031-31323008-9

021-28427209

08 30 32 31 031
09 72 42 28 021

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

5/5
اشتباهات رایج در طراحی لوگو

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

یک لوگوی موفق، لوگوی به یاد ماندنی، جذاب و متناسب با برند است. شما باید هدف برند، مخاطبان و صنعتی که شرکت در آن فعالیت می کند را در نظر بگیرید. از نظر اجرا، باید مطمئن شوید که لوگوی شما دارای رنگ های منطبق است و تایپوگرافی واضح است. لوگو یکی از مهم ترین سرمایه گذاری هایی است که یک اصل اساسی در رونق کسب و کار محسوب می شود. اما بسیاری این کار را بسیار آماتورانه و ضعیف انجام می دهند. اگر لوگوی آماتور طراحی کنید، کسب و کار شما نیز همینطور خواهد بود.

برای ساخت یک لوگوی خوب باید در قدم اول با اشتباهات رایج در طراحی لوگو آشنا باشیم تا بتوانیم در عمل از این اشتباهات جلوگیری کنیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

خطاها و اشتباهات رایج در طراحی لوگو

 • کپی برداری از لوگوهای دیگر

یکی از اولین و بزرگترین اشتباهات در طراحی لوگو این است که لوگوی شما کپی برندهای دیگر است. در این صورت برند شما یک برند حرفه ای نخواهد بود، نمی توانید لوگو ثبت کنید و قابل تشخیص نخواهید بود. کپی کردن این پیام را منتقل می کند که شما در زمینه کاری خود چیز زیادی برای گفتن ندارید و حتی برای ارائه یک لوگوی منحصر به فرد و متمایز وقت نگرفته اید. بنابراین هرگز نباید چنین اشتباهی در طراحی لوگو مرتکب شود. در ضمن کپی برداری غیر قانونی است.

 • تداخل رنگ‌ها

هرچه رنگ های بیشتری انتخاب کنید، تعادل همه آنها با هم دشوارتر خواهد بود. انتخاب رنگ نادرست می تواند تلاش شما را برای یک طراحی عالی خیلی سریع از بین ببرد. این تداخل رنگ ها یکی از اشتباهات رایج در طراحی لوگو است. مشتری خود را در فرآیند طراحی شرکت دهید، از آنها سؤال بپرسید – تا بتوانید تعیین کنید که کدام رنگ برای کسب و کار آنها مناسب است.

 • جزئیات زیاد و مقیاس ناپذیری

ایده هایی که ما در لوگوها استفاده می کنیم باید ساده باشند، زیرا در مقیاس های کوچکتر ظرافت آنها قابل مشاهده نیست و محو می شود. برای چاپ در سایزهای کوچکتر مناسب نیست.

بیشتر بخوانید مقاله اشتباهات رایج در طراحی لوگو : قیمت طراحی لوگو

اشتباهات رایج در طراحی لوگو
 • عدم قابلیت فشرده‌ سازی

اشتباهات رایج در طراحی لوگو شامل عدم قابلیت فشرده سازی می باشد. عدم توانایی در فشرده سازی لوگو یکی از نقاط ضعف لوگو است. زیرا ممکن است برای تبلیغ لوگو شرایطی وجود داشته باشد که در صورت فشرده نبودن ابعاد لوگو، امکان قرار دادن لوگو در قالب خاصی وجود نداشته باشد، اینجاست که با مشکل مواجه خواهید شد. بنابراین اگر لوگویی بزرگ طراحی کرده اید، در طراحی لوگو اشتباه کرده اید.

جالب است بدانید که هر چه جلوتر می روید، فشرده سازی طراحی لوگو اهمیت بیشتری پیدا می کند. وجود شبکه های اجتماعی نیز بر چنین مواردی افزوده است؛ اگر برای تبلیغ یک لوگو مجبور باشید آن را در یک استوری در شبکه های اجتماعی قرار دهید، به اهمیت قابلیت فشرده سازی لوگو پی خواهید برد.

 • استفاده از تایپوگرافی غلط و نابجا

اشتباهات رایج در طراحی لوگو شامل تایپوگرافی یا استفاده از فونت در حین طراحی است. این مورد می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد که اغلب مورد توجه طراحان قرار نمی گیرد و باعث کاهش استانداردهای یک لوگو می شود. ناخوانا بودن فونت استفاده شده، متن ریز یا درشت، استفاده از رنگ های نامناسب و … همه از اشتباهاتی هستند که طراحان مرتکب می شوند.

زمانی که برندی علاقه مند است نام خود را در طراحی لوگو داشته باشد، طراح باید با خلاقیت خود بهترین نمونه را برای تایپوگرافی در نظر بگیرد و از بروز مشکل در آن جلوگیری کند. برای مثال فونت و رنگی را در نظر بگیرید که از فواصل مختلف قابل خواندن و درک باشد. رعایت نکات ذکر شده و جلوگیری از بروز آنها در حین طراحی لوگو، استاندارد بودن کار نهایی یک طراح و عاری از هرگونه مشکل رایج در این زمینه را تضمین می کند. همچنین به بحث تکنیک های برندسازی نیز توجه شده است.

 • ایجاد یک طرح پیچیده

ایجاد یک طرح پیچیده یکی از اشتباهات رایج در طراحی لوگو است. از طریق سادگی، زیبایی فوق العاده ای به دست می آید.” طراحی لوگوی شما باید ساده و موثر باشد. اگر لوگوی شما پیچیده است و مخاطبان معنای آن را نمی دانند و آن را به خاطر نمی آورند، این امر باعث کاهش شناخت لوگو شما می شود، سادگی در طراحی لوگو بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید مقاله اشتباهات رایج در طراحی لوگو : طراحی لوگو حرفه ای اصفهان

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

 • استفاده از نرم افزار های غیر استاندارد طراحی لوگو

بسیاری از نرم افزارها توسط شرکت های توسعه گرافیک ارائه می شوند. این نرم افزارها طراحان لوگو را کم کم تنبل می کنند. زیرا باعث می شود طراحان بر ایده پردازی تمرکز نکنند. و به مرور زمان ذهن آنها به نمونه های آماده عادت می کند. از طرفی این نرم افزار تمام قابلیت های مورد نیاز یک طراح لوگو را ارائه نمی دهد.

برای طراحی لوگو بهتر است از نرم افزارهای استاندارد مانند Photoshop و Illustrator استفاده کنید. فرقی نمی کند که در ابتدای طراحی لوگو باشید یا در مسیر طراحی لوگو. علاوه بر امکانات، یکی دیگر از ایرادات نرم افزار مشابه فتوشاپ و … این است که اگر می خواهید عکس ها را در ابعاد بزرگتر خروجی بگیرید، باید نسخه پولی آن را خریداری کرده باشید و یا در صورت خرید، خروجی نسبت به فتوشاپ و ایلستریتور مات است.

 • نادیده گرفتن مخاطبان و مشتریان

یکی از اشتباهات رایج در طراحی لوگو نادیده گرفتن سلیقه مشتریان است. هدف از طراحی لوگو دیده شدن، شناخته شدن و به خاطر سپردن توسط مخاطب است. در واقع این نظر مخاطب است که باید ملاک باشد. اگر هنگام طراحی لوگو مشتریان را نادیده بگیرید و فراموش کنید، مانند پختن قورمه سبزی بدون سبزی است. بنابراین در تمامی مراحل و جزئیات طراحی لوگو، سلیقه مشتریان را در نظر داشته باشید.

 • عدم تطابق لوگو با برند

اگر لوگو با برند و کسب و کار شما همخوانی نداشته باشد بر عملکرد و سود شرکت و تولید محصول تاثیر منفی می گذارد و یکی از اشتباهات رایج در طراحی لوگو محسوب می شود. لوگوهای زیادی وجود دارند که زیبا و جذاب طراحی شده اند اما به دلیل اینکه هیچ ارتباطی با برند شرکت ندارند به موفقیت منجر نمی شوند. پس بهتر است این موارد را به خاطر بسپارید تا در طراحی لوگو دچار اشتباه نشوید.

چگونه از این اشتباهات رایج در طراحی لوگو جلوگیری کنیم؟

طبیعتاً با خواندن یک نکته نمی توانید از این اشتباهات و سایر اشتباهات رایج در طراحی لوگو جلوگیری کنید. اما روز به روز خواهید توانست طرح های حرفه ای تری خلق کنید.

بیشتر بخوانید مقاله اشتباهات رایج در طراحی لوگو : قیمت طراحی لوگو در اصفهان

اشتباهات رایج در طراحی لوگو
 • نمونه کار ببینید

زمانی را در طول روز صرف کنید و نمونه کارهای همکاران خود را مشاهده کنید تا 5 اشتباه رایج در طراحی لوگو را به حداقل برسانید. این کار را همیشه باید به مدت نیم ساعت در روز انجام دهید. با این حرکت، مغز شما خلاق تر می شود و تصاویر دریافتی را دسته بندی می کند.

شما را به یاد نمونه هایی می اندازد که زمانی که قصد طراحی لوگو را داشتید. علاوه بر نمونه کارهای همکاران، از سایت هایی مانند Freepik وDribbble دیدن کنید و طراحان بین المللی را تحلیل کنید.

 • مطالعه کنید

مقالات، کتاب ها، مجلات، پست های اینستاگرام و تلگرام را با دقت بخوانید. چه در این رشته و چه در رشته های دیگر، مطالعه به شما کمک زیادی می کند. اما مراقب باشید، خواندن کتاب های طراحی لوگو مثل یک بار خواندن نیست و بس. لازم است نکاتی را که در آن لحظه یاد می گیرید یادداشت کنید و به طور مرتب نکات را مرور کنید.

این روشی است که به شما کمک می کند مطالب را فراموش نکنید. حتی علاوه بر کتاب، این روش را روی پست های اینستاگرام، پست های تلگرام یا هر مطلبی که یاد می گیرید نیز اعمال کنید.

نقش آبرنگ بهترین موسسه در انجام طراحی لوگوی سایت برای کسب و کار شما است، با ما حرفه ای بدرخشید!

آدرس :

اصفهان ، خیابان اشراق شمالی ، نبش کوچه 5، مجتمع الهیه ، طبقه 4 ، واحد 401

شماره های تماس :

31323008-9 – 031
09132127209 ، 09132664095

بیشتر بخوانید مقاله اشتباهات رایج در طراحی لوگو : طراحی لوگو در اصفهان

فهرست مطالب این مقاله

LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

برای دریافت مشاوره رایگان ، متناسب با سلیقه  و نیازتان از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

تماس با مشاوران نقش آبرنگ

031-31323008

تماس با متخصص دیجیتال مارکتینگ

09132664095

تماس با متخصص طراحی و چاپ و تبلیغات محیطی

09132127209

برای برقراری ارتباط سریع در واتس اپ ، با انتخاب بخش مورد نظر پیام خود را ارسال کنید