نقش آبرنگ ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ است، با ما حرفه ای بدرخشید!

 • آدرس:

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5 ، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

 • شماره های تماس:

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید